Şimdi Ara

Togg'dan servis noktalarıyla ilgili açıklama ve 'BoschCarService' iş birliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Togg'dan servis noktalarıyla ilgili açıklama ve 'BoschCarService' iş birliği
    Yerli otomobil Togg T10X'in fiyat listesi, teknik özellikleri ve donanımlarıyla ilgili tüm detaylar ortaya çıktı. Ancak Togg'un servis noktalarına ilişkin hala soru işaretleri var. Markadan bugün konuyla ilgili önemli bir iş birliğini de kapsayan açıklama geldi.

Togg'dan yapılan açıklamada, "Türkiye’nin yedi bölgesinde deneyim merkezlerimiz, servis ve teslimat noktalarımızla kullanıcılarımıza uçtan uca kesintisiz bir kullanıcı deneyimi için çalışıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Açıklamayla birlikte paylaşılan görselde Togg'un yakında 10 tane deneyim merkezi, 8 tane mobil deneyim merkezi, 20'nin üzerinde servis noktası ve 10 tane teslimat noktasıyla hizmet vereceğini görüyoruz. Bu noktaların ne zaman açılacağı konusunda ise net bir tarih yok. Şirketin resmi internet sitesinde "Yakında" ibaresi yer alıyor.

Togg ve BoschCarService iş birliği

Togg'dan servis noktalarıyla ilgili açıklama ve 'BoschCarService' iş birliği
    Togg, müşterilerine kesintisiz bir servis hizmeti yaşatmak adına kendi servis noktalarının yanı sıra BoschCarService ile anlaşma imzaladı. BoschCarService'in Türkiye'nin 67 ilinde 320'den fazla servis noktası bulunuyor.

Yapılan açıklamada, "Togg servis temas noktalarımızın yanısıra dünyanın en büyük marka bağımsız araç servis ağlarından BoschCarService ile iş birliği gerçekleştirdik. Bu iş birliği ile kullanıcılarımıza daha yaygın, hızlı ve verimli bir servis deneyimi sunacağız." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Bkz.Togg T10X ön sipariş başvurusu nasıl yapılır? İşte şartlar ve ön sipariş bedeli

Togg deneyim merkezleri

Togg, geçtiğimiz aylarda ilk deneyim merkezini İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki Zorlu Center'da açmıştı. Şu an tek deneyim merkezi burası. İlerleyen süreçte açılacak deneyim merkezleriyle ilgili bilgiler ise şöyle:

• İstanbul, Yedi Mavi, Zeytinburnu

• İstanbul, Mall of İstanbul, Başakşehir

• İzmir, Agora Alışveriş Merkezi, Balçova

• Bursa, Togg Gemlik Tesisi

• Adana, M1 Alışveriş Merkezi, Seyhan

• Ankara, Çankaya

• Ankara, Panora Alışveriş Merkezi, Çankaya

Togg mobil deneyim merkezleri

• Antalya

• Bursa

• İstanbul, City's İstanbul, Kadıköy

• İstanbul, Meydan AVM, Ümraniye

• Kayseri, Kocasinan

• Samsun, İlkadım

Togg Servis Noktaları

• Adana, Yüreğir

• Ankara, Çankaya

• Ankara, Etimesgut

• Antalya, Kepez

• Antalya, Muratpaşa

• Balıkesir, Bandırma

• Bursa, Nilüfer

• Çorum, Merkez

• Diyarbakır, Bağlar

• Erzurum

• Eskişehir, Odunpazarı

• Gaziantep, Şehitkamil

• İstanbul, Avcılar

• İstanbul, Üsküdar

• İstanbul, Zeytinburnu

• İstanbul

• İzmir, Bornova

• İzmir, Çiğli

• Kayseri

• Kocaeli, Gebze

• Samsun

• Şanlıurfa, Haliliye

• Trabzon, Ortahisar

Togg teslimat noktaları

• Adana, Yüreğir

• Ankara, Çankaya

• Antalya, Kepez

• Diyarbakır, Bağlar

• Erzurum

• İstanbul, Zeytinburnu

• İstanbul

• İzmir, Bornova

• Kayseri

• Samsun

• Hükümetle devletle alakası yok, ben muhalifim, benden ve ailemden tek oy çıkmaz Ak Parti’ye, alaka TOGG meselesi, politize etmelerini seviyor muyum sanıyorsun? Gördükçe deli oluyorum ama onlar gidici, önemli olan TOGG’un kalıcı olması. Tesla da devletten bir ton destek aldı, çünkü amaç dünyanın en büyük petrol üreticisi olan Suudi Arabistan ile neredeyse aynı miktarda petrol üretmesine rağmen yine de dışa bağımlı olan ABD’nin dışa bağımlılığını bitirebilmek. Tesla tek kuruş vergi bile vermiyor.

Normalde yaptıkları çoğu işte birilerinin cebini dolduran Ak Parti işlerine karşıyımdır. Fakat bu değil, TOGG değil. Başında Gürcan Karakaş ve muhteşem mühendisler olan bu firma değil. Tıpkı Bayraktar’a da karşı olmadığım gibi. Elma ile armudu ayırmak gerek…

Yüksek fiyat olduğunu düşünüyorsunuz, emin olun değil. Vergileri çıkınca 38 Bin dolar kalıyor, 38 Bin dolara bu şekilde bir araç yok. Ben de isterdim herkes alsın, herkes istediği gibi binsin, hayat bayram olsun. Fakat bu kadar zengin olmamoz için önce TOGG gibi girişimlerin yüzlerce olması ve bunlardan bazılarının dünya çapında bilinir marka haline gelmesi lazım. Aynı zamanda halkın eğitilmesi gerekiyor. Dürüstlüğü damarlarına işlemiş, çalışkan, vatansever insanlar gerek bize. Yurtdışına bir ürün satılacaksa bu ürünü üreten işçinin bile “Bu ürettiğim üründe bir sorun çıkarsa bana değil, ülkeme, halkıma laf gelir” diye düşündüğü bir halk gerek.
    tamam devlet hantal değil ise bahsettiğim projelerin bitmemesinin zararı yıllık 10 milyar lirayı buluyor,10 yılda 100 milyar lira eder.
    o dönemin dolar kuruna vurursan 1000 milyar lira,yani 1 trilyon lira eder.
    bize hak hukuk namus adalet anlatıyorsun ver bakalım yapmadığın işin faturasını
    aaa o da ne,
    veremiyorsun değil mi
    ama Kızılay Yeşilay yazmaya gelince pek bir aslan oluyorsunuz hepiniz

inceye önceki seçimde de oy verdim,pişman değilim.
    Adamın altını kimlerin oyduğu da belli
    programını açıkladı,jeremy rifkinle ilgilendiğin kadar adamın depremle ilgili söylediklerine bak
    4 milyon oyu ortada bırak,halk TV ye talimat ver miting gösterme diye,seçim gecesi 1 oy disari kacmayacak diye reklam yaptığın yazılım 21.00 da çöksün ee maarrem niye kaçtı ,adam iyi bile dayandı size
    bir de yargılama demişken, noldu hatay Büyükşehir belediye başkanına? partiden attınız mı?
    sadullahi yargilayacak misiniz,bak antakyada 50 bin insan öldü,çamurun üstüne hastane ,şehir kurduran adam belli,
    buyrun yargilayin,suç duyurusunda bulunun?
    a doğru, sizin mantiginiza göre akp li atmıyor,yargılamıyor biz ortağımızı niye atalım:)))

senin gibilerin akp lilerden gram farkı yok,bana hikaye anlatma
  • Servis yok diyenler de susturuldu, var mı başka bahaneniz? Şarj demeyin, 150 kw istasyonlar 81 ile kurulmuş olacak bu yaza.

• Togg'un servis hizmetini Bosch Car Servis yapacak. Çok iyi, çok akıllıca. İlçelerde bile var.

• Elektrikli araç olduğu için her sene değişecek sadece polen filtresi var. Kilometresi geldikçe fren diskleri, balataları ve hidroliği değiştirilir. Fazla sarf malzeme olmadığı için bakım giderleri düşük olacaktır.

• Bloodin kullanıcısına yanıt

ben hala söylüyorum. Hadi motoru Bosch'tan aldınız... Servisi hiç olmazsa"yerli milli" olaydı Togg'dan servis noktalarıyla ilgili açıklama ve 'BoschCarService' iş birliği 

Neden babanın malı gibi savunuyorsun?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Esxici E kullanıcısına yanıt
    Siz neden kötülemek için açık arıyorsunuz ülkemizin yerli markasını kötüleyerek elinize ne geçiyor mesela?

Ülkemin malı çünkü, motoru bataryası dışardan gelse de kârı ülkemde kalacak. Ayrıca elektrikli araç olduğu ve teknolojinin, dünyanın geleceği olduğu için savunuyorum. Dünyanın daha az kirlenmesine katkıda bulunacağı için savunuyorum. Siz neden düşmanınızmış gibi saldırıyorsunuz?

• Bu araç özelinde değil ama gerçekten elektrikli araçlar , elektrik üretim süreci ve kullanım ömrü bittikten sonra pillerin geri dönüşüm süreci ile dünyayı daha temiz bir yer haline getirmeye katkı sunabilecek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piller geri dönüştürülebilir olduğu gibi araçlardaki hizmet süresi sona erdiğinde sabit enerji depoları olarak çok uzun süreler daha hizmet verebiliyorlar. Güzel bir örnek verelim;

Hızlı şarj istasyonları için normalde yüksek gerilim hattı çekmek gerekiyor haliyle, bu da zaman ve para kaybı demek, fakat arabalarda ömrünü bitiren pillerden oluşturulacak bir depo sayesinde şehrin 220 volt elektriğinden enerji depolanabilir ve gelen araçlar bu pillerde depolanan enerji üzerinden yüksek hızda şarj edilebilirler. Böyle bir çözüm yüksek gerilim hattı ihtiyacını ortadan kaldırarak yüksek hızlı şarj istasyonu kurulum maliyetlerini oldukça düşürür ve kurulum sürecini çok hızlandırabilir. Hatta bu istasyonlar gerekli enerjiyi müsait olduklarında güneş panellerinden dahi sağlayabilirler. Audi’nin bu şekilde bir “Audi Charging Hub” projesi var. Aynı şekilde yüksek hızlı istasyonlar evlere dahi kurularak güneş enerjisi ile doldurulabilir. Günler boyunca güneşten şarj olur, aracın ihtiyacı olduğunda hızlı şarj sağlar.

Bu sadece bir fikir, bunun gibi birçok fikir üretilebilir.

Bunun hiç olmadığını bile varsaysak, 10 yıllık kullanım ömründe bir elektrikli aracın üretim süreci dahil dünyaya zararının, harcadığı elektriğin çoğunu fosil yakıttan üreten en kirli enerjiye sahip ülkelerde dahi fosil yakıtlı araçlardan daha az olduğu birçok araştırma ile kanıtlandı. Elektrikli araçların yaygınlaşması sayesinde pil teknolojisinin sürekli gelişmesi ile üretim süreci de daha çevreci hale gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 16 Mart 2023; 16:46:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

merak etme bulurlar onlar bahane. şu an ne uydursak diye araştırmadalar

• Apsny A kullanıcısına yanıt
    Kardeş kötülemek için açık aramıyoruz. Babamın fabrikası değil, devletten destek alarak araç yapıp hala da bana yüksek fiyattan araç satmalarını eleştiriyorum. Eleştiren illa hükümet karşıtı, devlet düşmanı diye algılamayın.

Çünkü devlet destekli bir şirketin; yerli ve milli ucuz araç sloganıyla yola çıkması ve ardından da bu araçları halkın alım gücünün üzerinde piyasa sürerek kâr amacı gütmesi hoşuma gitmiyor. Beni enayi yerine koyan bir şirketle gurur duyamam ben. Bunun devlet, parti veya bir ideoloji ile alakası yok.

Hükümetle devletle alakası yok, ben muhalifim, benden ve ailemden tek oy çıkmaz Ak Parti’ye, alaka TOGG meselesi, politize etmelerini seviyor muyum sanıyorsun? Gördükçe deli oluyorum ama onlar gidici, önemli olan TOGG’un kalıcı olması. Tesla da devletten bir ton destek aldı, çünkü amaç dünyanın en büyük petrol üreticisi olan Suudi Arabistan ile neredeyse aynı miktarda petrol üretmesine rağmen yine de dışa bağımlı olan ABD’nin dışa bağımlılığını bitirebilmek. Tesla tek kuruş vergi bile vermiyor.

Normalde yaptıkları çoğu işte birilerinin cebini dolduran Ak Parti işlerine karşıyımdır. Fakat bu değil, TOGG değil. Başında Gürcan Karakaş ve muhteşem mühendisler olan bu firma değil. Tıpkı Bayraktar’a da karşı olmadığım gibi. Elma ile armudu ayırmak gerek…

Yüksek fiyat olduğunu düşünüyorsunuz, emin olun değil. Vergileri çıkınca 38 Bin dolar kalıyor, 38 Bin dolara bu şekilde bir araç yok. Ben de isterdim herkes alsın, herkes istediği gibi binsin, hayat bayram olsun. Fakat bu kadar zengin olmamoz için önce TOGG gibi girişimlerin yüzlerce olması ve bunlardan bazılarının dünya çapında bilinir marka haline gelmesi lazım. Aynı zamanda halkın eğitilmesi gerekiyor. Dürüstlüğü damarlarına işlemiş, çalışkan, vatansever insanlar gerek bize. Yurtdışına bir ürün satılacaksa bu ürünü üreten işçinin bile “Bu ürettiğim üründe bir sorun çıkarsa bana değil, ülkeme, halkıma laf gelir” diye düşündüğü bir halk gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 16 Mart 2023; 23:14:45 >

• Asgari ücretli akpliler sevinç naraları atabilir

ne cevap yazsam, neresinden tutsam baslasam bilemedim, gunes paneli ile arabadan cikma pil depolayip dc sarj kisimlarini gorunce vazgectim.
    soyle soyleyim, panel m2 sarj kapasitesi 250w, o pil 30-50kw.
    yani bir adet pili sarj etmek icin yaklasik 120 gunesli saate ihtiyacin var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 17 Mart 2023; 6:51:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26_bbz_26 2 kullanıcısına yanıt
    Güneş paneli orada sadece yardımcı eleman, tamamen onla doldurulmasını kast etmedim. Ayrıca sadece 1 metrekare güneş panelinden de bahsetmemişim göründüğü gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 17 Mart 2023; 9:37:48 >
  • Asgari ücretli kasaba giremiyor, bu arabayı alabilmesini beklemek nasıl bir düşünce yapısı çözemiyorum. Maalesef bu böyle ve bu projenin amacı bu değil, olamaz da. En azından şimdilik.

• Şu boş ülkemin malı diye savunuyorum milliyetçiliğini artık bıraksanız. Adam sana ülkenin malı diye indirim mi yapıyor veya kazanacağı paradan kar mı verecek? Bu otomobili üretenler devlettnen parayı indiragandi yapıp lüks içinde yaşayacak sana bana hava atacak. Sıradan vatandaş yine fakir kalacak yine fakir. Ben bu durumda niye sevineyim? Başka ülkede ülkem araba üretiyor diye sevinen gariban var mıdır acaba? Veya hangi ülke kendi vatandaşına yerli ve milli diye ürettiği arabayı 1 milyona satmaya çalışıyor acaba?

• Bosch işbirliği harika gerçekten

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.