Şimdi Ara

TOGG'dan C-Sedan açıklaması: 'Çalışmalara başladık' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
6.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiç samimi olmadığını ve tamamen seçim malzemesi haline geldiğini düşünüyorum. Zira Ülkemizin yönetim ve kalkınmasından sorumlu pek "sevgili" ve "vizyon" sahibi büyüklerimiz;

- 2008'de Jaguar ve Land Rover'ı 1.7 milyar dolara
    - 2010'da Volvo'yu 1.8 milyar dolara
    - 2012'de Saab'ı 1.8 milyar dolara (sadece markanın 9-3 modelinin haklarını yerli milli araba yapmak bahanesiyle çok yüksek bi fiyata aldık o da yalan oldu)
    - 2017'de Opel'i 1.3 milyar euroya
    - 2021'de Ssangyong'u 260 milyon dolara

almadılar. Hadi borçları harçları vs ile toplam 30-40 milyar dolar olsun. Biz Amerika'yı yeniden keşfetmekle uğraşana kadar tüm bunlar alınmış olsa 6 adet dünya markamız olurdu. Sağlayacağı istihdam ve katmadeğer de cabası.
    Bunun yerine müteahhit beslemek tercih edildi ve sonuç ortada.
    Bir de şu yitip gittiği söylenen 128 milyar dolar gibi bir meblağ var ki... Onunla neler yapılırdı hayal bile edemiyorum.

• Sene 2018..

Yapamazlar, üretemezler, sarayın adamları, sarayın bekçileri, yobazlar, gericiler..

Sene 2022...

Yapamazsınız üretemezsiniz demedik rekabetçi olamaz dedik.

Seri üretimden sonra kaç lira olacak ki biz alabilecek miyiz.

Sene 2023..

Alıp biner..

TOGG marka otomobilinden cep telefonuyla Tayyip istifa ülkeyi geriye götürüyor açtığı tek fabrika yok..yazmaya devam eder

• ışıklılımühendis20 I kullanıcısına yanıt

cabrio veya pickup yerine doblo tarzı bir arabanın daha öncelikli olması lazım ayrıca b segment bir hb modeli de çıkmalı

• Vizyonsuz bir ülkeyiz, A segment çıkar kardeşim halk binebilsin, eyvallah oda ucuz olmaz ama en azından A segment çıksın. Avrupa da satılan A segmentin bir verilerine bakın yahu. Hadi onu da geç bari elektrikli modern bir motorsiklet üret Halk binsin ama yok arkadaş yok vizyon yok bu ülkede...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sreter -- 14 Kasım 2021; 18:0:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galiba bu arabalar Türk halkı için değil de yurtdışına satmak için yapılıyor?

• Yerli olan gıda ürünlerinin yurtdışındaki fiyatlandırmaları Türkiye den daha düşük , muhtemelen Togg da öyle olacak.

• Daha iç pazarda satmaya başlamadan yurtdışı denmeye başlanmış  Millet tesladan bıktı togg gelsin de alalım diyorlar

• önce seri üretime geç. fiyatını da 30 bin TL yap. sonra diğer modele geç. ortada 1 tane araba var. seri üretim yok. öbür modele geçmişler de bla bla bla

• Tasher T kullanıcısına yanıt
    Çılgın projelerle yandaş zengin etmek varken onlara ne gerek var kardeş.

• Novagate N kullanıcısına yanıt
    Hocam bende muhalif bir kişiyim. Fakat üretilemez demedi kimse, senin bakanın bir arabayla tur atıp bu yerli araba dediyse ve sonra ortalıktan yok olduysa insanların güvenini kaybetmen gayet normal.

İkincisi ise ağırlıklı olarak nasıl ve neyle rekabet edeceğine dair yorumlar çoktu. Çünkü pazara çok hakim markalar vardı. Şimdi bu araç iç piyasaya yönelik ama daha ne kadara satılacağı belli değil? Mevcut kur üzerinden söylendiği gibi tamamen yerli üretim olmadığı için bir araç için cebimizden ne kadar çıkacak bilmiyoruz??? Bir şeyde söylenmiyor?

Bu araç 400-500 binleri bulursa kim alabilir? Hadi bu rakamları ben çok abartmış olayım 200-300 arası olsun yine pahalı değli mi?

• kırılanhayaller kullanıcısına yanıt
    Nasıl kimse üretilmez demedi, o babayiğitlerden biri daha geçenlerde TOGG'dan çekilince ortalığı yıktılar TOGG çöktü diye siz gündemden uzaksınız herhalde.
    İnsanların güveni dediğin insanlar muhalefet seçmeni zaten, onlar zaten yerli arabaya hiç inanmadılar, sürekli karalamaya çalıştılar yani senin "insanlar" dediğin muhalefetin seçmeni zaten.
    İşte burda bile daha arabanın fiyatı belli olmadan kim alacak diyorlar.
    Ben çok büyük keyif alıyorum bunları okuyunca, bu konuyu da favorilere ekledim o araba yapılınca hepsi mesajları silmek için birbirini ezecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • araçların yaklaşık olarak fiyatları belli, o c-suv'dan ötv alınmasa bile en düşük fiyatı 650.000-700.000 TL civarı olur, c-sedan da 500.000 tl'den başlar. Senin, forumdakilerin ve ülkenin %99'unun alamayacağı kesin. yurtdışına pazarlayacak da lojistik , servis ve kısımlarını oturtacak da ardından pazar payı kapmak için çabalayacaklar hemde 100 yıllık geçmişi olan 10larca araç firmasının olduğu bir pazarda. Cahil seçmeni kandırma projesi olduğu çok belli, seçime doğru banttan 15-20 tane araç indirip seri üretime geçtik uçup kaçıyoz haberleri dolanacak

• Ne iç ne dış pazarı olmayan bir araç niye bu kadar inat ve masraf edilerek tasarlanıp üretilmeye çalışılır? (Aslında cevabının biliyorum, o da "popülist siyaset") Eğer fabrikası gerçekten kurulursa birkaç yıl sonra askeri araç üretimi yapacak şekle dönüştürülür çünkü TOGG ölü doğacak bir proje.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 15 Kasım 2021; 11:12:2 >
  • Bir muhalifin klasik sonu.

Ya küfür eder ya hakaret. Seçmeni de aynı, baştaki çobanları da aynı.

İşte bu kibir hakare küfür dili sizi 90 senedir iktidar yapmıyor.

TOGG piyasaya çıkınca bu yazdıklarınızı silmek için birbirinizi ezeceksiniz Türkiye düşmanları.

• aykutcakiroglu A kullanıcısına yanıt

O dediklerinin yapılabilmesi için kendi ailesine Türkiye bütçesinin yarısı verildi sırf senin gibileri konuşturabilmek için. Hani cebinde paran var mı?Allah bilir borç içinde yüzüyosundur.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.