Şimdi Ara

TOGG 150.000 TL olur mu? Fiyat tahmin (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
0
Favori
7.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TOGG DEĞİL 150.000TL, 100.000TL OLSA ALMAM BENCE ZATEN TAMAMEN YERLİ FALAN OLDUĞU YOK. BENİM GÖRÜŞÜM SADECE %30 U FALAN YERLİDİR  

• Bence fiyati 250.000 Tlden başlatırlar ama millet alabilsin diye uygun ödemeli faizsiz kredi vb. şeyler yaparlar,yapmak zorundalar.Çünkü ona gore tum ülkede altyapı kuruyorsun şarj noktaları vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkeye faydası olması için dış pazara satılması lazim. İç pazarda tekel olacak bir fiyata satılırsa ülkede bulunan araba fabrikaları sıkıntıya girer. Önemli olan ülkeye dolar girişi sağlayabilmesi
  • 150000 olsa bende hemen alırım
    Ama en düşün 350000-400000 bandında tahmin ediyorum
    Uzun menzilli güçlü motorlu modeli 700-800 bin bandında

• Aynen olur kanka   

• lansmandaki haliyle ve vadettikleriyle vergisiz fiyatı 750 bin lira anca olur halk otomobilimiz. Bir kaç bir adetini yandaş müteahhitler ve yakınları alır halkta uzaktan bakar bu bizim milli ve yerli otomobilimiz diye alkışlar dünya bizi kıskanır

• 35-40 bin USD olabilir. O zaman ki dolar/tl kuru önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İl teber -- 28 Aralık 2020; 10:42:13 >
  • Vergileri bile 150k den fazla olacaktır

• yarım milyon olur

• :))))))))))))))))))))))
    ((((((((((((((((((((((:

Kardeş Broadway 35 bin TL olmuş .Naptın polyanayı canlı canlı mı yedin ? Bu nasıl bir öngörüsüzlüktür ?
  • 150 bin lira sadece yaklaşık pil maliyeti. 100 bin de en iyi ihtimal diğer maliyetler desek, çıplak maliyet 250 bin lira eder. Buna lojistik, üretim karı, bayi karı vs. eklediğinizde üzerine bir de KDV ÖTV eklediğinizde 500 bin bile iyimser bir ihtimal.

Benim tahminim 599 bin gibi içi boş bir bşlangıç fiyatı olur 1 milyona kadar gider.

Elektrikli araçların üretimi sıvı yakıtlı araçlardan daha uzun sürüyor bu nedenle elektrikli araçlar şimdilik sürümlü satışlarla değil karlı satışlarla para kazanılabilecek ürünler. Bu nedenle araç fiyatları sürüme yönelik düşük karlı çok satış hedefli değil, tam tersine lüks, pahalı ve kar oranı yüksek ve bilinçli olarak az satışı olacak şekilde üretiliyor. Tabii burada kasıt uzun menzilli, hızlı şarj sunan araçlar. Yoksa 150 km menzilli, 12 - 15 saatte tam şarj olabilen şehir içine yönelik küçük araçlar 150 bin bandında olabilir.

Bence devlet destekli bir proje küçük şehir araçları üzerinden ilerlemeliydi ama her alanda olduğu gibi prestijden ödün vermiyoruz çok şükür.

• 350 binden başliktor benim bildiğim bayağı yerli ve milliymiş xd
  • Sedan 350-400 bin TL.

SUV 500-550 bin TL.

Olur bence.

• Olmaz itibardan tasarruf olmaz pahalı olacak ki şanimizi yedi cihan duysun.

• Sadece Türkiye içinde satılmak için yapıldıysa bilmiyorum ne kadar olur ancak şöyle bi gerçek var:

Audi ve BMW nin lüks dediğimiz Q7 ve X6'ları ile rekabet edecek kadar donanım vs olacak ve hedef bunlarla yarışmaksa 60-70 bin eurodan ucuz olmalıdır. 50 bin euro altının ise dedikleri donanımlarla imkansız olduğunu düşünüyorum. Vergilerle birlikte gelin bir hesaplama yapalım. Bu araca vergi istisnası düşünen varsa boş hayal kuruyor. O zaman diğer üreticiler araçlarını ülkeye sokup satma uğraşına bile girmez.

50 bin euro x (9 TL iyimser bir kur hesaplayalım.) 450 bin TL

%15 ÖTV (motoru güçlü olacaktı yanlış hatırlamıyorsam.) 450000*1,15= 517500

%18 KDV 517500*1,18=610650 TL

En iyi ihtimalle 600 bin TL olacaktır bu araç. Yani 200 aylık asgari ücret. Bu aracı normal vatandaş alamaz. Şahsen o kadar param olsa da gidip bu aracı almam. Elektrikli olmasına ayrıca gıcığım, Yeni bir aracın sorunuydu, servisiydi felan uğraşılmaz.

• Aradan 150 bini çıkar öyle sor. Togg olurmu?
  • https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146137486

bak burda ne demişim

nasıl güzelmi havalar yetmez ama evetçi arkadaşlar

Alıntı

metni:
    Gürcan Karakaş, yaptığı açıklamada Türkiye'nin Otomobili'nin pazara çıktığında elektrikli araçlardan çok C segmentindeki içten yanmalı SUV araçlarla rekabet edeceğini açıkladı. Karakaş, bu nedenle fiyat açısından da bu tür otomobillerle rekabet edilmesi gerektiğini ifade etti.

kimse sormuyor içten yanmalı arabayı ülkeye gelişini bir ötv ye o ötv yide başka bir ötv ye bağladınız

motor silindir hacmi 1600 cc'yi geçmeyen, ÖTV matrahı 130 bin lirayı aşan otomobiller için ÖTV oranı yüzde 60'tan yüzde 80'e çıkarıldı.

ee şimdi ötv matrahı 130bin lirayı aşan C SUV un ötv si %80sınıfına girdi araç oldu 600bin

hadi onu geçtim 3008 i ele alalım aracın ortalama fiyatı 450-475 bin tl

sen ötv yi neye göre belirleyeceksin? elektrikli oto da en ala ötv %15

200bin liralık aracı 400e girdi gösterip ordanda ötv uydurup araç fiyatı olacak 450-460bin tl

kendi devletimizin üretiiği araçta bize uygun gördüğü bu

• 50-55 bin dolar bandında olacağını düşünüyorum.

• Sehit ailelerine ötv indirimi tek seferlik olmasin ve togg 200 bin TL aşşağisinda olsun kesin alirim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.