Şimdi Ara

TOFAŞ ve Renault üretime ara verdi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68
Cevap
1
Favori
6.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tüm araç yedek parçalarına %30 zam geldi.Lastik fiyatlarıda keza öyle.artık elinde araç olan gidip yenisi ile değişim yapmıyor.her sektör durmuş durumda çünkü dışarıdan alınacak bazı sarf malzemeler,parçaların maliyeti çok arttı.üretimi olmayan bir ülkede kriz her zaman var olacaktır.
  • Hahahaha...ülkede güzel şeyler de oluyor..

Ne oldu lan..seçimde o kardeşinize yetkiyi verdiniz..faiz, enflasyon döviz nasıl düştü gördünüz mü..

Dış güçler ülkemizi şey yapıyor diyordunuz..

Aaaaaa...O da ne..

Lan ekonomi komple o dış güçlere teslim edildi..

Mc kinsey diye bir şirket, koca ülkenin ekonomisini yönetecek..

Kendisi de amarigalı..

Hahahaha..ümmet şaşkın..ümmet nereye döneceğini bilemiyor..

3 ay sonra seçim var..haydin bi daha oylar akebeye..2023 de tamam ya...

Raad olun siz..

Asdfghjdafhjjjjkksa..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kriz yok arkadaşlar. Biz gorgunclu garı rüyası görüyoruz hepsi bu(!)

• Haber başlığı : TOFAŞ ve Renault üretime ara verdi
    İçerik : Renault 4 hafta üretimi durduruyor

Gerçekte olan : Renault 4 hafta boyunca SADECE CUMARTESİ GÜNLERİ 4-12 VARDİYASINDA üretime ara vereceklerinin bilgisini verdi. Yani haftada bir gün o da sadece 1 vardiyada üretim durdurma kararı almış.

Sizin yapacağınız haberin... diye başlamak istiyor insan.

Tamam kriz var olmasına var da böyle saçma haberler yapmak nedir?
  • Tofaş ta çalışıyorum haberde ekim demiş ama yaklaşık 6 aydır zaten fazladan 4-6 gün fazladan tatil söz konusu. Bu şirket battı anlamına gelmiyor tam kapasite çalışmıyor sadece . 6 gün çalışmaya üretilen araç çok fazla oluyor. İç pazardaki daralmada. Dolayı yurt dışı siparişine göre çalışma planı yapıyor. Öyle aralıksız 9 gün birden kapatma söz konusu değil örnek veriyorum haftada sadece pazar tatilse cumartesi pazar pazartesi tatil yapıyor ki ücretin de işliyor zaten çalışmasanda

• bunlar psikolojik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berringer

Vatandaş cebinde ki paraya bakar, ben düne kadar 50 tl harcadığım market alışverişinde bugün 100 tl harcıyorsam kriz var demektir benim için veya ülke için bunun dış gücü iç gücü olmaz
    Vatandaşın cebine bakacak kadar beyni olsaydı, malum partiye oy vermezlerdi.
  • Müstehak, inşallah araç firmaları iflas eder, hepsine haciz ve kayyum gelmesi dileğiyle...

• dış güçlerin oyunu AMERİKA BAŞTA - İSRAİL ARKA PLANDA ,
    sanayi olarak iyiz-eğitim olarak dünya sıralamalarındayız..
    Gidişat çok güzel UÇACAZ.......

• algı operasyonu yapmayın diğer dünya markalarımız var sonuçta

• durun daha yerli araba yapacaz seneye seçim var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerikan şirketinden danışmanlık hizmeti alınacağı açıklanınca akla hemen rahmetli Atatürk'ün enfes konuşması geliyor.

* “Türkiye'yi yok etmeye girişenler, ıslah etmek, uygarlaştırmak gibi bahanelerle, Türkiye'nin yönetimine sızmışlardı.

Bu düşüş, acz'le başlamıştı.

Türk halkının her nasılsa başına geçmiş insanlar, susmaya mahkûmmuş gibi korkak ve mütereddittiler.

Fikir adamları, kendi kendimize adam olma ihtimalimiz yoktur, diyordu.

Onlar bizi idare etsin, diyorlardı.

Bunun etkisinde kalarak, milletin de zihni bozulmuştu.

Durumu düzeltmek için, insan olmak için, mutlaka Avrupa’dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa’nın emellerine uygun yürütmek, bütün dersleri Avrupa’dan almak gibi birtakım zihniyetler ortaya çıkmıştı!

Oysa, hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin?

Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir.”

Mustafa Kemal, TBMM konuşmasından, 1922

• Kriz var da, keriz yok!kkkkk mu?

• Ulan kürtlerin çocuk doğurması gibi araba üretiyorsunuz, kriz var işte biraz rölantiye alın, diğer taraftan bu araçlar sadece iç pazar için üretilmiyor ihraç edilen ülkelerde de mi kriz var acaba.

• Bu gidişle çoğu tesis kapatılacak araç satışları ciddi anlamda düştü gerek ötv zamları gerek yakıt fiyatlarındaki akılalmaz zamlar bu gidişi tetiklemiştir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar bu McKinsy olayını muhalefet fazla araştırmadan eleştriyor. işin iç yüzünü pek bilmiyor. McKinsy denen firmanın aslında korkulacak bir tarafı yok. Bu firma her ne kadar yabancı da olsa yerli adamları vasıtasıyla işini yürütür. öyle CIA ajanı falan çok abartı. eli çantalı , takım elbiseli bir takım adamlar Ankarada Bakanlıklarda dolaşırlar, bunlardan iş bağlamaya ve avanta dağıtmaya çalışırlar. sonra danışmanlık sözleşmesi yapılır. McKinsey birsürü veri alır kurumlardan, 2-3 sene boyunca. sonra bu bilgilerden gereksiz bir sürü tablo ve rapor oluştururlar. yönetime sunarlar, yönetim ise zaten okumayı sevmez, bu sıkıcı raporların önsözünü bile okumadan bakanlığın taşra teşkilatlarına havale ederler. sonuçta firma bir emek harcamıştır, karşılığında da güzel bir danışmanlık ücreti alır. hikaye bundan ibaret. sonuç olarak: McKinsey raporlarından bi cacık olmaz, korkulacak bi tarafı da yoktur. zaten ekonomin dandik adamlar neyini öğrenecekler ki? Bir ülke nasıl batırılırı mı.
    Bizim muhalefet sazan gibi her şeye bilinçsizce atlıyor, kendisine inanmak isteyenleri de her zaman hayal kırıklığına uğratıyor malesef.

• bio technolog kullanıcısına yanıt
    Bunlar cahillik alameti işte. Bu bize ders olsa keşke diyeceğim ama pek de öyle olmayacak gibi!!!!
  • Doları ameriga yükseltti diyorsun ki öyle değil aklı olan herkes biliyor, musluklar kurudu satacak yer kalmadı, üretim zaten yok dolar uçtu.
    Hadi doları ameriga yükseltti, ekonomi yönetimi niye amerigaya veriyorsun o zaman arkadaş yahu bu ülke dünyada düşünmeyen sorgulamayan venezuela ile birlikte tek yer olabilir, onun da durumu belli zaten.

• Başlık çok yanlış. haftanın sadece bir günü bir vardiya üretim yapılmayacak. Zannedersin fabrikaya kilit vurdular.

• dandık dundık araba uretıyorlar zaten
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.