Şimdi Ara

tofas sahin denge kolu yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
20.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba araci hafif kaldirima vurdum on sag teker geri atti kendini su anda camuruga deyiyor araci yurur halde ama surtme yapiyor egilip altina bakdim denge kolu Şase baglantisindan yirtilmis acaba ne kadara patlar bana arac yatiyor 90 model aracim calistogim icin sanayiye gidemiyorum paramda fazla yok bi len biri tahmini fiyat soyleyebilirse ona gore para ayarlayip goturecegim tesekkurler tofas sahin denge kolu yardim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4S4TUR4 -- 18 Şubat 2015; 19:00:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• öncelikle geçmiş olsun,
    tofaşın parçası ucuz da işçilik biraz cep yakıyor.
    şaşe kurtulabilir. düzeltilir,
    viraj demirinde bir şey var mı ?
    taş çatlaşın 200 liraya hallolur. rot ayarıda bozulmuştur, ilerleyen zamanlarda rot balans ayarı yaptırırsın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyurt

öncelikle geçmiş olsun,
    tofaşın parçası ucuz da işçilik biraz cep yakıyor.
    şaşe kurtulabilir. düzeltilir,
    viraj demirinde bir şey var mı ?
    taş çatlaşın 200 liraya hallolur. rot ayarıda bozulmuştur, ilerleyen zamanlarda rot balans ayarı yaptırırsın..

Sagolun hocam malum kis gunu hizlida gitmiyordum gorunmez kaza isde . Icimi rahatlattiniz kollarda birsey goremedim ben on takimda belirttigim nokta haricinde sorun yok gibi sadece vurmanin basinci ile saseden denge baglantisini yirtmis

• Doğrudan alakalı değil ama fikir versin diye söylüyorum. Bende 90 model şahin arka denge kollarının ordan çatlaktı kalkışta ve geri giderken küt küt ses geliyordu. Götürdüm, bi günde yaptılar 50tl verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9unkarekoku

Doğrudan alakalı değil ama fikir versin diye söylüyorum. Bende 90 model şahin arka denge kollarının ordan çatlaktı kalkışta ve geri giderken küt küt ses geliyordu. Götürdüm, bi günde yaptılar 50tl verdim.

Cevap icin cok sagolun catlak derken denge kolomu baglanti noktasimi benimkinin denge kolunu saseye baglayan yer yirtildi o sase bagantisida on sase kolunda resim ekliyemedim bir turlu eklemeyi deniyecegim simdi

Edit resim eklendi
    http://hizliresim.com/EVyOo9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4S4TUR4 -- 22 Şubat 2015; 17:29:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K4S4TUR4

quote:

Doğrudan alakalı değil ama fikir versin diye söylüyorum. Bende 90 model şahin arka denge kollarının ordan çatlaktı kalkışta ve geri giderken küt küt ses geliyordu. Götürdüm, bi günde yaptılar 50tl verdim.

Cevap icin cok sagolun catlak derken denge kolomu baglanti noktasimi benimkinin denge kolunu saseye baglayan yer yirtildi o sase bagantisida on sase kolunda resim ekliyemedim bir turlu eklemeyi deniyecegim simdi

Ben sizin demek istediğiniz yeri anladım. Benimki de bağlantı yapılan yerlerden çatlaktı, sonra orayı kesip yeni kalın sac kaynak yapmışlar. Üstüne de zift gibi bişey sürmüşler. Sizinki de benzer şekilde olur bence. Yani oraya takılan denge kolu vs sökülür montaj yeri düzeltilir. Geri takılır. Ama masraf benimkinden fazla olabilir. Diğer arkadaşların dediği gibi de 200TL yi geçmez sanmam. Tabii yine de araştırın fiyat alın

• quote:

quote:

quote:

Ben sizin demek istediğiniz yeri anladım. Benimki de bağlantı yapılan yerlerden çatlaktı, sonra orayı kesip yeni kalın sac kaynak yapmışlar. Üstüne de zift gibi bişey sürmüşler. Sizinki de benzer şekilde olur bence. Yani oraya takılan denge kolu vs sökülür montaj yeri düzeltilir. Geri takılır. Ama masraf benimkinden fazla olabilir. Diğer arkadaşların dediği gibi de 200TL yi geçmez sanmam. Tabii yine de araştırın fiyat alın

Hocam sorunumuZ ayni imis Şase cimi bakiyor buna .ay basi gelsin goturecegim son durumunu ve ne kadar tuttugunu yazarim buraya nacizane cevaplariniz icin tekrar tesekkur ederim

• K4S4TUR4 kullanıcısına yanıt
    Valla burası küçük bi yer o yüzden kaportacıya vermiştim. Ama sizin orda şaseci varsa götürün zaten değilse o sizi yönlendirir. Ama dediğim gibi fiyat alın sonra sürpriz olmasın
  • Bulundugum yer ankara merkez, sanayi ve parca konusunda sorun yasamam imkansiz ben sorayim birkac yere zaten kaporta iside var biraz oda aradan ciksin bari

• @9unkarekoku @akyurt goturdum araci camurlugu tirasladik zedelenen yeri kaynattik 15tlye cozduk olayi

• quote:

@9unkarekoku @akyurt goturdum araci camurlugu tirasladik zedelenen yeri kaynattik 15tlye cozduk olayi

Hayırlı olsun çok ucuza kapanmış olay
  • Birde rot ayari yaptirmam lazim oda 50 civarlarinda tahmin ettigimden cok cok ucuza mâlettik

• Selamun aleykum 86 model doganim var gecenlerde kaldirima cikarttim araci sol ön denge kolu yamulmus galiba kac lira masrafi vardir biliyorsaniz benide bilgilendirirseniz cok sevinirim

• K4S4TUR4 araci nerde yaptirdiniz

• Merhaba öncelikle geçmiş olsun bir ön takimciya götürüp gosterin benim sorunumdan farklı bu benimkinde bağlantı noktası kopmuştu ben kaynattirdim ustama 15 tl ödedim parçanın yenilenmesi gerekli olabilir belkide düzeltilebilir görmek lazım baglanti yerlerinde bir hasar yok ise parca 20-50tl arasidir (tahmini) birde işçilik var tabiki

• Tam olarak bilmiyorum ne oldu teker geriye atti camurluga surtuyo birde teker alt taraftan disari dogru egildi assagi yukari sizinki gibi onun icin sordum fotografinida cekmek aklima gelmedi bakardiniz

• Evet benimkide aynı sekilde camurluga sürtüyordu bende biraz paniklemistim ancak o kadar ciddi bir durum değil masrafsız ve basit hallediliyor Şasede sıkıntı yoksa problem değil içinizi ferah tutun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.