Şimdi Ara

tofaş kartal araba neden cok yakar? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
1
Favori
175.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.A ARKADAŞLAR. HAFTA SONU MEMLEKETE GİTTİM GELDİM 94 MODEL SLX KARTALIMLA. ANKARA SİVAS ARASI 1000 KM YOL YAPTIM. 180 TL LİK GAZLA. 0.18 KURUŞ YAKMIŞ OLDU KM DE. (ARABDA FUL BAKIM VAR.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERPOL79 -- 4 Temmuz 2011; 10:31:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SERPOL79

S.A ARKADAŞLAR. HAFTA SONU MEMLEKETE GİTTİM GELDİM 94 MODEL SLX KARTALIMLA. ANKARA SİVAS ARASI 1000 KM YOL YAPTIM. 180 TL LİK GAZLA. 0.18 KURUŞ YAKMIŞ OLDU KM DE. (ARABDA FUL BAKIM VAR.)

90-100km saat hizlami gittin imkansiz bana göre 250-300krş olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem.kolu

quote:

Orijinalden alıntı: SERPOL79

S.A ARKADAŞLAR. HAFTA SONU MEMLEKETE GİTTİM GELDİM 94 MODEL SLX KARTALIMLA. ANKARA SİVAS ARASI 1000 KM YOL YAPTIM. 180 TL LİK GAZLA. 0.18 KURUŞ YAKMIŞ OLDU KM DE. (ARABDA FUL BAKIM VAR.)

90-100km saat hizlami gittin imkansiz bana göre 250-300krş olabilir

araba giderken full doluydu .gelirken boşdu .ama çok asıldım gaza.35000- 40000 arası devirlerle geldim.
  • 88 brodwayim var kartal ile takas eden olursa 535 412 09 69 silifkede ikamet ediyorum
  • 92 model doğan l var şehirler arası 0,20 tl yakıyor kilometrede şehiriçi 0,28 tl yakıyor.
  • şehiriçi 20 liralık gazla 110 km ortalama 110 km yol gidiyorum. 99 slx ie
  • Ya arkadaş bende konuları okuyorum adam gazda 15 kuruş yakıyorum diyor.Dedim bi tarihe bakayım adam ta 2006 yılında yazmış :D 2.30TL den alıyorum lpg yi 20TL ye sakin kullanımda 70km götürüyor 0.30kuruş yakıyor km de. 93 slx.
  • slm bende şahin 1.6 var lpg simit tüp var 1 ay önce arabayı aldım 60 tl attım 200 km yol yaptım sonra 40 tl attım 70 km sonra gaz bitti neden acaba km de 51 kuruş yakıyo çok fazla tamirciye götürdün 3.4 defadır yine aynı sizce neden yakıyordur cevap bekliyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bal_975

bende 99 model kartal var enjeksıyonlu elektronık ateslemelı sehır ıcı 20 kurus uzun yolda 15 kurus cıvarı yakıyor

15-20 kuruşa kurban olun hocam . Şuanda bizim 90 Model doğan bile 35 kuruş yakıyo .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baskentkral -- 20 Nisan 2013; 13:38:42 >
  • kartala binipte 0.30 kuruştan az yakıyo diyen yalan söyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucava

kartala binipte 0.30 kuruştan az yakıyo diyen yalan söyler

Hem de kuyruklu yalan!
  • Hem benim anlamadığım 30-40 yıllık teknolojiye sahip araçlardan az yakıt tüketmesini beklemek ne menem bir anlayıştır?
  • quote:

Bu akaryakıt fiyatları ile 300kr. hayal. 350den aşşağı söyleyen yalan söyler.
  • peki broadway ne yakıyor şu anda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Bu akaryakıt fiyatları ile 300kr. hayal. 350den aşşağı söyleyen yalan söyler.

bizim kartal da 30 35 arası yakıyor..tabi motor falan hep sıfırdan yapıldı o ayrı..

gazi da 2.52den alıyoruz..dediğiniz gibi 2.70den gaz alıp 30yakıyor demek çok zor oluyor.
  • 94 Kartal şehir dışına çıktığını görmedim. Ş.içinde 50krşdan az yaktığını hiç görmedim. Kullanıcı hatası yakıtı arttırır diyorsunuz eyvallah haklısınız ancak basarsan zor gidiyor basmazsan birinin inip itmesi lazım hele rampada dur yok yok kalkmıyor geri gidip hızlanıp çıkması lazım. eskiden dizel audi 80 motor vardı şehir içinde 30krş yakıyordu gavur gibi gidiyordu ama motor yedi. Şimdi bu lpg fiyatları ile 30krş dan az yakan kartal varsa gelsin bizim kartalı yakalım. şunuda sizinle paylaşmak istiyorum: bir gün tarladayız araba yolun kenarında yol toprak normal bi araba olsa 1saat sardırır orda. neyse aldım anahtarları eve gideceğim bişeyler alıp gelicem.arkadaş bindim arabaya baktım karşıda hatunlar falan ulan şeklimiz olsun dedim çalıştırdım aragaz veriyorum yukarda Allah var arabanın en iyi yaptığı iş çok iyi aragazı yiyor. Neyse bi şurayı toza dumana katalım dedik yarım debriyaj dipgaz ulan araba ne yapsa beğenirsiniz sanki hiç gaza basmıyomuşum gibi yavaş yavaş g-t zoruyla kalktı git. gelde sövme kartal az kaçar çok yakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winston29 -- 15 Mart 2013; 10:32:58 >

• 92 model şahin imiz var şu anda 92 yılından bu yana hiç lpg takılmadı yılda bir defa full bakımdan gecti servisinde arac halen tık demez maşallah aracın 2.nci sahibiyiz ki ilk sahibi amcamdır ondan aldık şahini 25 tl lik benzin ile 60 km yol yapıyor benzin 4.72 iken denemiştik kabaca hesaplar ise 1 litre ile 10 km falan gidiyor tabiki kabaca daha öncelerinde 2000 yıllarda kartalımız vardı sadece duydularımın yalancısıyım tofaş ın kuş serisi 80 km veya 90 dan sonra karbiratör cift bogazı actıgı için daha fazla benzin yaktıgını duymuştum ne kadar dogrudur bilemem ancak kartallar 1100 kilo oldugunu düşünürsek malasef ki çok yakar az kacar
  • bu kartallar tam petrolcu dostu.benimde 97 kartalım var.acayip yakıyor.millet diyor kamyon kadar yakıyorsun haklılar.yeni araba bakıyorum.Allah düşmanımın başına vermesin bu arabaları.
  • 1990 model Kartal aracım var.Şehirler arası yoldan bugün geldim tam 900 km yol yaptım.Bunun 100 km si şehir içi,800 km si şehirler arası.400 km si 90 ila 100 km arası bol rampa tam yolcu ve bagaj tamamen dolu ve ayrıca tavan bagajı olduğu halde yapıldı.400 km si ise Tavan boş,bagaj boş sayılacak kadar ve sürat 100 ila 140 km arası yapıldı.Uzun süre 120 km den hiç aşağıya düşmedim.300 TL yakıt yaktı.Hesapladım 33 Krş yakmış.Araca ilk gaz aldığımda tüp hiç yoktu içinde.Şimdi ışık kırmızı yanıyor ve hala gidiyor.Bakalım kaç km daha gider.Hiç gitmese bile benim için makul bir sarfiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobra1812 -- 13 Ağustos 2013; 0:40:36 >
  • motor tipi yakıtın geldiği gitti yerlerden dolayı bu araçlar fazla yakarlar
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.