Şimdi Ara

---TOFAŞ DÜŞKÜNLER BURAYA---- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
1.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ossuruktan teyyare selam söyle o yare.... Maddi Gücüm ancak şuan bisiklet yeter Bianchi abicim bianchi Bisana binmem
  • aman kardeş naaptın yav.Bizi bu topicten atıyolar tofaş başlıklı topicte konuştuğumuz konuya bak.
    quote:

Orjinalden alıntı: BatuhanK

bu alet dandik ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bestcooll -- 25 Haziran 2005, 13:16:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: umurekinci

cabrio süpermiş yau sahibini bulup alalım ya

Paran yetmez 20.000 milyar istiorlar ayrıca motorada bişiler yapmak lazım

Parası zor bulunuyor bu aracın nede ola 2000 CC Turbo motoru war

Ki ONNO usta bir tane miafiori topladı 200 hp di hatırlarsam(?)

Demek istediğim kendi özünü unutanlara lafım Türkiyede Hacı murattn başka araba yoktu 80 lerde

Doğana Şahine binmedim diğen adam YALANCIDIR

Bütün herkezi taşıdı bu arabalar hala taşıyor

Herkez zengin değil sizin gibi

Ha bu arada bizim peder normalde Audi A6 kullanıyor ama bizim kapıda bir adette 90 model Doğan war

Demek istediğim biz wefalı çıktık arabaya bakıyoruz bende spor araba hastasıyım ama arabayı bende seviyorum

Kaç kere motor sardı karter çatladı Allah bilir ama hep tamir ettirdik

Belki 10 katı para saydık ama ben HALA SEVİYORUM DOĞANLARI

• Benim 20 milyarım olmadığını nerden biliyosun?Banane senin babanın arabasından.Ayrıca bizim hiçbir zaman tofaşımız olmadı niye yalan söyleyim.Forumda maddi anlamda üstünlük yapmaya çalışmanın hiçbir faydası olduğunu sanmıyorum.Benim özümle tofaşın ne alakası Türküm diye illa yerli arabayamı binmem gerekiyor?Kaliteli ve cazip olanı tercih ederim.Bu kriterlere uyan marka bir Türk markasıyla gurur duyarım ve onu tercih ederim.Ama maalesef yerli araçlardan bu bahsettiğim kriterleri uyanı yok.Sabah sabah adamı delirtsiyosun.
  • quote:

Benim 20 milyarım olmadığını nerden biliyosun?Banane senin babanın arabasından.Ayrıca bizim hiçbir zaman tofaşımız olmadı niye yalan söyleyim.Forumda maddi anlamda üstünlük yapmaya çalışmanın hiçbir faydası olduğunu sanmıyorum.Benim özümle tofaşın ne alakası Türküm diye illa yerli arabayamı binmem gerekiyor?Kaliteli ve cazip olanı tercih ederim.Bu kriterlere uyan marka bir Türk markasıyla gurur duyarım ve onu tercih ederim.Ama maalesef yerli araçlardan bu bahsettiğim kriterleri uyanı yok.Sabah sabah adamı delirtsiyosun.

Benim sana anlatmaya çalıştığım şey hacı muratların bu ülke için çok önemli olduğu

Hayır sen o zamanları yaşamamış olabilirsin ama bu arablar ile mallar taşındı insanlar taşındı

Benzde dalga geçilmemeli ki kaldıkı bu arablara hala binenler war kardeşim

Benim sana demek istediğim sen doğanla dalga geçebilirsin ama dalga geçtiğin kişiyi nekadar tanırsın

Ayni demişsin ya "otobu bileti alırım o paraya" şimdi bak biz ii bir örneğiz bak bizim pedere

100k lık arabayada biniyor 5k lığada yani sen adamı 5k lıkta görünce dalga geçicek 100K lıkta görünce uff mu diceksin

Para ile iman kimde belli olmaz ama insanlara dalga geçmek ise hiç iyi bişi değil

Kendi paranı kazanıp araba almaya karar werince görücem seni

Ayrıca forumda en iyi örnek war şahine binmiş öncesinde woswosa şimdide CLS 500e binen bir arkadaşımız war

Demek istdiğim aklın yolu bir bu arabalar tüm ülkeyi taşıdı bence kulturumuzun bir paçası oldu

• hem pahalı araba stresli oluo, tofaşla gezince rahat oluosun, sesi de güzel, hele bi de doğal modifiye olarak egzostu patlatırsan çıkan ses müthiş
  • benim para kazanmadığımı nerden biliyorsun?benim arabam var zaten.Kesinlikle tofaşı küçümsemiyorum.hacı murat doğru söylüyorsun kültürümüzün bir parçası oldu.Fakat benim tofaş ve fiat marka arabaya verecek param yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

quote:

Demek istediğim kendi özünü unutanlara lafım Türkiyede Hacı murattn başka araba yoktu 80 lerde

Ha bu arada bizim peder normalde Audi A6 kullanıyor ama bizim kapıda bir adette 90 model Doğan war

Demek istediğim biz wefalı çıktık arabaya bakıyoruz bende spor araba hastasıyım ama arabayı bende seviyorum

Doğan ın kaporta durumu ne alemde ? Özellikle 95 model altlarında korozyon başlıyor da hep..

Bu arada piyasada taksilere de bakılırsa bunların hep Dizel albealarla yer değiştirdiler..
    Bunlar da Tofaş imzası altında gerçi..

Ama artık daha iyi denetleniyorlar. İtalyan ve İspanyol versiyonlarına göre malzemeden çalınma ve fiyat bindirme oranı daha az.

Dediğin gibi o günleri unutmak mümkün mü? Eski kasa Mirafiorilerde 2000cc ve 160beygir default motor vardı. Ve kasanın sac kalınlığı da arabayı 1500kg nın üstüne çıkaracak kadar da fazlaydı ve tavan çıtalarından devrilmeye karşı barlar geçerdi.

Ama Türkiyede aç bak bir 1987 Kartal ın Serçe nin Şahin in kaputunu,

görebileceğin tek şey bomboş bir kaput ve bir FINDIK MOTOR olacaktır.

• şahinler çok yakıo mu? km de kaç litre mesela?
  •  ---TOFAŞ DÜŞKÜNLER BURAYA----

hacı ya laf yookkkkkkk. hayatım boyunca en çok bindiğim araba... sanki kaç arabaya bindiysek... keşke satmayaydık ya... bak özledim şimdi hacıyı
    hacı kullanmak bir sanattır; herkes kullanamaz...

• Şehirlerarası 100km de 7.5 litre
  • quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

quote:

ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN TEBRİK EDERİM . . . YOK BİNMEZMİŞ TÖVBESTAGFURLLAH

UNUTMAYINKİ TOFAŞ MARKASININ KUŞ SERİSİ TÜRKİYENİN TAÇSIZ KRALLARIDIR !!

• çok güzel...bizde de 93 kartal var km de 100 bin yakıyo lpg li..
  • iyi hoşda şu tofaşlardaki güvenlik olayınada bi el atsalar...
  • Hades88 size ne benim tercihlerimden.Araba alırken sizemi soracam.Binmem kartala kuşa muşa.İtirazınızmı var?Bu benim zevkim saygı duymak zorunda olmasanızda saygı göstermek zorundasınız.
  • Tofaşların çok tutulmasının tek sebebi parçasının, servisinin, bakımının çok ucuz olmasıdır... Lüks diyosunuzda söylesinize toyota,mazda,opel,pejo... vs gibi arabaların lükslüğünün yanında tofaşın lükslüğü ne kalırki... Parçası bakımı bu kadar ucuz olmasın bakın bakalım bu kadar satışı yapılabiliyormu tofaşların?...
  • +1000
    quote:

Orjinalden alıntı: set

Tofaşların çok tutulmasının tek sebebi parçasının, servisinin, bakımının çok ucuz olmasıdır... Lüks diyosunuzda söylesinize toyota,mazda,opel,pejo... vs gibi arabaların lükslüğünün yanında tofaşın lükslüğü ne kalırki... Parçası bakımı bu kadar ucuz olmasın bakın bakalım bu kadar satışı yapılabiliyormu tofaşların?...
  • bizim gibi aile para durumu düşük olanlar için tofaş birebir
    bizde 87 doğan var eski kasa 40 milyonluk gazla balıkesirden antalya ya gittik
  • Tofaş ucuz ama tofaş haricindeki diğer arabalardaki vergi yükünü indirsinlerde ben o zaman göreyim tofaşı. İşte o zaman tofaşa ile diğer markalar aynı paraya satılacak, bu durumda ben olsam tofaşa para vermem... Şu an alırsam bi tofaş arabanın kendisi ucuz, parçası ucuz, servisi ucuz diye alırım. Yoksa güvenlikmiş, kaliteli işcilikmiş,az yakmasıymış gibi olaylarda yok hani bu tofaşta... Benim bi akraba geçmişte kaza geçirdi tofaşla, eşi 2 gün komada yattı, ucuz kurtuldu.Kadıncağız 2 ay sonra toparlayabildi kendini. Tabi adamda perşan ama kadın kadar değil... Adamcağız o gün bugündür uzak duruyor tofaştan...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.