Şimdi Ara

##### TOBB ETÜ DONANIMHABER ÖĞRENCİ TOPLULUĞU #####

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
1.081
Cevap
25
Favori
52.888
Tıklama
Giriş
    134 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: rustemturkmen

bence üniversitenin şu anda en büyük problemi fiziksel anlamda halen yeterli miktarda bina ve derslik olmaması. teknoloji merkezi yapılacağına fakültelerden birine fakülte binası kazandırılsa çok daha iyi olurdu bence. mühendislik fakültesi yapılıp kendi binasına taşınsa ana bina gerçekten fiziksel anlamda çok rahatlayacak. sürekli kontenjan artırılıyor, yeni bölümler açılıyor ama yeterli bina, derslik halen yok. şu master planında belirlenen binaların bir kısmı tamamlansa bile bu anlamda üniversite çok rahatlar.

Mühendislik Fakültesi acilen açılmalı artik yetmiyor

Alıntıları Göster
    OĞLUM BİRİ DE ÇIKIP OKULUN SİYASETE BAKIŞINI YAZMAMIŞ.CEMAATÇİMİDİR HOCALAR DİNDAR MIDIR.ŞUNCU MUDUR BUNCU MUDUR YAZMAMIŞ...HO HOOO

• Er
    8 Mesaj
    Kalan arkadaşlar yurttan memnun musunuz. Okulda yemek nasıl ücret ve lezzet acisindan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Tercih edecekler için okulun siyasete bakışı pek önemli bir veri oluşturmuyor OĞLUM ondan yazılmamıştır muhtemelen.

Ama çok merak eden varsa soyleyim, Arkasındaki TOBB dan dolayı haliyle iktidara yakın bir okul genel olarak.

Fakat hocalar, bu tarz düşüncelerini kolay kolay ogrenciye yansıtmaz bu konuda sıkıntı çıkmaz .
    |
    |
    montaigneci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Okul içinde siyaset yok denecek kadar az, hatta yok diyebilirim

hocalardan ben 1kere bile siyasi bir zorlama veya etkileme duymadım.

Hukuk bölümünde güncel sorular geliyor mesala gezi olaylarında şunlar oldu yasaya göre ne olmalı tarzında ama burda kesinlikler yasalara göre puan verildine

eminim, benim arkadaşlarım biz daha sıkıntı çektik dedini duymadım. hukuk içinde normal bu tür şeyler zaten

öğrenciler arasında ise benim cevmremde siyaset yok, kimsenin umrunda değil. Suanki gündem brezilyadaki dünya kupası hatta aramızdan biri geçen hafta gitti veya okul dersleri oluyor konu

seçim zamanı bile çok fazla konusuldunu görmedim. Benim çevremin %30 oranında sağ görüşlü insan var, bir kere bile sıkıntı yaşamadım. Siyaseti 1kere konustuk zaten ne biz tam karşıt görüşüz nede onlar tam sağ görüşlü orta yol bulunuyor genelde

Bilkent ve koç ta arkadaşlarım var onlardada pek siyaset olmuyormuş. Özel okulda siyasetin ne işi var zaten, he münazara şeklinde olursa olur ama diğer türlü olmasın daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 28 Haziran 2014; 18:43:07 >
    |
    |
    montaigneci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1919 Mesaj

hocam benim zamanımda, sadece asat diye anılan biraz baskıcı ve siyasi olaylarda sorun çıkaran bir grup vardı.

Hala var mı onlar? yada etkinlikleri ne düzeyde?
    |
    |
    Manyetizma kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

asat hala var ama bana daha niye bunu giyiniyon, neden böylesin diyen görmedim.

Etkinlik olarakta

istanbulun fethinde mehteren takımı ve şerbet dağıtma

nevruzda ateşten atlama

bu yıl heralde bi etkinlikte sanatçı getirip oyun havası çaldırmışlar tam bilmiyorum o hafta ankarada yoktum

Çok fazla etkinlikleri yok yılda toplasan 4kere etkinlik yapıyorlar. Oda artık normal tuzu biberi. Hayatımda ben ülkücü grup olupta bu kadar sakin olanlarını, millete karışmayanını gördüm. Diğer okullarda bu klüplerden birinde ol, adama yan gözle bak kavga çıkar. Ben daha asattan biriyle böyle sıkıntı yaşamadım, 1-2arkadaşım assatta benim görüşlerimi bildikleri halde 1kere ne karıştılar nede sorun yaptılar
    |
    |
    FlyingHigh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Manyetizma

asat hala var ama bana daha niye bunu giyiniyon, neden böylesin diyen görmedim.

Etkinlik olarakta

istanbulun fethinde mehteren takımı ve şerbet dağıtma

nevruzda ateşten atlama

bu yıl heralde bi etkinlikte sanatçı getirip oyun havası çaldırmışlar tam bilmiyorum o hafta ankarada yoktum

Çok fazla etkinlikleri yok yılda toplasan 4kere etkinlik yapıyorlar. Oda artık normal tuzu biberi. Hayatımda ben ülkücü grup olupta bu kadar sakin olanlarını, millete karışmayanını gördüm. Diğer okullarda bu klüplerden birinde ol, adama yan gözle bak kavga çıkar. Ben daha asattan biriyle böyle sıkıntı yaşamadım, 1-2arkadaşım assatta benim görüşlerimi bildikleri halde 1kere ne karıştılar nede sorun yaptılar
    Bilgisayar mühendisliğinde bölüm birincisinin ortalaması kaç acaba? 3.5 üzeri yapan bilgisayar mühendisi sayısı kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakuyar -- 28 Haziran 2014; 19:37:35 >

• Binbaşı
    1919 Mesaj

hazırlık sınıfı okumama demek istedin sanırım dostum.

bunu sorduysan eğer,

eğitim dili Türkçe olmasına rağmen hazırlık okumama şansın yok.

3.5 üzeri ortalama yapanlar belli bir kontenjan dahilinde ertesi sene burslu olabiliyor, evet ama kontenjan hayli az. ve özellikle mühendisliklerde bu ortalamayı yakalayabilmek hayli zor.

emin olmamakla birlikte , bu 3.5 ortalama olayı bölüm içinde değil total okul içinde seçiliyor öyle hatırlıyorum yanılıyor olabilirim.

yani senede 3-5 kişi yi geçmiyor yani bu tarzda bursluya geçen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 28 Haziran 2014; 19:41:17 >
    |
    |
    burakuyar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yaptıkları etkinlikler hep aynı zaten ben ondan bahsetmemiştim :)

Onları klasik yapıyorlar her sene zaten.

En son şenliklerin olduğu senelerde,yani bizim çömez zamanlarımızda şenliklerde falan baya olay çıkarıyorlardı giyim kuşam ve alkol konusunda :)

Tabi 50 yıldır şenlik yapılmadığı için onlarında karışması gibi bir durum da olmuyor haliyle :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 28 Haziran 2014; 19:46:03 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: burakuyar

Bilgisayar mühendisliğinde bölüm birincisinin ortalaması kaç acaba? 3.5 üzeri yapan bilgisayar mühendisi sayısı kaç?

Alıntıları Göster
    hazırlık 27haziranda bitti 1 temmuzda TOEFL ITP gircem +500 alırsam bölüme geçecem. hazırlık hakkında bilgi vereyim isterseniz. hocalar çok iyi her konuda gidip konusabilirsiniz ben arkadas gibiydim bazen isimleriyle hitap ederdim yaşıma yakın oldukları için .Hocalar çok genç ama genç olmalarına ragmen hepsi yuksek lisans sahibi yada yuksek lısans yapmakta. sonucta 1 senedir TOBB ETUdeyim moralimi bozan tek sey TOEFL ITPden basarisiz olma korkusu salı günü sınav var geçemezsem yaz tatilim çöpe gidecek. haftanın her günü TED ankara kolejliler TOBB ETÜ spor kompleksiini belirli saatler arasında ücretsiz kullanabiliyoruz. okuldan memnunum can sıkıcı seyler elbette oluyor ama çözülmeyecek seyler degil egitim konusuna gelince egitim kadrosu çok iyi bölüm hocaları hakkında çok seyler duydum ama daha tanısıp daha yakından tanımak nasıp olmadı. MÜHENDİSLİK düşünenler eger puanınız tutarsa kesin TOBB ETUye gelin gecen sene teknoloji merkezi yapıldı donanım bakımından güncel ve türkiye ortalamasının üstünde bi teknolojiye sahipler geçenlerde gittigimde bi kısım vardi işçiler çalışıma yapıyordu içerde ne oluyor falan sordugumda hidroelektrik üretimine geçilecek dediler ne kadarı dgru bilmiyorum. Hazırlık okumak çok faydalıdır arkadaslıklar edinirsiniz bölüme geçincede yalnız kalmazsınız hazırlık okumayıp sene basıanda yapılan TOEFL ITPden muafiyet veren arkadaslarım çok pişman keske hazırlık okusaydım kimseyi tanımıyorum falan diyorlar hazırlıgın degerini bilin yani. Yurt konusuna gelince ben TOBB konukevini çok iyi bilirdim ki bana göre hala öyle ama yurtta kalan arkadaslarım bi kısmı hiç memnun degil geri kalan kısmı gayet mutlu oldugunu belirtti. neyse size üniv seciminde bana TOEFL ITPde basarılar umarım istediginiz gibi bi üniversitede okursunuz sonucta keske gelmeseydim demezsiniz insallah.

bu arada bölümüm Uluslararası İlişkler.
    |
    |

• Onbaşı
    30 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: LazyRich

hazırlık 27haziranda bitti 1 temmuzda TOEFL ITP gircem +500 alırsam bölüme geçecem. hazırlık hakkında bilgi vereyim isterseniz. hocalar çok iyi her konuda gidip konusabilirsiniz ben arkadas gibiydim bazen isimleriyle hitap ederdim yaşıma yakın oldukları için .Hocalar çok genç ama genç olmalarına ragmen hepsi yuksek lisans sahibi yada yuksek lısans yapmakta. sonucta 1 senedir TOBB ETUdeyim moralimi bozan tek sey TOEFL ITPden basarisiz olma korkusu salı günü sınav var geçemezsem yaz tatilim çöpe gidecek. haftanın her günü TED ankara kolejliler TOBB ETÜ spor kompleksiini belirli saatler arasında ücretsiz kullanabiliyoruz. okuldan memnunum can sıkıcı seyler elbette oluyor ama çözülmeyecek seyler degil egitim konusuna gelince egitim kadrosu çok iyi bölüm hocaları hakkında çok seyler duydum ama daha tanısıp daha yakından tanımak nasıp olmadı. MÜHENDİSLİK düşünenler eger puanınız tutarsa kesin TOBB ETUye gelin gecen sene teknoloji merkezi yapıldı donanım bakımından güncel ve türkiye ortalamasının üstünde bi teknolojiye sahipler geçenlerde gittigimde bi kısım vardi işçiler çalışıma yapıyordu içerde ne oluyor falan sordugumda hidroelektrik üretimine geçilecek dediler ne kadarı dgru bilmiyorum. Hazırlık okumak çok faydalıdır arkadaslıklar edinirsiniz bölüme geçincede yalnız kalmazsınız hazırlık okumayıp sene basıanda yapılan TOEFL ITPden muafiyet veren arkadaslarım çok pişman keske hazırlık okusaydım kimseyi tanımıyorum falan diyorlar hazırlıgın degerini bilin yani. Yurt konusuna gelince ben TOBB konukevini çok iyi bilirdim ki bana göre hala öyle ama yurtta kalan arkadaslarım bi kısmı hiç memnun degil geri kalan kısmı gayet mutlu oldugunu belirtti. neyse size üniv seciminde bana TOEFL ITPde basarılar umarım istediginiz gibi bi üniversitede okursunuz sonucta keske gelmeseydim demezsiniz insallah.

bu arada bölümüm Uluslararası İlişkler.

Alıntıları Göster
    Başarı bursu için herhangi bir kontenjan yok. 3.5 ortalama yapman yeterli.

http://www.etu.edu.tr/?q=tr/burslar

Bu sayfada her sene kaç kişi başarı bursu kazanmış görebilirsin. 2013' te 28 kişi başarı bursu kazanmış.
    |
    |
    Bahsedilenler: FlyingHigh , burakuyar

• Yarbay
    2979 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslanfatih

Başarı bursu için herhangi bir kontenjan yok. 3.5 ortalama yapman yeterli.

http://www.etu.edu.tr/?q=tr/burslar

Bu sayfada her sene kaç kişi başarı bursu kazanmış görebilirsin. 2013' te 28 kişi başarı bursu kazanmış.
    Okulla ilgili öyle şeyler yazmışsınız ki bilgisayar veya ee girmek istiyordum şuan başka yerleri de düşünüyorum. Okuyan tanıdığım olmasına rağmen. Ayrıca yarın gelcem görcem üniversiteyi

• Binbaşı
    1919 Mesaj

sonradan değişmiş o kural o zaman . dediğim gibi emin değilim.

bizim zamanımızda 3.5 üstü yapanlar arasından senato kararı isteniyordu sanırım.

o da 5-6 kişi oluyordu yılda ki geçmiş yılların sayısına bakınca öyle olduğu belli oluyor :)
    |
    |
    ultrAslanfatih kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

eğitim açısından çok iyi bunu her yazımda söylüyorum, eğitimine 1kere bile laf etmem, edememde o kadar iyi çünkü eksiği yok fazlası var

ama aynı şekilde

stajlarda torpil ve ydb toefldan kopya çekmedede 1 numara.
    |
    |
    furkan1zek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

eğitim açısından çok iyi bunu her yazımda söylüyorum, eğitimine 1kere bile laf etmem, edememde o kadar iyi çünkü eksiği yok fazlası var

ama aynı şekilde

stajlarda torpil ve ydb toefldan kopya çekmedede 1 numara.

ydp ne demek
  • Yarbay
    4101 Mesaj

ydb

yabancı diller bölümü demek kısaca hazırlık toefl 2.yabancı dillerin oldugu yer
    |
    |

ydb

yabancı diller bölümü demek kısaca hazırlık toefl 2.yabancı dillerin oldugu yer

tercih edersek bizim hazırlıkta gideceğimiz yer yani öyle mi
  • Er
    6 Mesaj

kopya mevzusunu açar mısın biraz bir şeye mi şahit oldun ne oldu.
    |
    |

sadece hazırlıkta değil

ing001-002 muafiyeti vermezsen veya ing003-004 dersleri var bunlarda şuben orada cıkarsa orada derse girersin

2.yabancı dil zorunluluğu var, onunda dersleri orada oluyor genelde veya bana bölümde çıkmıştı bölüm tarafında derse girdim
    |
    |

Evet 28 kişi olduğunu ben de gördüm ancak benim için önemli olan bu 28 kişinin kaçı bilgisayar mühendisliği ögrencisi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ultrAslanfatih kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.