Şimdi Ara

##### TOBB ETÜ DONANIMHABER ÖĞRENCİ TOPLULUĞU ##### (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.094
Cevap
26
Favori
67.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam benim zamanımda, sadece asat diye anılan biraz baskıcı ve siyasi olaylarda sorun çıkaran bir grup vardı.

Hala var mı onlar? yada etkinlikleri ne düzeyde?
  • FlyingHigh F kullanıcısına yanıt
    asat hala var ama bana daha niye bunu giyiniyon, neden böylesin diyen görmedim.

Etkinlik olarakta

istanbulun fethinde mehteren takımı ve şerbet dağıtma
    nevruzda ateşten atlama
    bu yıl heralde bi etkinlikte sanatçı getirip oyun havası çaldırmışlar tam bilmiyorum o hafta ankarada yoktum

Çok fazla etkinlikleri yok yılda toplasan 4kere etkinlik yapıyorlar. Oda artık normal tuzu biberi. Hayatımda ben ülkücü grup olupta bu kadar sakin olanlarını, millete karışmayanını gördüm. Diğer okullarda bu klüplerden birinde ol, adama yan gözle bak kavga çıkar. Ben daha asattan biriyle böyle sıkıntı yaşamadım, 1-2arkadaşım assatta benim görüşlerimi bildikleri halde 1kere ne karıştılar nede sorun yaptılar
  • Bilgisayar mühendisliğinde bölüm birincisinin ortalaması kaç acaba? 3.5 üzeri yapan bilgisayar mühendisi sayısı kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakuyar -- 28 Haziran 2014; 19:37:35 >
  • burakuyar B kullanıcısına yanıt
    hazırlık sınıfı okumama demek istedin sanırım dostum.

bunu sorduysan eğer,

eğitim dili Türkçe olmasına rağmen hazırlık okumama şansın yok.

3.5 üzeri ortalama yapanlar belli bir kontenjan dahilinde ertesi sene burslu olabiliyor, evet ama kontenjan hayli az. ve özellikle mühendisliklerde bu ortalamayı yakalayabilmek hayli zor.

emin olmamakla birlikte , bu 3.5 ortalama olayı bölüm içinde değil total okul içinde seçiliyor öyle hatırlıyorum yanılıyor olabilirim.

yani senede 3-5 kişi yi geçmiyor yani bu tarzda bursluya geçen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 28 Haziran 2014; 19:41:17 >
  • Manyetizma kullanıcısına yanıt
    yaptıkları etkinlikler hep aynı zaten ben ondan bahsetmemiştim :)

Onları klasik yapıyorlar her sene zaten.

En son şenliklerin olduğu senelerde,yani bizim çömez zamanlarımızda şenliklerde falan baya olay çıkarıyorlardı giyim kuşam ve alkol konusunda :)

Tabi 50 yıldır şenlik yapılmadığı için onlarında karışması gibi bir durum da olmuyor haliyle :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FlyingHigh -- 28 Haziran 2014; 19:46:03 >
  • hazırlık 27haziranda bitti 1 temmuzda TOEFL ITP gircem +500 alırsam bölüme geçecem. hazırlık hakkında bilgi vereyim isterseniz. hocalar çok iyi her konuda gidip konusabilirsiniz ben arkadas gibiydim bazen isimleriyle hitap ederdim yaşıma yakın oldukları için .Hocalar çok genç ama genç olmalarına ragmen hepsi yuksek lisans sahibi yada yuksek lısans yapmakta. sonucta 1 senedir TOBB ETUdeyim moralimi bozan tek sey TOEFL ITPden basarisiz olma korkusu salı günü sınav var geçemezsem yaz tatilim çöpe gidecek. haftanın her günü TED ankara kolejliler TOBB ETÜ spor kompleksiini belirli saatler arasında ücretsiz kullanabiliyoruz. okuldan memnunum can sıkıcı seyler elbette oluyor ama çözülmeyecek seyler degil egitim konusuna gelince egitim kadrosu çok iyi bölüm hocaları hakkında çok seyler duydum ama daha tanısıp daha yakından tanımak nasıp olmadı. MÜHENDİSLİK düşünenler eger puanınız tutarsa kesin TOBB ETUye gelin gecen sene teknoloji merkezi yapıldı donanım bakımından güncel ve türkiye ortalamasının üstünde bi teknolojiye sahipler geçenlerde gittigimde bi kısım vardi işçiler çalışıma yapıyordu içerde ne oluyor falan sordugumda hidroelektrik üretimine geçilecek dediler ne kadarı dgru bilmiyorum. Hazırlık okumak çok faydalıdır arkadaslıklar edinirsiniz bölüme geçincede yalnız kalmazsınız hazırlık okumayıp sene basıanda yapılan TOEFL ITPden muafiyet veren arkadaslarım çok pişman keske hazırlık okusaydım kimseyi tanımıyorum falan diyorlar hazırlıgın degerini bilin yani. Yurt konusuna gelince ben TOBB konukevini çok iyi bilirdim ki bana göre hala öyle ama yurtta kalan arkadaslarım bi kısmı hiç memnun degil geri kalan kısmı gayet mutlu oldugunu belirtti. neyse size üniv seciminde bana TOEFL ITPde basarılar umarım istediginiz gibi bi üniversitede okursunuz sonucta keske gelmeseydim demezsiniz insallah.
    bu arada bölümüm Uluslararası İlişkler.

• Başarı bursu için herhangi bir kontenjan yok. 3.5 ortalama yapman yeterli.
    http://www.etu.edu.tr/?q=tr/burslar
    Bu sayfada her sene kaç kişi başarı bursu kazanmış görebilirsin. 2013' te 28 kişi başarı bursu kazanmış.
  • Okulla ilgili öyle şeyler yazmışsınız ki bilgisayar veya ee girmek istiyordum şuan başka yerleri de düşünüyorum. Okuyan tanıdığım olmasına rağmen. Ayrıca yarın gelcem görcem üniversiteyi
  • ultrAslanfatih kullanıcısına yanıt
    sonradan değişmiş o kural o zaman . dediğim gibi emin değilim.

bizim zamanımızda 3.5 üstü yapanlar arasından senato kararı isteniyordu sanırım.

o da 5-6 kişi oluyordu yılda ki geçmiş yılların sayısına bakınca öyle olduğu belli oluyor :)
  • furkan1zek kullanıcısına yanıt
    eğitim açısından çok iyi bunu her yazımda söylüyorum, eğitimine 1kere bile laf etmem, edememde o kadar iyi çünkü eksiği yok fazlası var

ama aynı şekilde

stajlarda torpil ve ydb toefldan kopya çekmedede 1 numara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

eğitim açısından çok iyi bunu her yazımda söylüyorum, eğitimine 1kere bile laf etmem, edememde o kadar iyi çünkü eksiği yok fazlası var

ama aynı şekilde

stajlarda torpil ve ydb toefldan kopya çekmedede 1 numara.

ydp ne demek
    ydb

yabancı diller bölümü demek kısaca hazırlık toefl 2.yabancı dillerin oldugu yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

ydb

yabancı diller bölümü demek kısaca hazırlık toefl 2.yabancı dillerin oldugu yer

tercih edersek bizim hazırlıkta gideceğimiz yer yani öyle mi
  • Manyetizma kullanıcısına yanıt
    kopya mevzusunu açar mısın biraz bir şeye mi şahit oldun ne oldu.
    sadece hazırlıkta değil

ing001-002 muafiyeti vermezsen veya ing003-004 dersleri var bunlarda şuben orada cıkarsa orada derse girersin

2.yabancı dil zorunluluğu var, onunda dersleri orada oluyor genelde veya bana bölümde çıkmıştı bölüm tarafında derse girdim
  • ultrAslanfatih kullanıcısına yanıt
    Evet 28 kişi olduğunu ben de gördüm ancak benim için önemli olan bu 28 kişinin kaçı bilgisayar mühendisliği ögrencisi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stajda torpilin adını da firma öyle istiyor biz ne yapalım diyip geçiştirmek de ne güzelmiş öyle :)

madem sadece torpilli öğrenciler gidiyor , listeye koyup o firmayı insanları kandırıp umutlandırmak da ayrı bir hayalkırıklığı tabi :)
  • Arkadaşlar tobb %75 burslu bilgisayar ya da itü uzay yazacağım
    Tavsiye eder misiniz bölümü?
    Türkçe eğitim olması ileride dezavantaj oluşturur mu ? Eğitim türkçe olmasına rağmen hazırılık var mı ? Tatil süreniz ne kadar ? Yazmadan önce şunu da dediğiniz birşey varsa belirtirseniz memnun olurum teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: wade96

Arkadaşlar tobb %75 burslu bilgisayar ya da itü uzay yazacağım
    Tavsiye eder misiniz bölümü?
    Türkçe eğitim olması ileride dezavantaj oluşturur mu ? Eğitim türkçe olmasına rağmen hazırılık var mı ? Tatil süreniz ne kadar ? Yazmadan önce şunu da dediğiniz birşey varsa belirtirseniz memnun olurum teşekkürler

Bence tanıtım ofisine git herşeyi gör. Okulu gezerken yanına bilg. müh. öğrencilerinden birini alırsan daha iyi olur. Diğer türlü aklında sürekli bi soru olacaktır.
  • Hukuk nasil?
    Ortak egitim falan hos seyler, ingilizce de cabasi, hem tecruben oluyor hem de ingilizce, tam benim istedigim
    Ama torpil falan dediginizi duyunca soguk bakmaya basladim
    Birde c.tesi ders olmasi, pazar gunleri de sinav yapilmasi insani delirtmez mi :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.