Şimdi Ara

TN kadar hızlı VA! Nasıl?! 'Asus TUF Gaming VG27VQ ve VG32VQ incelemesi'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
2.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O değil de şu sitenin haberlere yorum gönderme özelliğini ne zaman çalışır hale getireceksiniz? Yorum yazıyorum bir paragraf. "Gönder" butonuna basıyorum. 3 dakika bekleyiş. Ardından yorum gönderilmemiş ve silindi. Önce forumda bak' a tıkıyorum sonra sayfayı aşağı kayıyorum. Sonra forum üzerinden yazıyorum bir sürü zahmet.

Bunu bile forumdan yazıyorum şu an.
  • güzel monitörler inceleme için tşekkürler yeni nesil TN ler her ne kadar güzel renk verebilselerde bence ips yada VA ve bunlarda zaten rekabetçi oyunların altından kalkabilecek kadar hızlı

• O değil de şu sitenin haberlere yorum gönderme özelliğini ne zaman çalışır hale getireceksiniz? Yorum yazıyorum bir paragraf. "Gönder" butonuna basıyorum. 3 dakika bekleyiş. Ardından yorum gönderilmemiş ve silindi. Önce forumda bak' a tıkıyorum sonra sayfayı aşağı kayıyorum. Sonra forum üzerinden yazıyorum bir sürü zahmet.

Bunu bile forumdan yazıyorum şu an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus XG32VQR incelemesi yapar mısınız lütfen.

• Kısaca ELMB'yi açmak Flicker Free'yi kapatıyor.

• VA hızlıda ters gölge var ekran büyüdükçe görürsünüz. PUBG'de ev içi sadece yerdeki nesnelerde
  • Adam gibi monitor yok. 32 inc golge olmayan monitor yok mu. Buna bakiyordum gene bir sey acinca otekini kapatiyor falan. Adam gibi urun yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 27" fullhd olan panelde piksellerin belirginleştiği kaç cm den itibaren farkedilir olmaya başlıyor gerçekten oturma mesafesinden birebir ölçüm alarak bakıp söylerseniz gerçekten bu monitör hakkında benim gibi merak eden birçok takipçinizin merakını gidermiş olacaksınız. tşk ederim şimdiden.
  • Uzun zamandır VA vs IPS inceliyorum. Eskiden IPS kullanırdım ve artık hiçbir şekilde başka paneli almam diyordum ama VA paneller gerçekten aklımı çelmeye başlıyor. Renk gösterim gücü ve canlılığı olarak IPS'lerden üstünler. IPS'lerde aksiyon filmlerinde bile gözü yoran 'Ghosting' olayı bunlarda olmuyor gibi.

Gözüme kestirdiğim bir monitör var ama TR'de yok her zamanki gibi. Bu monitörü inceleme şansınız olur mu acaba?

https://www.dell.com/tr/p/dell-s3220dgf-monitor/pd?ref=PD_OC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V1CT0RY -- 15 Aralık 2019; 11:5:30 >
  • Asus'un sanırım tüm iplerde backlight bleeding var. samsung qdot 27" ile mutluyum

• En iyisi CRT sonra TN gerisi faso fiso
  • Va panelde gölgelenme yapmayan panel bulmak çok zor.Hele ki 32 inç arıyorsanız ruh hastası ediyor adamı.Bulana kadar kaç monitör baktım bilmiyorum en son arabaya atlayıp İzmir'e gittim .Bütün monitörleri inceleyip sonunda sıkıntısız ürünü bulup aldım.Va paneller bence İPS den çok daha güzel bir görüntü veriyor ofiste U2719DC mevcut genede VA bana göre daha güzel.Tek sıkıntısı şu gölgelenme sorunu yaratmayan bir panel bulmak.

@fotifoti

Asus'un panelleri de gene Samsung VA panel yani ürün gamının yarısından fazlasında samsung paneli var.Monitör işi şans işi 100 tane alırsın bulamazsın gider internetten verirsin sıkıntısız ürün gelir.27 inç olan samsung paneli biliyorum 31.5 olan modelini almak için çok uğraştım 1 tane düzgün ürüne denk gelemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 16 Aralık 2019; 11:16:13 >
  • WarSaw kullanıcısına yanıt
    27” full HD benq kullandım, uzun yazı okumaya kalkarsan kör ediyordu :) 24” üstü full HD almamak lazım. 27” üstü de oyun İçin uygun değil diye düşünüyorum. Sağdan soldan kaçıyorlar artık. En uygunu 2k 27”

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alkımm kullanıcısına yanıt
    Biz aldık eskittik asus’un yeni aklına geldi :) 32 Asus aldım önce . Backlight Bleedinge deli oldum . Karanlıkta kırmızı kırmızı . ayrıca 32” fps için uygun değilmiş onu da görmüş olduk. Sağ olsun Asus kutuyu açıp denememe rağmen iade aldı. Yoksa işim zordu :) samsungu da vatandan aldım, alırken test ettik . Almadan önce görmüştüm ve dalga geçmiştim görüntüsüyle , meğer cihaz 10 numaraymış :) Pixel hassasiyetiniz varsa vatan iyi bir tercih olabilir.

• Merhaba Burak, LG 32GK850F-B monitörü almak istiyorum, deneyimleme imkanın oldu mu ? Tavsiye eder misin? 2. sorum ise 27inc monitörde full hd beni rahatsız etti, aynı hissiyatı 31.5inc 2k çözünürlükte yaşar mıyım?

• umutavcı kullanıcısına yanıt
    https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/32gk850g-b

Pek beğenilmeyen bir monitör.
    31.5inc tavsiyeniz nedir ? 2k istiyorum, 4k'da oyunlar ağır geliyor.

ileride playstation 5'te bağlamak istiyorum.

• fotifoti kullanıcısına yanıt
    ben 27" full hd kullanıyorum 40-50cm uzaklıktan memnun değilim.

• umutavcı kullanıcısına yanıt
    24” üzeri full HD yetmediyse maalesef . Keskinlik almak mümkün değil. Sana 2k ilaç gibi gelir :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.