Şimdi Ara

TMNT Fan Club (Sohbet/Bilgilendirme/Ana Konu)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hepinize merhabalar. Uzun zamandır açmayı düşündüğüm bir fan club'tı bu. TMNT'nin ilk gözüktüğü yer çizgi romanları olduğu için çizgi film bölümünde değil burda açayım dedim. Şuan oyunlar, 90 senesinde çıkmış film serisi hakkında pek bir bilgim yok o yüzden sadece çizgi romanları ve izlediğim filmleri hakkında bilgiler vereceğim. Neyse hemen başlayalım

TMNT'nin yaratıcıları Kevin Eastman ve Peter Laird'dir. Yanlış bilmiyorsam, buda onların eski bir fotoğrafı:

bunlar ise onların daha tmnt çizgi romanlarını yapmadan önceki çizimleri:

Ek bir bilgi vereyim Kevin Eastman'ın favori Ninja Kaplumbağası Michelangelo Peter Laird'in ise Donatello'dur. Kaynakhttp://www.cinemablend.com/new/Ninja-Turtles-Creator-Talks-Favorite-Characters-Other-Fascinating-Facts-During-Revealing-AMA-66799.html , https://en.wikipedia.org/wiki/Donatello_(Teenage_Mutant_Ninja_Turtles)

Şimdi ise geçelim TMNT'nin çizgi romanlardaki ilk görünüşlerine:

Resimdende anlayabileceğiniz gibi TMNT'nin gözüktüğü ilk çizgi roman serisi oldukça ciddiydi. Ve ekipteki herkes kırmızı bandaj takardı. Diyeceksiniz zaten siyah beyazlar kırmızı olduğu nerden belli Mirage Comics'in yaptığı bazı renkli serilerde de hepsi kırmızı bandaj takıyordu ve Teenage Mutant Ninja Turtles: Color Classics serisinde yani TMNT'nin ilk çizgi romanlarının renklendirilmiş halinin serisinde de ekipteki herkes kırmızı bandaj takıyordu.

Şimdi gelelim TMNT evrenindeki bazı karakterlerin özelliklerine. Karakter tanıtımlarımı yaparken sadece Mirage Comics'in TMNT serisini (İlk gözüktükleri çizgi roman serisini) değil bazı çizgi film ve başka çizgi roman serilerinide baz alarak yapacağım.

Donatello:

Ekibin içinde en zeki kişidir. Teknoloji hakkında çok bilgilidir bir sürü alet yapar. Çoğunlukla kullandığı silahı Bo Staff'tır.

Raphael:

Ekibin en sinirli kişisidir. Bazı çizgi dizilerde Raphael'in böceklerden korktuğu görülmüştür. Baya güçlüdür (Mirage Comics TMNT serisinde kocaman bir tuğla bacayı kaldırıp, ittiği görülmüştür. Merak edenler için:http://i.hizliresim.com/pELPrL.png ,http://i.hizliresim.com/byWbnV.png) ve iyi bir dövüşçüdür. Çoğunlukla kullandığı silahları saileridir. Bu arada benimde favori kaplumbağamdır

Michelangelo:

Ekibin en eğlenceli kişisidir. Zaman zaman esprileriyle ve davranışlarıyla beni güldürmüştür bazı kişiler onun ekipteki en hızlı ve atletik kişi olduğunu düşünür ki bencede böyledir 2003 serisinde Battle Nexus turnuvasında Raphael'i yenmiştir hatta şampiyonluğuda vardır. Bilmeyenler için Battle Nexus turnuvası, farklı boyutlardan gelen dövüşçü yada savaşçıların katıldığı kazananların ödüllendirildiği bir turnuvadır. Battle Nexus turnuvasında Raphael vs Mikey'den de gördüğümüz gibi biri baygınken yada savaşamayacak duruma geldiği anda turnuvadan diskalifiye olur ve kaybedenlerin yanına dinlendirilen bir yere ışınlanır. Michelangelo'nun çoğunlukla kullandığı silahları nunchakularıdır.

Leonardo:

Ekibin lideridir. Çoğunlukla serilerde Splinter'ın yolundan giden ve ona en yakın olan Leonardo'dur. 2003 çizgi dizisinde Daha çocukken kanalizasyona gelen kocaman bir canavarın (başka birşeyde olabilir) basınç noktalarına basıp onu bayıltmıştır. Ayrıca 2003 çizgi dizisinde çocukken yükseklik korkusuna sahipti. Bazı çizgi roman serilerinde shuriken'i çok iyi kullanır. Çoğunlukla kullandığı silahları katanalarıdır.

Usta Splinter:

Usta Splinter ekibi eğiten kişidir. Benim bildiğim kadarıyla, 3 farklı hikayesi vardır. Hamato Yoshi (Shredder'ın düşmanı) harika bir ninjutsu ustasıdır. Fakat üstüne mutant sıvısı dökülünce mutant bir fare şeklini almıştır. İkincisi Hamato Yoshi'nin evcil faresi Splinter'dır. Ustasını birçok kez ninjutsu hakkında çalışırken görmüştür, üzerine mutant sıvısı dökülünce mutant bir fareye dönüşmüştür. Üçüncüsü Hamato Yoshi'nin ruhu reenkarnasyon sayesinde evcil mutant faresi Splinter'a geçmiştir. Bence aralarında en mantıklısı birincisi sizinde cevaplarınızda görüşlerinizi bekliyorum çoğunlukla bir sopa kullanır.

Bu arada küçük bir bilgi resimdeki karakterlerin hepsi 2003 çizgi dizisindeki görünüşlerindendir.

Şimdi gelelim Mirage Comics dışında bir TMNT serisine IDW'nin yaptığı TMNT serisi:

Mirage Comics'de olduğu gibi IDW'nin yaptığı TMNT serisinde de ciddi davranışlar vardır. Birçok çizer değiştirmişlerdir benim aralarında en beğendiğim çizer Mateus Santolouco'dur. Şuan Arkabahçe Çizgi Roman Dükkanı bu seriyi basmaktadır. 2 tane Türkçe cilti çıkmıştır hatta. IDW'nin yaptığı TMNT serisi hala güncel olarak devam ediyor ve şimdilik 63 sayısı vardır. ve küçük bir spoiler:

Ekipte ilk başta herkes kırmızı bandaj taksada sonraki sayılarda hepsi çizgi dizilerden tanıdığımız renklerine kavuşmuştur

Şimdi ise geçelim çizgi dizi yada filmlerine. Zaten çoğunlukla çizgi dizilerindeki karakterlerin huyları çok benzediğinden dolayı sadece görünüşlerini size gösterip geçicem. Hepsini değil bildiğim kadarına göstericem bu arada.

1987'de yapılmış TMNT serisi:

2003'te yapılmış TMNT serisi:

2007'de yapılmış TMNT animasyon filmi:

2012'de yapılmış ve hala devam eden TMNT serisi:

1990'da yapılmış TMNT filmi:

2014'te ve 2016 filminde yapılmış TMNT filmleri:

Evet yazım bu kadardı. Yakında belki oyunları veya filmleri hakkında tanıtım yapabilir veya bilgi verebilirim.

Twitter'dan baktığıma göre, 2018 de Rise Of Teenage Mutant Ninja Turtles adında yeni bir seri gelecekmiş.

ÜYELER

(Eğer eklememi isterken, favori ninja kaplumbağanızıda yazarsanız, üyeler kısmına sevdiğiniz ninja kaplumbağanın bandajının renginde ekleyebilirim.)

Shellhead=Kurucu Üye
    TheManInTheSuit
    SonictheHedgehog-MZ
    Charles Bartowski

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE1CDBEE9 -- 6 Ağustos 2017; 19:33:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheManInTheSuit

En iyisi 2003 serisi. 2014 ve 2016'da çıkanlar çöp bence. Ben Ninja Kaplumbağaları 2003 serisiyle tanıdım. Bir de forumda TMNT/Batman crossover incelemem var, oradaki çizimler de güzeldi. Oradan görüp etiketledin sanırım hocam.

Ekle beni de. Donatello favorim. Aslında küçükken kılıca ilgim vardı bı yüzden Michelangelo olmak isterdim ama kılıç yok diye sırtıma iple sopa bağlar Donatello olurdum Şu an teknolojiyi kullanan karakterlere de ilgim var, yani Donatello diyorum ben

Not: IDW'nin 60 küsür sayılık devam eden serisi güzel mi? Okumaya değer mi?

Bence değer hocam
  • Ekleyin hayranlara beni de

Edit: Leonardo favorim

Bu arada, @Merc With a Mouth

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 25 Ekim 2016; 18:41:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TMNT/Batman Crossover'ı çok da fazla sevmem ama olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonictheHedgehog-MZ

Ekleyin hayranlara beni de

Eyvallah hocam

Beni de ekleyin bi Leonardo'nuzu alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merc With a Mouth

quote:

Ekleyin hayranlara beni de

Eyvallah hocam

Beni de ekleyin bi Leonardo'nuzu alırım

Ekledim hocam
  • Nasıl duygulandım o değilde zaman çok hızlı geçiyormuş çerezi cipsi alıp televizyonun karşısına geçtiğim zamanları özledim yeni nesil bu tarz çizgi filmlerden mahrum kalıyor ya ona çok üzülüyorum şuankiler çok saçma geliyor
  • Uzun bir aradan sonra tatil başlayınca tekrar forumda aktifleşmeye başladım konu güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shellhead

Uzun bir aradan sonra tatil başlayınca tekrar forumda aktifleşmeye başladım konu güncel

Hocam nicki de günceller misin benim son sıradayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

quote:

Uzun bir aradan sonra tatil başlayınca tekrar forumda aktifleşmeye başladım konu güncel

Hocam nicki de günceller misin benim son sıradayım

Tabii
  • Konu güncel. Bu arada 2018 de Rise Of Teenage Mutant Ninja Turtles adında yeni bir seri başlayacakmış, twitter'dan baktığım kadarıyla.
  • 2D olacakmış. Pek ümitli değilim ama kaliteli bir seri olur umarım.

2003 serisinin yerini hiçbir seri tutamadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2D olacakmış. Pek ümitli değilim ama kaliteli bir seri olur umarım.

Hocam 2012 serisini biraz izledikten, biraz da spoiler yedikten sonra tabii cidden kaliteli bir seri olduğunu düşünmeye başladım. Bana göre, elbette 2003 serisi kadar iyi değil fakat ona biraz yakın bir derecede olduğunu söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE1CDBEE9 -- 6 Ağustos 2017; 21:2:58 >
  • Bu arada 2018 serisindeki TMNT'nin 2012 serisindeki TMNT'den daha kuvvetli olmalarını isterim. Bana göre 2012 serisinde hızları ve çeviklikleri falan gayet iyiydi fakat kuvvetlerinin biraz daha iyi olmasını isterdim yeterli bulamadım belki fazla izlemediğimdendir, bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE1CDBEE9 -- 6 Ağustos 2017; 21:12:58 >
  • quote:

quote:

2D olacakmış. Pek ümitli değilim ama kaliteli bir seri olur umarım.

Hocam 2012 serisini biraz izledikten, biraz da spoiler yedikten sonra tabii cidden kaliteli bir seri olduğunu düşünmeye başladım. Bana göre, elbette 2003 serisi kadar iyi değil fakat ona biraz yakın bir derecede olduğunu söyleyebilirim.

2012 nin hepsini izlemedim ama, 2003 çok farklı kulvardı cidden Hikaye derinliği vs çok farklıydı. Ah ah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baktığım bir kaynağa göre TMNT/Batman Crossover IDW'nin yaptığı TMNT serisine göre non canonmuş. Karakterler IDW'nin TMNT evrenindeki karakterlerden esinlenmiş, fakat o evrenle alakası yokmuş. Bu beni biraz sevindirdi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.