Şimdi Ara

tmde adam akıllı mesleğin olmaması (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
0
Favori
4.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    böyle düşünenler tıp dışındaki mesleği/okulu adamdan saymıyolar. beyler herşey kendini geliştirmeye bağlı.
  • Mağduru Ygss M kullanıcısına yanıt
    Pdr şu an daha dezavantajlı kadrolu alım yok öğretmenlikler ve sadece mülakat. sosyal hizmette sağlık bakanlığı ve aile bakanlıgı mülakatsız alıyor. mülakatlı alımlar da var
  • trivela67 kullanıcısına yanıt
    Kpss de minimum 88 yapabilecegime de inanmıyorum ama neyse su akar yolunu bulur kaç aydır bunları düşünüyorum artık beynim yoruldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yabivo kullanıcısına yanıt
    Beni anlarsınız oyleyse burda kalsam ayrı dert gitsem ayrı simdi merkezi puanla gecsem mi diye de kara kara dusunuyorum kafamda bin türlü soru var neyse bi lysye tekrar girelim bakalım başka kapılar açılır mı Eskisi gibi izlenmiyor diye biliyorum ama hâlâ izleyenler var demek dışarı cıkıp bir deniz havası alın daha iyi gelir havalarda guzel hatta İstanbul size yakın ne guzel istediginiz zaman gidersiniz kafanız dağılır .

• quote:

Orijinalden alıntı: Mağduru Ygss

Kpss de minimum 88 yapabilecegime de inanmıyorum ama neyse su akar yolunu bulur kaç aydır bunları düşünüyorum artık beynim yoruldu

Kpss'den 88 ve üstü alacağına inanmıyorsan sosyal hizmete bulaşma derim. Pdr oku daha iyi onların mülakatları 80 civarında kapatıyor. Ama sosyal hizmetten şu an bile 86dan aşağı alım yok.
    Özelde calışmak icinde iyi bir uni gerekir dimi ya, okullara sosyal çalışmacı-psikolog gelme muhabbeti cok dönüyor gerekli zaten ama yakın zamanda zor senede 200 kisi alıyrlar dediniz şaka gibi bir şey birde alım yok ama bölümü her yerde açıyorlar açık ogretimde var yakında isletme gibi olmasak iyidir .

1-2 sene içinde işletme gibi olacak. okullara gelse bile mülakatla alırlar yine yuksek puan gerekir. Özelde çalışma şartları ve maaş düşük. haftada 6 gün 8-18 mesaili ve 1600 tl maaşa çalıştırıyorlar.
    İstanbul değilde bi ege turu planım vardı üniden arkadaşların yanına gidecektim. Sonradan vazgeçtim. 1 günlüğüne köye bile gidince tekrar sınava odaklanmak zor oluyor

Kafanızın karışık olma meselesine şöyle bişey söyleyebilirim. Eğer iş garantisi düşük diye bölüm değiştirmeyi düşünüyorsanız 4 senede ne olacağını tahmin etmek çok zor. O yüzden hangi bölümde daha mutlu olacaksanız ondan yana kullanın tercihinizi.

Birde merkezi puanla geçsem dediğiniz yatay geçişmi? Rizeden memnun değilmisiniz?

Doğru söylüyorsunuz insan hemen bölünüyor artık yazın inşallah hem nereye atanırsanız o etrafındaki sehirleri de gezme şansınız olacak guzel bir şey Köy baya dinlendiriyor ama orda bile çalışabilirsiniz bence, bende Uzungölluyum ama yazları gidebiliyoruz ancak kışın doğudan bi farkı olmadığı için. Yazın buralara bekleriz sizi

Kafa karışıklığı çok hakim şu donem bitsin bakalım bi hayırlısı artık gercekten 4 yıl sonra ne olacagı belli olmaz haklısınız. Teşekkur ederim fikirleriniz icin :)

Evet yatay geçiş ösym puanıyla. Bu yıl sıralamalar cok oynadı tutmaz diye hesap ettigimiz yerler tuttu ama sacma sacma tercihler yaptık hatta bu yarıyıl osym puanıyla Erzurumdan beş kişi geçti bizim sınıfa. Rizeyi sevmiyorum ya okul fena degil hocalar falan iyi hatta alanlarında da iyiler ama sorun sehirde benim 3 gun dersim var gidip geliyorum Trabzondan Rizeye orda kalmiyorum 4 gun full evdeyim arkadaşlarım hep sehir dışında burda olanlarda ktüde pek boş gunleri yok sonra ne bileyim yapacak bir seyde yok yani Rize'de gezcek yapcak hicbir sey yok eger tercihlerden once bi gidip gormus olsaydım yazmazdim Trabzon'da da imkanlar kısıtlı kısıtlı olmasa bile yalnız başına sarmıyor o yuzden bu bolumde kalırsam gecsem mi diye dusunuyorum ama hayırlısı tabi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mağduru Ygss -- 4 Nisan 2017; 21:0:26 >

İnsallah oyle bir sey olmaz ama açıktan okuyanların bir kısmının kpss'de hatta dgs'de de basarılı olabilecegini sanmıyorum o yuzden cokta bir yığılma olmaz gibi ama 200 kisi de cok az 😔 Çok teşekkur ederim yardımcı olup bilgilerinizi paylaştığınız için ☺️ Siz hangi şehre atandınız acaba ?

Peki rizede kaldığınızda durum nasıl?

En azından sınıftan arkadaşlarınızla bişeyler yapılabilir kafa dengi birileri varsa.

Kalmıyorum Rize'de kalsam zaten çarşamba eve gelip pazartesi sabah giderim okula yani gerek yok o yuzden Ordudan gelen arkadaşım var o bile her hafta carsamba eve gidiyor Kafama göre birisi pek yok birde herkesle anlaşamıyorsun farklı ortamlarda yetismissin ortak hicbir sey yok muhabbet hep kesiliyor, o yuzden bir iki takıldığım kişi var o kadar ya zaten Rizede kalsak ne olacak her hafta sonu yaylalara mı cıkacağız, tercih döneminde burda sesimi iyi duyuracağım yazmasınlar diye

• Bence bu konu saçmalıklar silsilesi. Hiç mi hayaliniz yok ? Hiç mi 10 sene sonra nerede olursam mutlu olurum diye düşünmediniz ? Bunları düşünmediyseniz TM de işiniz ne ? Hayır yani böyle pdr mi iyidir hukuk mu derken zaten 5 yıl sonra potansiyel işşiz olacağınızı öngörebilmişsinizdir umarım. Ağır konuştuysam özür dilerim fakat bir ömrünü vereceğin mesleğe hangisi daha iyidir diye karar verilmez, verilemez.

İnşallah yatay geçişi halledersiniz ama eğer olmazsa boş 4 günde eve gitmek yerine rizede vakit geçirmeye çalışın aksi takdirde üni hayatınız çekilmez bi hal alır uyum sürecinizi dahada uzatırsınız eve gelip gitmeniz uzun vadede sizin zararınıza olur enazından benim düşüncem öyle

Ama derseniz ben rizeye uymak istemiyorum ona birşey diyemem

Arkadaşlarla oturup kola çekirdek bile iyi oluyordu öyle diyeyim ben

İşin okulunu okumuş ve tecrube etmis olarak onerinizde haklısınız ama boylesi daha iyi şimdilik 😂 inşallah hayırlısı olur hepimiz için 😌

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mağduru Ygss -- 4 Nisan 2017; 23:53:53 >
    İnşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Mağduru Ygss

İnsallah oyle bir sey olmaz ama açıktan okuyanların bir kısmının kpss'de hatta dgs'de de basarılı olabilecegini sanmıyorum o yuzden cokta bir yığılma olmaz gibi ama 200 kisi de cok az 😔 Çok teşekkur ederim yardımcı olup bilgilerinizi paylaştığınız için ☺️ Siz hangi şehre atandınız acaba ?

o çok yanlış bir düşünce açıköğretimdekilerin vakti çok oldugundan kpss kasıyorlar baya da yüksek alıp atanan var :) Antalyaya atandım
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tesla08 -- 6 Nisan 2017; 13:25:9 >
    Bu açıdan dusunmemistim ya hayırlı olsun guzel yere atanmışsınız ...

hocam kafaya koydum sıralama sosyal hizmete yeticek bende yazıcam mezuna kalmakla falan uğraşmışmıcam

sonunda işsizlik varsa bile ne bileyim yani bütün meslekler aynı durumda değil mi zaten

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.