Şimdi Ara

tmd fan sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 gün önce internetten sk6 heatsink+ tmd fan pro sipariş ettim.Sipariş ettiğim yer mavidonanim.Ankarada oturuyorum.
    Fan geldi netekim 1 gün sora.Daha sora ben akşam fanı heatsinki ayarladım üzerine fanı yerleştirdim bilgisayarı açtım fan 10 sn kadar çalıştı daha sora cızt cızt diye sesler verip 2 sn içinde durdu.Sora çıkardım çevirirken içinden sesler falan geliyo yane mekanizması arızalandı.Diğer gün öğlen fanı mavidonanima geri gönderdim.Bugün aradım fanı gönderdim ne oldu acaba diye.Konuştuk Mustafa Bey ile.Fanın vidalarını aşırı sıktığımı bu yüzden manyetizmalı motorların bozulduğunu söyledi.Bunun da garanti kapsamında "olmadığını" belirtti.Baya bi konuştuk garantiye sokmaya calısıyorum firmasıyla falan dedi ama ıh ıh.Malesef fan garantiye girmedi ve benim cebimden bi 16.5 milyon daha çıktı.
    Bu fanla bu sorunu yaşayan var mı acaba?
    Vidaları sıkmamak konusunda hiç bir yerde forum ya da herhangi bir şey görmedim.Buna mavidonanim'ın sitesi de dahil.Bunu görmüşümdür diye düşünmüşler.Bare insan içine bi kullanım kılavuzu ya da dikkat ibaresi falan koyar.
    Neyse cahilliğimize mi geldik saflığımıza mı bilmiyorum ama tmd fandan ve mavidonanimdan baya dilim yandı şu 3 günde.

• e arkadaşlar 14 kişi okumuş biriniz de bişi söyleseniz :)
  • ne alakası var vidaları sıkmakla mekanizmanın
    ben sonuna kadar abanıyorum bişey olmuyor
    uydurmuşlar bi kılıf işte
    tabi benim fikrim, yanılıyor da olabilirim
  • evt senin vantec de de sonuçta tmd var ama işte napıcaksın
  • Kusura bakma ama adamlar sana kazık atmış. Çok saçma bir bahane. sırf garanti kapsamı dışında bırakmak için söylenmiş bir YALAN. Bence adamlarla bidaha konuş. Bende mavidonanımdan TMD fan aldım benimkilerde çok sıkı ama hiçbişeyi yok.
  • orkinoss katılmıyorum mustafa bey ben heatsink takarken caart diye çizdiğim anakartımı yenisiyle değiştirmişti gerçi gidince yok bu garanti olmaz falan dedi ama epox a gönderdiler ve değişti tavsiye ederim yani mustafa bey orda inceleyip bu garanti kapsamı dışında diyip geri yollayabilirdi mavidonanım++
  • ankaradayım heralde gidip ilgilenmiyorum.Mustafa beyle baya konuştum ama nafile neyse napalım yenisini de aldım artık bi daha böyle bişi olursa bir çöp kutusu alıcam bunları da içine koyup mustafa beye yollucam
  • ewet beyler mavidonanim son derece bu konulara hassas yani benim sistem yandığında hiç sorun çıkmadı.demekki bir bildikleri varki garanti dışı olmuş.
  • @supergokhan : fanı kullanmadıım için kesin bilmiyorum, ama gerçekten vidaların çok sıkılması ile ilgili bir sorunu var diye bahsediliyordu. Link veremiyorum ama nette vantec aeroflow review'larına bir göz atarsan görebilirsin.
  • ewet beyler bende duydum tmd nin mekanizmaları yanlarda olduğu için sen çok sıktığın için parçalanmış.burda mavidonanim ın hiç bir hatası yok.bende kendilerinden tmd+sk7+as3 aldım ve hiç bir sorun yok.zaten bu konuda gerçekten çok hassaslar ve hemen değiştiriyorlar.zaten emrede bahsetmiş.bence bu konunun daha fazla uzatılmasının anlamı yok.kullanıcı hatası olmuş.
  • bence tüketiciyi koruma derneğine telefon et ve derdini anlat.Kullanım klavuzu olmadığını falan söyle onlar araştırıcaklardır ve gerekirse mahkemeye başvurup hakkını arayacaklardır.Tazminat davası açılırsa kendine yeni bi bilgisayar bile alabilirsin.
  • arkadaşlar çok abartıldı.yani tamam arkadaş bilmeden çok sıkmış ama sonuçta kullanıcı hatası değilmi?
  • "kullanıcı hatası olmuş"
    ege kardeş ben öküzmüyüm napacam ingiliz anahtarıyla mı sıkıştıracam.Biz de kaç tane fan taktık heralde sabit olcak şekilde sıktım.Sıktığım vida kahvaltı bıçağıyla çok rahat acılcak şekilde bunu da söylüyüm yane mavidonanimin yalakasımısın nesin anlamadım?
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ege</i>
    <br />arkadaşlar çok abartıldı.yani tamam arkadaş bilmeden çok sıkmış ama sonuçta kullanıcı hatası değilmi?
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

olayım bitti tamam
  • arkadaş neyin yalakalığı ya haklının arkasındayız herkes alıp takıyor k-herkes de aynı sorun mu oluyor?önce laflarına dikkat et sonra konuş[:(!]
  • demekki sana öyle şsansa da düşmüş olabilir ama ben senin için mavidonanimla konuştum adamlar kullanıcı hatası dediler.heralde bir bildikleeri var.sana iyilik yapanda hata zaten
  • ya ege kardeş okumadan etmeden kullanıcı hatası diyon direk.ben de diyorum ki ben öküzmüyüm hayvani sıkıştıracam fanı deneme amaçlı azcık sıkıp kasa da yan yatık koydum sadece deneme amaçlı bu seferde oldu.Adam diyo ki böyle bişi ilk defa geldi başımıza allahım yareppem şu alemde SADECE SUPERGOKHAN MI BU FANLARI BÖYLE SIKIYO.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ege</i>
    <br />demekki sana öyle şsansa da düşmüş olabilir<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

ben şansıma 16.5 milyon daha verdim öyleyse sağol
  • arkadaş kendi ağzınla diyorsun ilk sende oluyormuş demekki bir yerde yanlışlık yaptın veya dalgınlığına gelerek taktın bundan oldu.herkes takıyor herkesdemi oluyor sağlık olsun zmn ında başka şeylerde bizimde başımıza geldi.
  • mavibilgisayara epox 8rda+ ımı götürmüştüm bios uçtu 200fsb de o da ilk bende olmuştu nedense ama farklı sonuçlandı neyse ne diyim helali hoş olsun ege kardeş sen de devam et haklısın iyisin güzelsin ben biraz fan takmayı çalışıyım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.