Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
70.299
Cevap
511
Favori
4.415.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    artık ben alıştım ötv kazığına tek hazmedemeyeceğim biz araçları aldıktan sonra ötv indirimi olması herhalde o zaman iyice sıyırırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: diagnotics

quote:

Orijinalden alıntı: babasulta

En boşu sıkı pazarlıkla 72000. Euro ya alınır

babasulta tam olarakm paket fiyatini soyleyebilir misin? bugun istinyeyi aradim 7000 euro dediler ama sanki sen daha fazla demistin.. bu arada sana pm atmistim gormedin heralde:) gorusuruz..

Özel mesaj attım haberin olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf092

Merhaba arkadaşlar,

konu açıldığı ilk günden beri takip ediyorum ve inan ki araç alırken çok yardımcı oldu yazmak bugüneymiş....Aracımı yaklaşık iki hafta önce teslim aldım siyah+moderline+arka park sensörü felan donanımlarım....Aracım 3.20d ve yakıtı şehir için 6 civarı aşırı sert kullanıma göre eco pro modunda.....

Kullanan arkadaşlara sorum olucak

Aracın radyo kanallarını ve kişisel ayarlarımı yüklüyorum araçla gidiyorum sonra kendiliğinden ayarları siliyor bunu bir kaç kez yaptı bugun servise götürdüm bilgisayara bağladılar (bu arada antalyada yaşıyorum)...aşırı ısınmadan dolayı araba arıza veriyo kendini kilitleyip siliyo dediler ...pek inandırıcı gelmedi bana sonuçta yeni araba onlarda bilmiyolar ama bu sorunu yaşayan hiç var mı forumda ?

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Sıcak bahane, bu araçlar çöllerde ve çok soğuk bölgelerde binlerce testten geçiyor ayrıca Antalya da birçok BMW kullanıcısı vardır mutlakaki. Ben hiç duymadım böyle birşey ayrıca sizin aracınıza özel bir reset durumu var ise bunun acilen tamir edilmesini istemelisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 25 Haziran 2012; 20:57:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

rica ederim
    artık ben alıştım ötv kazığına tek hazmedemeyeceğim biz araçları aldıktan sonra ötv indirimi olması herhalde o zaman iyice sıyırırım

Böyle bi olay kadar sinir bozucu bişey olmaz gerçekten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf092

Merhaba arkadaşlar,

konu açıldığı ilk günden beri takip ediyorum ve inan ki araç alırken çok yardımcı oldu yazmak bugüneymiş....Aracımı yaklaşık iki hafta önce teslim aldım siyah+moderline+arka park sensörü felan donanımlarım....Aracım 3.20d ve yakıtı şehir için 6 civarı aşırı sert kullanıma göre eco pro modunda.....

Kullanan arkadaşlara sorum olucak

Aracın radyo kanallarını ve kişisel ayarlarımı yüklüyorum araçla gidiyorum sonra kendiliğinden ayarları siliyor bunu bir kaç kez yaptı bugun servise götürdüm bilgisayara bağladılar (bu arada antalyada yaşıyorum)...aşırı ısınmadan dolayı araba arıza veriyo kendini kilitleyip siliyo dediler ...pek inandırıcı gelmedi bana sonuçta yeni araba onlarda bilmiyolar ama bu sorunu yaşayan hiç var mı forumda ?

Verdikleri diğer anahtarı kullanın,birde öyle deneyin,anahtara bilgi işliyor araba çünkü.

• arkadaşlar bu araçlarda 3.20d aydınlatma paketi standart mı ? ya da sizin araçlarda kapı kollarının içinde led ambiance ışıkları var mı
  • aracı zaten 2 anahtarla kullanıyoruz şirket aracı olduğu için ama bu olay artık sinir bozucu bi hal oldu her gün ayar yapıyorum arabadan çok memnunum ama bu beni arabadan fazlasıyla soğutuyor......
  • şu m pakette olan estroil blue,diğer linelarda kullanılıyormu, çok hoş duruyor bu renk yada bana öyle geliyor

• 1 haftalık tatil sonunda 1658 km yol yaptım. istanbul - izmir. şehir içi ve şehir dışı karışık. yalnızca dönüş yolunda 400 kilometre falan eco pro modunda

kullandım aracı. F30 - 320d yolculuk sonunda baktığımda kilometrede 21 kuruş yakmıştı. süper bir rakam. yakıt sarfiyatı konusunda açık ara lider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtnrky

1 haftalık tatil sonunda 1658 km yol yaptım. istanbul - izmir. şehir içi ve şehir dışı karışık. yalnızca dönüş yolunda 400 kilometre falan eco pro modunda

kullandım aracı. F30 - 320d yolculuk sonunda baktığımda kilometrede 21 kuruş yakmıştı. süper bir rakam. yakıt sarfiyatı konusunda açık ara lider.

güç + ekonomi daha ne olsun :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: diagnotics

quote:

En boşu sıkı pazarlıkla 72000. Euro ya alınır

babasulta tam olarakm paket fiyatini soyleyebilir misin? bugun istinyeyi aradim 7000 euro dediler ama sanki sen daha fazla demistin.. bu arada sana pm atmistim gormedin heralde:) gorusuruz..

Özel mesaj attım haberin olsun

gordum abi saol.. mesajlarda bir problem var galiba ana sayfaya girince haber vermiyor mesajınız var diye.. sadece mesaj kutusuna tıklayınca gorebiliyorsun..
  • ben de aranıza katıldım. keşke sipariş vermeden önce okusaymışım burayı.. paldır küldür aldık arabayı.. ne hediye sormak geldi aklıma ne de başka bişey... TR+comfort paket beyaz 3.20d siparişi verdim.. LINE'lardan beğendiğim olmadı sırf krom şeritler için 3bin euro veremedim.. belki sport line alırdım ama onu da kırmızı şeritlerinden dolayı eşim beğenmedi. :) . temmuz sonu gelecek... anlamadığım birşey donanım paketlerinin fiyatları sürekli farklı verilmiş her yerde. başka bir yerde comfort paketi için 2500 euro varken bana 1250 Euro'ya geldi.. neden fark gösteriyor.. tekno paketi'de mi ekletsem.. zenon far çok mu elzem birşeydir. sunroof merakım var ama 2500 euro da çok geliyor...

51,500 Euro'ya geldi araba.. sanki bir şeyler eksik kaldı 1-2 bin euro daha harcayayım diyorum ama ne eklettirmemi önerirsiniz? bir çok özelliğe baktım illa şu olsun çok gerekli olur diye aklıma yatmadı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haplo39 -- 27 Haziran 2012; 9:37:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haplo39

ben de aranıza katıldım. keşke sipariş vermeden önce okusaymışım burayı.. paldır küldür aldık arabayı.. ne hediye sormak geldi aklıma ne de başka bişey... TR+comfort paket beyaz 3.20d siparişi verdim.. LINE'lardan beğendiğim olmadı sırf krom şeritler için 3bin euro veremedim.. belki sport line alırdım ama onu da kırmızı şeritlerinden dolayı eşim beğenmedi. :) . temmuz sonu gelecek... anlamadığım birşey donanım paketlerinin fiyatları sürekli farklı verilmiş her yerde. başka bir yerde comfort paketi için 2500 euro varken bana 1250 Euro'ya geldi.. neden fark gösteriyor.. tekno paketi'de mi ekletsem.. zenon far çok mu elzem birşeydir. sunroof merakım var ama 2500 euro da çok geliyor...

51,500 Euro'ya geldi araba.. sanki bir şeyler eksik kaldı 1-2 bin euro daha harcayayım diyorum ama ne eklettirmemi önerirsiniz? bir çok özelliğe baktım illa şu olsun çok gerekli olur diye aklıma yatmadı..

Techo paketsiz bmw dümdüz bir araç olur,bence bu araçta comfort paket+techo paket olmazsa olmaz.line lar ile ilgili olarak tabi zevke göre degişir ama modern line ve sport line bu araçlara ayrı bir hava katıyor(Luxury çok tutulmayacak gibi).sunroofu özellikle satış temsilcileri öneriyor ama tercih meselesi ve 2500 euro çok--auidi de 1000 euro civari bir fark oluyor.

• quote:

ben de aranıza katıldım. keşke sipariş vermeden önce okusaymışım burayı.. paldır küldür aldık arabayı.. ne hediye sormak geldi aklıma ne de başka bişey... TR+comfort paket beyaz 3.20d siparişi verdim.. LINE'lardan beğendiğim olmadı sırf krom şeritler için 3bin euro veremedim.. belki sport line alırdım ama onu da kırmızı şeritlerinden dolayı eşim beğenmedi. :) . temmuz sonu gelecek... anlamadığım birşey donanım paketlerinin fiyatları sürekli farklı verilmiş her yerde. başka bir yerde comfort paketi için 2500 euro varken bana 1250 Euro'ya geldi.. neden fark gösteriyor.. tekno paketi'de mi ekletsem.. zenon far çok mu elzem birşeydir. sunroof merakım var ama 2500 euro da çok geliyor...

xenon olmazsa olmaz kesinlikle olmaz öyle yani.çünkü beyaz gündüz farlarıda onunla geliyor bu farlarda ben buradayım bmw'yim diyor.

• quote:

Hosgeldiniz, line'larda jantlar ve ic kisim hatta arabanin anahtari dahi degisiyor, tabi sizin kisisel seciminizdir :) Araciniz hayirli olsun, donanim paketlerindeki fiyat farklarinin sebebi bazi kisilerin vergisiz bazi kisilerin vergili rakamlari telaffuz etmesi bence sadece.. Tekno paketi bence ekletin eger butceniz el veriyosa. On park sensoru ekletebilirsiniz, hifi muzik sistemi ekletebilirsiniz.

• Arkadaslar merhaba, uzun suren arastirmalarim sonucu aracimi haftaya teslim alacagim,
    320d
    alp beyazi
    bej sensatec
    luxury line
    comfort
    technology
    sunroof

yaklasik 60000 e mal oldu,

320i dusunuyordum son anda uzun yillar kullanacagim icin ve gezme potansiyelimi arttirmak, rahat rahat gezmek icin 320d ye dondum. Hayatinda hic dizel araba kullanmamis biri olarak umarim kisa surede alisirim. Olmadi muzik sesini bir sure koklerim artik ne yapalim :)

Kisa vade araba ile ilgili bir chip tuning ve on kolonlari degistirebilirim diye dusunuyorum bu konularda bilgisi olanlar var midir acaba ?

tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirhans

quote:

Hosgeldiniz, line'larda jantlar ve ic kisim hatta arabanin anahtari dahi degisiyor, tabi sizin kisisel seciminizdir :) Araciniz hayirli olsun, donanim paketlerindeki fiyat farklarinin sebebi bazi kisilerin vergisiz bazi kisilerin vergili rakamlari telaffuz etmesi bence sadece.. Tekno paketi bence ekletin eger butceniz el veriyosa. On park sensoru ekletebilirsiniz, hifi muzik sistemi ekletebilirsiniz.

tavsiyeleriniz için teşekkürler, techno+ön park sensörü ekletmeyi düşünüyorum.. bir fiyat alayım bakalım ne olacak.

• ön park sensoru otv ve kdv ekleyince 1000 euro yu buluyo die biliyorum bence o kadar para verilmez ama tecno paket ekletin mutlaka

• quote:

Arkadaslar merhaba, uzun suren arastirmalarim sonucu aracimi haftaya teslim alacagim,
    320d
    alp beyazi
    bej sensatec
    luxury line
    comfort
    technology
    sunroof

320i dusunuyordum son anda uzun yillar kullanacagim icin ve gezme potansiyelimi arttirmak, rahat rahat gezmek icin 320d ye dondum. Hayatinda hic dizel araba kullanmamis biri olarak umarim kisa surede alisirim. Olmadi muzik sesini bir sure koklerim artik ne yapalim :)

Kisa vade araba ile ilgili bir chip tuning ve on kolonlari degistirebilirim diye dusunuyorum bu konularda bilgisi olanlar var midir acaba ?

tesekkurler

sizin de aracınız hayırlı olsun..

performans için chip tuning yaparsanız yakıt direk 2 katına çıkıyor.. hadi iki katı olmasa bile 1.5 katından fazla.. nasıl kullandığınıza bakar... daha fazla gezebilmek için dizel almışsınız, gezme zevkini chip tuning'e değişmeyin derim.

dizel de max. torq'u 1750 devirde vermeye başladığından gaza bastığınızda 1-2 saniye almıyor (turbo lag deniyor).. bunu zamanla ayağınızı alıştırarak dengeleyebilirsiniz.. c.tesi 1 saat 3.20d deneme turu attım bana göre bu haliyle performans yeterli..

otomatik start-stop kullanırsanız araç çalışırken biraz sarsarak çalışıyor ilk çalıştırmadakine göre bunun sebebi de o esnada normalden 5 kat fazla voltaj çekmesi (bir arkadaş sormuştu geçmiş sayfalarda onun da cevabı olsun bari) ne oluyor demeyin sonra..

kullandığım araçta direksiyondan dolayı göstergedeki alt kısmı göremiyordum ama direksiyon ayarlanabiliyordur diye düşünüyorum yoksa alt kısmı görebilmek için kafayı dikmek zorunda kalıyorsunuz..

• quote:

quote:

Arkadaslar merhaba, uzun suren arastirmalarim sonucu aracimi haftaya teslim alacagim,
    320d
    alp beyazi
    bej sensatec
    luxury line
    comfort
    technology
    sunroof

tesekkurler

sizin de aracınız hayırlı olsun..

performans için chip tuning yaparsanız yakıt direk 2 katına çıkıyor.. hadi iki katı olmasa bile 1.5 katından fazla.. nasıl kullandığınıza bakar... daha fazla gezebilmek için dizel almışsınız, gezme zevkini chip tuning'e değişmeyin derim.

dizel de max. torq'u 1750 devirde vermeye başladığından gaza bastığınızda 1-2 saniye almıyor (turbo lag deniyor).. bunu zamanla ayağınızı alıştırarak dengeleyebilirsiniz.. c.tesi 1 saat 3.20d deneme turu attım bana göre bu haliyle performans yeterli..

otomatik start-stop kullanırsanız araç çalışırken biraz sarsarak çalışıyor ilk çalıştırmadakine göre bunun sebebi de o esnada normalden 5 kat fazla voltaj çekmesi (bir arkadaş sormuştu geçmiş sayfalarda onun da cevabı olsun bari) ne oluyor demeyin sonra..

kullandığım araçta direksiyondan dolayı göstergedeki alt kısmı göremiyordum ama direksiyon ayarlanabiliyordur diye düşünüyorum yoksa alt kısmı görebilmek için kafayı dikmek zorunda kalıyorsunuz..

Cevabiniz icin tesekkurler,

Beni maruz gorun, yakit tuketiminin degismedigini hatta ayni kullanimda azaldigini okudum baska yerlerden bu bilginiz acaba tecrube ile sabit bir bilgi midir? Belki chip'e gore degisiyordur ?

Turbo Lag butun turbolu araclarin ortak sorunu ancak twinturbo sayesinde bunu minimum hissettirme gayreti var firmalarin tabi hicbir zaman %100 olarak kaybolmasi mumkun degil, zamanla buna alisirim diye dusunuyorum problem olmayacaktir,

Otomatik start-stop konusunda da ben de test surusunde onu hissettim, borusanda bunun baslangic ayarini kapali hale getirtmek uzere bir yazilim guncellemesi talep edebilirim :) cunku o ozellik beni bayacak gibi gorunuyor her seferinde off'a getirmek de yorabilir bu yuzden default u kapali olsa sanki benim icin daha iyi olacak gibi geliyor, zaten cok trafige girmiyorum olabildigince trafikten kaciyorum :) . Bu ozelligin kaydadeger boyutlarda bir tasarruf saglayacagini da dusunmuyorum.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.