Şimdi Ara

TM'nin En Baba ' BÖLÜMLERİ ' neler? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
61.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.B.V. -- 21 Ekim 2010; 19:20:30 >
  • gsü devlet üniversitesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knotaqram34

Galatasaray Hukuk 544. Ankara Hukuk 501.

Simdi sadece bu taban puanlara bakarak Gs daha iyi demek yanlıs. Gs'nin aldıgı ögrenci sayısı nerden baksan Ankara'nın 20'de 1'i. Haliyle puanı yüksek oluyo. Bi de özel oldugu için 2000 lira(!) gibi bir burs veriyo,dizüstü,kalacak yer falan ögrenciye daha cazip geliyo. Ankara'ya gidersen bunların hiçbiri yok.

Yukarda birisi bahsetmisti zaten bundan. İstanbul,Gazi,Ankara'nın Hukuk fakülteleri özellere göre daha iyidir diye.

Öncelikle, GSÜ de bir devlet üniversitesidir. Galatasaray'ın ilkokulu da lisesi de devlet okuludur, üniversitesinin özel olduğu sonucuna nerden vardın, anlayamadım. Dolayısıyla burs murs vermiyor. Kontenjanından bahsetmişsin, ancak GSÜ Hukuk'un 25 kişilik kontejanına 24. sırada giren ben, Ankara'ya gitseydim, tavan puan olurmuşum. Bilmem fark yeterince açık mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoney -- 22 Ekim 2010; 8:51:01 >
  • Koçla karıstırmısım. O 2000 tl bursu veren yurt ayarlayan Koç'tu. Ama Koc'ta Hukuk yoktu galiba. Oradaki Hukuk'da Psikoloji ile karısmıs.

Harbiden simdi baktım da fena atmısım Atma degil de karıstırma diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray-E

Dağılabilirsiniz.
    YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ

Yönetim Bilişim sistemleri hakkındaki her türlü sorulaınız için erycn@mynet.com

2011 YGS-LYS Adayı

hocam burdan mezun olan kısaca ne iş yapar geliri nasıldır bir açıklarmısınız?
  • quote:

Simdi sadece bu taban puanlara bakarak Gs daha iyi demek yanlıs. Gs'nin aldıgı ögrenci sayısı nerden baksan Ankara'nın 20'de 1'i. Haliyle puanı yüksek oluyo. Bi de özel oldugu için 2000 lira(!) gibi bir burs veriyo,dizüstü,kalacak yer falan ögrenciye daha cazip geliyo. Ankara'ya gidersen bunların hiçbiri yok.

Yukarda birisi bahsetmisti zaten bundan. İstanbul,Gazi,Ankara'nın Hukuk fakülteleri özellere göre daha iyidir diye.

• Hukuktur bence sonra işletme ama sağlam bi yerde boğaziçi odtü bilkent tobb yada koç ekonomi sonra psikolojidir psikoloji kişiye göre görecelidir bazısı gider devlette çalışır ort bi memur olur bazısı 5 yıl psikoloji üzerine 2 yılda klinik psikolojisi yüksek lisansı yapar büroyu açar kral olur yüksek lisansı yapmak çok zordur orası ayrıdır.ama Hukuk prestiji vardır insanın dünya görüşünü değiştirir eğer hukuk seçmeseydim işletme okurdum puanım çok yüksek değildi ama %50 burslu fln gelirdi
    ama bazı bölümler için özel çok mantıklı aylık verdiği bursu nerdeyse bi memur almıyor.bence Hukuk İşletme Ekonomi Psikoloji eğer arkan sağlamsa Siyaset bilimi ve Uls ilişkiler
    pdr -sosyal hizmet saymıyorum onu rahat bi hayat için seçen kişi sayısı,severek seçen kişi sayısından fazladır. bence okuduktan bazı konularda söz sahibi olacağın mesleği seçmeliyiz.
  • Eğer üniversite ismi varsa boğaziçi bilkent gibi o zaman işletme hukuğu cebinden çıkarır, ama dandik bi üniversitede sakın işletme okumayın 4 tane üniversite var işletme okunabilcek, ODTÜ,Bilkent,Koç,Boğaziçi, gerisi gerçekten yalan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoney

quote:

Öncelikle, GSÜ de bir devlet üniversitesidir. Galatasaray'ın ilkokulu da lisesi de devlet okuludur, üniversitesinin özel olduğu sonucuna nerden vardın, anlayamadım. Dolayısıyla burs murs vermiyor. Kontenjanından bahsetmişsin, ancak GSÜ Hukuk'un 25 kişilik kontejanına 24. sırada giren ben, Ankara'ya gitseydim, tavan puan olurmuşum. Bilmem fark yeterince açık mı?

Vallahi bugüne kadar okulun özel olduğunu idda eden birçok insan görmüştüm, fakat bu eleman kadar senaryo yazanını görmedim. Dizüstü, burs, kalacak yer falan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: totem2

bence ankara ve hacettepe'den önce özelleri düşün. ingilizce vs var hem de güzel bir aylık para alırsın :)

Koç Psikoloji 512

Boğaziçi Psikoloji 519.

Sadece gülüyorum.

Şaka bi yana çok yüksek,kendimi biliyorum 500+ yapamam okul puanım 64 zaten.

Ben 499 yaparsam öpüp basıma koyucam ( Öss sonucunu)

ya illa koç olmak zorunda değil, bahçeşehir'i de öne koy bence. eğitimleri iyidir özellerin, para verirler, yurt verirler. kafan rahat olur açıkçası :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_d20

quote:

Orijinalden alıntı: Eray-E

Dağılabilirsiniz.
    YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ

Yönetim Bilişim sistemleri hakkındaki her türlü sorulaınız için erycn@mynet.com

2011 YGS-LYS Adayı

hocam burdan mezun olan kısaca ne iş yapar geliri nasıldır bir açıklarmısınız?

Ne yapmaz ki !
    Bu bölümden mezun olan adayların
    %28'i Bilişim ve Yazılım Şirketleri (Bilgisayar-teknoloji şirketleri)
    %19'u Bilişim Danışmanlığı Şirketleri(Sonu bilişim danışmanlığı ile biten tüm şirketler )
    %40'ı Çeşitli Sektörlerin Bilişim Birimleri(Bilişimle İlgili Tüm Sektörler)
    %13'ü Bende arıyorum hala

Özelden sormak istediğiniz sorularınız için erycn@mynet.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eray-E -- 1 Kasım 2010; 18:07:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Benim için Psikoloji'dir. Son zamanların en popüler mesleklerinden biridir ayrıca.

Üniversite olarak ise Bogaziçi,Odtü,Hacettepe çok iyidir bu alanda.

Benim hedef de Odtü-Ankara-Hacettepe Psikoloji bakalım,hayırlısı.

Söyle bir bakınca Ea'da ne kadar çok işyi bölüm oldugunu görüyosunuz zaten. Koç Ekonomi,Bogaziçi İşletme. Yani kendini gelistiren bi adam için bircok meslek mevcut.

psikoloji mi iyi bölüm ama gelirin iyi olcağını düşünmüyom
  • Peki 25 yaşında üniversiteye başlayacak insan için en iyi bölüm hangisi
  • TOBB-İşletme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vicil

TOBB-İşletme

Okuduğun bölüm olduğu için mi,okumak istediğin için mi Tobb işletme
  • Ikiside degil :) TOBB bence isletme okumak icin en iyi yer, bolum olarakta isletme zaten bence en baba olani, kisiye bagli olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vicil

Ikiside degil :) TOBB bence isletme okumak icin en iyi yer, bolum olarakta isletme zaten bence en baba olani, kisiye bagli olarak.

Tobb İşletme mezunu tanıdığın var mı?
  • türkçe olmayan iktisat.. ingilizce iktisat
  • Guess Who kullanıcısına yanıt
    usta tmde en baba bolumler hukuk pskoloji dir bunun yanında işletme ıktısat yerıne ben uluslararsı ticaret tercıh ederım tıcarı ıktısadıve idrı bılımlerde hukuk ve pskolojiden daga cok para kazanabılırsın kendını gelıstırırsen ıng egıtımı ıyı olan bogazici galatasaray koc sabancı bılkent ve yeditepe gıbı okulları tercıh edersen her zman bır adım onde olursun ama sadece bı adım bu bolumlerde iş sana bakar kendını ne kadar guzel egıtttıne baglıdır .
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.