Şimdi Ara

Tm'den girilebilecek üniversite ve bölüm önerisi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
33.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: darkrhapsody

işletme-iktisat yazma.Ortalık bunlardan kaynıyor

Sen Türkiye nin en iyi işletme fakültelerinden birine gir(sabancı,koç,boğaziçi,bilkent,TOBB,bahçeşehir)eğer bunlardan birine girersen ingilizcen ana dilin seviyesinde olur.
    Ayrıca işletme okumak kolay olduğu için boş zamanın bol olur.
    Bir de Almanca kursuna yazılıp almanca öğrenirsin.
    Biraz da kendini sosyal açıdan geliştirirsen bak bakalım o zaman ne kadar kolay iş buluyorsun.İşyerleri seni değil,sen işyerlerini seçersin.
    Ayrıca hukuk okursan hayatın boyunca alabileceğin en yüksek maaş(eğer özel şirketlerde hukuk danışmanı falan değilsen)7000 lirayı geçmez.
    Ama benim dediklerimi hayatına uygularsan sen işe başladıktan 5 sene sonra alacağın maaş 4500 liranın altına inmez.
    Doğru ortalık mezunu kaynıyor ama iyi işletmeci de çok az var.
    Hukuk'un sadece ismine kapılma.
    Tabi yukarıda saydığım üniversitelerin işletme bölümlerini kazanmaj hukuk kazanmak daha zor
    Sana başarılar dilerim.
    Umarım seçimlerinde pişamn olmazsın...

• up
  • Psikoloji.Ben araştırdım sordum soruşturdum.Şu aralar en iyi seçimlerden biri bu
  • işletmeyi küçümseme. odtü işletme'ye giriyorum bu sene. almanca öğrenmek için dondurup bir program dahilinde almanyaya gidiyorum, seneye de ingilizce hazırlık var odtüde. ve dersler 4 yıl ingilizce. sence işletme okumak küçümsenecek bi durum mu şu vaziyette.

tabi ki anadoludaki üniversitelerde işletme oku işsiz kal demiyorum. ama yukarda bi arkadaş saymış(gerçi o sadece özelleri saymış, devlette boğaziçi odtü galatasaray işletme mezunları işsiz kalmaz) bu okullardan mezun olursan, dil bilirsen ve vizyonun da genişse elbette işsiz kalmayacaksın.
  • Lojistik öneririm.
    Bende seneye lojistik bölümünü kazanmayı planlıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.