Şimdi Ara

TM aşırı kolay değil mi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
6.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kendinigelistirentasrali K kullanıcısına yanıt

Haklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eşit ağırlık sayısala göre derece yapması kolay bunu kimse inkar edemez.
    sayısalda bir öğrenci 10x birim çalışıyorsa bunun 4x'i matematiğe, 4x'i fkb'ye ayırıp 2x'i de tyt genel denemeye ayırırken aynı süreyle eşit ağırlıkçı 6x'i matematiğe 2x'i sosyal1'e ayırıp 2x'i de tyt denemesine ayırabilir (bunu eksik derslere göre ayarlayabilirler de genel olarak ders yoğunluğunu bu şekilde ayarladıklarını düşünüyorum) sayısala oranla kesinlikle daha az efor sarfediyorlar.

buna rağmen yata yata bölüm kazanıyorlar vs. demek de saçmalık, yks emek gerektiren bir süreç.

• shittopic. tek kelime daha edersen iibf okuyup seni sigortasız çalıştırırım.

• Edebiyat sosyali +35 yapmak iddia ediyorum ki ayt feni +35 yapmaktan daha zor.Matematiğimi daha bir kez olsun edebiyat sosyal geçemedi.

30 civarına gelmek vs çok kolay ama ea'da bölüm yok.Eger hukuk istemiyorsan 1.5k dolaylarında olman gerekiyor hedefi Dicle hukuk olan birisini zaten sayısala da koysan çok üst düzey bir şey hedeflemez muhtemelen.

Sayısala göre sıralama almak çok çok daha kolay ama o sıralamayla bir halt yapamıyorsun.Ea 11 bin dolaylarından mezunum hani tercih vermeyi zaten hiç düşünmemiştim bakmadım yani ama sene içi baktığımda da zaten bir halt olmadığını gördüm bu sıralamaya.Gel sayısal 11k yap mis gibi bölümler ve üniversiteler geliyor ama işte bu kolay zor muhabbetinden ziyade hedef bazlı bakmak lazım.

Bunlar çok dar konular artık modası geçti baksana adamlar 2 sene önce konuşmuş

• tm kesinlikle aşırı kolay tmci olmama rağmen kabul ediyorum bunu. tarih edebiyat toplamı fiziğin tırnağı etmez. tm100=ts10=mf5k

• Ahahaha iş bulabilirsen olur gibi

• The Killing Road kullanıcısına yanıt
    Hocam felsefe sosyoloji uluslarası ilişkiler bunlar ciddyim hiç mantıklı değil günümüz sisteminde bunlara ihtiyaç yok. İşletme iktisat okuyanlar bou da okusa bile artık aldıkları para 3k

https://www.youtube.com/watch?v=b5bT7kevF1c&feature=youtu.be

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kendimi kötü hissettiğimde kendinigelistirentasralının mesajlarına bakıyorum, halime şükür diyorum en azından bu adam değilim. üniversiteli bir herif iki yıldır şu bölüm kötü şu bölümden çıkanlar işsiz kalacak diyor, nasıl bir eziklik lan bu? noldu üniversitendeki temel bilimciler, sosyalciler seni mi ezikledi? söyle de çözelim derdini birader, bu karakterle bi yere varamazsın

düşünsene üniversiteye girmişsin staj final vize ne bileyim kulüp uğraşacağına bitane foruma girip şuradan çıkan %84.53 işsiz diyorsun, milletle dalga geçiyosun, işte bu incelenmesi gereken bir karakter bozukluğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnGereksizNick -- 15 Mayıs 2021; 14:17:26 >
  • EnGereksizNick E kullanıcısına yanıt

Ahahhaha sosyalciler beni ezikledi aynen odtü itirafta mühendisler ezikleyince onlar ağlıyordu en son ama fjdnsvnndns neyse kanka ben surdan çıkan işli şurdan çıkan işsiz diye konu açmıyorum her gün önce onu bi anla sonra konuşalım ok?

• Eger bir insan sektorde is bulmak istiyorsa saf sosyal bilim olarak tanimlayabilecegimiz sosyoloji psikoloji felsefe arkeoloji tarzi alanlardan psikoloji disinda okumamali zaten (sosyolojinin de her ne kadar cok onemli rolleri olsa da payi çok küçük o yüzden onu da es geciyorum), bu tarz sosyal bilimleri okuyan biri bilimi yapmak zorunda zaten. Zaten koc felsefe derken cap yapmak yiyorsa demistim bu yüzden, yoksa is bulmak icin felsefe okumak delilik zaten.

Ancak iibf nin diger kisminda siyasal ve uluslararasi iliskiler (sadece siyasal demek daha dogru aslinda ir polsun alt dali zaten) gerek ulke yönetimleri olsun gerek globallesme surecindeki ülkeler ve sirketler arasi iliskiler olsun onemli bolumler, ve oneminin de azalmasi yakin gelecekte oldukca zor. Tabi tr nin liyakatsizligi yuzunden buradan mezun insanların gelmesi gereken yerlere guresciler filan geliyor orasi ayri. Ama su an bu bölümleri yazan insanlar mezun olana kadar devran donecektir diye dusunuyorum.

Attiginiz vidyoya gelirsek o arkadasin kanalini gram ciddiye almiyorum kendisi gibi (kanali attiginiza gore sahibinden haberdarsinizdir diye dusunuyorum) kim varsa toplayip vidyo ceken bi eleman, ki bunlardan bile 20 30 tane anca bulmus, kendisini ilk vidyoda cok sosyal olarak tanımlamasina ragmen. İstisnalar kaideyi bozmaz diyorum bu yuzden, cunku buyuk okullarin o tarz bolumlerinden mezun olanlarin cogu o ucretlere filan baslamiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Killing Road -- 15 Mayıs 2021; 14:28:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kendinigelistirentasrali

Ahahhaha sosyalciler beni ezikledi aynen odtü itirafta mühendisler ezikleyince onlar ağlıyordu en son ama fjdnsvnndns neyse kanka ben surdan çıkan işli şurdan çıkan işsiz diye konu açmıyorum her gün önce onu bi anla sonra konuşalım ok?

ahoahoahorhaowırhaowırhaowırhjaworıhjaworıhworıhaworıhjaworıjawpoırj

kardeşim senin doğrultundan güçlü bir göt yanığı kokusu geliyor. iki yıl önce bi aptallık edip açmışsın, iki yıl geçmiş hala "dur ben nasıl bir asalağım forum unutmasın" diyerek bu konuya tekrardan gelmişsin. Başka konularını da gördüm senin, sen de böyle malca konular açmak kronik olmuş.

odtülüsün ne güzel, ama büyük ihtimalle büyük bir özgüven problemin var ve tüm değerini sayısalcı, mühendis ve odtülü olmana dayandırmışsın. bu yüzden bu üç sıfata sahip olmayanların "ezikliklerini" göstermek istiyorsun tüm dünyaya. Ama aslında bunların hepsini kendine ne kadar asalak bir insan olduğunu unutturmak için yapıyorsun. Bu nu anladıktan sonra konuşalım ok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnGereksizNick -- 15 Mayıs 2021; 14:42:51 >

Hocam malesef o ücretlere başlıyorlar

• EnGereksizNick E kullanıcısına yanıt

Güzel kardeşim akademik başarının benim gözümde zerre değeri yok inan hangi okulda okuduğum umurumda bile değil yarın uzun süre bana iyi para kazandırabilecek bir iş fikri bulsam anında okulu bırakırım. Ben akademik olarak bulunduğum konumla övünmedim, övünmem. Var olan insanların kabul etmek istemediği gerçekleri yazıyorum buraya da arada bir. 1 milyon tmcinin 999 bini fizik yapamadığı için geçiyor ben bunu söylediğimde insanlar kuduruyor haliyle çünkü gerçeği kabullenmek istemiyorlar. Ben kendimle barışık bir insanım yapamıyorsam yapamıyorum derim olur biter .eziklik kompleksine giren forum ahalisi burada.

• Boş vaktim oluyor geliyorum eğleniyorum mobile bile kurmadım uygulamayi bildirim takip etmiyorum. Şurada iki yorum yazdık diye 5. Mezuna kalmak normal diyen adamlar bana hayatsız, yok topluluğa gir yok staj yap diyor ya ne gülüyorum fnfndnxsn

• Çok daha fazlasina baslayan çok fazla tanidigim var hocam, okulları koc ve boun

Hocam illa vardır ben genel ortalamayı söylüyorum

• Hocam ortalama muhendislik bolumleri gibi ucuk olmasa da o 3klar filan ortalama değil dusuk nadir durumlar, tıpkı mckinsey tarzi yerlere gidip 3k dolara baslayanlar gibi. Tabi iibf nin skalasi sayisal bolumlere gore cok daha oynak orasi ayri

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.