Şimdi Ara

TJ65-015tk Garanti, Mahkeme, İade süreci (kazanıldı!) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
1
Favori
12.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynen öyle pb benim için bitmiştir paramı istiyorum ulenn

hp çok ısınıyor asus alırım herhalde şimdiden plan yapmaya başladım
  • şimdi dava açsan 7 ay sonrasına gün veriliyor :DD gerçi benimki sonuçlandıktan sonra davayı açarsan sanırım örnek gösterip daha çabuk sonuç alabilirsin :)

şundan bi kurtulayım, zaten daha 5 ay var ondan sonra 10 çekirdekliler mi gelir ne gelirse onlardan alırım :DD
  • abi sonuçta sonuç alabilirsen daha iyisini almış olcaksın şu an kullandığını atıcaksın gibi bir şey yeni alcağını düşün
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Tolga

abi sonuçta sonuç alabilirsen daha iyisini almış olcaksın şu an kullandığını atıcaksın gibi bir şey yeni alcağını düşün

• 4 saat önce yeniden bilgisayarımı servise vermiş bulunmaktayım
  • quote:

4 saat önce yeniden bilgisayarımı servise vermiş bulunmaktayım

hayrola ya gene ne oldu? :P
  • mahkeme sürecinde allah kolaylık versin kardeşim ama kazanınca değer uğraşına.ancak mahkeme tarihleri herkesin bulunduğu yerdeki yoğunluğa göre değişiyor.ben acer a ankaradan dava açtım 22 şubatta 10 nisana duruşma tarihi verdiler..
    birde size güzel bir tüyo vericem beni iyi dinleyin tecrübe konuşuyor
    daha önce yazdıklarınızı okumadım ama yapmadıysanız bu söyleyeceğimi yapın büyük olasılık mahkeme tarihine kadar beklemeden sorununz çözülecektir.sanayi ve ticaret bakanlığına durumu güzelce açıklayan bi dilekçe yazın ve haklılığınızı ıspatlayacak ne kadar belge varsa(mail çıktıları servis fişleri fatura garanti belgesi vs.)ekleyin.sonra bu dosyayı bakanlık bünyesindeki tüketici ve rekabetin korunması genel müdürlüğüne sunun.onlar gerekli incelemeyi yaparak duruma el koyacaklardır ve bakanlığın bi küçük dokunuşuyla firma yola gelebilir.bu süreç yaklaşık 1.5-2 ay ama mahkemeyi beklemekten iyidir.
    ben 22 şubatta mahkeme açtığımda birde bakanlığa şikayet etmiştim duruşmaya 20 gün kala bakanlığın müdahalesi ile acer kendi beni aradı ve paramı iade ettiler paşa paşa..
    olay imzamdada yer alıyor okuyabilirsiniz.
    haydi rasgele.

düzeltme:yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeCCe -- 2 Temmuz 2010; 23:53:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scorn

quote:

ya sorunum zaten geçmemişti format atınca devam ediyordu ve verme gereği duydum

@geccce
    Abi öncelikle seninki acer bilmiyorum farkedermi senin adına sevindim bu arada

Abi sana bir kaç sorum olacak sorunun neydi mobil sürümde imzanı göremiyorum da ben kendimi nasıl haklı çıkartabilirim fikrin varmi?

• quote:

quote:

quote:

ya sorunum zaten geçmemişti format atınca devam ediyordu ve verme gereği duydum

@geccce
    Abi öncelikle seninki acer bilmiyorum farkedermi senin adına sevindim bu arada

Abi sana bir kaç sorum olacak sorunun neydi mobil sürümde imzanı göremiyorum da ben kendimi nasıl haklı çıkartabilirim fikrin varmi?

fikrim var tabiki sen ve senin gibi bu modeli kullanan arkadaşların hepsinin yasal dayanağı size ayıplı mal satılmış olması.siz buna dayanarak bu işten kesin bir galibiyet alabilirsiniz hepiniz için söylüyorum tabi bu ayıplı mal olayına dayanarak hak aramanızı ilk 30 gün içinde yapmanız gerekiyor-du..ama birde gizli ayıp denen bişey var onda hak arama süreniz 2 yıl.tabiki sizinkinin gizli ayıba girip girmediğini tam bilemiyorum burda bi boşluk var.ben size ilgili yararlanabileceğiniz linki vereyim ordan kendiniz inceleyebilirisniz.benim haftaya kpss sınavım var o nedenle şu anda pek ilgilenemiyorum başka zaman olsa birebir yardımcı olmaya çalışırdım bu yüzden kusuruma bakmayın lütfen..ama yinede ara ara bakmaya çalışıcam.

ayıplı mal ile ilgili link:

http://www.tuketicihaklari.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=56

ben kendi yasal mücadelemde hep kendim araştırarak okuyarak öğrendim ve uyguladım sonra.sonundada kazandım sizde birkaç ufak araştırmayla çok geniş bilgi edinebilirsiniz..ben size kendi konumun linkinide vereyim belki içindeki bazı noktaların faydası olur özellikle bakanlıkla ilgili yazanlar.benim olay 30 iş günü vakası sizinkiyle ayrı bi durum ama dediğim gibi bikaç işinize yarayacak şey olabilir.yada en azından ilerde muhakkak 30 iş günü ilgili de sorun yaşayabilirsiniz yine işinize yarar ekleyin dursun bi köşede.

http://forum.donanimhaber.com/m_38925608/tm.htm

ek:bu vereceğim siteyide güzelce inceleyin mutlaka işinize yarar bilgiler bulursunuz..benimde yararlandığım bi sitedir sık kullanılanlarınıza eklemenizi öneririm.

http://www.hukuki.net/forumdisplay.php?67-T%FCketici-Haklar%FD&order=desc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeCCe -- 3 Temmuz 2010; 3:23:25 >

• keşke bende de 30 iş günü vakası olsa :) abi işin anlamadığım tarafı adamlar ayıplı olarak görmüyor ve bu beni endişelendiriyor benim acelem yok usta derslerin daha önemli umarım başarılı olursun kpss de konuna da kafeye gidince bakarım ilgilendiğin için sağol şimdi yatmam lazım iyi geceler
  • 30 iş günü olsa iyi olurdu ama oturup sonuna kadar test edemedim, oyunda ses gelir gibi oldu ama pek tınlamadım, hem rahatsız etmiyordu hem de belki çözümü vardır diye bıraktım, uzun süre kullanmadım laptop'u, sonradan düzenli kullanmaya başlayınca deli edecek derecede olduğunu fark ettim ve olaylar yürüdü gitti

peki acer iade ettiği parada faiz var mı? çıkarcı gibi görünüyorum ama zaten zor aldığım laptop'u iade için kaç kere koyuncuya, kaç kere perpa'ya, mahkemeye gittim, tüketici hakları dernek için vs. vs., çok olmasa da öğrenciye artı masraf, en azından bunların aradan çıkması iyi olur. gerçi 1.5-2 ay sürecekse gene de mahkemeden nerdeyse 1 ay öncesine denk geliyor. en iyisi oraya da baş vurayım

linklerin için çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorn -- 5 Temmuz 2010; 21:12:22 >

• quote:

30 iş günü olsa iyi olurdu ama oturup sonuna kadar test edemedim, oyunda ses gelir gibi oldu ama pek tınlamadım, hem rahatsız etmiyordu hem de belki çözümü vardır diye bıraktım, uzun süre kullanmadım laptop'u, sonradan düzenli kullanmaya başlayınca deli edecek derecede olduğunu fark ettim ve olaylar yürüdü gitti

peki acer iade ettiği parada faiz var mı? çıkarcı gibi görünüyorum ama zaten zor aldığım laptop'u iade için kaç kere koyuncuya, kaç kere perpa'ya, mahkemeye gittim, tüketici hakları dernek için vs. vs., çok olmasa da öğrenciye artı masraf, en azından bunların aradan çıkması iyi olur. gerçi 1.5-2 ay sürecekse gene de mahkemeden nerdeyse 1 ay öncesine denk geliyor. en iyisi oraya da baş vurayım

linklerin için çok teşekkürler

benim paramı mahkemeye 20 gün kala sanayi ve ticaret bakanlığının acer servisince kestiği idari para ceza sonucunda kendileri(cezayı yiyip yola gelince)ödediler.ödemeselerdi 20 gün sonraki duruşma neticesinde paramı alsaydım tabiki faiziyle alacaktım.ama bu şekilde verdikleri için ödediğim parayı aldım.mahkemeye başvururkende dilekçenin sonuna"paramın yasal faizi ile iade edilmesini istiyorum" diye eklemeniz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeCCe -- 5 Temmuz 2010; 22:53:48 >

• Arkadaşlar vatana bir ürün almıştım daha 1 gün kullanamdan arıza verdi ve bozuldu hiç çaılmıyor.Daha sonra vatandan ürününüze yapılacak bir müdahaleye izin vermek için arayın diyor ben izin vermessem değiştirmek zorundalar dimi çünkü sıfır ürün tamir istemiyorum
  • vatan vatan vatan bla bla bla

Benim bildiğim değiştirmek zorundalar
  • dün mesaj geldi bilgisayarımı aldım bu sefer çabuk geldi şaşırdım açıkçası
  • artık sallamıyormusunuz beni ulen
  • ya yok estağfirullah olur mu öyle şey yaz okuluna kaldım derslerle uğraşmaktan iki haftadır bakamadım nerdeyse.

ne değişmiş servis raporunda? gene aynı şikayetten verdin değil mi?
  • aynı şikayetten yolladım değişen bir şey yok güncelleme yapılmış genel bakım yapılmış vs. ama öncekinden iyi şu an
  • Selam arkadaşlar bende packard bell tj 65 laptıop aldım izmir vatan bilgisayardan.Sizdeki sorunlar bendede var sesi tamamen kapatıyorum oyun açıyorum laptop içinden tiz

bir ses geliyor tahminim ekran kartından.Başka bir sorun da hoparlörde.Çok cızırt geliyor.Garantisi hala devam ediyor.Garantiye götürem tamir ederlermi acaba ?

DT 008 TK serisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

etmezler

neden bu arıza garanti kapsamında değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.