Şimdi Ara

TJ65-015tk Garanti, Mahkeme, İade süreci (kazanıldı!) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
1
Favori
12.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scorn
    laptop tavsiyesi alınır :D
    inşallah 1, 1.5 ay civarı para elimde olurmuş. sandy ler yenilensin öyle birşey mi baksam napsam :) kaç para gelir o da belli değil gerçi..

Asus veya toshiba veya macbook
  • mahkeme kararı gelir gelmez haciz çıkarcam zaten, istiyorlarsa vermesinler parayı
  • Takıp
  • Gerekçeli karar çıktı;

HÜKÜM: bla bla bla

1- dava kabulü, 1.262,95TL'nin dava tarihi itibari ile işletilecek yasal faizi ile davacıya iadesi
    2- laptopun davalıya iadesi
    3- harçlar kanunu gereği davalıdan 75 TL alınıp hazineye gelir kaydı (bana versenize olm onu)
    4- bla bla tebligat 15 TL ve bilirkişi 250 TL'nin davalıdan alınıp davacıya verilmesine
    karar verilmiştir.

şimdiii, sadece bugün 12 lira pul parası verdim, evvelinde de 20 liraya yakın belki biraz daha fazla vermiştim 15 TL neye göre hesaplandı acaba... tamam yasal faiz alcaz da, 14-15 aylık faizin getirisi ne kadardır ki?

neyse, buna da şükür, kurtulduk laptop'dan.
  • peki kabul ettimi koyuncu etmez o ser....ler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asigning

peki kabul ettimi koyuncu etmez o ser....ler.

kararı daha yeni aldım, akşam bimeks'e gidip göstercem verin paramı diye :D tebligat çıkacakmış artık onlara ne zaman postalanırsa o zaman yasal karar olacak...
  • Arkadaşım tebrik ederim artık firmaların müşterilerin enayi olmadığını anlamaları lazım.
  • bimeks'e gittim kayıt aldı, iki haftaya para gelir dediler birden mutlu oldum lan

tabi iki hafta kısa bir süre de değil, başlarına ekşiycem paramı alıncaya kadar rahatsız etcem, yeter lan kaç ay oldu ben mağdurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorn -- 25 Mart 2011; 19:55:09 >
  • vay hadi hayırlısı bakalım sonunda istediğini aldın

benimde ısınıp kapanmaya başladı da davayla uğraşmak istemiyorum desem yeridir ya ne yapıcam
  • istersen sen de garanti bitmeden aç davayı, örnek olarak benim davayı göster, kullanmaya devam et, sonuç gelince de iade et.
    peki bu yapılan koyuncuya karşı alelen kıllık mıdır? evet bir sorun mu var? burayı okuyorlar mı bilmiyorum (ki ben bir firmada çalışsam google amcaya sorarım kim ne demiş) ben sürekli onlarla anlaşmaya çalıştım istemediler, mahkeme de bilirkişi raporu ile sorun var dedikten sonra herkesin iade hakkı vardır diye düşünüyorum. aynı sorundan dava açılırsa süreçte hızlanır diye düşünüyorum
  • arkadaş şaka gibi, birincisi laptopu mahkemeden almaya beni gönderiyorlar, salaklık bende niye gidiyorsam? Sonra yanlış hesap yapmışlar tebligat ücretini eklememişler, arıyorum, elazığda bir laf vardır it ite buyurmuş it de kuyruğuna, o sorumlu koyuncu diyor diğeri yok biz değil sen bimeksi ara 6 lira kontor gitti. Yol parası, hele ki geçen zamanı hiç saymıyorum bile... Mal gibi elde laptop kaldım gene.
    Bakalım bugün arayacaklar mı, yoksa koyuncu gibi çıkıp da başımıza çorap mı örecek bimeks görücez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorn -- 7 Nisan 2011; 16:56:53 >
  • Bimekse kaldıysa iş, Tanrı yardımcın olsun. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: HighVoltage
    Bimekse kaldıysa iş, Tanrı yardımcın olsun. :(

yapma yav bak bu gerçekten bugünlerde aldığım en kötü haber oldu. Koyuncudan kurtulduk derken..

Aman ya kavga kıyamet bitecek bu iş elimde kapı gibi karar var, temyize gitme gafletinde bulunurlar mı bilmem, cevap dilekçemde zaten yargıtaydan benzer durum için örnek var. Her türlü bu para benim, adam gibi hesaplayamazlarsa haciz diye bir hak var. Hacize ek tazminat da açarım kendileri bilir.
  • Bimeks müşteriler açısından mimli firmalardan malum. Elbette şahsi temennim problem çıkarmamaları. Ayrıca tarafların tiraz süresi dolmadı mı? Zaten tüketici dernekleri, hakem heyetleri ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak belli açıkları kullanıp firmalar birbirlerine havale ediyorlar git-gel insanın ömrüne ve sinirlerine oluyor. Genel olarak bu tip durumlarda hep ana ve aracı firmaların müteselsilen sorumlu olduğu belirtilmesine rağmen her nedense yaptırımın şiddetinin yeterli olmamasından birbirlerine havale edebiliyorlar...
  • Sanırım bu hafta dahil, ama haftaya süre geçmiş olacak. Bugün aramadı bimeks yetkilisi, umarım yarın güzel güzel (!) anlaşırız.
  • inşallah güüzel güzel anlaşırsınız sorun çıkmaz yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin artık
  • inşallah, gerçi daha sorun çıkmaması gerek, yani hukuk büroları iadeyi kabul edip hesap yapmışlar yanlış da olsa. daha itiraz etmezler herhalde.

hazır laptop bana gelmişken low level format diye birşey öğrendim, harddiskini formatlıyorum. ne olur ne olmaz, adamlar kıllığına hdd kurtarma ile bilgi neyin çalıp başıma iş açarlar. en iyisi baştan tebdir almak
  • hocam daha alamadınmı paranı ya.
    ben parcaladım aleti parca parca satıyorum. 3-5 parca kaldı. klavye kasa monitor adaptor ramleri sattım. dvdrw batarya hdd kaldı. senin gibi sabırlı değilim bekleyemem. paranın yarısını kurtardım yarısıda haram olsun diğer tarafta görcem hesabı problem yok

• Evvet, para artık bende, şükür bugünleri de gördük. Nihayete erdi şaka gibi, inanasım gelmiyor vallahi..
    İsteyen arkadaşlar 2010/365 (360 da olabilir bakarım bir daha) sayılı davayı örnek gösterip dava açabilirler, iade gününe kadarda kullanırsınız mahkemede olmasına gerek yokmuş, başta bilseydim bugüne kadar ağır aksak kullanırdım diyecem de karıncalanma da yapmaya başlamıştı patlar falan :D

İsteyenlere dilekçelerimi, karşı cevap ve delil sunmaları falan gönderebilirim. Pek de uğraşısı yok aslında, ben telaştan çok koşturmuşum. Açın davayı örnek gösterin, bilirkişi bir daha isterler mi sorun önceden, isterlerse de bilirkişi raporunu gönderirim o raporu okuyan bir başka bilirkişi de sorun yok demez herhalde. Ekstrem durum olmadıkça farklı karar çıkacağını sanmıyorum..

Bu arada bimekse de teşekkür edemeyeceğim, koyuncu kadar olmasa da bir haftalık sinir küpüne dönüşmemi sağladılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorn -- 9 Nisan 2011; 23:49:55 >

• hadi hayırlı olsun. gule gule harca parayı yada git bi pbell daha al.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.