Şimdi Ara

TİTREME HASTALĞI.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 17 yaşındayım kendimi bildim bileli tireme hastalığım var 4-5 yıl önce nörolojiye gitmiştim bütün testlerim temiz çıkmıştı b12 hapı verip yollamıştı işe yaramamıştı 1 ay önce tekrar gittim ama corona dan dolayı kan testi dışında bir şey yapılmadı suan tekrar kullanmaya başladım yine yaramadı titreme hastalığıma gelince ise bi iş yaparken bütün vücudumda var ellerimde kollarımda ayaklarımda çok rahatsız edici düzeyde değil ama ilerlemesinden korkuyorum tekrar nörolojiye gidicem ama bu buna benzer bir durum yaşayan varmı ?

• Birde b12 ignesi deneyin oda ise yaramazsa baska problem olabilir tekrar iyi bir doktora gidin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim şuan çok şaşkınım seninle durumumuz birebir aynı,bütün yazılarını okudum benimde yaşım 18,2 yıl önce kalp atışlarımı hissediyorum yazmışsın,bende yaklaşık 2 yıl önce aynı sıkıntıları yaşadım,çarpıntı hissi kalp atışlarını hissetme vs,gitmediğim kardiyolog kalmadı hepsi temiz dedi,kendi araştırmalarımla B12 eksikliğinin buna neden olabileceğini buldum,kan tahlili yaptırdım çok düşüktü,B12 hap kullandım biraz azaldı gibi,neyse şöyle böyle derken pek umursamamaya başlamıştım ki geçtiğimiz eylül ayında yataktan doğrulurken karın kaslarımın titrediğini fark ettim,pek umursamadım,birkaç ay sonra daha yayıldı eğilip yerden birşey alırken,ayak bileklerimi hareket ettirirken,parmak uçlarımda duruken,başımı sağa sola çevirirken,kollarımı düz bir şekilde açınca hepsinde titriyor,özellikler yavaş hareketlerde oluyor hızlı hareketlerde fark etmiyorum,genelde dışarıdan çok fark edilmiyor,el parmaklarında son zamanlarda çok kötü oldu özellikle heyecanlanınca baş parmağım çok titriyor,istirahat halinde olmuyor sadece hareket ederken oluyor,hiçbir doktor beni anlamıyor Parkinson titremesi gibi sanıyorlar alakası yok,ikimizin durumu birebir aynı,muhtemelen B12 eksikliğinden dolayı oldu,bugün beyin mrı,iğneli EMG,kan tahlilleri hepsinin sonucu öğrendim tertemiz.B12 biraz düşük sadece,lütfen bu yorumu görürsen cevap ver,sen ne durumdasın?Seninle iletişime geçmek istiyorum,yaşımızın bile aynı olması çok şaşırttı beni.Sağlıklı günler😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Esansiyel Tremor nedeni belli olmayan titreme olarak yazar ve genetik olduğu söylenir ancak beyinciğin fazla çalışmasından dolayı olduğunu bir nörologtan duymuştum.İlaçla tedavisi yapılır ancak bazen ilaçta fayda etmeyebilir.Botox tedavisi denenebilir.Eğer ilaç ve botokstanda fayda alınamazsa beyin pili operasyonu önerilir.Bu konuda soruları olan bana yazabilir.

• Anksiyete hastasi olma ihtimalin de göz önünde bulundurulmali.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • adora. kullanıcısına yanıt
    Malesef çok daha farklı gibi birşey gibi duruyor.

• Hocam eksik kanlarınızı yerine koyun. B12 eksikliğini küçümsemeyin, B12 düşükse hap ile düzelmez. Ya iğne ya da dilalti

• f0rester kullanıcısına yanıt
    Hapla düzeliyor ama 4-5 ay sonra tekrar düşüyor,buda vücudun b12yi çok fazla kullandığını gösteriyor,malesef bendeki tüm şikayetler MS hastalığını işaret ediyor.

• Hakan1818 H kullanıcısına yanıt

Hocam spor yapıyor musunuz ? Covid döneminde oturmaktan herkesin kasları eğridi. Kaslar eğriyince titreme oluyor. Birde B12 sürekli düşer bende de öyle mide bağırsak da sıkıntı varsa vücut B12 yapamıyor ne yerseniz yiyin. Sadece iğne iyi geliyor. Onuda ömür boyu kullanmak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f0rester -- 16 Ağustos 2021; 16:14:33 >
  • f0rester kullanıcısına yanıt
    Kardeş bende bu titreme 11 aydır var,tahmin edemeyeceğin kadar araştırdım,yabancı kaynaklarda nöroloji ile ilgili nerdeyse bütün araştırmaları yazıları okudum,benim yaşadıklarım normal şeyler değil hareketsizlikle bi alakası olmadığına eminim,titreme normal bi titreme değil çok arttı,bir şeye uzanırken falan oluyor,yanıcı-batıcı (nöropatik) ağrılarım var,sürekli kulaklarım çınlıyor,düşük tonlu seslerden bile sanki çok gürültü varmış gibi rahatsız oluyorum(hiperakuzi),sol gözüm hem uzağı hem yakını net görmüyor,sağ gözüm uzağı net görmüyor,şimdi üniversite hastanesinden randevu alacağım inşallah başka bir şeydir ama hiç umudum yok.

• Hakan kardeşim selamın aleyküm

Aynı problemleri ben de yaşıyorum vücudumda titremeler mevcut sadece hareket halinde ortaya çıkıyor senin tarif ettiğinin birebir aynısı, gitmediğim profesör kalmadı bir çözüm bulamadılar sen ne yaptın son durum nedir?

Up

• Ereenn usta E kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma 2 ay sonra gördüm, bildirim gelmemiş, şuan nasılsın?

• Bende şimdi gördüm hala aynıyım yazın baya bir doktora gitmeyi planlıyorum umudum kalmadı ama denicez mecbur başka yolu yok sen ne yaptın?

Özel mesaj atamıyorum numaranı yazarsan wp den yazayım hemen

• Ereenn usta E kullanıcısına yanıt
    Özelden yazdım numarayı

b vitamini vücutta depolanmıyor hocam. idrar, terleme vs yoluyla atılıyor. günlük alınması gerekli. ilaçla düzelse bile bıraktığınız an (yediğiniz yemekler b vitamini içermiyorsa) tekrar düşecek kan değerleriniz. c vitamini de aynı şekilde. bu yüzden en çok bu iki vitamin eksik çıkar insanlarda.

• sriiouss kullanıcısına yanıt
    Yanlışın var kardeşim, B12 vitamini karaciğerde depolanır ve yıllarca idare edebilir.

haklısınız hocam diğer b vitaminlerinin aksine b12 tüm vücutta toplam üç dört mg kadar depolanabiliyormuş. bu ayrıntı gözümden kaçmış sanırım. teşekkürler uyarınız için.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.