Şimdi Ara

Titanic Hakkında Bilinmeyenler

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
50
Cevap
28
Favori
2.528
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Titanic Hakkında Bilinmeyenler
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2751 Mesaj

|
    |
    Bahsedilenler: DeathDoctor , Jesse-Pinkman
    Ek olarak White Star Line sirketi icin son umuttur titanic cunku firma batmak uzeredir ve tum yatirimlarini bu gemiye yaparak finansal krizden kurtulmak amacindadir. Bundan once 2 kez gemi batiran bir sirket oldugu icin maddi ve imaj olarak kotu durumda bir sirkettir.

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

Ek olarak White Star Line sirketi icin son umuttur titanic cunku firma batmak uzeredir ve tum yatirimlarini bu gemiye yaparak finansal krizden kurtulmak amacindadir. Bundan once 2 kez gemi batiran bir sirket oldugu icin maddi ve imaj olarak kotu durumda bir sirkettir.

"Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar."

Korsanlar kötü mü? Donanma dürüst mü? Bu şartlar tarihin akışına göre değişir.Hiç barış görmemiş çocuklarla, hiç savaş görmemiş çocukların farklı değerleri vardır.Tepedeki karar verir kimin haklı kimin haksız olduğuna, burası nötr alan. Adalet galip gelecek mi ? Tabii ki öyle, savaşı kazanan adalet olacak!
  • DH Yönetici
    16382 Mesaj

Birde geminin kargosunda "mumya" tasidigi ve onun laneti yuzunden geminin battigi yonunde hurafeler var ancak bunun kesinligi yoktur. Hurafeler cesitli fakat ozet olarak su kadarini soyleyebilirim;
    White Star Line sirketi ortaklarinin bir tanesinin babasi kazadan yillar once misirda Ramses in mumyasini bulurlar ve o gunden beri lanet uzerlerindedir. O aileden kisiler cesitli kazalarda olurler, sirketin gemi ve araclari surekli kazalar gecirirler. Mumyanin bulundugu yerde lanetten su sekilde bahsedilir "Beni yerimden oynatani, sulara gomecegim" Boyle bir yazi oldugu bahsi edilir.
    Diger bir lanet hurafesi ise yine White Star Line a ait gemilerden birisi Britannic kacak bir sekilde bir mumya tasir, fakat bu gemide bir kaza olur ve tamir icin tersaneye getirilir, daha sonra tersanade yangin cikar ve herkes olur fakat mumya kazadan ve yangindan etkilenmemistir. Daha sonra bu mumya Titanic e yuklenir ve Titanic ilk yolculuguna cikar sonra batar.
    |
    |
    DeathDoctor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Naptın sen la

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: _bluescream_
    quote:

Birde geminin kargosunda "mumya" tasidigi ve onun laneti yuzunden geminin battigi yonunde hurafeler var ancak bunun kesinligi yoktur. Hurafeler cesitli fakat ozet olarak su kadarini soyleyebilirim;
    White Star Line sirketi ortaklarinin bir tanesinin babasi kazadan yillar once misirda Ramses in mumyasini bulurlar ve o gunden beri lanet uzerlerindedir. O aileden kisiler cesitli kazalarda olurler, sirketin gemi ve araclari surekli kazalar gecirirler. Mumyanin bulundugu yerde lanetten su sekilde bahsedilir "Beni yerimden oynatani, sulara gomecegim" Boyle bir yazi oldugu bahsi edilir.
    Diger bir lanet hurafesi ise yine White Star Line a ait gemilerden birisi Britannic kacak bir sekilde bir mumya tasir, fakat bu gemide bir kaza olur ve tamir icin tersaneye getirilir, daha sonra tersanade yangin cikar ve herkes olur fakat mumya kazadan ve yangindan etkilenmemistir. Daha sonra bu mumya Titanic e yuklenir ve Titanic ilk yolculuguna cikar sonra batar.

İyi film çıkar Titanic 2:Efsanenin Batışı diye

" "Tanrı bile batıramaz" denilen lanetlenmiş gemi"

Korsanlar kötü mü? Donanma dürüst mü? Bu şartlar tarihin akışına göre değişir.Hiç barış görmemiş çocuklarla, hiç savaş görmemiş çocukların farklı değerleri vardır.Tepedeki karar verir kimin haklı kimin haksız olduğuna, burası nötr alan. Adalet galip gelecek mi ? Tabii ki öyle, savaşı kazanan adalet olacak!

• DH Yönetici
    16382 Mesaj

En buyuk hurafede zaten son cumlendeki olaydir :) Tanri bile batiramaz denilen gemi Tanri nin laneti ile insa edilen teknik ile batirildi.
    Geminin batmama ozelligi aslinda alt tarafindaki odaciklardi. Yani onden arkaya dogru siralanmis 6 odacik, onden veya arkadan darbe aldiginda odalarin kapilari kapatilarak su almasini onledigi icin en fazla 1 veya 2 oda feda edilerek geminin kurtarilmasi planlanmisti, fakat kazada gemi onden degil yandan darbe almis, hatta yirtilmis ve bu odalarin 4une birden hasar verdigi icinde beklenenden cok hizli bir sekilde batma gerceklesmitir.
    Geminin 2ye ayrilmasina neden olan agirlik dengesizliginin sebebi budur. Bir taraf cok hizli bir sekilde suyla dolup agirlasmis ve batmis, diger taraf ise hava dolu ve hafif oldugu icin yuzeyde direnaj olusturmustur fakat geminin buyuklugu ve kullanilan materyal bu guce karsi koymaya yetmedigi icin su yuzunde asilkalan gemi ustten yirtilarak batma esnasinda 2ye ayrilmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 7 Mayıs 2014; 9:45:41 >
    |
    |
    |
    |

quote:

En buyuk hurafeden zaten son cumlendeki olaydir :) Tanri bile batiramaz denilen gemi Tanri nin laneti ile insa edilen teknik ile batirildi. Geminin batmama ozelligi aslinda alt tarafindaki odaciklardi.
    Yani onden arkaya dogru siralanmis 6 odacik onden veya arkadan darbe aldiginda odalarin kapilari kapatilarak su almasini onledigi icin en fazla 1 veya 2 oda feda edilerek geminin kurtarilmasi planlanmisti, fakat kazada gemi onden degil yandan darbe almis, hatta yirtilmis ve bu odalarin 4une birden hasar verdigi icinde beklenenden cok hizli bir sekilde batma gerceklesmitir.
    Geminin 2ye ayrilmasina neden olan agirlik dengesizliginin sebebi budur. bir taraf cok hizli bir sekilde suyla dolup agirlasmis ve batmis diger taraf ise hava dolu ve hafif oldugu icin yuzeyde direnaj olusturmustur fakat geminin buyuklugu ve kullanilan materyal bu guce karsi koymaya yetmedigi icin su yuzunde asilkalan gemi ustten yirtilarak batma esnasinda 2ye ayrilmis.

"Titanic gibi bir gemi hala yapılamadı." diyenler var. Var mı aslı astarı ? Daha doğrusu konuyla ilgili bir fikrin var mı hocam ?

@Zodiac Killer Konu amacından şaşmıyordur inş.
    |
    |
    Bahsedilenler: Zodiac Killer

• DH Yönetici
    16382 Mesaj

Konunun amaci Tinanic ile ilgili bilinmeyenler :) Bizde konu uzerinden devam ediyoruz. Bu arada Titanic den buyuk gemiler bolca var. Her sene 2 defa Antalya ya gelen bir gezi gemisi var, Titanicden cok daha buyuk oldugu soylenir askeri olarak ise USS Abraham Licoln Ucak Gemisi ise (sanirim oydu Johny F. Kennedy de olabilirdi net hatirlamiyorum) titanicten 3 kat daha buyuk oldugu soyleniyor. Kendim arastirma yapmadim net rakamlari bilmiyorum isimlerde aklimda kalanlari soyledim. Google amcaya bir sormak lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 7 Mayıs 2014; 9:57:23 >
    |
    |

|
    |

-ayrica titanic in batma sebebi %90 olarak ihmal ve kendini begenmislik yok batiramazlar yok batmaz yok su bu falan derken herseyi atlamislar

Ozellikle islerini gercekten titanic gemisine yakisir sekilde yapsalardi, carpismadan sonra o gemi 10 defa kurtarilirdi

|
    |

Konunun amaci Tinanic ile ilgili bilinmeyenler :) Bizde konu uzerinden devam ediyoruz. Bu arada Titanic den buyuk gemiler bolca var. Her sene 2 defa Antalya ya gelen bir gezi gemisi var, Titanicden cok daha buyuk oldugu soylenir askeri olarak ise USS Abraham Licoln Ucak Gemisi ise (sanirim oydu Johny F. Kennedy de olabilirdi net hatirlamiyorum) titanicten 3 kat daha buyuk oldugu soyleniyor. Kendim arastirma yapmadim net rakamlari bilmiyorum isimlerde aklimda kalanlari soyledim. Google amcaya bir sormak lazim.

Boğaz'a parkeden(Adriyatik olabilir tam bilmiyorum) o da çok büyük. Freedom of the Seans (Dünyanın en büyük yolcu gemisi) gelmiş zamanında Boğaz'a ama o değil sanırım o büyük gemi.
    |
    |

• Binbaşı
    1460 Mesaj
    cok guzel emeginize saglik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    |

Dokuz Eylül Üniversitesi - Mekatronik Öğrencisi / İnfiniti İ30 3.0 V6
  • Yarbay
    3376 Mesaj
    güzel konu zevkle okudum
    |
    |

Margery Tyrell
    I don't want to be a queen, I want to be the queen
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    .

|
    |

Size göre şizofren bir ucube olabilirim ama tanrıya göre uçan bir tosbağa...
  • Yarbay
    8625 Mesaj

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
SEO
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,604
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.