Şimdi Ara

Tissot PSR 516 Retro Automatic vs Seiko Presage SSA343J

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tarzları farklı da olsa, bu iki saatten birini almaya niyetim var. Kalite, mekanizma, ömür konusunda hangisi daha iyidir sizce?

Tissot PSR 516 Retro Automatic

Seiko Presage SSA343J

• İkisi de oldukça güzel saatler hocam. Seiko'nun Presage serisi gayet başarılıdır. Ama Tissot Eta mekanizmayla bir tık daha iyi. Tasarım olaraksa yine Tissot derim. Bu attığınız yeni seramik bezel olanlardan sanırım oldukça şık bir hava katıyor seramik. Eski versiyon seramik değildi. Bu arada bu modelde bezel ile kadranın kayma sıkıntısı var alırken net yerine deneyerek alın. Sonradan olan bir durum değil zaten sabit bezel ama kasaya yanlış monte sonucu kadran indislerine denk gelmesi gereken bezel hafif yamuk şekilde sabitlenmiş olarak gelebiliyor bazen. Tissot Türkiye servisinin de malesef kabullendiği bir sorun. Sıfır 516 yerine 2. el daha iyi modeller alınabilir ama bence. 2. el alınacaksa alırdım ama 0 516 almazdım.

Seiko'nun da Power Reserve gibi güzel bir artısı var. Bence otomatik saate ruh katan bir detay. Ama fazla klasik bir model olduğundan aslında 516 ile arasında kalmak da biraz yanlış. Ama her türlü Tissot çok şık bir saat. Bir de şahsi tavsiyem diver diye geçen dalış modellerini de araştırın. Hem klasik hem spor giyime giden saatler genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 4 Ocak 2018; 0:22:58 >

• Tissot daha güzel görünüyor
  • Sentez* kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam görüşünüz için. Elimde Orient Mako var. Biraz daha farklı ve farklı marka almak istiyorum. Diver iyi ama çok sevdiğim model türü değil.

İkinci el araştırıyorum ama herhalde Tissot'u 0 olarak alacağım bu hafta.
  • Kesinlikle Presage serisini alirdim.

Tarz ve klas duruyor. Bana biraz da Rolex Cellini serisini hatirlatiyor.

Ilerde cocugunuza miras birakabilieceginiz bir model.

Tissot maalesef bu tasariminda piyasada bulunan ucuz saatlere benziyor. Hayatta almazdim Tissot`u.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim tercigimde presage olurdu ama

denemeden almayin saat biraz kalin bir saat rahatsiz edebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tissot ates ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • presage seçerdim ben olsam...
  • İlk mesajdaki Tissot yerine aşağıdaki Tissot modelinde karar kıldım, siparişi verdim, yarın elimde olacak. Hem daha güncel mekanizma, hem de seramik bezel olması daha cezbedici geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C9CA1DA90 -- 5 Ocak 2018; 21:36:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Computeus

İlk mesajdaki Tissot yerine aşağıdaki Tissot modelinde karar kıldım, siparişi verdim, yarın elimde olacak. Hem daha güncel mekanizma, hem de seramik bezel olması daha cezbedici geldi.

Mekanizmasında plastik parçalar kullanılması birçok kişi tarafından yeriliyor hocam o yüzden bu mekanizmaya karşı önyargım var.

• Sentez* kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle düşündüğümden ilk resimdeki PSR 516 modeline yönelmiştim, sonrasındahttp://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=62&t=23040&sid=6c06810d2913871f1198ab76c4c4ccba#axzz53GRAo43d bu konuyu okuyunca ikna oldum. Tabi mekanizmada kullanılan plastik etkisini zaman gösterecek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.