Şimdi Ara

Tırnak yemeyi birakabilen var mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Darkchild
    Eczanede geçen gün bişi vardı.. tırnaklarına sürüyosun tırnak yemeni önlüyodu... sanırım kötü bi tadı varki o işe yarıyodu..

Maalesef ise yaramıyor hocam onlar..
  • ben etleri yemiyorumda ellerimle etimi soyuyorum orta okul zamanlarımdan beri. baş parmağım hep yara bere içinde,cilt kanserine kadar gider diye duydum.artık geceleri uyurken Penaten diye bir krem sürüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss
    Tırnak yemek psikolojik rahatsızlık sonucudur. Ben genelde farkında olmadan gerçekleştiriyoruma ama farkına varınca direkt elimi çekiyorum. Bir süre sonra artık yememeye başlıyorsun.

Doktora gitsem faydası olur mu? Acı ilaç vs diyorlar ben inanmıyorum o işe..

Valla arkadaslar eczanelerde tırnak yeme sorunu için cila tarzında bi ilaç var tırnaklara sürülüyo. Ve gayette işe yarıyo. Kullanmanı tavsiye ederim arkadasım.

• quote:

quote:

Eczanede geçen gün bişi vardı.. tırnaklarına sürüyosun tırnak yemeni önlüyodu... sanırım kötü bi tadı varki o işe yarıyodu..

kötü tat nasıl işe yaramıyor?

eliniz kirli olsa bile yiyebiliyor musunuz?

arkadaşım bir ara bant yapıştırıyordu. belki faydası olur
  • en son ne zaman el tırnaklarımı kestiğimi hatırlamıyorum boyuna yiyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

quote:

quote:

kötü tat nasıl işe yaramıyor?

eliniz kirli olsa bile yiyebiliyor musunuz?

arkadaşım bir ara bant yapıştırıyordu. belki faydası olur

Farketmiyor kirli olması, farketmeden yapıyorsun zaten

• Sunu soyliyeyim bende.bir akrabamın cocuklari yiyordu tırnaklarını.o akrabamda demis ki oglum bekle azıcık yeme demis,sonra butun aileyi salonun ortasına caırmıs,herkesin tirnagini kestirtmis,ortaya toplamıs,al simdi ye demis.Yiyemeyincede kurtulmus olmus.yani psikolojik bisi ust konulardada arkadasların bashettiği gibi.bu psikolojik olayi hatirlatmak icinde cesitli ilaclarda var.Atıyorum bi ilac var adını bilmiyorum tirnaklarina suruyorsun,aci bi tadi var o ilacin.sen agzını goturdugun zaman acı tat duydugun icin hemen agzını cekiyorsun,bunun gibi..

umarım kurtulurusn cok kotu bi HASTALIK
  • şeffaf oje var. onu sürüyorsun. çok acı iğrenç dilini deydirsen dudağnı değdirsen iğrenebileceğin kadar acı. sürüyorsun onu. sonra istersen ısır
  • elime tırnak makası değmedi bre
  • quote:

Orijinalden alıntı: trk.
    şeffaf oje var. onu sürüyorsun. çok acı iğrenç dilini deydirsen dudağnı değdirsen iğrenebileceğin kadar acı. sürüyorsun onu. sonra istersen ısır

Ben aldım o tırnak cilasını. Başta işe yarar gibi oluyordu ama daha sonra onu tırnaklarımın üzerine sos olarak kabul ettim ve o zaman daha güzel oldu ve daha çok yemeye başladım
  • tesbih salla belki işe yarar
  • o cila gibi dediginiz aci ilaclar varya iste onlarin tadi super surup yiyince daha bi zevkli oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

quote:

şeffaf oje var. onu sürüyorsun. çok acı iğrenç dilini deydirsen dudağnı değdirsen iğrenebileceğin kadar acı. sürüyorsun onu. sonra istersen ısır

Ben aldım o tırnak cilasını. Başta işe yarar gibi oluyordu ama daha sonra onu tırnaklarımın üzerine sos olarak kabul ettim ve o zaman daha güzel oldu ve daha çok yemeye başladım

allah belanı versin sandalyeden düştüm

• quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

quote:

• Bu aralar daha çok yemeye başladım bunun ciddi bir kurtuluş yolu olmalı...
  • Bu aralar bıraktım uzamasını bekliyorum
  • quote:

Cok denedim ama olmuyor. Aranızda bırakabilmiş olan varsa hangi yollarla nasıl bıraktığını anlatabilir mi?

Git lokantaya 10'ar porsiyon iskender , çorba , künefe vs...Bak noluyor
  • bu soruyu soran arkadaşa yaklaşık 1.5 ay önce tırnak yemeyi bırakn biri olarak benden ehil birisi cevap veremez sanırım.. yaşım25 yaklaşık 15 -20 yıldır yediğim tırnak belasından kurtuldum.. bendeki öyle böyle değildi özellikle bazı parmaklarda tırnağa dair birşey kalmıyordu.. sürekli parmak uçlarımı saklıyordum.. çok şey denedim. acı oje vs.. hiçbiri fayda vermedi.. ama bazen utancımdan yerin dibine giriyordum.. bu basit birşey değil insanın özgüvenini kaybettiriyor.. en son bi baktım tırnak yemek bana bişey kazandırmıyor.. aksine stresime dahada gerginlik katıyor.. dedim ben bu işi bırakırım.. şimdilik gidişat iyi tırnaklar uzadıkça ve etleri doldukça daha kendine güveni geliyor insanın.. otobüste bir yere tutunurken parmak uçlarımı saklamıyorm.. köşe buçaK tırnak kemirecek yer aramıyorum:) sanırım bir ay sonra normal tırnaklarım olacak benimde.. ama tavsiye hiçbir şekilde elinzi ağzınıza götürmeyin bu süreçte.. yani aman köşesini düzelteyim aman şurasını böyle yapayım deyip eliniz ağzınıza giderse hemen geri çekin ve tırnak çakısıyla işinizi halledin..
    Yardımcı olabileceğim bir durum olursa ve detay isteyen olursa pm atsın..
    kurtulalım bu beladan:)

• Ben de ne yapıp ettim birkaç gündür yemiyorum , tutuyorum kendimi. Yavaş yavaş uzamaya başladı. Bu sefer olacak inşallah..
  • öyle bir kötü alışkanlığım yok
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.