DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
TIRNAK İŞARETİ
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1
Cevap
0
Favori
679
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      242 Mesaj
      23 Aralık 2006 16:43:50
      Sonunda sistemimi kurdum radeon x1650 canavarlar gibi çalışıyor... kernelimi update ettim, onu yaptım bunu yaptım derken...
      Şimdi tırnak işareti sorunu baş gösterdi :)
      Ne diyor bu adam diyeceksiniz...
      Şöyle açıklayayım,
      bahsi geçen tırnak işareti öncelikle şu "xxxx" (bir metinden copy-paste yaparak aldım)

normalde klavyede 1 tuşunun yanında oluyor bu tırnak işareti..
      os x kurulumunda TURKISH-QWERTY-PC yi seçtim. sorun olmayacağını düşünüyordum klavyenin...
      ama şimdi o 1 tuşunun yanındaki tuşa basınca < çıkıyor. shiftle basınca > oluyor... klavyede bu tuşlar için olan tuş ise işlevsiz.
      Böyle olunca input menu den keyboard viewer ı açtım.
      Script olarak unicode gözüküyor. sanırım sorunum da bu.
      Klavye de <> işaretlerinin çıkması gereken yeri şu anki yeri olarak gösteriyor. tırnak işareti için ise ctrl+i yapmam salık veriliyor ama yaptığımda bir şey olmuyor.. hata sesi veriyor.

Evet ne düşünüyorsunuz bu ilginç sorun hakkında...? :)

not : her şeye rağmen 1600 *1200 ve stabil bir şekilde os x ime kavuştuğum için mutluyum. asıl sınavı pazartesi final cut pro yu kullandığımda verecek gerçi...
      deneyimleri burada paylaşacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keep clubbin -- 23 Aralık 2006; 16:44:26 >

DH XBOX 360 TOPLULUĞU

GAMERTAG: keepclubbin
    • Onbaşı
      32 Mesaj
      24 Aralık 2006 15:36:35
      shift tuşu ve windows tuşu kullanarak yada ikisini kombine ederek klavyedeki tuşları bir dene. ben o şekilde bulmuştum şu an tam yolu hatırlamıyorum. kolay gelsin

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.