Şimdi Ara

Tırnak batması :( Anlayanlar içeri buyursunlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dediğim gibi beyler sağ ayağımın sol tırnak kısmı acaip bi şekilde batık durumda.Tırnağın 1cm yakını gözükmüyor garip deri gibi bişey kapladı resmen.Daha önce sol ayağımdada olmuştu doktora gittiğimde ufak bi pamuğa baticon döküp sildirdi dedim oh kurtuldum antibio yazar yollar dedim birden törpü gibi bi cisim çıkarttı bide cımbız gibi bi zamazingo çıkarttı törpüyle tırnağı kaldırıp cımbızımsı cisimle kenardaki 6mm kadar bi batan tırnağı kesip çıkarttı Bactroban 15mg yazdı yolladı pek acıtmamıştı ama 2 gün basamamıştım ayağıma.Şimdi yine aynısını yaparsa acıdan ölmemin garantisini veriyorum.Yaklaşık 1cm gibi bi sert deri kapladı tırnağın üstünü.Biryere çarpmayı bırak değdiği anda çığlığı basmamak için kendimi zor tutuyorum.Doktora da 2 gün sonra gidicem ama sizdende bikaç öneri alayım dedim bikaç kelam yazarsanız sevinirim

ÖZET : TIRNAK BATTI ÖNERİ VERİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrKivircik -- 30 Mayıs 2013; 15:10:25 >

• benimde aynı şekilde dün ilaç aldım onu kullanmaya başladım baya iyi geldi
    batan yeri kalıp gibi donduruyo acımıyor
  • ayağını ılık su dolu olan bir leğene koy yumuşamasını bekle iltihabı falan varsa almaya çalış

bana olduğu zaman genelde kendim hallediyordum bir kez yapamadım onda da tırnağımı çektirdim direk ondan sonra hiç batma olmadı

sana da tavsiyem çektir tırnağını kurtul lokal anestezi yapacaklar ondan sonra hissetmeyeceksin acı
  • 5 kere tirnak çektirdim. Onun batan kisimlarini almasi lazim doktorun, öyle ilaçla geçme gibi bir ihtimali yok. Çektirdikten sonra o tirnaği çok uzayana kadar kesme ve keserken ucundan düz kes. Doktora sakın tamamini çektirtme. Acinin bir çözümü yok, ordaki iltihap uyuşmayi engelliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu yöntemi uygulayarak kılpayı kurtulmuştum ben, bir bak derim;
    http://forum.donanimhaber.com/m_41270351/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 30 Mayıs 2013; 22:31:39 >
  • Hocam sorun cektirecek kadar hayvani değil bosuna onceki tirnak olayini yazmadim aci ayni aci cozum ayni cozum fakat tirnağin ustunu garip bi deri kapladi ona dakunduğum an geberiyortum o detiyi halletsem bende tirnagin batan kismini kesecem ama sorun o deri kisminda korkuyorum hirslanip koparticam sonra bi sakatlik cikmasindan korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKivircik

Hocam sorun cektirecek kadar hayvani değil bosuna onceki tirnak olayini yazmadim aci ayni aci cozum ayni cozum fakat tirnağin ustunu garip bi deri kapladi ona dakunduğum an geberiyortum o detiyi halletsem bende tirnagin batan kismini kesecem ama sorun o deri kisminda korkuyorum hirslanip koparticam sonra bi sakatlik cikmasindan korkuyorum

Garip bir deri dediğin iltihap. Batan kismi kesmen sana yardimci olmayacak çünkü tirnak yine batacak şekilde uzayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Şu yöntemi uygulayarak kılpayı kurtulmuştum ben, bir bak derim;
    http://forum.donanimhaber.com/m_41270351/tm.htm

Hocam tırnak kalkacak gibi değil o adamın tırnağı gibi olacak benimkide göbek atarım şerefsizim.Benimkisi kaldıramıyorum.Öyle oval kesen biride değilim normal kesmiştim bu sefer düz biçimde çorabı çıkartırken tırnağın kenarı takıldı oraya sallanıp durdu aman hiç bulaşmayım dedim sonra yatarken yorgana takılıp koptu orası hiç dokunmadım.Üstüne ayakkabı sıktı heralde şekil şemal berbat oldu.Tırnaklıktan çıktı artık bildiğin toynak Kaldırabilsem tırnağın üstündeki deriyi tak diye yukarıya kaldırıp korum hemen pamuğu sorun değilde o deriye dokunduğum an delirtiyo acıdan beni.Bizim evdede tıbbi marihuana olmadığına göre tek çözüm dohtur gibi gözüküyo.

• neredeyse tamamen aynı durumdayım. en kalıcı kurtuluş yolu lokal anesteziyle ameliyat.

• direk ameliyat ol kurtul ne rahatı ama ameliyat başlamadan önce baş parmagına bi igne vuruyorlar o acıdan başka bişeyde yok zaten
  • gecen sene çok çekmiştim ağustos ayında gazetede gördüğüm ilan üzerine bursada bir yere gittim ve tel takmışlardı bildiğiniz dişe taktiklari gibi bir tel 2-3 kez kontrole gittim tekrar takıp çıkarttılar teli sıktılar falan 1 ay önce cikarttim artik teli şuan sapasağlam nazar değmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: snowZi*

direk ameliyat ol kurtul ne rahatı ama ameliyat başlamadan önce baş parmagına bi igne vuruyorlar o acıdan başka bişeyde yok zaten

Sen öyle san

• quote:

Orijinalden alıntı: AccUssEdGR

quote:

Hocam sorun cektirecek kadar hayvani değil bosuna onceki tirnak olayini yazmadim aci ayni aci cozum ayni cozum fakat tirnağin ustunu garip bi deri kapladi ona dakunduğum an geberiyortum o detiyi halletsem bende tirnagin batan kismini kesecem ama sorun o deri kisminda korkuyorum hirslanip koparticam sonra bi sakatlik cikmasindan korkuyorum

Garip bir deri dediğin iltihap. Batan kismi kesmen sana yardimci olmayacak çünkü tirnak yine batacak şekilde uzayacak

Ee çözüm ne hocam yani illa çektiricezmi biz bunu ? Geçen ayağıma cam batmıştı pansuman için sağlık ocağına gittiğimde hemşireye parmağıda göstermiştim tek dediği düz kes orasınıda yine doktor çıkartsın bişey olmaz dediydi ama ayak hala pert :(

• quote:

quote:

quote:

Ee çözüm ne hocam yani illa çektiricezmi biz bunu ? Geçen ayağıma cam batmıştı pansuman için sağlık ocağına gittiğimde hemşireye parmağıda göstermiştim tek dediği düz kes orasınıda yine doktor çıkartsın bişey olmaz dediydi ama ayak hala pert :(

Batan kisim alinip tirnağin yolunu düzeltevek doktor. Hepsi çekilmeyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: snowZi*

direk ameliyat ol kurtul ne rahatı ama ameliyat başlamadan önce baş parmagına bi igne vuruyorlar o acıdan başka bişeyde yok zaten

Hoca sen hiç bu tırnak acısını tatmamışsın belli O iğne bana kormu sanıyon ? Parmağıma bastığım anda 100 iğne aynı anda batıyo bi iğne batmiş çokmu kor bana sanki
  • Arasına pamuk koy işini görür

• ben de de tırnak batması vardı doktor thiocilline diye bi krem verdi kullandıktan 1 ay sonra falan geçti tavsiye ederim baya rahatlatıyo
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Batan kisim alinip tirnağin yolunu düzeltevek doktor. Hepsi çekilmeyecek

Ya bikaç arkadaşıma gösterdim biri 4 sene bu acıyı çekmişti her 7 8 ayda bir çektiriyordu ama düzelmiyordu bir türlü.Pamıh taktiğini dediydi bana ama o diyene kadar doktor benim sol toynağı düzelttiydi bile bende çok iplemedim.Şimdi buna pamuk komaya çalışsam bittim :(

• quote:

Orijinalden alıntı: EMekCiEmeK

ben de de tırnak batması vardı doktor thiocilline diye bi krem verdi kullandıktan 1 ay sonra falan geçti tavsiye ederim baya rahatlatıyo

Kremlik olay geçti artık benden hacım Ya çekilecek ya yandan kesilecek batan kısım yada testere misali ben bu barnağı kopartıcam o olucak
  • Yukarı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.