Şimdi Ara

Tır ile egea kafa kafaya çarpıştı egea mermiye kafa attı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
4
Favori
26.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit:Bmw-egea kazası diye bir video paylaşılmış konuya ekledim

Bir gruptan alıntıdır.Bence iyi iş çıkarmış sürücü hayattaymış.En boş paket sedan egea.Her fırsatta Egeayı kötüleyenlere gelsin..(öne çıkaralım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ir10 -- 16 Ocak 2019; 16:42:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben HER ZAMAN DİYORUM.

Yok 3 yıldız yok 4 yıldız olayı palavra.
    Her aracın bugün şasesi sağlam. Yıldızlar elektronik ekipmanlardan kırılıyor. (adaptif cc, kör nokta uyarısı vs)
    Bugün hangi sıfır arabayı alırsanız alın emniyet kemerinizi taktığınız sürece güvendesiniz.

Aksini iddia eden 5 yıldızlı arabasıyla tıra kafa atsın.
    Kafa kafaya vurup ikiye ayrıldı he? Passat ortadan yardı geçti yani, sürücü koltuğu bir yandan yolcu koltuğu bir yanda kaldı.. O da güzelmiş.

Ben de 2000 model s40'ın kapısını açarken yandaki Passat'a çarptım, Passat'ın kapısı bir tarafa, motoru bir tarafa, DSG'si bir tarafa dağıldı gitti. Resim yok tabi.
    Bu kadar bağnaz ve Fiat düşmanı yorumlar olamaz. Yahu duran tıra çarpmış, giden tıra çarpmış, yok efendim egea havada gidiyomuş tır ona çarpmış, komiksiniz. Egea tıra çarpabileceği en dirençli yerden çarpmış o da tırın köşesidir ve bu köşelerin nasıl sağlam olduğunu bilenler bilir. Tırlarla çok içli dışlı bir insanım forumda tırcı arkadaşlar varsa gelsin açıklasın. Çarpma hızı tahmini olarak 70-80 km/h. Eğer tır duruyorsa egeanın hızı 70-80dir. Tırda gidiyorsa eğer iki aracın çarpma anındaki toplam hızları 70-80 aralığıdır. Aracın dağılan kısımları önemli değil, şaseye ve direklere bakın. Şase ve sütun direkler sağlam duruyor. Zaten bu araç ne marka olursa olsun emniyet kemerini böyle bir kazada takmadıysan ayvayı yedin, kafatasın tırın burnuna toslar ya da seni yol kenarlarından toplarlar. Emniyet kemerini takan bir insanın bu kaza yapan Egeanın içinden sağ çıkma ihtimali çok yüksek.
  • Bence sağlam arabaymis yaşam alanında bir hasar görünmüyor

• Benim anlamadığım bu kaza nasıl olmuş

• blacklotus01 B kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen hatalı sollama
  • Tıra güzel hasar vermiş tebrikler EGEA DH den sana 5 yıldız
  • Egeaya sallayanlar bi gelsin buraya 4yıldız almış arabaya demediğinizi bırakmadınız üstelik sınıfındaki bazı araçlar bırak testi Avrupa’da bile satmıyor.

Aracın şaseside sıkıntı yok Jeep Compass-500x-500L modüler platformunu kullanıyor.Merak eden girip baksın şu iki aracın verilerini Euroncap&IIHS çok iyi sonuçlar almışlar.

Egeanın arka kemer gericisi ve teknolojik olarak şerit takip kör nokta gibi özellikleri olsaydı 4yıldızdan 5e terfi ederdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QralCess -- 14 Ocak 2019; 19:54:13 >
  • beton gibi tıra girmiş kağıt gibi buruşmamış daha ne olsun yani araba görevini yapmış.umarım içindekilerin kemerleri takılıdır yoksa bu kazada zor sağ çıkarlar. önce emniyet kemeri, takılı olmazsa yıldızlar bir işe yaramıyor.
  • Forumdaki bazı arkadaşların çok zoruna gidecek bi kaza...

A sütunları gayet iyi dayanmış şu darbeye. Zaten aracın şasisinin dayanıklı olduğu açıktı, burda göstermiş kendini.

Şoföre geçmiş olsun.
  • Ne hızla çarpıştılar, koşullar ne hiç bişey bilmiyoruz ama euroncap tan 3 yıldız alan arabayı ilah yapmışsınız...

• Meşhur TIR'a çarpan Volvo'dan daha kötü çarpmış. TIR'daki hasara bakılırsa çarpışma hızı gayet yüksek. Egea'nın kabin gayet sağlam duruyor. Önden çarpışma konusunda tüm araçlar belli bir eşiği aştı artık.
  • Ben HER ZAMAN DİYORUM.

Yok 3 yıldız yok 4 yıldız olayı palavra.
    Her aracın bugün şasesi sağlam. Yıldızlar elektronik ekipmanlardan kırılıyor. (adaptif cc, kör nokta uyarısı vs)
    Bugün hangi sıfır arabayı alırsanız alın emniyet kemerinizi taktığınız sürece güvendesiniz.

Aksini iddia eden 5 yıldızlı arabasıyla tıra kafa atsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyWorldLife -- 14 Ocak 2019; 20:25:2 >
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt
    Bazı araçlar hariç ama,

Elysee-301 ikilisi, symbol, sandero, lodgy falan hala sıfır olarak satılan eski üretim teknolojilerine ve zayıf şasilere sahip araçlar.

Bu araçlar hariç dediğiniz doğru olarak kabul edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    İyi de darbeyi karşıdan almış araba. Yandan alsaydı işin rengi değişirdi.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Aklıma gelirken söyleyeyim yeni aracı aldıktan 1hafta sonra Symbol ile kafa kafaya çarpştım ben soldan girdim o komple inanırmısın symbolun ön taraf kabine doğru girecekti biraz daha hızlı çarpışsaydık.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Benim tezimle ne alakası var? Trafiğe "Kaza yaparsam sadece kafadan yapıcam" diyerek mi çıkıyorsunuz?
  • Görevini yapmış, kabini ve şoförü korumuş. Gerisi önemsiz. Allah kaza bela vermesin cümlemize.
  • Egea gayet iyi bir iş çıkarmış. Görünüşe göre tıra direkt şasiden vurmuş ve bütün darbeyi ön panele toplamış ön panel dümdüz olurken basıncı şaside sönümleyip kabini sağlam tutmayı başarmış. O basınçla çoğu araba A sütunları patlatıp arka koltuğa kadar tost olurdu. Bence yerden yere vurmaya gerek yok segmentine göre fiyatına göre iyi iş çıkarmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.