Şimdi Ara

Tıpta atama neye göre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Tıpta atamanın eğer doğuda okuduysanız çok yüksek ihtimal doğuda batıda okuduysanızda batıda olacağına dair bir şey duydum ne kadar doğrudur ilerde doktorluğun yapılacağı şehir nasıl belirlenir mesela ben istanbul ankarada yaşamak istiyorum ilerde malatyada hatayda doğuda okusam bunun için bir dezavantajı olur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Duydugunuz şeyin dogrulugu yok.Hangi Tıp fakultesini bitirirseniz bitirin mezun oldugunuz Temmuz ayında ayni kuraya girersiniz.Kuradan önce tercihlerinizi belirtilirsiniz hangi sehirde hangi hastanede calismak istediginize dair.Diyelim İstanbulda x hastanesi istiyorsunuz kontenjan 9,orayi 12kisi tercih ettiyse kalan 3kisi 2.tercihinine yazdigi yer icin kuraya girer.Yani Van Tıp mezunu olup İstanbulda da calisabilirsiniz Cerrahpasa mezunu olup Vanda da.Tamamen mantikli tercih yapıp kurada da sansinizin yaver gidip yerlesmenizle alakali herkes esit sartlarda fakulte ayrimi yok.

• Hatta sırf bu eşitlik muhabbetinden dolayi ilk 5bine girmis kisilere özel bir ilgisi olmadigi muddetce Tıp önermiyorum.Çünkü 17bin kisiyle ayni kuraya giriyorsunuz ve bitirdiginiz Hacettepenin hicbir onemi olmuyor oysa Odtude muhendislik okusaydiniz diger meslektaslarinizdan hep önde olacaktiniz.

• 2021TytAytYolcusu 2 kullanıcısına yanıt

hocam öyle de ilk 5 k nın verdiği eğitim de farklı ama

• EmekVerdikBEA kullanıcısına yanıt

Orası 10/10 diğeri 9/10dur TUS a bakıyorlar zaten istediği kadar iyi eğitim versin kendin çalışacaksın

• orası da doğru kadavra bulamazsak da dayımı fln keserim

• EmekVerdikBEA kullanıcısına yanıt
    Kadavra çok abartılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.