Şimdi Ara

tıpı bırakmayı düşünüyorum ama hala karar veremedim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
4
Favori
9.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dothraki

quote:

Orijinalden alıntı: guitarhero111

2011 lys sıramalamarı
    boğaziçi ee: 550
    bilkent ee(burslu): 630

inşallah olur

Bırakıyorsun yani. Öğretmenlerinle konuş derim bir.

konuşuyoruz zaten sürekli. yani onların cevapları da belli zaten herkesin bildiği şeyler. hangisinde mutlu olacaksan onu oku ama doktorlukta garantin var vs. diyolar tıp fakültesindeki hocalar.
  • quote:

quote:

quote:

2011 lys sıramalamarı

inşallah olur

konuşuyoruz zaten sürekli. yani onların cevapları da belli zaten herkesin bildiği şeyler. hangisinde mutlu olacaksan onu oku ama doktorlukta garantin var vs. diyolar tıp fakültesindeki hocalar.

Mutlu olduğunu yap .Ben de elektriği bıraktım.Tıp istiyorum.Ve bu yolda her şeyimi ortaya koyarak başladım işe.3.sınıf elekrik elektroniği bıraktım.Mühendislik konusunda her türlü bilgi-donanım içine girdim.İeee'nin bölüm sitesinin tasarımlarını,kodlamalarını ben yaptım.2 sene okulda öğrenci asistanlığı yaptım.Vodafone Ceosu Turkcell Ceosu ile birebir sohbet,tartışma konuşma görüşme imkanım oldu.Özel kartlarını aldım.Huawei ile stajerliğim oldu.Yüksek derecede programcılık öğrendim.Bilmediğim çizim programı öğrenmediğim programcılık dili(asp,php,C,C++,c#,html,xhtml,cgi vsvs...) kalmadı.Ama bıraktım.Niye mi kardeşim ? Çünkü sevdiğim işi yapmak istiyorum ! Mutluluk sevdiğin iştedir.Para pul hiçbir şeyde değil.O yüzden hayatında başarılar gireceğin sınavda da full çekmeni büyük dileklerimle iletiyorum.

Allah yolunu açık etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hantala -- 18 Aralık 2011; 22:13:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hantala

quote:

quote:

quote:

2011 lys sıramalamarı

inşallah olur

Mutlu olduğunu yap .Ben de elektriği bıraktım.Tıp istiyorum.Ve bu yolda her şeyimi ortaya koyarak başladım işe.3.sınıf elekrik elektroniği bıraktım.Mühendislik konusunda her türlü bilgi-donanım içine girdim.İeee'nin bölüm sitesinin tasarımlarını,kodlamalarını ben yaptım.2 sene okulda öğrenci asistanlığı yaptım.Vodafone Ceosu Turkcell Ceosu ile birebir sohbet,tartışma konuşma görüşme imkanım oldu.Özel kartlarını aldım.Hueawei ile stajerliğim oldu.Yüksek derecede programcılık öğrendim.Bilmediğim çizim programı öğrenmediğim programcılık dili(asp,php,C,C++,c#,html,xhtml,cgi vsvs...) kalmadı.Ama bıraktım.Niye mi kardeşim ? Çünkü sevdiğim işi yapmak istiyorum ! Mutluluk sevdiğin iştedir.Para pul hiçbir şeyde değil.O yüzden hayatında başarılar gireceğin sınavda da full çekmeni büyük dileklerimle iletiyorum.

Allah yolunu açık etsin.

teşekkürler. sana da kolay gelsin ama iyi düşün tıp öyle dışardan göründüğü gibi değil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hantala

quote:

quote:

quote:

2011 lys sıramalamarı

inşallah olur

Mutlu olduğunu yap .Ben de elektriği bıraktım.Tıp istiyorum.Ve bu yolda her şeyimi ortaya koyarak başladım işe.3.sınıf elekrik elektroniği bıraktım.Mühendislik konusunda her türlü bilgi-donanım içine girdim.İeee'nin bölüm sitesinin tasarımlarını,kodlamalarını ben yaptım.2 sene okulda öğrenci asistanlığı yaptım.Vodafone Ceosu Turkcell Ceosu ile birebir sohbet,tartışma konuşma görüşme imkanım oldu.Özel kartlarını aldım.Hueawei ile stajerliğim oldu.Yüksek derecede programcılık öğrendim.Bilmediğim çizim programı öğrenmediğim programcılık dili(asp,php,C,C++,c#,html,xhtml,cgi vsvs...) kalmadı.Ama bıraktım.Niye mi kardeşim ? Çünkü sevdiğim işi yapmak istiyorum ! Mutluluk sevdiğin iştedir.Para pul hiçbir şeyde değil.O yüzden hayatında başarılar gireceğin sınavda da full çekmeni büyük dileklerimle iletiyorum.

Allah yolunu açık etsin.

teşekkürler. sana da kolay gelsin ama iyi düşün tıp öyle dışardan göründüğü gibi değil

Aslında çok danıştım herkese.Ama seninle de bu konu hakkında konuşmak isterim.Sen benim mesleğime geçmek istiyorsun mühendislik.Ben senin.Özelden iletişim adresimi veririm konuşabilme imkanımız olursa fikir alışverişi yapabiliriz.

• gncl
  • quote:

merabalar,
    bu sene akdeniz tıpa girdim. cerrahpaşaya falan da puanım yetiyoken sırf antalyada oturduğumuz için burayı yazdım. mühendislik puanım daha iyi olmasına rağmen en başta sadece tıp düşünüyodum çünkü çevrede doktorlar çok kazanıyor diye bi ton dedikodu dolaşır biliyosunuzdur sizde. ben de bundan etkilenerek tıpa girdim. valla okulu kazndığımdan beri doktor sitelerine giriyorum, tıp öğrencilerinin takıldığı forumları okuyorum. ne yalan söyliyim içim karardı. herkes pişman mutsuz tıpa girdiği için. gittim fakültedeki doktorlarla konuştum gerçekten aslı var mı diye. hakkaten çok az alıyolar o kadar sene okumaya göre. tusu kazaıp asistan doktor olanlar 2500-3500e 4-5 sene çalışıyorlar(ayda 10 nöbet, hoca azarı falan da cabası) uzman oluncada eğer devlette çalışacaklarsa(%95i devlette çalışıyomuş) 4000-5000 falan alıyolarmış. valla 10 sene okumaya ne yalan söyliyim 4000 çok az geldi. benim babam işletme mezunu, bankacı kazandığı para bunun iki katı. keşke iyi okulllarda mühendislik okusaydım demeye başladım yavaş yavaş. hem daha az emek verirdim hem de sosyal bi hayatım olurdu. şimdi birici sınıfta bile kafamı bile kaldıramıyorum sınıfta kalıcam diye. üstelik doktorlar bu iyi günlerimiz ilerde mezun olduğunda daha da kötü olacak falan dediler. daha da tedirgin oldum. bu seneyi okuyup gelecek sene tekrar sınava girip ya boğaziçi ya da bilkent elektrik elektroniğe girmek gibi bi düşüncem var(zor ama umarım olur) sizce yanlış bi düşünce mi? ne dersiniz? fikirlerinizi merak ediyorum

http://resim.donanimhaber.com/m_68563869/mpage_1/f_/key_//tm.htm#68563869

• sevmediğin mesleği yapmak zorunda değilsin sonuç olarak. Tekrar girdiğinde boğaziçi eem kazanabileceğini düşünüyorsan tavsiye ederim ismi yeter üniversitenin
  • Get la oku işte napacan şu sınav stresini kafayı yersin tıpta kafayı yemek en azından daha mantıklı boşver hacı ne güzel işte :D oku yinede sınava gir ama kafanı karıştırma okudukça seveceksin

Demek istediğim birde şu yanı sonuçta tercih etmişin kendini uğraştırma boşuna haydi kötü bir bölümde olsan neyse sınavlara göre değerlendir konuyu

Mesela benim çevremde anne babamdan tut bir çok kişi önce kazanmış bi sonra başka bir bölüm bitirdiler mutlular ama tıpı bırakmak ne bileyim mantklı gelmiyor sen yazın düşün bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swg--Gs :) -- 5 Ocak 2013; 0:08:18 >
  • lan bu nasıl iştir bitirdiler bizi yaw kime sorsam memnun değil yaptığı tercihten. daha yeni mezun oldum tıp diş ecza istiyordum sağlık sektörü yani diyetisyenlik ftr falan tutuyordu onları da ben istemiyordum ya 1 sene daha kalacam dedim listenin sonuna da hukuk yazdım şimdi hukuktayım her şey zevkli güzel görünüyor ama hala içimi yiyorum keşke tıpa gitseydim sağlık sektörü olsaydı diye hatta bırakmayı düşünüyorum neden biliyon mu ? sırf o maneviyat para falan değil takma parayı bu kadar içinde varsa o mesleği yapmak mutlaka gelir devamı bitirirsin ve kesinlikle diyorum bak standartların üstünde bi gelirin olur .Eğer işin gücün paraysa gel hukuka öğren kanunlardaki boşlukları kurtar bi tecavüzcüyü, i.neyi, p.zevenki, katili zengin ol hemde 5-6 dava sonra çalışma başka işle uğraş ama içindeki sesi dindirebilirsen. Hayat hep böyle bizi seçimler yapmaya zorlayacak biz de iyi ya da kötü olanı seçeceğiz.İçindeki sesi dine bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trabzonfalcon -- 5 Ocak 2013; 0:18:56 >

• Bence senin hatan Cerrahpaşa'ya falan girmemen degil ya da başka bi tıp fakültesine de.Senin hatan ; tıpı sadece maddi amaçlarla isteyip tercih etmiş olman.Tıp zaten gerçekten isteyenleri bile zamanla usandıran bir bölüm olduğu için senin içinin kararması gayet normal.Yani bence tıptaki bu yola usanmadan devam edebilmek için maddi açıdan çok daha farklı açılardan da bakmak gerek.

Neyse lafı uzatmadan ; yol yakınken dön bence.
  • Konu 2011'de açılmış bir de ona baksaydınız keşke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

merabalar,
    bu sene akdeniz tıpa girdim. cerrahpaşaya falan da puanım yetiyoken sırf antalyada oturduğumuz için burayı yazdım. mühendislik puanım daha iyi olmasına rağmen en başta sadece tıp düşünüyodum çünkü çevrede doktorlar çok kazanıyor diye bi ton dedikodu dolaşır biliyosunuzdur sizde. ben de bundan etkilenerek tıpa girdim. valla okulu kazndığımdan beri doktor sitelerine giriyorum, tıp öğrencilerinin takıldığı forumları okuyorum. ne yalan söyliyim içim karardı. herkes pişman mutsuz tıpa girdiği için. gittim fakültedeki doktorlarla konuştum gerçekten aslı var mı diye. hakkaten çok az alıyolar o kadar sene okumaya göre. tusu kazaıp asistan doktor olanlar 2500-3500e 4-5 sene çalışıyorlar(ayda 10 nöbet, hoca azarı falan da cabası) uzman oluncada eğer devlette çalışacaklarsa(%95i devlette çalışıyomuş) 4000-5000 falan alıyolarmış. valla 10 sene okumaya ne yalan söyliyim 4000 çok az geldi. benim babam işletme mezunu, bankacı kazandığı para bunun iki katı. keşke iyi okulllarda mühendislik okusaydım demeye başladım yavaş yavaş. hem daha az emek verirdim hem de sosyal bi hayatım olurdu. şimdi birici sınıfta bile kafamı bile kaldıramıyorum sınıfta kalıcam diye. üstelik doktorlar bu iyi günlerimiz ilerde mezun olduğunda daha da kötü olacak falan dediler. daha da tedirgin oldum. bu seneyi okuyup gelecek sene tekrar sınava girip ya boğaziçi ya da bilkent elektrik elektroniğe girmek gibi bi düşüncem var(zor ama umarım olur) sizce yanlış bi düşünce mi? ne dersiniz? fikirlerinizi merak ediyorum

Tıpı falan aşağıladığım yok ama ben o kadar puan yapsam oh mis gibi mühendislik yazarım iyi bir okulda. Boğaziçi mühendislik tutardı senin tekrar gir bence

• tamam doktorlar hakettiği parayı almıyorlar ama mühendislerinde hiç farkı yok bence değmez bi sene daha uğraşmaya mühendislik için.benim babamda mühendis 750 tl maaşla başlamıştı işe tam 10 yıldır aynı yerde çalışıyor şimdi güzel kazanıyor yani mühendisliktede hemen parayı basmıyorlar ve doktorlara 750 ilede başlatmaazlar en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: beLa95

tamam doktorlar hakettiği parayı almıyorlar ama mühendislerinde hiç farkı yok bence değmez bi sene daha uğraşmaya mühendislik için.benim babamda mühendis 750 tl maaşla başlamıştı işe tam 10 yıldır aynı yerde çalışıyor şimdi güzel kazanıyor yani mühendisliktede hemen parayı basmıyorlar ve doktorlara 750 ilede başlatmaazlar en azından

10 sene oncesinden bahsediyosun sen. Türkiye o zaman o kadar gelişmemişti. boğaziçi bilkent odtü mühendislik mezunlarının hangi biri düşük maaşla baslar sence? Hem konuyu acan arkadas baya zeki sıradan muh yazacagını sanmam dediğim unileri kazanır akrabam yıldız gemi mak. müh 10 bin tl alıyor 5.senesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugbakilinc41 -- 5 Ocak 2013; 19:42:01 >
  • bilgisayar müh. öldü diyerek gençleri korkutup doktor olmaya teşvik eden kıskançlar şaşıracak ama ilerde sade bir doktor olmak yetmeyecek. Robotik cihazları kullanamayan kişiler bu mesleği yapamayacaklar, hatta belki mezun bile olamayacaklar. Beyin amaliyatı yapmak için bazı cihazları kullanma becerisi mecburi olacak. İlaç yazmaktan öteye gitmeyen Pratisyen doktorların çoğu ortadan kalkacak. Sadece uzman doktorlar kalacak. Hatta hastalıklara tedaviler bulundukça insan ömrü uzayacak, doktora gitmeden ilaçları internetten onaylı eczanelerden alacağız. Kan ve DNA test kitleri çok küçülecek. Gebelik testleri gibi evde kendi kendimize test yapabilecek hale geleceğiz. Hatalıklarımızı kendimiz anında görebileceğiz. "alıntıdır"
  • Fakat bunun gerçekleşebilmesi için baya sene geçer

• quote:

merabalar,

öncelikle sana şunu söyleyeyim hayatını hatta yıllarını etkileyecek bir dönüm noktasındasın bence.ama önce kendine sorman gerek ne istediğini hayata dair ne yapman gerektiğini.ve gerçekten emin olup karar vermelisin yoksa hep bir ukte kalabilir içinde. ben mezunum ve tıp istiyorum.açıkçası bazen ben de kendime soruyorum çok zor gerçekten olur mu diye ama kafamda o beyaz gömleği giymek var. vazgeçemeyeceğin bir şey olmalı seçeceğin bölümde. benim şuan çevremde abartmıyorum gerçekten en düşük insan mimarlığa gitti.özele giden de çok ama çoğunluk tıp.kimi sorarsan sor tıp o yüzden çevre de etkiliyor insanı bir yerde ve sırf tıp için senelerini veren insanlar var bu açıdan düşün derim. bir de o yıllarını vereceğin o yorgunluğunu bir gözden geçir gerçekten yapabilecekmisin dayanabilecekmisin diye düşün derim ben.çok doktorla görüşüp konuşmuştum senin söylediğin gibi olumsuz tepki verenler de oldu sadece finalden finale çalışıyorduk onun dışında geziyorduk diyenler de. burada iş sende bitiyor.isteyerek yapmayınca doğal olarak işkence gelecektir sana sınavlar falan.

mühendisliğe gelince benim abim inşaat mühendisi ve erciyes mezunu.hani teknik bir üniversite olmamasına rağmen ciddi anlamda zorlanmıştı o da.düzenli çalışmazdı sınavlardan sınava çalışırdı ama yaptığı projeler,ödevler yüzünden doktora kadar gitmişti.stresten,sivilcelerden,uykusuzluktan dolayı. mezun oldu ve 2 sene özelde çalıştı ve adamlar abartmıyorum eti senin kemiği benim şeklinde yararlandılar.her şeye koşuştururdu gece 12 de eve çamurlu çamurlu geldiği günler çok oldu.sabahları erkenden şantiyeye giderdi 6 da falan.özel hayatı geç abimle oturup rahat rahat yemek çok nadir yerdik özelde çalıştığı sürece.şimdi askerde ve kpss ye girip devlete geçmeyi düşünüyor.

elektrik-elektronik mezunu ise abimin iki tane çok yakın arkadaşı var.biri katü mezunu,biride gaziantep ünv mezunu.gaziantep te olanın hala alttan dersleri var ve 25 yaşında bir gün oh be dediğini görmedim. katüde olan da mezun oldu ama işsiz özelde bir buçuk milyarı bile çok görenler oldu.diyeceğim o ki her meslek zor bence her mesleğin mutlaka zorlu yanları var.kimse bedava para kazanmıyor maalesef. biz hepimiz üniversite kazanınca bitecek sanıyoruz ama esas iş orada başlıyor işte.nasıl şuan hepimiz başarı odaklıysak ilerde para kazanabilmek için de bolca sabıra ve azime ihtiyacımız var.bu yüzden kesinle kendin karar ver ve pişman olma.en azından için rahat edebilsin.en azından içinde bir burukluk kalmasın.neticede herkes kendince yorumluyor burada yazılanları ama hiçbirimiz senin hayatını yaşamıcaz.kendi hayatının başrolü sensin.biz sadece fikir sunabiliriz o kadar. çok yönlü düşün ve verdiğin karardan pişman olmayacağın bir karar olsun bu.

bana sorarsan bence okulun varken imkanın varken eğer gerçekten yapabilirim diyorsan mesleğinde kalman.sınav sürecinin gelecek yılda nolacağı net değil.ha bir de şu var sınavının şahane geçeceği de net değil. olabilecek her şeyi düşün ve öyle hayatında yol al derim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: tgbklnc131313

quote:

Orijinalden alıntı: beLa95

tamam doktorlar hakettiği parayı almıyorlar ama mühendislerinde hiç farkı yok bence değmez bi sene daha uğraşmaya mühendislik için.benim babamda mühendis 750 tl maaşla başlamıştı işe tam 10 yıldır aynı yerde çalışıyor şimdi güzel kazanıyor yani mühendisliktede hemen parayı basmıyorlar ve doktorlara 750 ilede başlatmaazlar en azından

10 sene oncesinden bahsediyosun sen. Türkiye o zaman o kadar gelişmemişti. boğaziçi bilkent odtü mühendislik mezunlarının hangi biri düşük maaşla baslar sence? Hem konuyu acan arkadas baya zeki sıradan muh yazacagını sanmam dediğim unileri kazanır akrabam yıldız gemi mak. müh 10 bin tl alıyor 5.senesi

babam yıldız makine mezunu düşük oldugunu düşünmüyorum okudugu üniversiteye göre 750 tl maaş ne sence ? 10 sene önce ülkenin durumundan bahsetmiyorum okuyan iyi yerlerde okuyanların durumundan bahsediyorum şuan ki duruma göre konuşmakda saçma zaten durumun hep iyi gideceğini bilemeyiz.mühendislik için değmez ben hala aynı düşüncedeyim 2 3 sene kaybetmiş olcak boşu boşuna

• quote:

Orijinalden alıntı: Jestia

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _Muktedir_

Helal olsun başbakanıma şu doktorların bütün cakasını aldı valla hem polislerden ne istiyorsunuz, adamların ne tatili var ne bişeyi

Doktorların cakalı olması neden zoruna gidiyor ?

Cekememezlik başka bir şey değil. 3-5 yıl sonra ağlamaya başlayacaklar ne hale getirdiler diye

sizin gibi insanların olduğunu bilmek beni üzüyor.

• maddiyat almış yürümüş gel bölümleri değişelim ben odyoloji okuyorum hayal edemeyecegin kadar çok para var bu meslekte okuması da kolay bi ftr gibi degil. bende senin bölümünü alayım ikimizde istediğimize kavuşmuş oluruz.

bu konuyu da konu dışında açsan güzel olurmuş biz burda sınava hazırlanıyoruz ve inan şımarıklık çekecek halde degiliz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.