Şimdi Ara

Tıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
4
Favori
2.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Tıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir?

(En Son Oy Tarihi: 1.9.2022)
Giriş

Kbb doktorları deli gibi rinoplasti yapmasına rağmen kamu' da ortalamadan kazanıyor ve sayıları arttıkça pasta daha çok bölünüyor, alim güçleri düşüyor.

En son (son düzenlemeyi incelemedim yalan olmasın) laringoskopi işleminin sut karşılığı 0'dı. Yani bu arkadaşa göre 40 bin döner alıyor doktorlar değil mi xd

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufon43 U kullanıcısına yanıt

sayıları arttıkça pasta azalıyor ha ha aha

laringoskopi şu an teknisyenere verildi sen yapımıyorsun, sanki girişimsel işlemler sanacaklar biz de öğrendik hatta neyse etik olur mu olmaz mı

--------------------------

Toplamda dağıtılan döner sermaye miktarı da 12 milyar TL'den, 22 milyar TL'ye çıkarılarak hekimlerin tavandan ödeme almasının kolaylaştırılacağı belirtildi.

Aynı zamanda hastane bazlı ek ödeme sisteminden vazgeçilerek, bakanlık bazlı sistem ile ek ödemeye geçilecek. Bu sayede aynı işi yapan, aynı hizmeti üreten farklı 2 hastanede çalışan hekim benzer ek ödeme alacak.

Kısacası hekimlerin sabit ücretlerinde ek bir artış yaşanmazken, "performans" bazlı ek ödemede artış temelli bir değişiklik oldu. Bu değişikliğin yansıması ise ancak Ağustos ayında görülecek.

ama sen diş hekimiydin sanırsam öyle diyordun bu şeyler hekimleri ilgilendiriyor seni değil

Tıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir?
    Tıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir?medihavadis
    7. madde değişti, hekim maaşları değişti mi?
    https://www.medihavadis.com/mobil/haber/7-madde-degisti-hekim-maaslari-degisti-mi-100.html

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Sinirlenme canım benim ,100 bin alanın şimdi konuşturma nasıl olduğunu xd

Bak burada 0 yazıyor.

Kanka dereyi görmeden paçayı sıvama, 2021 aralikta da neler neler denmişti , sahi noldu o gösterge artışları xd.

Son düzenlemeyle karşılaştıralım istersen

Bu arada sen buaralara bodro attıkça, insanalar doktorlara "enayi" gözüyle bakmaya devam edecek. Afferimdevam et bende ne bodrolarvar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufon43 -- 20 Haziran 2022; 17:32:6 >
  • .,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 28 Ağustos 2022; 23:13:2 >

Kanka xd, herkes çok calisuyrouz diyor tabiiki. Ancak senin çalışma süren bariz daha uzun.

Meslekte kendini yenilemek için de çalışacaksın, asistanlıkta 36 saat çalışırken de textbook okuyacaksın. Tus için zaten insan üstü çalışacaksın.

Istersen boş yapma xd

arkadaşım o şey sabitlerin artması bir şeyi etkilemiyor ki babam onkoloji hekimi öyle demişti isterse 15bin yapsınlar sabiti gelirim 1 kuruş artmaz demişti

ama bu gelen uygulama herkesi memnun etti

-----------

sabitler merkezi bütçeye aktarılıyor

tüm hastanelerde puanın karşılığı ödeme yapılacak mr alındı diye gelirinden gitmeyecek

ve dağıtıalcak ek ödemeyi 10milyardan 22milyara çıkardılar, çünkü hastane giderleri çok fazla yiyordu hekimin ek ödemesini bunu başka kalemlerle destekleyecekelr

------------------------------------

bir de halkımıza bu sözler etme hakkınız yok hekimlikte yenisin ve çok heyecanlısın anlaşılan, diğer sağlık çalışanlarımız hakkında bu sözleri söyleyip iş barışını bozman da çok saçma

36 saat dedin onu da her yere nöbet ertesi izin geliyor bu yönde çalışmalar var bakanlığın onların zamanına kadar bu düzene oturacak

sadece hekimler çalışmıyor herkes çalışıyor onu anlayın bi Tıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir? 

Kanka baban göstergelerin artması yerine sabitlerin merkezden yatmasını mi savunuyor.

Kusura bakma baban da bilmiyor maaş olaylarını, sen en iyisi baştan çalış bu mevzuya. Dün vergi dilimlerini bilmiyordun şimdi sabitlerin merkezden yatması daha iyi yazıyorsun.

• Yardımcı olman, bilgi vermen çok güzel şeyler kardeşim. Ama maaş konusunda verdiğin yalan bilgilerin amacını anlayamadım. Tıp fakültesi in tanıtılması ve yükseltilmesi için yapacağın çalışmalara ben de destek verebilirim ama kusura bakma yalan bilgi paylaşmana destek vermem, yanında olmam.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

İşte tipik klinik bilmez ,asistanlarla konuşmaz bir stajyer (tabii öyle mi onu da bilmiyoruz ) git sor bakalım nöbet ertesi izin alınca nöbet parası ne kadar yatıyor , klinikler (özellikle cerrahi) bunların sonucunda mobbing yapmıyor mu

• zoilist kullanıcısına yanıt

Bu mevzuyu işte anlatmaya çalışıyorum ben de saatlerce

Yazdığına yüzde yüz katılıyorum

.,,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 28 Ağustos 2022; 23:13:14 >

arkadaşım çünkü mesaiyi yapmıyorsun hastanede mantıklı olarak nöbet tuttuğunun yarısını mesai olarak sayıyor bunda anlamayacak nokta yok ki

-------------

mobbing yapan yerleri insanlar yazmıyorlar merak etmeyin artık herkes soruytor bu olayların olup olmadığı ankara üniversitesinde de mobbing 0 diyebilirim sizin olduğunuz yerde size baskı mı uyguluyorlar anlamadım açar mısın

Ben sana ne dedim bodro atma dedim ,yarısı kırpılmış ne olduğu belli olmayan bodrolariatıp mesleği daha da küçültme

Dava konusu olmasın diye yazmıyorum ama son dediğinin doğru olmadığını tıp camiasında herkes biliyor, burada tıpla alakası olmayan bebeleri etkilemek için tıbbı toz pembe gösterme.

Hâlâ algı diyorsun, gerksiz şeyler kanıt olarak koyuyorsun , buradan yazıyorum bana da inanmayın ,gidin asistanlarla uzmanlarla konuşun ve onlarla nöbet tutun, tus çalışan intörnlerle konuşun, daha geçen gün yoğun bakım yan dalı yapmış bir anestezi uzmanı almanya'ya gitti 45 yaşında,bu insanlar bu yaşta neden konfor alanini bozuyor madem toz pembe bir durum var tıpta

ben de öyle tahmin etmiştim çünkü onu atamazsın Tıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir? 

ankaraya gelin de çayımızı için hocam

elbette yoğun olacak kolay bir meslek değil kimse kolay demiyor, hayatınızı hekimliğe adayacaksınız seçin diyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 20 Haziran 2022; 17:58:31 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.