Şimdi Ara

Tıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
4
Favori
2.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Tıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir?

(En Son Oy Tarihi: 1.9.2022)
Giriş

Abi dönem ikiye geçiyorum, yazı boş geçirmek istemiyorum. Gönüllü staj vs. nasıl bulabilirim, hocalar mı mail atsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Hocam o değil de sen geçen sene sıralama tahmin konusu açtın baya da yakın tutturdun bu sene de yapsana zaten her yer troll kaynıyor

• trsup2 T kullanıcısına yanıt

hocalara mail atabilirsin onlar kesinlöikle kabul ediyor ama kalacak yer sorunu olur

türkmsic ile bilimsel araştırma topluluğun da (ulubat merkezi idi) staj bulmak için faaliyetleri var onlara katılabilirsin

• GhastManTR kullanıcısına yanıt

çok zor hocam onla uğraşmak:(:(

Kanka aütf zaten ankara tıp demek? Ayrıca 3 lerin finalleri bitmedi ankaratıpta değilsin sanırım :)

Teşekkürler :)

Bi konuda eğer Türkiyede kalırsan biyokimya uzmanı olmak istediğini yazmıştım sanırım, şu anki olanların nedir

• 5-10 bin arasındaki arkadaşlar Uludağ için bana yazabilir bu arada :)

• grkmynk06 kullanıcısına yanıt

Tıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir? 

d5im ve bizim bizim en geç stajların ayın 28inde bütleri bitiyor okulu bırak da 1-2-3te bizde erken bitmişti niye geç bittiğine şaşırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 20 Haziran 2022; 16:49:3 >

temel bilimden uzaklaştım stajyerlik eğitimim boyunca hasta bakmak daha iyi geliyor en azından tatmin edici yanı çok varTıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir? 

• aktifliğinizi artırın hocam, tıbbın hakettiği yerlere yeniden dönmesi icin var gücümüzle calismaliyiz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Uh! 2018 diyince ben seni dönem 3 sandım kusura bakma reis :) bu kadar geç bitmesi bizi de şaşırttı sistem değişiyor morfoda ,soru sistemi vs değişiyor

hmmTıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir? 

belki covidden dolayı da erken bitmiş olabilir 2 ve 3ün sonu pandemiydi ve sınavlar falan onlinedı o yüzden de olabilir

Evet mantıklı

Final konusunda tavsiyen var mıdır hocam çıkmış oranı ne olur acaba? Kalma geçme dert değil yüksek almam önemli 0 la geçiyorum şu an.

Biraz uzattım ama tercih yapan arkadaşlara da yardımcı olacağını düşündüğüm bir sorum var. Cerrahpaşa, Hacettepe sınıfı; Uludağ, esogü, Çukurova... gibi tüm fakülteleri sınıflandırırsak aralarındaki fark ne oluyor? Giresun, Kütahya gibi okullar yazılabilir mi?

ooo çok iyi,

özelde de demiştim çıkmışları bakın ama oradaki soruların konularını iyi öğrenin, onları değiştirip soruyorlar, cevaplar yerine çıkmışların konuları hatırladığım kadarıylaTıp seçecek arkadaşlar hangi konularda paylaşım yapayım ve önerileriniz nelerdir? 

kişinin kendi tercihine kalmış ama her zaman büyük şehirler imkanları açıdan daha iyidir diye düşünüyorum

elbette farklar vardır ama oralarda okumadığım için yorum yapsam yanlış olur

• Gencler selam ,tıpyazmayın nickli arkadaşın eş kidemlisiyim, ankaratıplü nickli arkadaşın yanlış bilgilerini düzeltmek için giriş yaptım uzun süreden sonra

Öncelikle uzman3/1 hemşire gayette yeni başlayan pratisyen hakimden daha yüksek maaş alabilir. Bu arkadaş 5. Sınıfmış, ancak birçok şeyden habersiz.

Ikincisi benim de görüşlerimhttps://forum.donanimhaber.com/turkiye-de-baslangic-asistan-maaslari-2022-10-farkli-bolum-300den-fazla-hastane--153073358

Tıpyazmayın nickli eş kıdemlimin görüşleri doğrultusunda, yukarıda 40 bin döner demiş mesela.ben bırak 40 bin kusuru 10 bin civarı döner dağıtan hastane(inanılmaz yoğun cerrahi yapmıyorsa) batıda veya nispeten gidilen yerlerden neresinde var merak ettim, söyle de meslektaşlarım dahil ben de uzmanlığı orada yapalım

Arkadaşlar tıp 20'lı yaşlarda arkadaşlarınız gezerken sizin ders çalışmanız , tus gibi zorlu sınavda derece için uğraşmanız, tus dershanelerine bu doğrultuda bir ton para ödemeniz, asistanlıkta mobbing ve angarya işlerle uğraşmanız, hastaların tehditlerini alttan almanız. Ve hatta şiddete gidebile sürece girmeniz

Bakın daha yeni bir olay yaşandı
    https://mobile.twitter.com/seymasahinecz/status/1538611081886711809

Bir kere kliniği bilmeyen veya size pratikte olmayan (tıpta özellikle para konusunda teorikte olan birçok şey pratikte maalesef yoktur) şeylerle sizin aklinizi çelen kişilerden bilgiler almayın

Bu işi yapan intörn, asistan , uzman doktorlardan bilgi alın, mümkünse onlarla bir gece nöbete kalın , hastanenin havasını koklayın ve en az 3 kişiden görüş alın

Yoksa tıpın gerçek yüzünü gördükten sonra iş işten geçmiş oluyor
    Bunca uzman, asistan yurtdışı için boşuna çırpınmıyor, yazarken 10 kere düşünün.

Giresun ,kütahya gibi şehirlerde büyük tıklarım nosyonunu, havasını alamazsın hocam

Temporal arterit vakası sıradan bir vakadır büyük tıp fakülteleri için ama periferde bu görülmeden bile mezun olunur. Hoca kalitesi söz meclisten dışarıya düşüktür.

Tıp yazarken 5 kere dusunulecekse periferde tıp yazarken 500 kere düşünülmelidir.

Dil çalış , textbook oku

Yurtdışında staj yapmayacaksan ,yurtiçinde anlamı yok.

• slotrate kullanıcısına yanıt

Isveç, turkiye'den sadece hacettepe'nin phd'sini kabul ediyor.

Sanırım bu bilgi bile sana yardımcı olur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.