Şimdi Ara

Tıp mı Bilgisayar Mühendisliği mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Tıp mı Bilgisayar Mühendisliği mi?

(En Son Oy Tarihi: 28.6.2020)
Giriş

Orijinalden alıntı: kültürlü cingen

Birader sen bilgisayar mühendisliğini savunmadın mı üst tarafta, benim kafam yandı yine de anlayamadım seni

Ne savunması ironi yaptım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Konu dışındaki bilirkişilerden yardım almak amacıyla anketi açmış bulunmaktayım.

İkisi de birbirinden çok farklı nasıl arada kaldın demeyin, ikisine de ilgim var ama birini öne çıkarmam lazım.
    Sebebiyle söylersek kararımızı daha iyi olur.

Hayırlı cumalar

Her ikisi çok güzel meslek. Sen hayatın boyunca neyle uğraşmak istiyorsun? Hastaların tavırlarına, kana falan dayana bilir misin? Doktor olacaksan bunlar şart. Ayrıca bol bol kitap okuyacak kadar sabırlı olman gerekiyor.
    Bilgisayar mühendisi olacaksan, öncelikde bilgisayar başında saatlerce çalışmayı(evet çalışmak, oynamak değil) sevmen gerek. Matematiğin ve algoritmik düşünmen baya iyi olmalı. Her zaman en son çıkan teknolojileri izlemen gerek.
    Her iki meslek zor bir meslektir, zeki ve çalışkan olmayı talep eder. Ve her iki meslek prestijli bir meslektir. İyi bir doktor ve iyi bir bilg. müh. her zaman sağlam bir iş bulur ve maddi sıkıntı çekmez.

Kaynak: Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve annem doktor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: syberr2112

quote:

Orijinalden alıntı: 1999 Doğumlu

30 yaşında mesleğe başlıyorsun tıpta ömrün okulda geçiyor

Şu adamları dinlemeyin ben tıp fakültesindeyim eğer sınıfta kalmazsan 6 sene sonra doktor oluyorsun ve uzmanlığa mesleğini yaparken yani maaş felan alırken hazırlanıyorsun ki zaten intörn yıllarında bile doktor gibisin.Böyle bilip bilmeden sallayıp milleti yanlış yönlendirmek ayıp.

Haklısın. Araya bi soru daha sıkıştırayım sana özel; Gazi Tıp İngilizce'yi önerir misin, neden?

Ben gaziantep tıp fakültesindeyim gazi tıp nasıl bilmiyorum ama eminim güzeldir puanı yüksek ünilerden biri.ingilizceye gelince ben türkçe seçtim seçmeden önce baya arastırdım bu konuyu ve kendi senemdeki ingilizce öğrencilerdende biliyorum oldukça zor geliyormuş çünkü ingilizce konuşmak gibi değil eğitim çok zorlanıyormuşsun.şahsen türkçe seçtim ve memnunum.genel olarak etrafımdaki doktorlarda türkçe seçmemi önerdiler eğitim açısından.

• Bilgisayar Mühendisliği çok trend gibi görünse de bu ülkede bir kıymeti yok değer görmeyen bir meslek grubu güzel kardeşim. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim zamanında ben de bu ikilemde kalıp sağolsun üniversite puanım tarafından bir seçime götürülmüş ve mecburen Bilgisayar Mühendisliği yazmış insanım. İçimde henüz bir ukte yok ancak tıp fakültesinin okuması zordur, eğitim uzundur falan ama kendini doktor olarak mesleğe attıktan sonra işin biraz daha rutine biner. Mühendis olduktan sonra işler öyle devam etmiyor malesef. Öğrenciliğin bitmiyor hatta hep güncel kalmak zorundasın çünkü sürekli yeni teknolojiler yeni metodolojiler ve yeni diller gelişiyor.

Sözün özü lisedeki kafanız üniversitede hayatın gerçeklerini görünce çok ama çok değişecek. Her şey elbette para değil ancak hayat boyu da güncel kalıp sürekli kod yazabilir miyim diye de bir sorun kendinize? Anne baba ocağında kalmayacak kimse hayata atılıp yemek derdiyle, kıyafet derdiyle, ev, eş, eşya, iş ortamı derdiyle uğraşacaksınız. Hayatınızın çoğunluğunda artık isteklerinizi değil mecburiyetleri yaşayacaksınız. Şimdi bunları düşünerek bu ortamda dahi ben motivasyonum kırılmadan oturur her şeye rağmen yeni çıkan teknolojileri öğrenci gibi çalışabilirim derseniz buyrun gelin mühendislik güzeldir farklı bir bakış açısı muhakkak kazandırır insana. Yok, ben biraz gençliğimden veriririm ama hem prestijli hem de güzel paralar kazanarak bir nebze olsun rahat hayat sürmek isterim derseniz Tıpı seçin :). Buradan da tıpçı arkadaşlar "Tıpla mühendisliği kıyaslayıp tıpa rahat, yatış dedi" gibi bir mana ÇIKARTMASIN lütfen, bahsettiğim 30-35 yaşına gelindiğinde bir mühendisin ve tıpçının iş hayatındaki çabasına karşılık aldığı para grafiğinin kıyaslanmasıdır. Yoksa tıp çok çok daha kutsal ve güzide bir meslektir asla laf ettirmem bir mühendis adayı olarak :)

İnsanın fikirleri hayalleri çok çabuk değişiyor hele ki lise ve üniversite yıllarında inanılmaz derecede değişebiliyor. Anne kucağı baba ocağı ile gerçek hayat arasında dağlar var malesef. Gerçekleri düşünerek hareket etmenizi öneririm, tabiki hayallerinizden ve ideallerinizden vazgeçmeden. Zaten bunu yapabildiğiniz zaman sizler büyük insanlar olacaksınız ;)
    Tercih dönemindeki tüm arkadaşlara başarılar dilerim, unutmayın üniversite 4 yıldır meslek ise 40 yıl. Üniversite değil bölüm seçin, bölüm seçerken de meslek seçtiğinizin farkında olun. Erkek kız farketmez artık eş bile önce işe bakıyor :) Yeter lan bitirdim ben hadi kalın sağlıcakla :D
    (Yazım hataları ve cümle bozuklukları için kusuruma bakmayın, kontrolsüzce yazdım yine)

NOT: Tercih döneminde yardım isteyenler özelden yürüyebilir, bilgim dahilinde her türlü yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayallerintakimi -- 10 Temmuz 2015; 15:03:32 >

• quote:

Birader sen bilgisayar mühendisliğini savunmadın mı üst tarafta, benim kafam yandı yine de anlayamadım seni

O troll de bilgisayar mühendisliğini ne sanıyor bunlar

• Bilgisayar Mühendisliğinin şu an iş imkanı eskisi kadar yok. İkisini de seviyorsan ve sabırlıysan tıp derim ben.

• ODTÜ,İTÜ yetiyorsa muhendislik.

• ilahiyat veya insaat muhendisligi

• quote:

Orijinalden alıntı: İLLEGAL-01

ilahiyat veya insaat muhendisligi

:D
  • Kardeşim burda Neyin ne olduğundan haberi olmayan lise öğrencileri yorum yapmış genel olarak.Tıp 6 sene en az 24-25 yaşında mezunsun hadi TUS kazanman gerek sonra doktora tamamlamk için 4-6 yıl daha 31-32 yaşındasın okurken kazanırsın falan tamam ama Bu kadar eziyete değermi bunu düşünmelisin yok hobi olarak yazılım yaparım demiş biri :) Anca hello word yazarsın hastaneden arta kalan zamanında Tüm hayatın olucak bu meslek malesef çok çok az boş zamanın olacak.Bilgisayar mühendisliği olman için Matematiğe ilgin olmalı bundan kastım lys netin 35-40 olucak demiyorum matematiğe yeteneğin olmalı sadece sürekli bilgisayar başında olman gerek teknolojiye öyle bir ilgin olması gerekmez.Bilgisayar mühendisi çok var demiş biri Bilgisayar mühendisleri odası üyesi 3000 makine ve inşaatın iste 86bin 90 bin gibi rakamlar Tıppa göre yüksektir ama bir mühendislik olarak türkiye bilgisayar mühendisi kaynıyor demek diğer mühendisliklerle kıyaslayarak cahillikten başka birşey değildir.Amerikada ortalama bir bilgisaya müh. maaşı 13 bin liradır türk parası olarak.İstanbulda ortalama 2500-4000 arası başlarsın 3-5 sene sonra bu para kendini iyi geliştirrsen 5000-10000 arası değişir.Tıpta ise yüksek mevlalar kazanman için ömrünü çürütmen ve mesleğinde gerçekten iyi olman gerekir.Biri hizmet Biri mühendislik Analitik düşünce yapın varsa tercihini bilgisayar mühendisliğinden yapmanı tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: hayallerintakimi

Bilgisayar Mühendisliği çok trend gibi görünse de bu ülkede bir kıymeti yok değer görmeyen bir meslek grubu güzel kardeşim. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim zamanında ben de bu ikilemde kalıp sağolsun üniversite puanım tarafından bir seçime götürülmüş ve mecburen Bilgisayar Mühendisliği yazmış insanım. İçimde henüz bir ukte yok ancak tıp fakültesinin okuması zordur, eğitim uzundur falan ama kendini doktor olarak mesleğe attıktan sonra işin biraz daha rutine biner. Mühendis olduktan sonra işler öyle devam etmiyor malesef. Öğrenciliğin bitmiyor hatta hep güncel kalmak zorundasın çünkü sürekli yeni teknolojiler yeni metodolojiler ve yeni diller gelişiyor.

Sözün özü lisedeki kafanız üniversitede hayatın gerçeklerini görünce çok ama çok değişecek. Her şey elbette para değil ancak hayat boyu da güncel kalıp sürekli kod yazabilir miyim diye de bir sorun kendinize? Anne baba ocağında kalmayacak kimse hayata atılıp yemek derdiyle, kıyafet derdiyle, ev, eş, eşya, iş ortamı derdiyle uğraşacaksınız. Hayatınızın çoğunluğunda artık isteklerinizi değil mecburiyetleri yaşayacaksınız. Şimdi bunları düşünerek bu ortamda dahi ben motivasyonum kırılmadan oturur her şeye rağmen yeni çıkan teknolojileri öğrenci gibi çalışabilirim derseniz buyrun gelin mühendislik güzeldir farklı bir bakış açısı muhakkak kazandırır insana. Yok, ben biraz gençliğimden veriririm ama hem prestijli hem de güzel paralar kazanarak bir nebze olsun rahat hayat sürmek isterim derseniz Tıpı seçin :). Buradan da tıpçı arkadaşlar "Tıpla mühendisliği kıyaslayıp tıpa rahat, yatış dedi" gibi bir mana ÇIKARTMASIN lütfen, bahsettiğim 30-35 yaşına gelindiğinde bir mühendisin ve tıpçının iş hayatındaki çabasına karşılık aldığı para grafiğinin kıyaslanmasıdır. Yoksa tıp çok çok daha kutsal ve güzide bir meslektir asla laf ettirmem bir mühendis adayı olarak :)

İnsanın fikirleri hayalleri çok çabuk değişiyor hele ki lise ve üniversite yıllarında inanılmaz derecede değişebiliyor. Anne kucağı baba ocağı ile gerçek hayat arasında dağlar var malesef. Gerçekleri düşünerek hareket etmenizi öneririm, tabiki hayallerinizden ve ideallerinizden vazgeçmeden. Zaten bunu yapabildiğiniz zaman sizler büyük insanlar olacaksınız ;)
    Tercih dönemindeki tüm arkadaşlara başarılar dilerim, unutmayın üniversite 4 yıldır meslek ise 40 yıl. Üniversite değil bölüm seçin, bölüm seçerken de meslek seçtiğinizin farkında olun. Erkek kız farketmez artık eş bile önce işe bakıyor :) Yeter lan bitirdim ben hadi kalın sağlıcakla :D
    (Yazım hataları ve cümle bozuklukları için kusuruma bakmayın, kontrolsüzce yazdım yine)

NOT: Tercih döneminde yardım isteyenler özelden yürüyebilir, bilgim dahilinde her türlü yardımcı olurum.

PM atabilirmisin bana

• quote:

Orijinalden alıntı: dhfade

Tabi ki de bil.muhendisligi. Kendini gelistirip, 4 yıl okuduktan sonra 1200 tl lere çalışacaksın,yo hayır burda önemli olan para dgl,kendi geliştirip abd de google a girip aylık 7 bin Dolar alırsın 35 yaşında evlenirsin,araba,ev hepsini alırsın. Doktor ne öyle insanlarla ugrasmak filan,ne öyle guzel hemsire,att ciler,tıbbi sekreterler,ilaç satmaya gelen pazarlamacilar filan. Sosyallik çagımızın vebasıdır, yazarsın kodunu alırsın maaşını. artı olarak hatice teyzenin evine formata gidip yedigin o keki, hangi hemşire yapar? Hicbiri. Mehmet amcanın facebookuna fotograf yuklerken ki yaptgn sohbeti hangi att yapar? Ki bunlardan extra parada alacaksın 20,30 bunları saymıyorum bile.Hem cok para adamı bozar.

Ne güzel hayal kuruyorsun öyle la hayran kaldım

• Elektrik-Elektronik mühendisliği.

• Idealist ve ilgiliysen kesinlikle bilgisayar yok ama isim maasim evim nobetim vardiyam belli olsun, iyisinden de bi es buluyim entel entel cocuklarimizi buyutelim diyorsan tip

• Hemşirelik

• Bilgisayar Mühendisliği yazacak biri olarak söylüyorum. Keşke tıp isteyebilseydim azizim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1999 Doğumlu

30 yaşında mesleğe başlıyorsun tıpta ömrün okulda geçiyor

Kuzenim 24 yaşinda uzman doktor. xd

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JanBaV J kullanıcısına yanıt
    Çok yorum geldi de sizinki daha bi derinden anlattı, sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.M.Türk05

quote:

Konu dışındaki bilirkişilerden yardım almak amacıyla anketi açmış bulunmaktayım.

İkisi de birbirinden çok farklı nasıl arada kaldın demeyin, ikisine de ilgim var ama birini öne çıkarmam lazım.
    Sebebiyle söylersek kararımızı daha iyi olur.

Hayırlı cumalar

Her ikisi çok güzel meslek. Sen hayatın boyunca neyle uğraşmak istiyorsun? Hastaların tavırlarına, kana falan dayana bilir misin? Doktor olacaksan bunlar şart. Ayrıca bol bol kitap okuyacak kadar sabırlı olman gerekiyor.
    Bilgisayar mühendisi olacaksan, öncelikde bilgisayar başında saatlerce çalışmayı(evet çalışmak, oynamak değil) sevmen gerek. Matematiğin ve algoritmik düşünmen baya iyi olmalı. Her zaman en son çıkan teknolojileri izlemen gerek.
    Her iki meslek zor bir meslektir, zeki ve çalışkan olmayı talep eder. Ve her iki meslek prestijli bir meslektir. İyi bir doktor ve iyi bir bilg. müh. her zaman sağlam bir iş bulur ve maddi sıkıntı çekmez.

Kaynak: Bilgisayar mühendisliği okuyorum ve annem doktor.

'Çalışmak, oynamak değil.'
    En çok bunu beğendim çok doğru bi laf oldu, cuk oturdu

• bence orta yolu bul tıp mühendisliğini seç
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.