Şimdi Ara

Tıp kötü diyenlere (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
4.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk 5k girmeyen mühendisler yeraltı mahzenlerinde yaşıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angry Man

İlk 5k girmeyen mühendisler yeraltı mahzenlerinde yaşıyor.
    Kendisini geliştiremeyen cvsi boş olan proje üretememiş hepsi dediğin yere eş değer yerlerde iş arar

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTurk45

Hocam neden tıpı bu kadar savunuyorsunuz anlamadım?Abartmaya gerek yok bence.Türkiye deki doktorların büyük bir kısmı reçete yazıp gönderiyor bu bir gerçek.Hastaların yüzüne bile bakmıyorlar lütfen biraz gerçekçi olun.İşini çok iyi yapnlar var onlar zaten farklı ama geneli dediğim gibi.Ayrıca doktorların ortalama maaşı 10-15 diye biliyorum.Tanıdığım doktorlar var yani abartmayın.Her meslekte işini çok iyi yapan fazla alır.Sizin dedikleriniz çok iyi tecrübeli doktorlardır.Yoksa her doktor 20 alamaz bence
    Yorumlar müh savunuyor ben de karşı taraf olarak tıpın artılarını söylüyorum. Her meslekte çürük vardır doktorlarda da var fakat bunu genele vurmak doğru değil diye düşünüyorum.

Siz diyin 15k ben diyeyim 20k. Demek istediğim maddi manevi doyurucu bir meslek, tıp seçcek olanların kaygısı olmasın

• Hayalolmuş H kullanıcısına yanıt
    Hangi şirketin mühendis alımını yapıyorsunuz acaba merak ettim? Anlaşılan sektör hakkında baya bilgilisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalolmuş

Bir gün şiddet yasası gelir kekoların soyu tükenir o sorun değil.

8k sadece aldığı maaş, döner de alıyorlar 10-40k arası. Net ele geçen para 20k.

30kdaki 200kdaki adam mühendis oluyor işsiz kalıyor. 2-3k ya iş arıyor çalışma saatleri iğrenç. Çevremden biliyorum 3k ya gece gündüz demeden çalışıyor.

İlk 5kda değilsen mühendislik boş iş malesef. Yurtdışına gidicem diyen gidemiyor öyle . Hani diploma diyorlar. Koç yazmıyor mu bilkent yazmıyor mu gelme şirketime diyorlar.

Tıpta ise işin hazır.

Alıntıları Göster
    dostum seni kandırmışlar bir uzman doktorun sabit maaşı şuan sandığının aksine 8k değil 3.5k civarı. döner + performansla da ortalama 9-10 civarı. 10 üstü daha çok özelde çalışan ve hastası çok olan uzmanlar için geçerli. Devlette 10 üstü alan uzman nadir. Yok bi pediatrist gördüm 30 alıyomuş felan boş laflar. Araştırırsan 6k alan pediatristte bulursun merak etme

Hocam her eleştiriye bir cevap bulmanız bile ne kadar fanatik olduğunuzun bir kanıtı
    Ki ayrıca bu tercih sürecinde görüştüğüm doktorlarda kabul etmediginiz bir çok şeyi söyledi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

dostum seni kandırmışlar bir uzman doktorun sabit maaşı şuan sandığının aksine 8k değil 3.5k civarı. döner + performansla da ortalama 9-10 civarı. 10 üstü daha çok özelde çalışan ve hastası çok olan uzmanlar için geçerli. Devlette 10 üstü alan uzman nadir. Yok bi pediatrist gördüm 30 alıyomuş felan boş laflar. Araştırırsan 6k alan pediatristte bulursun merak etme

Alıntıları Göster
    Bilip bilmeden yorum yapmayın 3.5k ne?

Uzman doktorun maaşı en az 2018 Temmuz ayından itibaren 6 bin 568 lira oldu

En az diyorum. 8-10k alan da var.

Döneri söylemyorum hastaneden hastaneye değişiyor. 10alan da var 40k alan da var.

Hedef şaşırtmayın. Bildiğiniz konular hakkında yorum yapın. Bir sürü insan okuyor yorumları

• quote:

Orijinalden alıntı: Can_Can61

Hocam her eleştiriye bir cevap bulmanız bile ne kadar fanatik olduğunuzun bir kanıtı
    Ki ayrıca bu tercih sürecinde görüştüğüm doktorlarda kabul etmediginiz bir çok şeyi söyledi
    Merak etme ben de birçok doktorla görüştüm araştırdım. Her mesleğin zorluğu var. Bardağın dolu tarafı daha çok tıpta

Hocam şunu bilin ki hangi mesleği sectiyseniz size artısı daha fazla gelir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel kardeşim inşallah tıpı sadece parası için okumuyorsundur. Yazdıklarından bunu seziyorum açıkçası ve böyle bir doktorun kimseye faydası olacağını düşünmüyorum. Para konusunda da mühendisler de yeterli çabayla baya kazanabiliyorlar haberin olsun. Özellikle yurtdışı projelerinde çalışan mühendisler dolarla maaş alıyorlar ve dolar su an 6 lira. Selametle

• quote:

Bilip bilmeden yorum yapmayın 3.5k ne?

Uzman doktorun maaşı en az 2018 Temmuz ayından itibaren 6 bin 568 lira oldu

En az diyorum. 8-10k alan da var.

Döneri söylemyorum hastaneden hastaneye değişiyor. 10alan da var 40k alan da var.

Hedef şaşırtmayın. Bildiğiniz konular hakkında yorum yapın. Bir sürü insan okuyor yorumları

Alıntıları Göster
    ben stajyer doktorum bildiğim konu hakkında konuşuyorum ama senin bilmediğin konu hakkında konuştuğun belli. googleye uzman doktor maaşı yazıp aratmışsın 6 bin 568 miş bürüt maaş o. Kesintilerle eline geçen 3.5 civarı.

• quote:

ben stajyer doktorum bildiğim konu hakkında konuşuyorum ama senin bilmediğin konu hakkında konuştuğun belli. googleye uzman doktor maaşı yazıp aratmışsın 6 bin 568 miş bürüt maaş o. Kesintilerle eline geçen 3.5 civarı.

Alıntıları Göster
    Uzmanlığını al o zaman kanıtlarında konuş. Nedir bu tıptan soğutma çabaları?

• Hocam başka bir konuda da yazmıştım yine yazayım. 8 yıllık hekimim. 2.2 kademe devlet memuruyum. Göz hastalıkları uzmanıyım.
    bu ay yaklaşık 50 bin puan performans yaptım. yaklaşık 1500 hasta bakıp, 50 ye yakın ameliyat yaptım.50 bin puanın 30 bini hasta 20 bini ameliyat ve girişim puanları. 1 nöbet hafta içi, yaklaşık 10 gün icapçılık yaptım. 3741,67 try maaş, 280,89 try nöbet 843,15 try icap hizmeti ücreti 2163,52 try sabit ek ödeme, 60,33 try 375 khksı ile sabit ek ödeme 5426,79 try eködeme (bu sonuncusu döner sermaye) aldım. Toplamda 12516,35 kazanmışım. Bu ay hastane ortalama puanı 37 binlerde yani diğer hekimlerin yaklaşık 1.5 katı çalışmışım demek oluyor. Bayağı yüksek puan yapmışım.
    isterseniz özelden maaş hesabımın hareketlerini gönderebilirim. veya 5 ay öncesinin maaş + döner sermaye bordrosunu.
    Bahsettiğiniz 30 bin kazanıyor muhabbeti mümkün değil. yüzlerce uzman doktor tanıdığım var doğuda ve batıda doğuda sözleşme ile çalışıp tavan puan ile ancak 20 k kazanılıyor. (bu çalışma şartlarında yolda annenizi görseniz tanımazsınız ayda 570 saatin üzerinde çalışan hekimler var)

• quote:

Orijinalden alıntı: kayihani

Hocam başka bir konuda da yazmıştım yine yazayım. 8 yıllık hekimim. 2.2 kademe devlet memuruyum. Göz hastalıkları uzmanıyım.
    bu ay yaklaşık 50 bin puan performans yaptım. yaklaşık 1500 hasta bakıp, 50 ye yakın ameliyat yaptım.50 bin puanın 30 bini hasta 20 bini ameliyat ve girişim puanları. 1 nöbet hafta içi, yaklaşık 10 gün icapçılık yaptım. 3741,67 try maaş, 280,89 try nöbet 843,15 try icap hizmeti ücreti 2163,52 try sabit ek ödeme, 60,33 try 375 khksı ile sabit ek ödeme 5426,79 try eködeme (bu sonuncusu döner sermaye) aldım. Toplamda 12516,35 kazanmışım. Bu ay hastane ortalama puanı 37 binlerde yani diğer hekimlerin yaklaşık 1.5 katı çalışmışım demek oluyor. Bayağı yüksek puan yapmışım.
    isterseniz özelden maaş hesabımın hareketlerini gönderebilirim. veya 5 ay öncesinin maaş + döner sermaye bordrosunu.
    Bahsettiğiniz 30 bin kazanıyor muhabbeti mümkün değil. yüzlerce uzman doktor tanıdığım var doğuda ve batıda doğuda sözleşme ile çalışıp tavan puan ile ancak 20 k kazanılıyor. (bu çalışma şartlarında yolda annenizi görseniz tanımazsınız ayda 570 saatin üzerinde çalışan hekimler var)
    Doğrudur. Bizzat 32k alanı görmesem ben de inanmazdım. Pediatri uzmanı. İshal olanı yatırıyor onu yatıruyor. Aylık kotasını doldurunca kalan hastalara bi dahaki aya randevu verip ameliyat ediyor. Performansa göre parasını alıyor. Çalıştığınız hastanede sizden daha kıdemliler varsa hastanenin döner sermaye havuzu onlara aktarılıp size pay olarak az düşüyor olabilir

İcap dediğiniz hasta gelirse hastaneye gidiyorsunuz yani her an tetikte evde bekliyorsunuz bu mu demek? Öyleyse nöbete göre epey düşük parası.
    Göz en yüksek puan, nöbeti az. Verdiğiniz emeğe göre aldığını tutar düşük. Fakat işiniz bölümünüz çok güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalolmuş -- 18 Ağustos 2018; 23:43:13 >

Hocam 32 k almak mümkün değil size onu anlatmakta çalıştım. Pediatrist de ameliyat yapamaz, cerrah değildir. Bence bilmediğiniz bir konuda tahminde bulunarak insanların yönelimini etkilemeyin, ilk mesajı düzeltin ilk mesaja miktar yazmanıza gerek yok. Doktorlar iyi kazanıyor diyin yeterli.
    Evet benden daha kıdemliler var ancak kıdeme göre performans alınmıyor. Baktığınız hasta ve yaptığınız hizmetlere göre puan ve performans alıyorsunuz. Pay başkasına aktarılmıyor anlayacağınız.
    icap dediğiniz gibi. mesela şu anda icapçıyım bayram tatili boyunca 5 gün icapçıyım ve memlekete gidemeyeceğim. Ücret az veya çok onu siz düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayihani

Hocam 32 k almak mümkün değil size onu anlatmakta çalıştım. Pediatrist de ameliyat yapamaz, cerrah değildir. Bence bilmediğiniz bir konuda tahminde bulunarak insanların yönelimini etkilemeyin, ilk mesajı düzeltin ilk mesaja miktar yazmanıza gerek yok. Doktorlar iyi kazanıyor diyin yeterli.
    Evet benden daha kıdemliler var ancak kıdeme göre performans alınmıyor. Baktığınız hasta ve yaptığınız hizmetlere göre puan ve performans alıyorsunuz. Pay başkasına aktarılmıyor anlayacağınız.
    icap dediğiniz gibi. mesela şu anda icapçıyım bayram tatili boyunca 5 gün icapçıyım ve memlekete gidemeyeceğim. Ücret az veya çok onu siz düşünün.
    Kıdemden kastım Atıyorum profa düşen döner payı ile stajyer doktora düşen döner payı aynı değil diye biliyorum.

Pediatri uzmanı heryatış için ücret alıyor. Bizzat kendim biliyorum 32bin aldığını bunu o yüzden net söyleyebiliyorum.

İcap hastagelince nöbet mi tutuyorsunuz hemşireler gibi mesela. Yoksa hastayı tedavi edip eve mi gidiyorsunuz? Nöbetse gün aşırı nöbet nasıl konuldu, isteğinize göre mi konuldu icap

Yorumların çoğu maddi boyuta yönelik oldu. İster 10k ister 30k kazansınlar fark etmiyor açıkcası. 10k da tek kişiye yeter de artar bile. Maddinin yanında manevi boyutu da olduğundan yine tercih yapsam müh yerine tıp ı seçerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalolmuş -- 19 Ağustos 2018; 0:13:27 >

Mühendisliğin de manevi hazzı var

Cerrahların ameliyat için kullandığı robotları yapan kontrol mühendisleri+bilg. mühendisleri

Tomografi,mr,x-ray cihazlarını yapan elektronik mühendisleri..

Yapay organ, kalp pili yapan biyomedikal mühendisleri

Ve daha benim bilmediğim nice alan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Uzmanlığını al o zaman kanıtlarında konuş. Nedir bu tıptan soğutma çabaları?

Alıntıları Göster
    tıptan soğutmuyorum sınava bida girsem gene tıpı seçerim okunacak en iyi bölüm durumunda büyük ihtimalle uzun sürede öyle olacak lakin çok para kazanacam zengin olacam umuduyla gelmeyin sonra hayal kırıklığı yaşarsınız diye önceden uyarıyorum. Doktor çok para kazanmaz sadece ortalama üstü para kazanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızgın boğa

Mühendisliğin de manevi hazzı var

Cerrahların ameliyat için kullandığı robotları yapan kontrol mühendisleri+bilg. mühendisleri

Tomografi,mr,x-ray cihazlarını yapan elektronik mühendisleri..

Yapay organ, kalp pili yapan biyomedikal mühendisleri

Ve daha benim bilmediğim nice alan
    üretilen aletlere beyin nakli de yapıyor musunuz? Düşünüp kendi kendine mi ameliyat ediyor? Dr olmasa dişçi olmasa üretilen aletleri kim kullanacak?

Mühendisliğin manevi hazzı mı var, güldürmeyin beni. Maddi boyutu iyi mühendislerin evet daha fazla olabilir ama manevi boyut kıyaslanamayacak kadar tıpta daha fazla.

Yazdığınız aletlerden birini söyleyin türk mühendis imzalı olsun. Hepsi yurtdışında yapılıyor. Yapılmasa bile çoğu parçası başka yerden alınıyor.

• quote:

tıptan soğutmuyorum sınava bida girsem gene tıpı seçerim okunacak en iyi bölüm durumunda büyük ihtimalle uzun sürede öyle olacak lakin çok para kazanacam zengin olacam umuduyla gelmeyin sonra hayal kırıklığı yaşarsınız diye önceden uyarıyorum. Doktor çok para kazanmaz sadece ortalama üstü para kazanır

Alıntıları Göster
    Maddi boyut değil ağrım. Forumda maddi boyuta önem verilmiş o nedenle bildiklerimi aktardım.

Ayrıca maddi boyut elbetteki önemli. Parasız yaşanmaz. Tıpta yaşam standartlarını fazlasıyla yükseltiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalolmuş -- 19 Ağustos 2018; 0:41:53 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.