Şimdi Ara

Tıp Kazanmak için.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
14
Favori
55.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: N.Z.T

quote:

Orijinalden alıntı: döncem canavarı

Kardeşim şunu anladım. Sadece senin istemenle olmuyor. Ben her gün 6-7 saat çalıştım. Kaç tane soru bankası bitirdim. 450 puan civarlarında yapıyordum. Tıp istiyordum. Aldım ağzımın payını YGS'de 360 puan yaptım. Birazda kısmetinde olacak. LYS'de sonucu muhteşem şekilde toplarladım ama. Tıp olmadıktan sonra neye yarar?... Bheeytt anladım yani herşeyi sınav anlık birşey. O sabah yediğin kahvaltıya bile bağlı. Ama öyle yok full yapacaksın yok o kadar çalışacaksın hepsi cortmuş onu anladım. Adam gibi anla tekrarlarını yap testlerini,kitaplarını çöz! Ve TEVEKKÜL et.Çünkü istediğin yer olmazsa üzülürsün. Hayırlısını iste ve çalış. Zaten kısmetinde varsa olur!!! Bizzat yaşadım anlattım!!!!

Bu arada LYS'nin daha önemli olduğunu asla unutma! Bunu da yaşadım biliyorum. YGS'ye bel bağlama!

Hocam acaba kaçtan kaça çektiniz ? Ben bu sınav hiç çalışmadan 375 yaptım ve bende normalde 425-430 civarı yapıyordum. çok az çalışmama rağmen bu puan koydu bana fen lisesi öğrencisiyim birde..

Seneye tekrar gireceğim ve bu ygs den sonra artık asla YGS odaklı çalışmam.Senenin başından hatta şu andan ihtibaren , seneyeki YGS ye 3 ay kalıncaya kadar Bol bol kitap okuyup LYS odaklı çalışacağım.sosyali halledip gireceğim sınava YGS de yapılan çok önemli değil gerçekten biri %32 etkiliyo diğeri %68 boru mu 2 katından fazla aynı zamanda YGS nanköt sınav yani LYS odaklı çalışmak = Başarı

Ygs yuzde 32 degil hala anlamadiniz.Olay su onlere gittikce ygs nin etkisi artiyor.Senin istedigin en kotu ilk 10 bin degil mi? Orada yaklasik yuzde 39 etkiliyor.Sormayin artik bu dogru mu degil mi diye cunku dogru.Bizzat fem danisman hocam osym yetkilisi ile gorusmus.

• Merhaba size sormam gereken bir kac soru var. Arzu ederseniz bana mesaj atabilir misin. Foruma yeni uye oldum sirf tip fakultesi konusu icin. Umarim geri cevirmezsiniz,sevgiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu açan arkadaş tıp kazandın mı merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arch3Rr

Konuyu açan arkadaş tıp kazandın mı merak ettim

ben de :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhngkhn94

quote:

46 bininci olmuş, çukurova otomotivi severek yazmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead94

quote:

quote:

Aşka inancım kalmadı...

• Radiohead94 kullanıcısına yanıt
    tüh ya üzüldüm cok hevesliymiş aslında
  • quote:

quote:

quote:

hadi ya gecmis olsun artik umarim orada basarili olur , bilgilendirme icin tesekkurler

• Bilgilendirme için teşekkürler. Konuda iyi tavsiyeler var
  • quote:

quote:

quote:

Sadece istemekle olmuyormuş onu anladım. Ayrıca hedefimden uzakta olduğumu farkedince iyice bıraktım dersleri. Otomotiv konusuna gelince aynen dediğin gibi o sıralamaya gelebilecek bölümler arasında otomotivi severek yazdım. Sana da çok başarılar dilerim

• arkadaşlar 6-7 saat çalışıp soru bankalarını bitirmek değil iş güzelcer anlamak önüne gelen soruyu düzgünce yapabilmek hala anlamadınızmı @N.Z.T
  • quote:

Orijinalden alıntı: morqq

Öncelikle herkese iyi akşamlar..

Malum seneye YGS/LYS var. Benim tek hayalim olan tıpı kazanmak için sizlerden tavsiyeler bekliyorum.Orta halli bir anadolu lisesinin dereceli bir öğrencisiyim.
    Sorum şu; tıpı kazanmak için neler yapmam gerekiyor.
    Ayrıca 10. Sınıftan beri düzenli 2.5 - 3 saat ders çalışıyorum. Şu an ise 3-3.5 saat civarı ders çalışıyorum. 11. Sınıftan hiç eksiğim yok ancak YGS'den Mat1 hariç, hatrı sayılır bir eksiğim var.YGS'den şu an ortalama 100-110 net civarı yapıyorum. Bana verebileceğiniz tavsiyeleri bekliyorum. Lütfen ciddiye alın.

Hemen bir ders programı hazırla :D
  • kesinlikle son sene çalışarak girileceğini düşünmüyorum lise 1 den beri sıkı bir çalışma gerektirir çok az kişi çıkar son 2-3 sene giren zekiler
  • Şahsi fikrimi söyliyim bu forumda böyle konular açıp da tıpa gireni görmedim. Siz elinizden geleni sakin bir şekilde yapın gerisine tercih döneminde bakarsınız. Çünkü kesin dediğiniz şeylerin bile değiştiği oluyor.
  • Vay be :( çalışalım bakalm n olacakkk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünya, yalanmış aşklarında... Neyse ben elimden geleni yapayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: morqq

quote:

quote:

quote:

Sadece istemekle olmuyormuş onu anladım. Ayrıca hedefimden uzakta olduğumu farkedince iyice bıraktım dersleri. Otomotiv konusuna gelince aynen dediğin gibi o sıralamaya gelebilecek bölümler arasında otomotivi severek yazdım. Sana da çok başarılar dilerim

Tekrar girmeyi düşünmediniz mi?

• Eskı bır konu ama gayet faydalı :) arkadasımız keske tekrardan hazırlansaydı sınava. Neyse hayırlısı olsun dıyelım Allaha emanet olunğ

• Arkadaşlar ben taban puanı 470 lerde gezınen ortalama bir anadolu lisesindeyim.Tıp kazanmayı çok istiyorum.Ve bunun için elimden geleni yapmaya hazırım.İnternette baktığımda bulunduğun lisenin falan çok önemli olduğunu söylüyorlar bende bunun için lisemin puanını yazdım.9. sınıftayım ve şimdiden düzenli çalışmam gerektiği yazıyor sizdende bu konuyla ilgili görüşlerinizi neler yapmam gerektiğini söylerseniz çok mutlu olurum. Ne olur dalga geçmeden gerçek düşüncelerinizi aktarın..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.