Şimdi Ara

Tıp fakültesini bırakmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Bölüm #Tıp
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dönem 4 üm ama 5.senem bırakmayı düşünüyorum hangi üniverste ve bölüme gitmeliyim öneriniz var mı ya da bu konuyla ilgili fikriniz nedir

• Belli ki kesin olarak istediğin başka bir bölüm yok o hâlde bırakma, maddi durumunu bilmiyorum ancak ülkemizin durumu pekte iyi değil. Kesin olarak istediğin bir şey varsa başka tâbi!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirnova

Belli ki kesin olarak istediğin başka bir bölüm yok o hâlde bırakma, maddi durumunu bilmiyorum ancak ülkemizin durumu pekte iyi değil. Kesin olarak istediğin bir şey varsa başka tâbi!
    Eczacılıkla ilgili ne düşünüyorsun
  • Güzel meslek ancak yeni bir yer açmak istersen devlet açmana izin vermiyor. Açmana izin verse dahi dağın başına filan izin veriyor çünkü belirli bir alan içerisinde eczane varsa açmaya hakkın olmuyor. Kaldı ki pek çok eczacılık mezunu kişi diplomasını eczacı olmayan kişilere kiraya veriyor. Bunları düşününce bence uzak dur.
    Kaldı ki bence tıp ile çok da farklı gelmeyecektir sana...

Bence sen tıp'ı sevmeye bak.
  • kafanda varsa veya seviyorsan mühendislik de düşünebilirsin
  • Cidden 4 sene okumuşsun 5.senende bırakacakmısın? İnandırıcı gelmedi valla.
  • ogzhn97 O kullanıcısına yanıt
    Neden bırakmak istiyorsun?
  • 2 yıl daha okuyuver sonuna gelmişsin bence
  • En zor kısımları bitirmişsin okumalık 1 sene kalmış bırakmak mantıklı değil bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-97D83CB43

2 yıl daha okuyuver sonuna gelmişsin bence
    Bu tarz hiçbir mantığı olmayan sözlere kulaklarınızı tıkayın
  • Dostum 5. Sınıfa geçen biri kalan küçük stajları her türlü verir. Sonrası intornlük zaten. Benim tavsiyem mutlaka önce tıbbı bitir. Ayrıca tıp bitirirsen eczacılıkta alacağın derslerin muhtemelen yarısını vermiş sayılırsın mesela. 2. Sınıfta falan olsan bırak derdim sevmediysen. Ya da bana ben eminim yazılım mühendisliği okuyacağım kesin hayalim oymuş falan desen belki. Ama şu an tıp bırakman ilerleyen yıllarda inanılmaz bir pişmanlık getirir muhtemelen. Tıp diplomanı al, sonra istersen eczacılığı 2 senede derslerimi saydırarak bitirirsin.
    Ha tıp bırakıp eczacılık yazdığını eczacılar duysa gülerler muhtemelen. Eczacılık eskisi kadar iyi değil maalesef. Git eczacılarla konuş, yeni mezun eczacılık mezunu bul. Vazgeçersin zaten kendin ayrıca tıp bitirip yüksek lisansla fizyoloji histolojiye falan girersin hasta görmeden doktorluk yaparsın. Ya da halk sağlığı yazarsın ilaç yazmayan hasta görmeyen doktor olursun çok var böylesini isteyen.
    Ha ama şunu da söyleyeyim. Eğer kesinlikle yapamam tıp diyorsan, insanlara yarardan çok zararım olacak diyorsan o başka. Ona buradaki kimse değil senin vicdanın karar verir.
    Umarım yararı olmuştur, başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SavaşMeydanında1Tutsak

Cidden 4 sene okumuşsun 5.senende bırakacakmısın? İnandırıcı gelmedi valla.
    kafa taş başka bir şey değil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.