Şimdi Ara

Tıp fakültesini bırakanlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
4
Favori
28.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ogrencilik hayati 5~6 senden ibaret asil mesleki hayati dusunun.yok sunun ogrenciligi zormus bunun ki kolaymis bos isler bunlar, hayata dar acidan bakmak...kendini gelistirmeye aciksan her iki bolumde de istedigin yere gelirsin ama biraz yatis kafasindanysan hekim olursan ulke sartlarinda sosyo-ekonomik duzeyin belli bir seviyenin altinda dusmez.muhendislikte bu kafada olursan issiz bile kalabilirsin.hekimlikte dunyanin en zor isi olan insanlarla muhattap olmak zorunda kaliyorsun hem de hasta insanlarla.cogu zaman gecen gunduzun belli olmaz rahat bazi bolumler disinda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • double minded kullanıcısına yanıt
    Keske 5 6 olsa hocam

Zaten genel olarak ilk kriter doktorlugun ugrasları uzerine oluyor sadece egitim hayatına bakılarak karar verilmez dediginiz gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: V3tra

Konu linki pm pls

Siz neden bilgisayarı bırakıyorsunuz hocam?

Akynin profilinden actigi konulara bakabilirsin
    Bilmiyorum ki hic bosluktayim su an

• Syronwar kullanıcısına yanıt
    Bulamadım orada hocam siz hatırlıyor musunuz?

• Doktor değilim hocam hedefliyorum.

• 12. Sınıf mısınız hocam?

• Bırakmadım ama bırakanlar var. Genelde bu kişiler de derslerde başarısız olan kişiler. Başarısızlıklarının sebebi sevmedikleri için de olabilir, çalışma sistemi çok farklı ezber ve bol tekrar üzerine olduğu için de olabilir. Bırakan kişiler genelde daha kötü ne olabilir kafasında. Şuan 5.sınıftayım çok isteyerek gelmedim, istemeyerek de gelmedim. Emek verdik o kadar, bu emeğin üzerini çizmek kolay değil.

Doktor olmasam bilgisayar mühendisi olurdum ama o zaman çok aşırı asosyal olurdum. Tıp kişiyi daha çok toplumun içine itiyor istesen de istemesen de, hastalarla uğraşmak elbette zor ama sosyallik yönü iyi. Tus dershanesine de gidiyorum ama kazanıp kazanmamak evet farklar yaratıyor ama dünyanın sonu da olmuyor. Elin ekmek tutuyor, garanti 5 kağıt cebine giriyor. Mühendis olsam asgari ücrete de çalışabilirdim, bu rakamın 100 katını da kazanabilirdim ama garanti yok, şartlar ne getirecek zorlama olmadan çalışılır mı bilmiyorum, tıp zorladığı için mecbur çalışıyorsun ha bu kadar emeği mühendisliğe versen tıpdaki durumundan daha başarılı olunur.

Aslında hayattaki hedefim karavanla dünyayı gezmek birkaç yol arkadaşıyla. Yollar, yeni yerler, kültürler beni çekiyor. Tıkılıp kalmak hafif bir depresif durum oluşturuyor. Yani tıp veya mühendislik bir mesleği icra etmek aslında benim için bir amaçtan çok araç durumunda. İnsancıl, istediğim, özgürce bir hayat yaşamak için kaynak, sermaye oluşturmak için bir araç. Bir ömür bir mesleği icra etmek, evini arabanı alıp emekli olup torun sevmek güzel ama benim için tam bir yeterliliğe sahip bir hayat değil.

Uzun lafın kısası imkanın elverdiği zaman çekip git yeni şeyler keşfet, meslek filan angarya, kapitalist sistemin üst tabakası istediği gibi yaşarken, seni senelerce okutturup çalıştırıp eline 3-5 birşey tutuşturup hadi mutlu olsana diyor ve biz de bunu yiyoruz.

• Bırakmayı üşünen varsa Odtü Makinayla takas ediyim mezuniyete 4 ders kalmışken.
  • yakapaca37 kullanıcısına yanıt
    Hocam dersleri takmadıkları icin oyle oluyor

Kendi agzınızla demissiniz tıptaki emegi versem muhendisliktedr iyi yerlere gelirim diye o nedenle bu konuda endise etmeye gerek olmadıgını dusunuyorum.

Hocam meslegi arac goruyorsunuz ama doktorluk arac olacak meslekler arasında degil bence :)Yani doktorluk farklı hocam insanlar cok cabalıyor emek veriyor bu meslekte.

Yabi arac olarak dusunulemeyecek kadar hayatta yer kaplayan,fazlasıyla yorucu bir meslek bence.

Peki siz memnun musunuz su anki durumunuzdan?

• face1 F kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar deseniz olurdu belki hocam ama maalesef

Siz neden boyle dusunuyorsunuz?Gayet iyi yerlere gelemez misiniz?Muhendislik kotu durumda mı sizce?Bir de odtudesiniz hocam.Benim gorustugum kim varsa halinden memnun oluyor genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V3tra -- 31 Ocak 2016; 20:52:52 >
  • makina 2. sınıf öğrencisiyim, tiksinti verdi ikinci seneden, yakın zamanda işletme vb basit bi bölüme geçmeyi düşünüyorum.
  • benim birkaç arkadaşım mecburiyetten bırakmıştı.
  • BlancpaiN kullanıcısına yanıt
    Hocam size sunu danısabilir miyim?

Isletme mezunu adam ne yapıyor?Yani bogazici isletme mi okusam desem herkes kesin git der ama bu meslegin kriterleri nelerdir?Nasıl kisiler secmeli ve bu meslekte torpil yok mu bana yuksek torpil var gibi geliyor.

• scorpion0404019 S kullanıcısına yanıt
    Ne gibi hocam?

• quote:

Hocam dersleri takmadıkları icin oyle oluyor

Kendi agzınızla demissiniz tıptaki emegi versem muhendisliktedr iyi yerlere gelirim diye o nedenle bu konuda endise etmeye gerek olmadıgını dusunuyorum.

Hocam meslegi arac goruyorsunuz ama doktorluk arac olacak meslekler arasında degil bence :)Yani doktorluk farklı hocam insanlar cok cabalıyor emek veriyor bu meslekte.

Yabi arac olarak dusunulemeyecek kadar hayatta yer kaplayan,fazlasıyla yorucu bir meslek bence.

Peki siz memnun musunuz su anki durumunuzdan?

Şuanki durumumdan memnun muyum, memnun sayılırım ama tıp sonu olmayan bir mağara gibi. Kendimi şurda kesiyim sonra rahatım diyemiyorsun. Doktor olacağım, bu kadar emek vermişken uzman da olayım diyorum. Uzman olunca da belki doçent Prof olayım diyeceğim. Ve dönüp baktığımda güzel birşey yapmış olacağım ama kendim için değil başkaları için yaşamış olacağım. Bu yüzden araç olarak görüyorum diyorum, çünkü hayatımın sonuna kadar doktorluk yapmak istemiyorum.

• V3tra kullanıcısına yanıt
    psikiyatrik hastalıkları ortaya çıktı eğitim sürecinde. sonrasında başarısız olup 3-4 yıl sonra bırakmışlardı
  • tatile çıkmak istemeyeceğiniz gerek duymayacağınız bi meslek seçmek lazım bu kadar diyorum diğer insanların ailelerin düşüncelerini önemserseniz sonunda mutsuz olan siz olursunuz
    sevdiğiniz işi yaparak 3bin lira kazanmak sevmediğiniz bi şeyi yapıp 10bin kazanmaktan iyidir ki ayrıca zaten sevdiğiniz işi yapıyorsanız emin olun çok daha başarılı olursunuz yaptığnız işte en iyilerden biri olursunuz ve bu da zaten
    size para olarak geri döner.
  • benis kullanıcısına yanıt
    Hak veriyorum hocan

• yakapaca37 kullanıcısına yanıt
    Hocam omrunuzun sonuna kadar yapmak istemiyorsanız siz kısa surede parayı kırıp gezilere gitmeyi hedefliyorsunuz demektir

Bence cok guzel ama oluru var mıdır bilemem ki kendi agzınızla belki prof olurum falan demissiniz :)

• quote:

Bilgisayar deseniz olurdu belki hocam ama maalesef

Siz neden boyle dusunuyorsunuz?Gayet iyi yerlere gelemez misiniz?Muhendislik kotu durumda mı sizce?Bir de odtudesiniz hocam.Benim gorustugum kim varsa halinden memnun oluyor genelde.

En yakın arkadaşımda bilgisayarda piyasada köpek gibi 1-2 sene çalıştı, Sonra home-office brişeyler yaptı, O parayla amerikaya gitti birşey BİŞLER Yaparım diye Bütün parayı harcadı döndü 1 ayda. Şuan 5 parası yok memlekette. Zamanında TIPI Yazsaydım diyorum keşke ama bizim dönemimizde böyle değildi ki en düşük Tıp Başkent burssuzdu o da 8000 le alıyordu. Şimdi her yer TIP KAYNIYOR.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.