Şimdi Ara

Tıp fakültesini bırakanlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
4
Favori
28.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben şahsen bunu yaşamamak için diş hekimliği yazdım tıp geldiği halde.çunku tıpta verdiğin emeğin aynısını diğer bölümlere versen emin ol tıptan daha çok geri dònüş alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DESİDERO962015 -- 4 Ocak 2016; 0:02:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birakanlar parasi icin girenler.

• 2. sınıf tıp öğrencisi olarak, 4 veya 5. sınıfta ki bir öğrenci nasıl bırakır, onca yıllık emeği nasıl siler aklım almıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas.

quote:

Orijinalden alıntı: Chemistbutnodealer

quote:

ben mühendislik bıraktım

Sende RABBANİYUN gibisin

"İyiyim ben tıp okuyorum."

mühendislik okumanın bir numarası yok artık 200 bine giren adamda mühendis bende.

200 bindeki adam 2 dil ogrenir, en az 3 tane cizim programini ogrenir 3 ustu ortalama ile bitirirse, okurkende tecrube icin alaniyla ilgili bir yerde calisirsa sana fark atabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Leopard

quote:

quote:

quote:

ben mühendislik bıraktım

Sende RABBANİYUN gibisin

mühendislik okumanın bir numarası yok artık 200 bine giren adamda mühendis bende.

200 bindeki adam 2 dil ogrenir, en az 3 tane cizim programini ogrenir 3 ustu ortalama ile bitirirse, okurkende tecrube icin alaniyla ilgili bir yerde calisirsa sana fark atabilir.

hayal aleminde yaşamaya devam et

şu kendini geliştirm zırvalıklarını hiç odtü, bilkent boğaziçinde okuyan adam demiyor. belli okullar haricinde iş veren gözünde mühendis bile değilsiniz kimse boşuna kendi kendini kandırmasın. ben 20 bine girdim ama okul özel olduğu için 200 binden öğrenci alıyordu o sıralamayı yapman adamdan böyle şeyleri beklemeyezsin asla ama asla odtü'lünün önüne geçemez teoride mümkün ama pratikte imkansız meslek liseli, fen lisesine giren birinden çok matemetik bilebilir mi? buda onun gibi bişey

3.42 ortalama yaptım zaten okulun eğitim dili ingizce ve 12 sene kolejde okudum ingilizcem mükemmel seviyede orta seviye fransızca biliyorum. fakat iyice araştırdım bu kendini geliştirme mevzusu tamamen saçmalık. ileride girmek istediğim şirketlerin insan kaynaklarını falan aradım...

şuan okulu bıraktım bilkent ee için tekrar hazırlanıyorum kazanamazsamda okumayacağım saçma sapan yerlerle 4 sene kaybetmeye değmez

Bogazici itu odtulu adamin zaten kendini gelistirmesine gerek yok iyi bir yerde calismasi icin.Ulkenin en guzel etiketine ve en iyi egitimini almislar zaten.
    Şu ulkede mühendislik yapilacak kaç sirket var ki? Arge yapan sirket zaten yok.Birseyler gelistiren sirket sayisi 0.
    Buna ek olarak bizim yetistirdigimiz en iyi muhendis bile yurdisina göre vasat kaliyor.Bu egitim sistemi zekayi olcmuyor.Bunu unutma.
    Okuldayken kendini adam gibi yetistiren, teknik kafasi olan adama kimse amele gozuyle bakmaz.
    He ama ozel sektorde cok para alacagina devlette calismak daha iyidir her zaman icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BADE5B8A0 -- 4 Ocak 2016; 1:37:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkin

quote:

Orijinalden alıntı: Khanjui

Çapada intihar eden var

o arkadaşı tanıyorum sebebi dersler diildi, çapa nispeten rahat bi okuldur

csb
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben mühendislik bıraktım

Sende RABBANİYUN gibisin

hayal aleminde yaşamaya devam et

şu kendini geliştirm zırvalıklarını hiç odtü, bilkent boğaziçinde okuyan adam demiyor. belli okullar haricinde iş veren gözünde mühendis bile değilsiniz kimse boşuna kendi kendini kandırmasın. ben 20 bine girdim ama okul özel olduğu için 200 binden öğrenci alıyordu o sıralamayı yapman adamdan böyle şeyleri beklemeyezsin asla ama asla odtü'lünün önüne geçemez teoride mümkün ama pratikte imkansız meslek liseli, fen lisesine giren birinden çok matemetik bilebilir mi? buda onun gibi bişey

3.42 ortalama yaptım zaten okulun eğitim dili ingizce ve 12 sene kolejde okudum ingilizcem mükemmel seviyede orta seviye fransızca biliyorum. fakat iyice araştırdım bu kendini geliştirme mevzusu tamamen saçmalık. ileride girmek istediğim şirketlerin insan kaynaklarını falan aradım...

şuan okulu bıraktım bilkent ee için tekrar hazırlanıyorum kazanamazsamda okumayacağım saçma sapan yerlerle 4 sene kaybetmeye değmez

Bogazici itu odtulu adamin zaten kendini gelistirmesine gerek yok iyi bir yerde calismasi icin.Ulkenin en guzel etiketine ve en iyi egitimini almislar zaten.
    Şu ulkede mühendislik yapilacak kaç sirket var ki? Arge yapan sirket zaten yok.Birseyler gelistiren sirket sayisi 0.
    Buna ek olarak bizim yetistirdigimiz en iyi muhendis bile yurdisina göre vasat kaliyor.Bu egitim sistemi zekayi olcmuyor.Bunu unutma.
    Okuldayken kendini adam gibi yetistiren, teknik kafasi olan adama kimse amele gozuyle bakmaz.
    He ama ozel sektorde cok para alacagina devlette calismak daha iyidir her zaman icin.

Birader arge'si olan şirketler bir elin parmağını geçmez; aselsan, roketsan, tai var benim bildiğim. Bu firmalar ASLA odtü bilkent harici mezunu önemli pozisyonlarda işe almaz istersen süper zeka ol (zeki adam 200bine girmez kimse bana masal anlatmasın). Bizzat insan kaynakları ile görüştüm aselsan'ın. ABD'nin iyi okullarından birimde master yapan bilkent mezunu biriyle konuştum forumda. Bizim eğitmimizin öğrencilemizin onlardan arta kalır yanı yok dedi. Siz sanıyorsunuz ki odtü'lü bilkentli adam yatıyor aradıki farklı sütçü imama giden adam kendini geliştirerek kapatacak yok öyle bir dünya.

• Ben de tıp istiyorum çünkü tıpı bitirimce rez olup taş kasacam pot kasacam,ayrıca undy side var

• Itunun neyi var hocam onu lafınıza katmamıssınız

• V3tra kullanıcısına yanıt
    İtülüler genelde savunma sanayi sektöründe çalışmıyor

• kendine guvenen, zeki oldugunun farkinda olan cok birakan adam var

bi de bi tanidigim galatasaray pc muhendisligini birakti, simdi odtu de galiba yine pc muhendisligi elinden laptop eksik olmazdi adamin

Yani sadece tıp degil zor olan, muhendisliklerde adamin anasini aglatir, severek okuma meselesi

• quote:

Orijinalden alıntı: osurgan

kendine guvenen, zeki oldugunun farkinda olan cok birakan adam var

bi de bi tanidigim galatasaray pc muhendisligini birakti, simdi odtu de galiba yine pc muhendisligi elinden laptop eksik olmazdi adamin

Yani sadece tıp degil zor olan, muhendisliklerde adamin anasini aglatir, severek okuma meselesi

kaç kere mühendislik yada tıp okudunuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osurgan

kendine guvenen, zeki oldugunun farkinda olan cok birakan adam var

kaç kere mühendislik yada tıp okudunuz?

7 kere, hem tıp bıraktım, hemde makine muh., simdi isletme okuyorum niye sordun

• arkadaşımın arkadaşı tahminim 8-9 yıl önce çapa tıp bırakıp tekrar sınava girip odtü makineye girmişti. odtüyü bitirdi şimdi çalışıyormuş.
  • razzmazz R kullanıcısına yanıt
    Suan ki durumu nedir bilginiz var mı?

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: 1huso1

bu konuyu bilmemde bir arkadaşım Fransa'da okuyor.Orda Üniversite okuyanların çoğunluğu 1.sınıfta okudukları bölümü bırakıyorlarmış.Nedeni ise sınav sistemi yok.Ondan dolayı herkes sevdiği yapabileceği işi yapmaya asıl o zaman karar veriyormuş.Yani kimse bir yeri görmeden karar veremiyeceklerini bildikleri için böyle bir sistem çok normalmiş.Arkadaşımda bizim insanımız gibi düşünüp makina müh. benzer bir bölümde okumaya başlamıştı.Ama hem sınıf ortamı hem dersler hemde mesleğin ona uygun olmadığını anlayınca ekonometre gibi bir bölüme geçti.Ayrıca en basit görülen bölümde hukukmuş.

Neden hukuk hocam orda hukukun para kazandirmadigi anlamindami soylediniz yoksa ders olarak en basit anlamindami

• Tıp Çöp
    Mühendislik Candır.
  • V3tra kullanıcısına yanıt
    adı aykuttu burayı okuyorsa iletişime geçer belki çapa ya da cerrahpaşa tıp 1. ya da 2. sınıfdayken tekrar sınava girdi. türkiye derecesi yapıp odtü makineye girdi. okulu bitirmiş izmirde yaşıyormuş.çalışıyormuş. tüm bilgim bu umarım yeterli olur.
    hocam birde bu işler kararsızlıkla olmaz.yaptığınız ya da yapacağınız şeyden emin olmaya çalışın. çok kuşkulu olursanız zorlanırsınız zaten çok kuşkulu ve kafanızda soru işaretleri varsa böyle bir şeye kalkışmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi razzmazz -- 5 Ocak 2016; 8:27:46 >
  • qlaw Q kullanıcısına yanıt
    Orda olaya pek fazla parasal baktıklarını sanmam.Ama sadece en kutsal olarak İngiltere'de görülen bir meslek.Güneykore ve çoğu asya ülkesinde ise parasal olarak tutulmuyor.Zaten herkes hukaka hakim olduğu için gitmiyorlarmış.Ama fransa için nedenini bilmiyorum.Ama galiba zaten herkesin bilmesi gereken birşey olduğu için etkisini azaltıyor olabilirler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.