Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Tıp fakülteleri hakkında

4
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> Tıp fakülteleri hakkında
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    32 Mesaj
    Tıp fakülteleri mühendisliğe göre görece kolaydır.Çok eleştiri alabilir bu yazı ama Tıp fakültesinin zorluğu mesleğin disiplininden kaynaklanmaz öğrencilerin suistimalinden kaynaklanır. Şöyle ki bu gün Öss de ki ilk 10.000 sıralamanın 9.000 civarı tıp tercihi yapar bu aslında muazzam bir orandır ve tıpın tüm bölümleri domine ettiğini anlamak zor olmaz.Böyle olunca fakültelerin kaybedeceği birşey olmuyor yani adam en berbat ve en öğrenci düşmanı sistemi koysa bile genelde sadece tıp olduğu yüksek dereceden alıyor.Böyle olunca sistem takır takır işliyor tamamen öğrenci ve doktor aleyhine durum işliyor çünkü adam bırakıyorum dese ertesi gün başka birisi başlar fakülteye,kimse birşey kaybetmez bu yüzden sistem doktor aleyhinedir sebebide kendileridir.Almanya ve Fransa gibi ülkelerde ise düşük çalışma saatleri var orada gayret rahatlar çünkü herkes doktor olmak istemiyor birisi fakülteyi bırakırsa yenisini bulmak zor oluyor.O yüzden orada doktor lehine işliyor sistem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaskolnikovBaltası -- 17 Mart 2018; 18:35:2 >

|
    |

• Çavuş
    82 Mesaj
    Paragrafın akışını bozan cümle hangisidir ?
    |
    |
    Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olanlar, yolda yürümeye başlamadan önce, gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar. Evvela, 'Bu yolu ben nasıl aşarım?' korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki, yol ne kadar zor olursa olsun bir müddet sonra aşılmış, yürünmüş ve hedeflenen yere gidilmiştir. İşte o zaman insanların yüreklerinde, aslında engellerin zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar.
  • Teğmen
    119 Mesaj
    Mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kartanx

ya fakülteye girmeden önce ben de öyle düşünürdüm de 1 haftada 2000 sayfa nota çalışınca fikrim değişti. Odtü gibi mühendislikte değilsen zorlukları karşılaştiramazsın bile

|
    |
    Hocam ben bu milleti anlamıyorum. Adamın tıpla ilgisi yok hayatında tıpla ilgili okuduğu kitap yok (zevkine), sırf para ve saygınlık için seçiyor. Aslında doktorların çalıştığı saatlere o paranın ne kadar az olduğunu düşünmüyor. Ve bence tıpın bu kadar seçilmesinin en büyük nedeni de en yüksek sıralamaya sahip olması, herkes her zaman en iyi olmak istiyor. Böyle böyle tıp bölümünü berbat etmişler resmen. Tıptaki hocaların dediğine göre gelenlerin sadece %20si gerçekten isteyerek geliyormuş.

|
    |
1
Reklamlar
sohbet
üniversite
Lastik Fiyatları
SEO
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.