Şimdi Ara

Tim Cook teknolojinin tehditlerine dikkat çekti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple’ın CEO’su olan Tim Cook, geçtiğimiz günlerde MIT’nin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmayla teknolojinin olası zararlarından söz etti. Teknolojinin her zaman çözüm değil bazen sorunun kendisi olduğunu söyleyen Tim Cook, hissedarların Apple’ın gelir kısmına odaklandığını ancak mühendislerin doğru olanı yapmak için cesur olmaları gerektiğini dile getirdi.

Tim Cook teknolojinin tehditlerine dikkat çekti 

Apple’ın MIT’den çok sayıda mezunu istihdam ettiğini belirten Cook, Apple’ın da MIT gibi yeniliğin ve zor olanın peşinde koştuğunu ve birbirlerine benzediklerini ifade etti. Cook, konuşma yaptığı mezun grubu arasından muhtemelen geleceğin teknoloji liderlerinin çıkacağını söyleyerek onlara zorlansalar da insan ihtiyaçlarını merkeze koymalarını tavsiye etti. Teknolojinin giderek insanların birbiriyle olan ilişkilerini derinden bölen bir hal aldığının altını çizen Cook, bu zor koşullar altında mezunların; hem geleceğe yönelik gelişmeler hem de toplum hayatına uygun yenilikler getirmek zorunda olduğunu açıkladı.

Yapay Zeka Değil İnsanlar Endişelendiriyor 

Cook’un yaklaşık 20 dakika süren konuşmasında ilgi çeken bir diğer nokta ise yapay zeka ve insan ilişkisi hakkındaki düşünceleri oldu. Elon Musk, Jack Ma ve Bill Gates gibi teknoloji dünyasından önde gelen isimlerin aksine ‘’Bilgisayarlara insan gibi düşünme yeteneğini kazandıran yapay zeka konusunda endişelenmiyorum.’’ diyerek bu teknolojiden rahatsız olmadığını belirten Cook’u asıl rahatsız eden şey insanların davranışları. Toplum hayatının değiştiğine dikkat çeken Cook, bu rahatsızlığını "İnsanların bilgisayar gibi düşünmeye başlamasından daha çok endişeleniyorum." açıklamasıyla ifade etti.

• Şu cümle apple'da neden her şeyin tek düze olduğunu açıklıyor aslında

''Tim Cook, hissedarların Apple’ın gelir kısmına odaklandığını ancak mühendislerin doğru olanı yapmak için cesur olmaları gerektiğini dile getirdi.''
  • Tim Cook teknolojinin tehditlerine dikkat çekti

• quote:

Orijinalden alıntı: xattorneyx

Şu cümle apple'da neden her şeyin tek düze olduğunu açıklıyor aslında

''Tim Cook, hissedarların Apple’ın gelir kısmına odaklandığını ancak mühendislerin doğru olanı yapmak için cesur olmaları gerektiğini dile getirdi.''

Aynen öyle, tim birilerinin istediklerini yapıyor, steve kimseyi takmıyordu istediğini yaptırıyordu, bir de şu var risk alamıyor artık, şirket çok kırılgan ufacık hatalarda 500 milyar dolara doğru gerileme tekrardan başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 10 Haziran 2017; 19:19:2 >
  • hani şu ılık adam?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Tim Cook, hissedarların Apple’ın gelir kısmına odaklandığını ancak mühendislerin doğru olanı yapmak için cesur olmaları gerektiğini dile getirdi."

Apple'ın ve diğer çoğu büyük şirketin başına ne geliyorsa zaten bu işe yaramaz yatırımcılar yüzünden geliyor. Para onlarda diye hıyarlık yapan, ellerindeki parayı artırmaktan başka bir şeyi umursamayan tiplerdir kendileri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

hani şu ılık adam?

Evet evet hahaha
    />

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 11 Haziran 2017; 12:50:32 >
  • Bu adamı senin gibi binlercesine tercih ederim

Ilık olsa bile aklınızın almayacağı işler başarıyor. Senin gibiler de çıkıp adamın kişisel tercihleriyle alay ediyor. Halbuki insanların kişisel tercihleri mi dünyaya bir şey katar, yoksa yaptıkları, davranışları ve karakterleri mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exterminio

Bu adamı senin gibi binlercesine tercih ederim

Ilık olsa bile aklınızın almayacağı işler başarıyor. Senin gibiler de çıkıp adamın kişisel tercihleriyle alay ediyor. Halbuki insanların kişisel tercihleri mi dünyaya bir şey katar, yoksa yaptıkları, davranışları ve karakterleri mi

İş hayatında başarılıdır ona lafım yok bu arada yorumum direk senin yorumuna cevap olarak yazıyorum ılık falan diyen yobazı destekler bir tarafım yok ama hani nerde aklımızın almayacağı iş yapmış? Veya geldiği günden beri bir tane faydalı iş yaptı mı teknolojik anlamda? Taş üstüne taş koydu mu? Yine teknolojik olarak yoksa yönetici olarak başarılı olduğu belli Apple ın değeri her gün artıyor. Ama dediğim gibi hiç bir şey geliştirdiği veya akıl almayacak işler yaptığı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    Şöyle söyleyeyim, uzaktan çoğumuza davulun sesi hoş geliyor. Kolay işler yaptıklarını sanıyoruz. Ancak onun yönetimindeki Apple gayet iyi işler başardı. Ki, bu adamın CEO olmadan önce 10 yıldan uzun sürelik bir geçmişi var Apple'da. Kendisine, süreçleri ve tedarik zincirlerini yönetme konusunda dahi diyorlar.

Basit bir örnekle, ilk nesil iPad'den itibaren iPadlerin 500 dolara satılabilmesini sağlayan kişidir kendisi. O dönemde sektörün ileri gelenleri bu işin maliyet açısından çok zararlı olacağını söylemiş, erken tahminler de iPad gibi bir cihazın ünite başına anca 5000 dolara satılması gerektiğini öngörmüştü. Tim Cook ise, tedarik zincirinden sorumlu kişi olarak cihazın üretim masraflarını çok aşağılara çekmeyi başardı.
  • Benden de mesajımda bundan bahsettim. Bu yöneticilik başarısıdır. Ortaya yeni bir şey koyduğu anlamına gelmez. Kesinlikle beni yanlış anlamayın başarısız olduğunu falan iddia etmiyorum.

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    Dostum bu adamın görevi mühendislik yapmak ya da tasarımcılık yapmak değil. Steve Jobs'ın da işi bu değildi. İkisi de, zaman zaman kendisine gelen fikirleri değerlendirir, doğru insanları doğru görevlere yerleştirir ve fikrin gerçek olmasını sağlarlar. Apple'daki iPad projesinin gerçeğe dönüşmesinde de, bu adamın yadsınamaz bir payı var.

Şöyle düşünün, bir şirket kurdunuz ve şirket devrimsel bir ürün ortaya koydu. O ürünü gerçek kılan siz misiniz yoksa mühendislik takımınız mı? Yoksa üretiminde yer alan çalışanlar mı? Ya da farklı pozisyonlardaki insanlar mı? Bu üründe hepinizin payı var ve hepiniz bir bütünün parçasısınız. İnsanların başarılarını da, bu bütüne olan katkılarıyla değerlendirmeniz lazım.
  • Ben büyük teknoloji firmalarının başında ürüne müdahil olan mühendisler olması gerektiğine inanıyorum. Örneğin Elon Musk gibi veya Bill Gates gibi. Tabi Elon Musk gibi de egoist olmasınlar. Adam SpaceX in roketlerine kendi yaptığım roketler diyor. Binlerce mühendisin emeği var o roketlerde ama tabi bu ayrı konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virinom -- 11 Haziran 2017; 0:52:3 >
  • Adam haklı beyler,ben özellikle yapay zeka'dan korkuyorum.Filmler'deki gibi başımıza bela olabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DSG1

quote:

hani şu ılık adam?

Evet evet hahaha
    />

kış süresince sizlik ne diziler, ne diziler var.
    artık yaz geldi seçenekler daha da sonsuz, DH 'de işiniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Orijinalden alıntı: DSG1

quote:

hani şu ılık adam?

Evet evet hahaha
    />

kış süresince sizlik ne diziler, ne diziler var.
    artık yaz geldi seçenekler daha da sonsuz, DH 'de işiniz nedir ?

Aynen enerjini git başka yerde at, sataşacak yer arıyorsunuz, mesajı alamadı, mesaj verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG1 -- 11 Haziran 2017; 12:58:17 >
  • Açıp da Black Mirror izlemiyor herhalde :D

• Kim kimi tehdit ediyor, dava açalım. Dimi turbo. @turbolinea
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.