Şimdi Ara

Tim Cook: “iPhone X kahve parası bile değil” (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
2.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malum partiye dondu la buda iyice. Yapacaginiz habere

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam haklı beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: usstaa

Haber kalitesi 0 ın altına indi biraz daha boyle haber gelirse dh haberleri takip etmeyecegim

Bence bir yere gitmeyeceksin. Yoksa kim eleştirecek donanımhaberi
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Amerika'da kahve 1000 dolar mı reis ?
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Ağlaaaa
  • bak şu homesexual in dediğine.

• Ben o paraya ömür boyu kahve içerim (evde)

• Cihazin ozelliklerine ve diger telefonlarin fiyatlarina baktigimizda 1000 dolarlik fiyati cok da yuksek gorunmuyor. iPhone X alacak miyim? Hayir, cunku bu ozellikleri olan bir telefona ihtiyacim yok fakat ihtiyacim olsaydi 1000 dolar verirdim. Sundan da eminim ki iPhone X'in ulkemizdeki fiyati 1000 dolar olsaydi ihtiyaci olan olmayan herkesin elinde bu telefondan olurdu, hatta 1150 dolar olan 256GB'lik ust modeli alirdi herkes, satis rekorlari kirardi.
    Bence bu haberi birsuru hakaretlerle elestirenlerin oncelikle iPhone X'in ulkemizdeki fiyatina bakmalari gerekiyor. Yurtdisinda ozelliklerine gore gayet alinabilir bir telefon iPhone X, fakat ulkemizdeki fiyatiyla ozellikleri arasinda ucurumlar var ve ulkemizdeki fiyatiyla bu ozelliklere ihtiyacim olsa bile iPhone X'i almayi dusunmezdim.

• Bu aradahttps://www.fastfoodmenuprices.com/starbucks-prices adresinden Starbucks fiyatlarina baktigimda asagi yukari 3-4 dolar arasinda oldugunu goruyorum, ulkemizdeki fiyatlarla ayni gibi. Yurtdisinda asgari ucret alan birisinin de her gun Starbucks'ta kahve icecek kadar kazanci olduguna gore asgari ucret alan birisi kahve icmeyip iPhone X'i 5-6 ay yada biraz daha uzun bir zaman icerisinde rahatlikla satin alabilir.
    Ulkemizde vergi oranlari cok cok yuksek, asgari ucret ve yasam standartlari cok dusuk, dolayisiyla onceki yazdigimda dedigim gibi bu haberi ulkemiz sartlarina gore dusunmek cok yanlis olur. Aci ama gercek, yurtdisinda asgari ucret alan birisi iPhone X'i rahatlikla satin alabilir.

• iPhone ilk çıktığında 500 dolar + kontratlı tarifelerle alınmak zorundaydı. Yaklaşık sahip olma maliyeti 1000 doları buluyordu.
    Simklitsiz versiyonu yoktu. Hatta ilk jailbreak bu kilidi kaldırmak için yapılmıştır.

Şimdi 10. yılında yeni iPhone, ilk iPhone gibi devrim yapmışçasına aynı fiyattan satılmaya çalışılıyor.
    Tüketicinin burada doğru olanı yapması, bu fiyata almayarak tepki göstermesi gerekiyor.
    Eğer "ne var bunda canım" diyerek krediyle kontratla yine alırsanız bu telefonun sonraki edisyonları 1199 dan başlar 2000'lere doğru yol alır.
  • Haftalık 20 lira Starbucks'a bırakırım. Buda ayda 80 lira eder. iPhone X'in 256 GB modeli 6.899,00 TL. Buda ortalama 86 ay kahve içmemem demek. Kalk git buradan Tim Cook.

• Tim reis bizim bakandan gormus sanirim, bu aciklamayi yapmis. Artan vergilere disarda yemek yemeyin demisti ya????

• Burada Araba parası Tim!

• ihphone x için 1000 $ gayet ve gayet pahalı. bunu tim amca da bilikiyor ki böyle bir açıklama yapmış.

• Eee iyi de arkadaş adam kendi fiyatına göre yorumlamış da böyle bir açıklama yapıyor.Sen neden 6.000 lira olarak hesaplyorsun ki ? Saçmalık adamın açıklaması değil senin bize göre hesap yaparak adamın açıklamasını eleştirmen.

Amerika da asgari ücret alan biri biraz tasarruf ile bu telefonu rahatlık ile alıyor.Eee bu adamın haftada içtiği kahve sayısını düşünürsek ..Bu açıklama hiç de saçma yersiz değil.
  • Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Amerika'da asgari ücret saat 7-11 dolar.

Starbucks filtre kahve 5.25-6 dolar.

İphone 64 GB 1000 dolar..

İşte benden de bu kadar.Bence daha da bir şey söyleme ,yazma.
  • Asgari ücretler eyaletlere göre değişsede genel olarak ortalama saatlik 10 dolar , bu durumda günde 8 saat ayda 20 gün çalışan biri için asgari ücret 1600 dolar.

Bu demek oluyor ki 1 aylık asgari ücret ile iphone X alabiliyor adamlar ve üste para kalıyor (iphone x 999 dolar)

Malesef bizim ülkemizde asgari ücret 1404 tl ve telefonun değeri 6099 tl bu durumda bizim ülkemizin asgari ücretli çalışanın 4 aylık maaşı bile yetmiyor bu telefonu almaya

Bu telefon eğer amerikada 6.000 dolar olsaydı inanın sıradan vatandaşların hiçbiri almazdı ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Eeltorm

Ben bimden 9tl ye Nescafe Classic alıyorum 3 hafta götürüyor onu almayayım biriktireyim de iPhone X alayım bari.

Zaten IPhone X'i Starbucks'da kahve içen adam alır. Gidip bimden ucuz diye 10 lu kahve alan adamdan bahsetmiyor Tim Cook :) Aylık 100 birim para vererek iphone x'i 1 senede alıyor adamlar. Bizde ayda 100 birim para vererek 5 senede alıyoruz. Yani iphone pahalı değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeistSuat

Bu kadarı yeterli. "News" klasörümden çıkartıyorum DH'yi.
    Bu ne saçma bir haberdir.

Nolur çıkarma

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian Bach

quote:

Orijinalden alıntı: DeistSuat

Bu kadarı yeterli. "News" klasörümden çıkartıyorum DH'yi.
    Bu ne saçma bir haberdir.

Nolur çıkarma

Ne kadar ukala bir cevaptır.
    Böyle bir cevap kimseye yakışmaz.
    Sizi tanımıyorum ama belki de size yakışan budur.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.