Şimdi Ara

Tilkinin Dönüp Dolaşıp Geleceği Yer | FM 17 | Leicester City Kariyeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyun full sürüme geçtiği zaman ilk olarak Galatasaray ile başlamıştım.Berbat geçen ilk yarı ardından toparlanan takımım,ikinci yarı ayağa kalkıp sezonu şampiyon olarak tamamlamıştı.Son nefeste,birer puan farkla.Yeni sezona giriş yaptık,başkan beyden transfer için bütçe istedim.Doğal olarak vermedi.Basına sızdırdım.Görevden almadı

Bir süre daha geçti yine istedim,yine vermeyince bir kez daha basına sızdırdım ve bu defa yolları ayırdık.O ara Göztepe uygun görünüyordu.Süper Lig'e çıkmışlar,ama başlarında bir hoca yoktu.Ligin de başı olduğundan bir şansımı denemek istedim.Kabul gördü.Sezonun ilk yarısını 17 maçta 15 galibiyet ve 2 beraberlikle gerçekten müthiş şekilde bitirmiştim.Hem de öyle sansasyonel transferler yapmadan.Nerede ucuz,yararlı olabilecek elemanlar.Onları almıştım.Ama sezonun ikinci yarısı? tam bir kâbus...ikinci yarıdaki 6 maçta 5 mağlubiyetle başlayınca puan farkı çok az olmasına rağmen bastım istifayı

gelelim başlıktaki konuya ve detaylara.

İlk olarak oyuna başlarken açık olan liglere göz atalım ;

(bunlara ek olarak Ligimiz,ve bir alt ligimiz // ABD MLS ve Ukrayna Ligi aktif)

bunca takım arasından aklıma yatanlar ise şunlardı ;

Liverpool,West Ham,Leicester,Wolfsburg

eh hâl böyle olunca,yani 3 İngiliz olunca.Dedim ki İngiltere'den bir takım en mantıklısı.LIV fazla kuvvetliydi WES ya da LEI takımlarına göre.Bu yüzden onları da eledim.Son kararımı son şampiyondan yana verdim.

Ranieri ile yolları ayırdılar ayırmasına.Ama tabii en doğal şey,ekibindekileri temizlemek biraz zaman aldı :)

Staff gelenler/gidenlerle devam ediyoruz ;

Sıradaki detay ekranı ise transferlere yönelik..

kadroyu yeterli gördüğümden dolayı çok ufak eklentiler yaptım.Alt takımdan 3.kaleciyi yukarı aldım vs..

gözüme çok da yabancı gelmeyen oyunculara yöneldiğimi farkedeceksiniz siz de..işte o isimler ;

taktiksel dizilim olarak ise sıklıkla kullandığım 4 2 3 1'den vazgeçmiş gibiyim bu takımda.Çünkü buna uygun 11 dizemiyorum.Mahrez dışarıda kalıyordu mesela.11'e alsam bile o içi dolu olması gereken yeşil renk çok düşük kalıyordu forvet arkası gibi bir pozisyonda.Bu yüzden 4-4-2 ve 4-3-3 kullanmayı planlıyorum.Ona yer açmak için.Belki 11e giremeyeceği maçlar da olacaktır,bilemeyiz :)

sezon öncesi hazırlıkları kapsamında şu maçları oynadık,ve tatminkâr sonuçlar aldık (çok ağır rakiplerle oynamadığımızı da biliyorum..)

Takımın genel bilgi ekranı ise şu şekilde ;

son olarak da kadro derinliği ;

(bir de ekrana sığamayan Jamie Vardy kadroda)

bakalım bu kariyerde ne gibi olaylar olacak..

beklemede kalın :)

• Hayırlı olsun Sertaç.

Güzel kariyer olur inşallah. Transferlere biraz kurun kıvırdığımı söylemem gerek.

Ama olsun merak ettim bakalım bu sezon nasıl geçecek, kolay gelsin.
  • Ve ilk resmi maçımızda maalesef sahadan başımız önde ayrıldık :/

Wembley'de Community Shield finalinde yedek ağırlıklı Manchester United'a talihsizlik sonucu yediğimiz golle 1-0 yenildik.

Neyse,mağlubiyetten ve mağlubiyetlerden ders çıkara çıkara zevkle götürücem bu kariyeri.Sıkılıp bırakmak yok

işte ilk resmi maçtan kareler ;

• Melo
    Meireles

ve

Tomas Necid nedir bu kadar vizyonsuzluk olamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

Melo
    Meireles

ve

Tomas Necid nedir bu kadar vizyonsuzluk olamaz

gönül isterdi ki Los Galacticos tadında isimler katılsın kadroya ama,2 mn euro ile satışa çıkan bir isim bile teklif aldığında 20ye vuruyor rakamını.

bu bağlamda ben de çok uçmadan bu isimlere yöneldim.

ve şimdilik Necid'i kadrodışı bırakıp Lisandro Lopez'i transfer ettim.

Lige Liverpool hezimeti ile (1-0 öne geçtik ama defansif hatalar 1-4 maç sonu)başladık.2.maçta ise Sunderland deplasmanından 1 puanla döndük.Önümüze bakıyoruz

• Ve geldik Şampiyonlar Ligi Grup kuralarına.

Grubumda ;

Atletico Madrid
    Lyon
    Dinamo Zagreb

yer alıyor
  • Hadi hocam, nerde kaldı güncelleme
  • Transferler Premier Lig şampiyonuna pek yakışmamış ama umarım faydalı olur. Umarım grupta Lyon'u geçip çıkarsın
  • Ve geldik konuyu güncelleme kısmına...

Sezonu burun farkıyla geride bitirdim,inanılmaz bir çekişme...

gerisini de fotoğraflar anlatsın bakalım :)

Öncelikle henüz bitmeyen sezondaki genel takım ekranı ;

Ligde aldığım sonuçlar ;

Ligde aldığım sonuçlarda dikkat etmenizi istediğim nokta,sezon başında herşeyle ben ilgileniyordum,antrenmanlar vs vs vs..

ama ilk sonuçlara bakarsanız pek iç açıcı görünmüyor değil mi? Sonrasında bunu Teddy Sheringam'a yani yardımcı antrenörüme bıraktım.Ve ciddi anlamda çıkışa geçtik.Tabii bunda bir etken de sanırsam Ranieri'nin ekibi ile yolları ayırıp,savunma antrenörü olarak Ronald De Boer'u,hücum antrenörü olarak da Dennis Bergkamp'ı göreve getirişim diyebilirim.

Alınan sonuçlar gerçekten çok iyiydi.Ama o sezon başındaki kötü periyod,belki de şampiyonluğa mâl oldu.Beni en çok şaşırtan performans ise Watford takımına ait.Gerçekten şok edici skorlar aldılar.Ama sıkıntı şu ki bu performans sadece 2 oyuncunun üstündeydi (Troy Deeney 22 gol,Odion Ighalo 17 gol,takım toplamı ise 58 gol)

Avrupa arenasında ise güzel bir grupta ilginç mücadeleler gösterdim.Grubu 6 maç sonunda 2.sırada tamamladım,6da6 da yapabilirdim,6da0 ile beyaz mendil de sallayabilirdim.Öylesine garip oldu maçlarım.İşte oluşan puan durumu ve oynanan maçlar ;

Bu sonuçların ardından İspanyol temsilcisi Atletico Madrid ile beraber 2.turun yolunu tuttuk.

2.Turda rakibim,İtalyan devi Juventus olmuştu.Ve ben içimden karamsar bir şekilde "Tamam,bu iş buraya kadar,gruptan çıkmak bile başarıdır" demiştim.Ama kazın ayağı pek de öyle olmadı.

İlk maçtan sert bir şaka yaptık Pizzacılara :)

Aslında bu maçta aldığım sonuç yine beni karamsarlığa itti.Yani kendi sahamda,kendi seyircim önünde 2 farklı bir galibiyet tabii ki hoş olmuştu.Ama bunun İtalya'sı da vardı değil mi? İntikam ateşini mi yakmıştık acaba İtalyanlarda?

İtalya'dan şaşırtıcı şekilde galibiyetle ve turla dönen takım gerçekten iyi sinyaller veriyordu ilerisi için.

Çeyrek finalde rakip bu defa İspanyolların "Avrupa"lısı Sevilla olacaktı.Juventus'a oranla tabii ki kolay bir rakipti gözümde.Ama belli de olmazdı.Yine ilk maçı evde,rövanşı dışarıda oynadık.Ve gülen taraf olduk 2 maç sonunda ;

Avrupa yolculuğumuza kısa bir ara verip biraz da takımı hareketlendiren transferlere değinsem nasıl olur?

sezon başı transferlerim çok tepki toplamıştı burada,çapsızlıkla da suçlanmıştım hatırlıyorum kabul ediyorum hatalı hamleler vardı.Ama aralarında Melo çok kilit rol üstlendi.Asiliği ile gördüğü kartlarla ve de savaşçı ruhu ile takıma çok şey kattı buna inanabilirsiniz (rakamlarına gelince ; ŞL'de 9 maç 4 sarı kart 0 gol/0 asist) Ligde 34 maç,1 gol/2 asist/10 sarı kart) skora doğru/dolaylı yoldan katkısı rakamlara yansımasa da,dediğim gibi oyun alanına olan etkisi,mücadele ruhu gerçekten çok maçı getirmiştir takıma. (ŞL 6,88 / Lig 6,98 ortalama puan)

O tepki toplayan transferlere bi süre daha devam ettim.Lisandro Lopez ve Emile Heskey ile şaka değil gerçek.Amacım birkaç tane "abi" olmasıydı.Ama bu sezon bitince 30+ ları temizleyeceğim.Ki birkaç isim var kaptan Morgan dahil.Çok birşey kalmadı yani.Meireles'i kadro dışı bıraktım,Lisandro UNR durumda zaten,Heskey.. neden aldığımı hiç anlamadım.

e transferlerde böyle karavana atışı yapınca,Sportif Direktörüm Leonardo'yu çağırdım.Dedim ki "Ben bu transfer olayında dengesizlikler yapıyorum.Senin daha doğru hamlelere imza atacağına inanıyorum" Onun verdiği karşılık ise "Bana güvendiğin için seni mahçup etmeyeceğim" olmuştu.Sizce haklı mı? işte gelenler gidenler ;

Leonardo'nun getirdiği isimler ;

Caju,Partey,Van Ginkel,Nacho,Correa,Odegaard,Michel ve Bebe

Partey,Van Ginkel Nacho ve Odegaard cidden iyi maçlar çıkarmıştı.

yani Leo'nun transferlerinin yararını gördüğümü söylemeliyim bu bağlamda.(Teşekkürler Leo)

Ve dönelim Avrupa maceramıza,zurnanın bi anlamda zırt dediği yerdi Yarı Final turu.Çünkü rakip bu defa para babası sahipleri olan Manchester City'di.

korkutucu hücum gücü biraz çekingenlik yaratmıştı bende.Ama ligde oynadığımız ilk maçın (ilk yarıda bizim sahada) 0-0 bitmesi bir anlamda bende "acaba olur mu lan?" düşüncesini kıpraştırmıştı.

Tabii bütün bunlar düşünceden ibaret olabilirdi.Oyun alanına adım attığımızda her dakika herşey olabilirdi.Soru işaretleriyle dolu turun ilk maçına 52,343 seyirci önünde City Of Manchester Stadyumu'nda çıktık.2754 kişiden oluşan destekçilerim ile deplasmandan hiç de umulmadık bir skorla dönüyordum eve...

Mutluluk,şaşkınlık,sevinç,heyecan bütün duygular iç içe girmiş,birbirine karışmıştı.

Guardiola'nın ekibine karşı alınan bu flaş skor,finale bir adım kalma ihtimalini ortaya çıkarmıştı.

Rövanşta evimizde,King Power Stadyumu'nda 30,697 seyircimizin de desteği ile bizi finale götürecek skoru 90 dakika sonunda almayı başarmıştık.Korktuğum iki maçta da başıma gelmemişti (ağır mağlubiyetler,oyun anlamında ezilmek..)

Rüya gibi bir sezondu Avrupa arenasında benim için,ve takımım için.O ilk haftalardaki karamsar tablodan sonra çok kez bırakmayı düşündüm ama,konuya ilk yazdığım mesajlardaki gibi "ne olursa olsun devam,bırakmak yok" dediğimi hatırladım.Devam ettim.Şampiyon olamasam da güzel bir sezon geçirdim.

"Şampiyonlar Ligi'ni kazanabilirim" düşüncem biraz da olsa var.Rakibim ise,gruptan beraber çıktığım Atletico Madrid,kaderin cilvesi işte.Neler olur bilinmez.

Devam eden bir diğer kupa ise FA Cup.Bu arada ben İngiltere Lig Kupası'nı kazandığım için otomatik olarak UEFA Avrupa Ligi bileti almıştım ama,Şampiyonlar Ligi'ne giriş sıralamasında bitirdiğim için,yolumuz değişti :) yanlış okumadıysam bir ara,3.ön eleme turundan giriş yapıyoruz.Tabii ATL'i yenip şampiyon olursak ayrı.

Hikâyem şimdilik bu kadar.Sizlerden yardım istediğim konu,evet bildiniz..

TRANSFER !

yeni sözleşme de yaptım yönetimle konuşup.75 MN Euro bütçe verildi.Kaleci istiyorum özellikle.Tavsiyelerinizi alabilir miyim? Zieler ve Kasper ile bu takım yürümeyecek anlaşılan o.

Son olarak da Kadronun hallerini gözler önüne sereyim,rehber olsun sizlere.

Okursanız,iyi okumalar diliyorum.Yorum yazarsanız da çok mutlu edersiniz.

Hepinize iyi kariyerler,keyifli vakitler diliyorum.Bu kariyerim devam ettikçe güncellemeleri sürdürürüm.

Teşekkürler herkese şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThreePeatLAL -- 17 Kasım 2016; 19:19:49 >

• Kaleci kesinlikle Timo Horn

Bu arada lig cok guzel ve keyifli gecmis. Sampiyonlugun 1 puan uzaginda kalman kotu olmus ama sezonun finali guzel yapabilirsin.

Atletico macini heyecanla bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla 75 milyon euro bütçe ile ne yapacağıma karar veremiyorum

gençleştirmeye gitsem trilyon yüro isterler sabi sübyanlar için o da sakat

bakalım neler olacak.
  • bende 2 gundur transfer isini bitirmeye calisiyorum 5 milyon para ile. harca harca bitmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.