Şimdi Ara

TikTok Play Store'da 1 milyar indirmeyi geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son yılların en trend video oluşturma ve paylaşma platformlarından olan, internet kullanıcıları arasında adeta bir çılgınlık halini alan TikTok, yakın geçmişte App Store ve Play Store'da toplam 1.5 milyar indirmeyi geride bırakmıştı. Uygulama böylelikle 1 numarada yer alan WhatsApp ve 2 numarada yer alan Facebook Messenger'dan sonra, geçen yıl içerisinde en çok indirilen üçüncü oyun dışı uygulama olmuştu.

Ayrıca Bkz.YouTube'un web sitesi artık daha fazla tablet dostu!

Son raporlara göre ise kendi rekoruna kırarak yalnızca Android platformunda 1 milyar indirme eşiğini geçen uygulama, Messenger'i geride bıraktı ve WhatsApp'ten sonra en çok indirilen uygulama oldu.

TikTok içinde olduğumuz süreçten öncesinde de çok popüler bir uygulamaydı ancak mevcut Koronavirüs pandemisinin ve sosyal izolasyonun uygulamaya olan rağbeti arttırdığı yadsınamaz bir gerçek. Bu durum diğer pek çok mobil uygulama için de geçerli. Evlerinde vakit geçirmesi gereken insanlar can sıkıntılarını engellemek için geçmişte kullanmayı denemedikleri pek çok mobil uygulamayı indiriyorlar ve böylelikle uygulamaların indirme sayıları hızla artıyor.

TikTokAndroid kullanıcıları buradan, iOS kullanıcıları ise buradan indirebilirler.

• Hazir bilim adamlari labaratuarlardayken bununda tedavisini bulsalar.

• geçmişte insanları din ile kontrol ediyorlardı, şimdi telefonlarla.
    corona bahanesiyle özgürlüklerimiz elimizden alınıyor ve alınmaya da devam edecek. dijital diktatörlük loading...
  • Dunyada 1 milyar bos insan var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalan 6 milyar kişinin içindeyim ve çok mutluyum.

• Dalga geçecek bir şey yok, ben de Tiktok'a girip bakıyorum sık sık. Evet boş, bazen sığ, çoğu Türkçeyi doğru düzgün yazmayı bile bilmeyen eğitim seviyesi düşük bir çok video yükleyen var. Ama face, twitter, youtube, instadaki elitist geçinen trolleri ve züppeleri izleyip okuyarak hiç eğlenip gülemiyorum. Tiktok daha samimi ve sokağın dili gibi geliyor. Bu yüzden çok kafamı yormuyor ve 3+5 saniye bir videoya ayırdığım zaman da beni kasmıyor. Aşağılamadan kıskanmadan yorum yapmak gerek. Eğlenceli, net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 12 Nisan 2020; 19:13:47 >
  • demek dünyada 1 milyar boş insan var (Bana göre boş)
  • Aptalca videolar gösteren bir uygulamanın 84 MB olmak için bahanesi nedir?
  • benim gibi hiç yüklememiş olan kardeşlerime selam olsun

• monacomen kullanıcısına yanıt
    E işte kardeş tiktok sana hitap ediyor o yüzden sık sık bakıyorsun. Sosyoekonomi ve eğitim seviyesi birbiriyle genellikle örtüşen fakat özlerinde birbirlerinden farklı olan şeyler. Bir şeye gülebilmen için hayatında bir karşılığı olması gerekiyor. Sözgelimi recep ivedik filmlerine gülebilmen için recep ivedik gibi tiplerle karşılaşıyor olman gerekli. Mesela Celal Şengör kessen gülmez o filmlere (celalden çok acayip tiksinirim bu arada) çünkü toplumun o tabakası ile arasındaki sosyoekonomik bariyer o kadar fazla ki adam için o tipleme tamamen yabancı. O sadece tiksiniyor. Ben mesela tiksinmekle beraber gülüyorum çünkü o tiplerden ari bir hayatım maalesef yok. Ama hayatında bir defa recep ivedik seyretmek için özel çaba sarf ettin mi diye sorarsan hayır. Bunu recep ivedik filmlerini komik bulmak özelinde bir varoşluk skalası olarak düşünebilirsin; en dipte recep ivedik taklidi yapanlar varken en üstte celal şengör var. Ben üstteki %75 gibi bir yerdeyim ama sosyoekonomiden ziyade eğitimden dolayı, memur çocuğuyum piyano dersinden çıkıp at binmeye giderek büyümedim. Kişinin yaratılışından gelen bazı etkiler de var tabi işin içinde, ama espri anlayışı gibi şeyler büyük oranda kişinin yetiştiği çevre ile alakalıdır.
    Çok derin bir konuda çok sığ bir açıklama yaptım ama daha derin sularda güvenle ahkam kesecek kadar da sosyal antropoloji bildiğimi söyleyemem.

E işte kardeş tiktok sana hitap ediyor o yüzden sık sık bakıyorsun. Sosyoekonomi ve eğitim seviyesi birbiriyle genellikle örtüşen fakat özlerinde birbirlerinden farklı olan şeyler. Bir şeye gülebilmen için hayatında bir karşılığı olması gerekiyor. Sözgelimi recep ivedik filmlerine gülebilmen için recep ivedik gibi tiplerle karşılaşıyor olman gerekli. Mesela Celal Şengör kessen gülmez o filmlere (celalden çok acayip tiksinirim bu arada) çünkü toplumun o tabakası ile arasındaki sosyoekonomik bariyer o kadar fazla ki adam için o tipleme tamamen yabancı. O sadece tiksiniyor. Ben mesela tiksinmekle beraber gülüyorum çünkü o tiplerden ari bir hayatım maalesef yok. Ama hayatında bir defa recep ivedik seyretmek için özel çaba sarf ettin mi diye sorarsan hayır. Bunu recep ivedik filmlerini komik bulmak özelinde bir varoşluk skalası olarak düşünebilirsin; en dipte recep ivedik taklidi yapanlar varken en üstte celal şengör var. Ben üstteki %75 gibi bir yerdeyim ama sosyoekonomiden ziyade eğitimden dolayı, memur çocuğuyum piyano dersinden çıkıp at binmeye giderek büyümedim. Kişinin yaratılışından gelen bazı etkiler de var tabi işin içinde, ama espri anlayışı gibi şeyler büyük oranda kişinin yetiştiği çevre ile alakalıdır.
    Çok derin bir konuda çok sığ bir açıklama yaptım ama daha derin sularda güvenle ahkam kesecek kadar da sosyal antropoloji bildiğimi söyleyemem. Lakin sen adına ne dersen de, varoş varoş olmaktan çıkmaz.

Çok derin bir konuda çok sığ bir açıklama yaptım ama daha derin sularda güvenle ahkam kesecek kadar da sosyal antropoloji bildiğimi söyleyemem. Lakin sen adına ne dersen de, varoş varoş olmaktan çıkmaz. Mesela böyle bir konu döndüğünde "ya ben zaten hayatta [o şeyi] yapmam" diyenler var ya, o kişiler orta okulda lisede sınıfta osurup "kim osurdu lan" diye başkalarını suçlayanlar gibiler, hatta bence sorulursa okulda başlarından mutlaka bu spesifik olay geçmiştir. Tüm çalışanlarının %80i asgari ücret alan memlekette kimse çıkıp ben varoş değilim demesin yani.

saçma sapan bir işler dönmüş yorumlarda bu arada.

• Boş moş , millet eğleniyor arkadaş. Bende tiktok yok .Ama bu kadar düşmanlık etmiyorum.
  • hiç indirmeyenler... gelin sarılalım
  • Meraktan yükledim bir ara silemedim uygulamayı bir daha. Saçma videolar var ama sarıyor. Moralim bozuk olduğunda açıyorum iyi geliyor
  • çok gereksiz bir uygulama bu tiktok yaaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

saçma sapan bir işler dönmüş yorumlarda bu arada.
    İki ileri bir geri giderek mesajlarını düzenleyebilirsin ama DH kodları eski mesajını sakladığı için bir yığın mesaj kutusu yaratıyorsun farkındasın. Gereksiz mesajlarının sağ üst ayarlar bölümünden mesajı sil seçeneği ile kaldırıp senin için benim okumamı gerektirecek möhüm olan mesajını bırakırsan beni de yormazsın umarım. Evet Tiktok insana zeka katmıyor ama zeka da almıyor, her şeyi merak edip bakmak çok da komaz, pullarınız dökülmez, çok da kasmayın dük düşes kontes ve kont hazretleri.
    Dük olsam burada ne işim var?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AREryilmaz

Dük olsam burada ne işim var?
    Ne bileyim belki de düşessin, cinsiyetini mi biliyoruz senin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.