Şimdi Ara

TİKA Filistinlilere ev vermiş (Kaynak eklendi) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
0
Favori
11.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
206 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • önce toki dedin kaynak istediler laga luga yaptın şimdi tika diye değiştirmişsin. Senin bu yaptığın şeyi sıfat olarak söylesem süresiz ban yerim muhtemelen. Artık sizin gibi trolleri görmek istemiyoruz. Muhalefet yapsan başka ama sen buraya sırf insanları birbirine düşürmek için yalan dolan şeyler yazan birisin.
  • kardeşim ülkesi kafese dönmüş , fakir , hasta, yoksul, güçsüz, hergün bomba baskı zehir zorbalık gören bir halka üstelik müslüman bir halka yapılan bir yardımı mı çok gördün ?

bu kadar vicdansız acımasız olmayın. eminim senin o ev verilen insanlardan durumun daha iyidir.
  • Para içinde yüzen suudi arabistan neden yardım etmıyor ? Ermenı soykırımını kabul eden ve ıngılızlerle bırlesıp turklerı şehit eden bır halk için neden seferber oluyor bu devlet ? Bence bunun sebebı din uzerınden sıyaset yapmaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alp_1147

kardeşim ülkesi kafese dönmüş , fakir , hasta, yoksul, güçsüz, hergün bomba baskı zehir zorbalık gören bir halka üstelik müslüman bir halka yapılan bir yardımı mı çok gördün ?

bu kadar vicdansız acımasız olmayın. eminim senin o ev verilen insanlardan durumun daha iyidir.

99 depreminde yurtdışından bir sürü yardım geldi insanlar seferber oldu o zaman yardıma muhtaç olan bizdik şimdi dunyanın her yerine yardım eden biziz. Malesef bunlar muhalefet edicez diye insanlıktan çıkan tipler bunlara ne desen anlamaz. Allahtan korkmayan insanlara hiçbirşey anlatamazsın.
  • isyankar97 kullanıcısına yanıt
    Elinden gelenin en iyisini yap ;) Kıps

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pierlupi

buyur

TİKA Filistinlilere ev vermiş (Kaynak eklendi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filistinliler kardeşimizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferrero78 -- 16 Aralık 2017; 5:57:25 >
  • Açtığın başlığa paylaştığın habere bi bak. Resmen insanları kin ve nefrete teşvik ediyorsun.

İlk açtığın başlıkta TOKİ dedin. Buda herkesin Türkiyede Toki tarafından yapılan evlerin onlara verildiğini düşündürttü. Ama evler orada yapılmış. Tıpkı 99 depreminde ülkemizde yapılanlar gibi

Peki 1.800 TL nerede?

Sizin gibiler yüzünden insanın ülkede yaşayası gelmiyor
  • 1 kuruş hakkım gectiyse başlarina yikilsin o ev

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Omisis046

quote:

TİKA'nın Gazze'de inşa ettiği konutlar Filistin yönetimine devredildi
    TİKA tarafından yaptırılan Gazze'deki 320 konut, imzalanan anlaşmayla Filistin Bayındırlık ve İskân Bakanlığı'na teslim edildi.

http://aa.com.tr/tr/dunya/tikanin-gazzede-insa-ettigi-konutlar-filistin-yonetimine-devredildi/992417

Hocam o evler Gazze'de ama.

Gazze nerede?

Türkiye'de değil. Yani Türk toprağında birşey vermemiş, onu demek istiyorum.

Türkiye de vermediğini biliyorum zaten evleri yaptıran da TOKİ değil TİKA.
    Konu sahibi işkembeden sallamış.

tika başbakanlığa bağlı

Tika ilk zamanlarda Türki Cumhuriyetlerin hepsini kapsayan bir organizasyondu. Amacı okullar açmak eğitim faaliyetleri bazı tesisler kurmak vs. vs. kısacası ortak bir fon ile kalkındırılacak yada yardım edilecek bir yer seçip orada bir proje yaratıyorlardı.

Şu anda da aynı şeyi yapıyorlar. Fonu nereye yönlendireceklerine dair toplanıyorlar ve anlaştıkalrı yere destek veriyorlar.

Sadece Türkiye değil Azerbayran vb. Türki cumhuriyetlerinde kararı ile oluyor bu iş.

• Treth kullanıcısına yanıt
    Yahu sitesinde türkçe'den başka sadece ingilizce ve arapça seçeneği var. Azerice bile yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Yahu sitesinde türkçe'den başka sadece ingilizce ve arapça seçeneği var. Azerice bile yok.

İlginç halbuki TİKA 90 lı yıllardan beri var olan bir yapı.
  • TİKA sadece filistinlilere değil dünyanın 4 bir yanında benzer faliyetler sürdürüyor.
    mazlumlar TİKA nın nezdinde Türklerin yolunu gözlüyor.

Gurur duyuyorum.

TÜRK beklenendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Para içinde yüzen suudi arabistan neden yardım etmıyor ? Ermenı soykırımını kabul eden ve ıngılızlerle bırlesıp turklerı şehit eden bır halk için neden seferber oluyor bu devlet ? Bence bunun sebebı din uzerınden sıyaset yapmaktır.

Böyle bir şey yok. Az tarih okuyun. Hicazdaki arap isyanıyla filistinin işgali ne alaka? Şimdi biri çıkar der ki toprak sattılar. :) açın az okuyun, satılan ziraat bölgeleri %6 yı bulmuyor

Suud konusunda haklısın.

Şu an hala filistine bırakılan(!) yerlere yahudiler kaçak yerleşimler kuruyorlar. Adim adim işgal devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moustapha129 -- 16 Aralık 2017; 11:49:34 >
  • TİKA’nın kuruluş amacı bu zaten 5 kıtada 170’e yakın ülkede kalkınma merkezli işbirliği çalışmaları yapmaktadır. Aha bu da teşkilat kanunu açıp okuyun.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/11/20111102-1.htm

• Bence çokta sorun olan bir başlık değil.

Sonuçta filistinlilere olmasa bile aynı şey suriyelilere yapıldımı yapılmadımı? halen daha yapılıyor. adamlar aldıkları yardımlarıs agda solda satıyor hatta.

çok irdelememek lazım. kendi, halkına yardımı es geçen bir hükumet var ortada. bu sebeple sorgulamanız gereken şey filistin yada suriyeliler değil. bizi yönetenlerdir.
  • moustapha129 M kullanıcısına yanıt
    Nasıl yok, filistin 400 yıl osmanlı himayesi altındaydı. Daha sonra bağımsız olmak istedıler ve ingilizlerle birleştiler ve o bölgede 50.000 türkün ölümüne sebep oldular.

Sonuçta filistin israile para karşılıgı toprak sattı ve israil zamanla sınırlarını genişletti.

Ona bakarsan türklerde bizansın başkenti istanbulu işgal etmedıler mı? Sana göre fetih ama onlara görr işgal. İsrailde kudusu işgal etti, onlara göre fethettiler. Araplar mezhep savası yapacaklarına biraz egitime bilime önem verselerdi bu halde olmazlardı dostum.

• Günlerdir şu konuyu TOKİ diye okuyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: isyankar97

quote:

Orijinalden alıntı: pierlupi

buyur

Mahkemede görüşmek üzere kansız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hala devam ediyorsun, seni türk adaletini havale ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.