Şimdi Ara

Tiguan Vs QQ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
1.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murdock9999

Kadjar 1.5 dci edc ve yeni tiguan 1.4 150 dsg sahibiyim. Sorularınız varsa yardımcı olabilirim. Kısa bilgi de şöyle,
    Tiguan daha konforlu, süsp. yumuşak, yol tutuşu göreli kötü, kadjarın yol tutuşu çok iyi(qq bu konudaki en iyi suv olarak söyleniyor, kadjarla altyapısı aynı),
    Tiguan ort yakıt 6.7 benzin(karışık, uzun yolda 120/130 hız sabitlenmiş, şehir içi boş saatlerde sakin kullanım), kadjar 5.8 dizel(şehir içi sıkışık trafikte dur kalk)
    Tiguanın kalite hissi çok iyi, kadjarın(qq ile içi aynı, klima ve cam kumandaları birebir aynı) o kadar iyi değil, döşemeler ve konsol o kadar kaliteli durmuyor.
    Klima hem performans, hem kumandalar, hem de ses olarak tiguanda muhteşem, arkada dijital sıcaklık ayarlı klima çıkışı var, kadjarda hava çıkışı koltuk altında, şoför bölümü ayağa ayarlayınca arkaya azıcık hava çıkışı yapılıyor o kadar.
    Tiguanın içi çok daha büyük, arka koltuklar bagajı genişletmek için öne doğru kayıyor, sırt eğimi ayarlanabiliyor, şoför ve ön yolcu başlıkları ergonomik olarak ayarlanabiliyor,
    Tiguanda ek donanım çok pahalı, kadjarın aynı fiyata donanımı çok iyi(keza qq da aynı şekilde),
    Tiguanın oturma pozisyonu daha yüksek,(kadın sürücüler için önemli bir tercih sebebi)'
    Tiguanın hızlanma hissi muhteşem, koca bir arabayı 9.8 saniyede 100'e ulaştıran motor ciddi yokuşlarda 5. vites 2500 devirle sessiz sakin tırmanıyor, 1.5dci nin de yokuş performansı çok iyi fakat düz yolda o ataklık, bırakın beni gideyim hissi yok,
    Bir de siz manuel düşünüyorsunuz ama yine de belirtmeliyim, dsg, edc'ye göre kararlılık, geçişlerin hissedilmesi konusunda çok çok iyi bir şanzıman, tam otomatik eski aracıma çok yakın bir sürüş deneyimi sağlıyor.
    Uzun yolunuz çoksa tiguanla daha mutlu yolculuklar yaşayabilirsiniz, 1.5dci şehir içi sıkışık trafikte çok iyi, bakımı ucuz, yakıtı düşük, şanzımanı problemsiz(göreli)

Söylemeyi unutmuşum, araç içi gürültü olarak qq'yi bilmiyorum fakat kadjar tiguanla çok yakın yol/lastik sesi konusunda, beklentimin çok üzerinde, qq'nun kadjardan daha da iyi olacağını düşünüyorum bu konuda.

Teşekkurler görüş ve tecrubeleriniz için. Manuel dusunuyoruz cunku otomatik olarak Tiguanda 20 bin tl fiyat varki mevcut. En bos modelde 30 bine yakin fark var anlamsiz sekilde saka gibi geldi ilk gordugumde. 1.2 QQ baktik ama stoklarda mevcut degil arac 1 aydir bulamiyoruz siparis gecilirse gelisi icin net bilgi bile veremediler. Zonguldak da yasiyorum burasi yokustur hep,hafif de trafik olur bazen isiklardan kaynakli bu sartlarda tiguan mantikli geldi eldeki araclardan secip alabilme adina. 1.2 otomatik Kadjar tauch muson paket 115 bin tl gibi fiyat aldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Qq yol sesi konusunda cok basarili degil tiguan cok daha iyi,

• quote:

Orijinalden alıntı: Experimentation

Qq 1.5 dci al satarken daha rahat edersin

Artık 70-80 liraya bile otomatik olmayan bir araç satmak zor olabiliyor. Kaldı ki sıfır 1.5'lerin en ucuzu şu anda 115'ler civarında. İleride satılı o kadar da kolay olmayabilir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karti

Qq ve tiguan ayni segment degil qq= yuksek c hatchback tiguan= c segment suv. Bence kararini ona gore ver 400 lt bagaj hacmi olan suv olmaz honda civic hb bile 420 lt bagaj hacmi var. Qq alanlar bence suv aldim diye kendilerini avutuyor, halbuki dolandiriliyorlar.

Tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

quote:

Orijinalden alıntı: mesut1481

Tiguan da baya yakiyor diye duydum bu konuda arastirma yaptiniz mi?

Tiguani kasa olarak begeniyorum, fakat bu yakit konusundan dolayi ben eledim.

benim yeni 125 hp tiguan var son 4500 km ortalamam aldığımdan bu yana 6.2/100 km. benzinli. Sakin kullanırım. sert kullansam 7 litre olur sanırım. bu şimdi çok yakıyor mu oluyor? Sizin aracınız var mı?

Ayrıca 135 bandındaki araçları bayiye gidip ÖTV için pazarlık edin bazen %50 dilimine girebiliyor.

Dizel mi benzinli mi

• quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

quote:

Orijinalden alıntı: mesut1481

Tiguan da baya yakiyor diye duydum bu konuda arastirma yaptiniz mi?

Tiguani kasa olarak begeniyorum, fakat bu yakit konusundan dolayi ben eledim.

benim yeni 125 hp tiguan var son 4500 km ortalamam aldığımdan bu yana 6.2/100 km. benzinli. Sakin kullanırım. sert kullansam 7 litre olur sanırım. bu şimdi çok yakıyor mu oluyor? Sizin aracınız var mı?

Ayrıca 135 bandındaki araçları bayiye gidip ÖTV için pazarlık edin bazen %50 dilimine girebiliyor.

Ortalama hızınız nedir, yol bilgisayarı görüntüsü koyarsanız daha net olur.

• yakit 2. El degeri konusu onemliyse kaşkay tercih edilir. Kalan hersey icin tiguan not 2017 kaskay sahibiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

quote:

Orijinalden alıntı: karti

Qq ve tiguan ayni segment degil qq= yuksek c hatchback tiguan= c segment suv. Bence kararini ona gore ver 400 lt bagaj hacmi olan suv olmaz honda civic hb bile 420 lt bagaj hacmi var. Qq alanlar bence suv aldim diye kendilerini avutuyor, halbuki dolandiriliyorlar.

Tamam

• Toyota c-hr hibrit?

• emre67z E kullanıcısına yanıt
    Kadjar veya Qashqai 1.2 model bence düşünmeyin, yakıt konusunda bolca kötü hikaye duydum, fazla da dillendirilmiyor sanırım değeri düşmesin diye. Tiguan yakıt, güç, konfor ve büyüklük bakımından üstün, fakat dediğim gibi dizel düşünürseniz özellikle otomatikte Qashqai ve Kadjar şehir içi için çok uygun araçlar. Uzun yolda da rahatlar fakat Tiguan gibi değil. 130+ çıkabilirseniz de skoda’ya bir uğrayın fikir olsun diye derim. :)

• karti K kullanıcısına yanıt
    Segment konusunda kaynak ne?

• quote:

Kadjar veya Qashqai 1.2 model bence düşünmeyin, yakıt konusunda bolca kötü hikaye duydum, fazla da dillendirilmiyor sanırım değeri düşmesin diye. Tiguan yakıt, güç, konfor ve büyüklük bakımından üstün, fakat dediğim gibi dizel düşünürseniz özellikle otomatikte Qashqai ve Kadjar şehir içi için çok uygun araçlar. Uzun yolda da rahatlar fakat Tiguan gibi değil. 130+ çıkabilirseniz de skoda’ya bir uğrayın fikir olsun diye derim. :)

Yakıt konusunda ne duydunuz 1.2 için merak ettim

• quote:

Segment konusunda kaynak ne?

Kaynak kendisi

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    8.5+ sakin
    11+ agresif

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

8.5+ sakin
    11+ agresif

Şehiriçi mi 8.5 öyleyse normal tucsonun 13 14 yaktığı ortamda benim değerlerimi söylemiyim üzülürsün gözle görmeden sallamayalım

Anlamadım, araban ne bilmiyorum ama konuşma tarzına bakılırsa AS 250 falan. çok yakar haklısın

• quote:

Anlamadım, araban ne bilmiyorum ama konuşma tarzına bakılırsa AS 250 falan. çok yakar haklısın

1.2 qq ya biniyorum.Aracım 10 binde tamam.Hadi bakim şehiriçi 7.3 şehirlerarası 5. 5.3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 10 Aralık 2017; 15:26:28 >

Foto koysan inanırım, bana renault ST 9- bekleme dedi, senin araba az daha zorlasan benzin üretecek

• quote:

Foto koysan inanırım, bana renault ST 9- bekleme dedi, senin araba az daha zorlasan benzin üretecek

Neye inanmadın onu anlamadım araca sahib olmadığıma mı yoksa az yaktığına mı

Araca niye sahip olmayasın, arabanın o kadar az yaktığına. Benim 1.5 dci şehirlerarası ortalamam 5.4 olmadı hiç 120ye sabitken, lt olarak dizelden az mı yakıyo şimdi 1.2 turbo.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.