Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam,Uzun süredir yurtdışı dahil her sitede Tiguan hakkında yorumları okuyup videoları seyrediyorum, gerçekten süper bir araç olarak gözüküyor. Ben dağa taşa pek çıkmadığım için (bi de T&F önünü beğenmediğim için) sunrooflu, RD 510 teypli F&F arıyordum. İstanbul'da tüm bayilere email attım, bir çoğuna telefon ettim, malesef sunrooflu hiç yok diyorlar. en son Doğuş Maslağa gittim. Şu an üretimde bir tane var dediler. Mayıs sonu Haziran başı gelecekmiş. Bunun dışında T&F (donanım paketli) var ama anladığım. Diğer bayilere gelecek araç varsa onları da sistemde görüyorlarmış.

OTV ve kur 1.89 olunca cok avantajlı oldugundan kapora verip kayıt oldum. Fakat gelecek olan F&F Beyaz renkmiş, ben siyah istediğim için canım sıkıldı. Gelince bakarsınız, beğenmezseniz ben hemen başkasına satarım problem olmaz dedi. fiyatlar vw internet sistesinde var ama bizimksini gelince fiyatlayacaklarmış. Hayırlısı bakalım. Ben de aranıza katılacağım galiba. Beyaz renk konusunda yorumu olan var mı?

Not: Bizim patronda Toureg var. Yanına çekicem Tiguanı. Sana çok para veriyoruz galiba diye kovmaz inşallah : ))

• Merhaba,
    Haziran başında istemediğiniz bir renkte ve muhtemelen daha pahalıya almaktansa, TF-paket hala düşünülebilir. Tamam beni de en çok düşündüren burun görünümü idi. Ama alışınca göze hoş geliyor daha 4x4 gibi görünüyor.

FF-Paket
    -Offroad tuşu (karda sürüşte faydalı olabilir, araziye çıkmıyorsanız.)
    -RCD510-6'lı CD değiştirici (ön arka parklarla ilgili ilüstrasyon da çok faydalı oluyor geniş ekran)
    -Deri döşeme (gerçekten kaliteli bir döşeme, seviyorsanız çok araçta olmayan kahverengini de seçebilirsiniz)

FF-SR
    -SR (çok güzel açılabilir cam tavan)
    -Xenon farlar

avantajlara bakıp seçiminizi yapmak size kalıyor. Ben de cam tavan çok aradım ama yoktu, TF-paket çok mantıklı geldiği için onu aldım. 1.89 kur çok iyi. Firmadan arkadaşlarla görüştüğümde benden sonra 2 adet daha aynı donanımdan sattıklarını 1.99 olma ihtimali duyduklarından araç tırda iken fatura kestiklerinden bahsediyordu. kurdaki her oynama 3000-3500TL demek.
    Seçiminizde kolaylıklar dilerim. Kazasız kullanmanız dileğiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 22 Nisan 2009; 9:15:05 >

• şu adımı da değiştirsem ne güzel olur.
    bu forumu bilmiyordum. cmax aldığımda "cmax yorum" gibi bir şey aratmıştım googleda. görünce de hemen cmax diye isim almıştım DH'den.
  • Hayırlı olsun şimdiden sayın Riches...Tiguana en yakışan renklerden biridir Beyaz...Bence pişman olmazsınız..

Bu T&F in burun kısmına gelince...(T&F im olduğu için söylemiyorum )..aracı alırken bayiide F&F de vardı, kaya grisi standart donanımdı...eşimle o aracıda inceledik ,neden bilmiyoruz ön tampon hiç hoşumuza gitmedi, o tarihte panoramik cam tavan F&F bayi var demişti mayıs teslim...Kabul etmedik,Bizce T&F in burnu diğerlerine nazaran daha çekici geldi...Sanki avının üstüne atılacak bir TIGER misali gibi duruyor baktığınızda Tabii bu tarz zevk ve beğeni kişiden kişiye değişen göreceli bir kavramdır. T&F lein tek dezavantajı Xenon far olmayışı...Servise sorduğumda da sonrada takmıyoruz dediler,sineye çektik.

Ama herşeye rağmen bir TIGUAN sahibi olmanız,en doğru karar bence.

• Forum kurallarında okumuştum üyeliğiniz boyunca Bir kereye mahsus nickname inizi değiştirebiliyorsunuz Bilginize..

http://forum.donanimhaber.com/m.asp?m=2464638

bu linkten bakabilirsiniz..

quote:

Orjinalden alıntı: cmax

şu adımı da değiştirsem ne güzel olur.
    bu forumu bilmiyordum. cmax aldığımda "cmax yorum" gibi bir şey aratmıştım googleda. görünce de hemen cmax diye isim almıştım DH'den.

• teşekkürler, bilmiyordum
  • Şubat ayı Almanya SUV satışlarını AMS kaynağından bakmışsınız. Hangi site ya da linkten bakabiliriz? Yoksa yazılı medya mı baktığınız kaynak?
    1.vites genel olarak kısa aralıkta ancak ben ilk zamanlarda olduğu kadar hissetmiyorum şu anda, belki alıştım ya da rodaj süresi dolduğu için motor-şanzuman toleransı arttı, şu an fena değil. Sonuçta kalkış vitesi.

quote:

selam,
    bir kaç saattir elimdeki oto dergilerindeki tiguan makalelerine bakıyordum. Nasıl çıkmış piyasaya falan.
    Bugün bizim oğlanı yıkattım. İlk gün çamurlu sudan geçen bir eleman baştan aşağı yıkamıştı beni.
    dediğiniz gibi sayımız artacak sonra sahip isimlerini zapdetmemiz kolay olacak.
    Şubat ayı Almanya SUV satışları vardı AMS'de. 6400 küsür satmış. 2. sırada q5 2000 küsür sonra Kuga,GLK ve X3 geliyor 1500-1700 aralığında satmışlar. yani Tiguan ilk 5'e giren 4 aracın toplamı kadar satmış.
    Pert olan otomatik passatımdan sonra çok hızlı geliyor ama, otomatik vitesi aramıyorum desem yalan olur. onun dışında memnunum.
    1. vites çok kısa kalıyor bir de.
    lastik havalarını indirdim 32'ye. daha yumuşadı ama hala SUV güvenliği için hissedilen süspansiyon sertliği söz konusu.
    o kadar dikkat çekmesin istemiştim ama yine de dikkat çekiyor. arkadaşlar beğenilerini belirtiyorlar...

• AutoMotorSport'dan bakmıştım.

bu da 2009 şubat satışları
    http://www.auto-motor-und-sport.de/autokauf/gelaendewagen-die-bestseller-2009-968102.html?item=http://images.marken.auto-motor-und-sport.de/media/mdb/80683.jpg?r_900x600
    1. VW Tiguan 6.419
    2. Audi Q5 2.174
    3. Mercedes GLK 1.783
    4. Ford Kuga 1.777
    5. BMW X3 1.594
    6. Hyundai Tucson 1.556
    7. BMW X5 1.341
    8. Mercedes ML-Klasse 1.250
    9. Volvo XC60 1.221
    10. Suzuki Jimny 1.175

2009 ocak
    http://www.auto-motor-und-sport.de/news/neuzulassungen-die-bestseller-im-januar-2009-967409.html
    1. VW Tiguan 2.806
    2. Mercedes GLK 1.131
    3. BMW X3 1.115

2008 toplamsatışları (Tiguan başta tam istendiği kadar satılamamış, üretim haddinin 3 katı talep vardı, buna rağmen 2.nin 2 katı, bu sene fark açılacak gibi görünüyor) listede tek koreli8. tucson. joponlar da ilk 6'da yoklar.
    http://www.auto-motor-und-sport.de/news/artikel_939950.html?item=http://images.marken.auto-motor-und-sport.de/media/mdb/35578.jpg?r_900x600

1. VW Tiguan 35.538
    2. BMW X3 18.486
    3. BMW X5 16.416
    4. Mercedes ML-Klasse 14.672
    5. Audi Q7 9.238
    6. VW Touareg 9.207
    7. Toyota RAV4 8.147
    8. Hyundai Tucson 8.056
    9. Honda CR-V 7.408
    10. Suzuki Grand Vitara 5.870

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 22 Nisan 2009; 13:47:43 >

• T&F ın burun kısmı arkadaşların dediği gibi tercih meselesi ama öyle kötü falan durmuyor bence. Daha araziye dönük bir yapı var görünüm olarak.
    Birde mutlaka T&F ın bu özel paketli halini iyice düşünün derim çünkü güzel kombinasyon cidden.
    Bu arada dün bayiye uğradığımda şu an 1.89 olan kurun bugünlerde 1.99 a tekrar çıkabileceğini belirttiler. Bilginize.Cmax'ın dediği gibi böyle bir artış 3-3500 tl demek.
    Beyaz renge gelince bence çok güzel duruyor Tiguan'da. Ama siyah mı beyaz mı derseniz, kullanımı siyahın zor olmasına rağmen ben siyahı tercih ederim.
    Burada 2 seçenek var, ya bekleyeceksiniz her yönüyle istediğiniz şekilde bir Tiguan getirteceksiniz (bu şartlarda uzunca bir süre beklemeniz gerekebilir) ve fiyat artışını göze alacaksınız YA DA T&F donanımlı paketi hemen düşünüp ( eğer T&F ın sadece burnunu sorun ediyorsanız, alışınca çok güzel gelebilir.) 1.89 kurdan hazırda varsa hemen alacaksınız çünkü dediğim gibi kuru her an 1.99 yapabilirler.

Ama fiyat artarsa da sorun değil derseniz o zaman Siyah ya da Beyaz Panaromik F&F için bekleyin. Siyah için bekleseniz o zaman ötv indirimine yetişip yetişmeyeceği de net değil sanırım. Uzatılırsa bilemem tabi ötv indirimi süresi.

Bence ikisi de güzel duruyor. Sonuçta TIGUAN !!!

quote:

Orjinalden alıntı: Riches

Arkadaşlar selam,Uzun süredir yurtdışı dahil her sitede Tiguan hakkında yorumları okuyup videoları seyrediyorum, gerçekten süper bir araç olarak gözüküyor. Ben dağa taşa pek çıkmadığım için (bi de T&F önünü beğenmediğim için) sunrooflu, RD 510 teypli F&F arıyordum. İstanbul'da tüm bayilere email attım, bir çoğuna telefon ettim, malesef sunrooflu hiç yok diyorlar. en son Doğuş Maslağa gittim. Şu an üretimde bir tane var dediler. Mayıs sonu Haziran başı gelecekmiş. Bunun dışında T&F (donanım paketli) var ama anladığım. Diğer bayilere gelecek araç varsa onları da sistemde görüyorlarmış.

OTV ve kur 1.89 olunca cok avantajlı oldugundan kapora verip kayıt oldum. Fakat gelecek olan F&F Beyaz renkmiş, ben siyah istediğim için canım sıkıldı. Gelince bakarsınız, beğenmezseniz ben hemen başkasına satarım problem olmaz dedi. fiyatlar vw internet sistesinde var ama bizimksini gelince fiyatlayacaklarmış. Hayırlısı bakalım. Ben de aranıza katılacağım galiba. Beyaz renk konusunda yorumu olan var mı?

Not: Bizim patronda Toureg var. Yanına çekicem Tiguanı. Sana çok para veriyoruz galiba diye kovmaz inşallah : ))

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• Liste için teşekkürler cmax. Tiguan'ın bu başarıyı Türkiye'de de elde edeceğine inanıyorum.

• dediğiniz gibi mart özellikle de nisan ayı satış listelerini ben de beklemekteyim. hani almanya kadar olmaz ama ilk sıraya yerleşirse sürpriz olmayacak benim için de oscarmiller.
  • Arkadaşlar biraz önce aracımı autowax tan almaya bayiye gittim. 3 gün önce 3 adet T&F Tiguan'dan dün 2 si satılmış demiştim. Kalan 1 taneyi de vermişler showroom'dan gitmiş araç. 1.89 kur kampanyası bugün itibariyle bitmiş ve 1.99 kur uygulaması başlamış bilginize. Araç yok ellerinde.
    Bu arada autowax benim hoşuma gitti. Fotoğraf yükledim aşağıda. Yağmur yağıyordu. Audi Q7 ile yan yana park halinde resmini çektim. Dikkat ederseniz yağmur Tiguan'ın kaportasının üzerinden akarak aşağıya doğru iniyor. Siyah oluşu nedeniyle güneşten de sanırım bir miktar boyaya koruma sağlayacaktır.

quote:

dediğiniz gibi mart özellikle de nisan ayı satış listelerini ben de beklemekteyim. hani almanya kadar olmaz ama ilk sıraya yerleşirse sürpriz olmayacak benim için de oscarmiller.

• Riches, kur sanırım 1.99 olmuş, eğer T&F 'a karar verirseniz verdiğiniz kaporaya dayanarak bayi ile görüşüp T&F'ı 1.89 kur üzerinden alabilirsiniz belki???
    Yok eğer F&F panaromik diyorsanız mutlaka o zaman umarım kurlarda büyük bir oynama olmaz Mayıs sonuna kadar.
    Hangi donanımı tercih ederseniz edin Tiguan seçiminiz gerçekten isabetli olmuş, umarım dilediğiniz formatta yakında aracınıza kavuşursunuz. Touareg'le de kardeş kardeş park yerinde dururlar.

quote:

Orjinalden alıntı: Riches

Arkadaşlar selam,Uzun süredir yurtdışı dahil her sitede Tiguan hakkında yorumları okuyup videoları seyrediyorum, gerçekten süper bir araç olarak gözüküyor. Ben dağa taşa pek çıkmadığım için (bi de T&F önünü beğenmediğim için) sunrooflu, RD 510 teypli F&F arıyordum. İstanbul'da tüm bayilere email attım, bir çoğuna telefon ettim, malesef sunrooflu hiç yok diyorlar. en son Doğuş Maslağa gittim. Şu an üretimde bir tane var dediler. Mayıs sonu Haziran başı gelecekmiş. Bunun dışında T&F (donanım paketli) var ama anladığım. Diğer bayilere gelecek araç varsa onları da sistemde görüyorlarmış.

• Q7'den daha mı güzel ne? (kartalım, kuzgunum)

• İyi dileklerde bulunan ve cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

Hep söylenildiği gibi T&F'ın burnu benim de pek hoşuma gitmemişti ilk başlarda. Ama 5 gündür burnu yüksek araç kullanmanın ne kadar keyifli olduğunu anlamış durumdayım. Son 9 yıldır Bora'mı park ederken kaç kez tampon altı plastiği biryerlere (Özellikle demir borulu stoperleri olan park yerlerinde) taktırıp kırdığımı hatırlamıyorum. Özellikle yüksek yerlere park yapmaktan korkar hale gelmiştim. Ama şimdi sensör bas bas bağırsa bile park yapacağım yerin sonuna kadar korkusuzca ilerleyebiliyorum (nasıl olsa çelik koruma da var)

Yeni araç almayı düşünen arkadaşlara bir küçük tavsiyem var. Kesinlikle hangi donanım hoşlarına gidiyorsa o aracı alsınlar. Çünkü bu kadar para verip aldığınız aracınız size sürüş keyfi ve güvenliği dışında ikincil zevkler de yaşatabilmeli diye düşünüyorum. Bu anlamda benim için en önemli özellik aldığım araçta RD 510 müzik sistemi olmasıydı. Henüz SD kart girişini denemeye fırsatım olmadı ama 3 gündür aux girişinden bağladığım İphone'umdaki parçaları gayet tatminkar kalitedeki sesle arabamda dinleyebiliyor olmak çok güzel benim için. Ancak diğer taraftan panaromik tavan çok elzem değilse şu an piyasada var olan T&F paketi gayet tatminkar, bu donanımı bulmak ileride çok zor olabilir. (İlgilenen arkadaşlar için; aracımı aldığım bayide hala bir tane tuz gri T&F var, dün orjinal plastik pas pas almaya gittiğimde gördüm)

Riches' e de gördüğüm bir Tiguanı anlatayım. ÖTV indiriminin 4. günüydü. Tiguanlarda ne kadar indirim olduğunu sormaya bir arkadaşımla bayiye gittim. Piyasada hiç benzinli araç kalmadığını, bulmanın da çok zor olduğunu, ellerinde bir tane beyaz dizel araç olduğunu söylediler. Bu aracı inceledik. Araç ful donanımlıydı ve 18" jantları vardı. Beyaz renk acayip güzel duruyordu. Beyaz rengin zorluğu benim için problem değil diyorsanız gönül rahatlığı içinde Beyaz Tiguan alabilirsiniz, dedimya çok güzeldi..

Bu gün aracıma Z..bartta Diamond Gloss boya koruma sistemi yaptıracağım. Sonucu sizlerle paylaşırım.......

• Orjinal pastik pas pas setine serviste 180 tl dediler. Bana pahalı geldi. Dışardan alsak acaba hangi aracın ki bizimkine uyar. Araştıran var mı?
  • TF-Paketlerin burnu tam olarak böyle

• quote:

Orjinalden alıntı: guitar2006

Orjinal pastik pas pas setine serviste 180 tl dediler. Bana pahalı geldi. Dışardan alsak acaba hangi aracın ki bizimkine uyar. Araştıran var mı?

aslında ben de soracaktım son anda gördüm. Bu halı paspaslar çok toz tutuyor. 160 TL de iyi para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 23 Nisan 2009; 11:15:39 >
  • Ben ctesi yaptırdım... iç-dış 400 e anlaştık.. 6 ay sonrada ücretsiz koltuk koruma yapacaklar...
    araç zaten sıfır olduğu için çok bişey anlaşılmıyor... dedikleri gibi kuş pisliği ve UV ,zift v.s.şeylerden korusun diye tedbir amaçlı yaptırdım.Çevremde bir çok metalik siyah araç görüyorum,çoğunun rengi matlaşmış,o duruma düşmemek için Tigumu korumaya aldırdım.Umarım yararı olur.

quote:

Orjinalden alıntı: aorta

Bu gün aracıma Z..bartta Diamond Gloss boya koruma sistemi yaptıracağım. Sonucu sizlerle paylaşırım.......
  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bu sabah donanımlı T&F sordum bir kaç yere (beyaz F&F opsiyonumu hala tutuyorum : ) ellerinde T&F var,ama malesef sizin de belirttiğiniz gibi kur 1.99 diyorlar, . F&F kaporamı verdigim Dogus Maslak da 1,99 dedi. Fakat kurlar 10-15 gün içinde tekrar değişebilirmiş. Daha önce de hatırlıyorum 2,09'dan bi anda 1,99 sonra 1,89 olmuştu. Internette 1,89 gözüküyor diye sıkıştırmak istedim biraz ama yok diyorlar. Kur için biraz daha beklemeye karar verdim, bakalım ne olacak. Bu arada bilginize donanımlı T&F için EUR.33.900 dediler anahtar teslim. (ben de T&F'e kayıyorum galiba,siyah güzel durmuş : )

ben biraz renk hastasım galiba ama o kadar para vereceğim aracın goze de hitap etmesini istiyorum.
    EUR.33.900 olanın rengi Kaya grisi ve iç döşeme rengi kahverengi imiş. İç döşeme rengi sizlerin de aynı mı,başka renk getiriyorlar mı? Daha önce de bir T&F gümüş renk görmüştüm, içi yine kahverengi idi. Zevk meselesi tabi bu konu ama fikrinizi almak istedim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.