Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (314. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün gelen bir bilgilendirme e-maili....

• quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

bugün gelen bir bilgilendirme e-maili....

2 Hafta önce aynısını taktırmıştım.Gayet güzel oluyor

Saygılar
  • Arkadaşlar
    Benim Tiguanım 2000 km den sonra 1. vitesten 2 vitese atışta ve 2. vitesten 3. vitese attıktan sonra her gaza bastığımda çok rahatsız edici bir kuş sesine benzer ciyk sesi çıkarıyor.Şu anda 3000 km de. Doğuş bu ses normal diyor.Ama bu kadar para verilip alınan bir arabada bu ses hiç ama hiç normal değil.Bu şekilde sorunu olan arkadaşlar neler yapıyorsunuz. Bu sonu çözebildiniz mi.Bu sesi bu şekilde kabullenmek imkansız.
  • Arkadaşlar merhaba.
    İki sorum olacak.
    1. S&S 4x4 Araçın herhangi bir şekilde gerçekten 4x4 olduğunu nerden anlayabiliriz
    2. Bana verilen ruhsatta İLK TESCİL TARİHİ 01.05.2010 yazıyor Tescil tarihi olarak ise 01.06.2010
    bu sizce neden böyle? Doğuş Oto nun bana söylediğine göre trafikte yanlış yazılmıştır dediler
    ruhsatı getirin düzeltiriz dediler.
    Birinci soruyu sormamın nedeni de Ruhsatta ''yine'' yanlışlıkla 4x2 yazılmış onuda düzeltiriz dediler
    kestikleri faturada 4x4 olarak geçıyor
    bu iki sorum hakkında bilgisi olan varsa lütfen cevap yazabilir mi.
    veya herhangi birinizin başına böyle olay daha önceden geldimi acaba.
    bu arada aldığım aracı başka biri spariş etmiş fakat kredisi çıkmadığı için araç bana nasip oldu
    cevaplarınız için şimdiden tşkrlr
  • quote:

Orijinalden alıntı: RECO555

Arkadaşlar merhaba.
    İki sorum olacak.
    1. S&S 4x4 Araçın herhangi bir şekilde gerçekten 4x4 olduğunu nerden anlayabiliriz
    2. Bana verilen ruhsatta İLK TESCİL TARİHİ 01.05.2010 yazıyor Tescil tarihi olarak ise 01.06.2010
    bu sizce neden böyle? Doğuş Oto nun bana söylediğine göre trafikte yanlış yazılmıştır dediler
    ruhsatı getirin düzeltiriz dediler.
    Birinci soruyu sormamın nedeni de Ruhsatta ''yine'' yanlışlıkla 4x2 yazılmış onuda düzeltiriz dediler
    kestikleri faturada 4x4 olarak geçıyor
    bu iki sorum hakkında bilgisi olan varsa lütfen cevap yazabilir mi.
    veya herhangi birinizin başına böyle olay daha önceden geldimi acaba.
    bu arada aldığım aracı başka biri spariş etmiş fakat kredisi çıkmadığı için araç bana nasip oldu
    cevaplarınız için şimdiden tşkrlr

Siz bu aracı direkt bayiden mi almıştınız??.Zira eğer yanlışlık yapılmamışsa bu araç trafiğe "ilk tescil tarihi" ile birlikte kayıt olmuş demektir.Ancak sizde ayrıca tescil tarihi 1 ay sonra göründüğüne göre bu araç trafiğe ilk olarak bu tarihte çıkmış demektir.Eğer yanlışlık var ise o zaman normalde de aracın 0 km satın alınma tarihi ile trafiğe ilk çıkış tarihinin aynı olması gerekir.

Yalnız bu ruhsatta 4x2 hatası bana biraz garip geldi.(Tabi hata her zaman mümkün olabilir) Ama zaten ruhsat, fatura ve uygunluk belgesi doğrultusunda çıkmakta.Sizde bulunan "Araç Uygunluk Belgesine" bir bakın arka bölüm 2.sırada tahrikli dingil sayısı 2 ve ön-arka yazıyorsa aracınız 4x4 dür.Yok ben fiilen inanayım diyorsanız aracı aldığınız yer dışında bir servise gidin, oda yoksa bir rot-balans servisine gitmenizi öneririm.

• dün showroomdaki araç için iyice bir pazarlık ettim 68000 liradan bir kuruş aşağı inmediler ( f&f , beyaz , sunroof ) makyaj konusu kafamı çok kurcalıyo sanırım biraz daha dişimi sıkacam olmadı sipariş vercem bir kaç ekletmek istediğim opsiyon var bunlar 2011'lerle birlikte almanyada opsiyonlar arasına eklenmiş keyless-go buna ek olarak adaptif şasi , ayna paketi , geri görüş kamerası ve rns510. ayrıca satış danışmanına direksiyon ne zaman yenilencek ve makyaj ne zaman olcak dediğimde cevabı direksiyon 2011'lerle yenilencek makyaj için elimize bir bilgi ulaşmadı şeklindeydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 11 Haziran 2010; 21:28:31 >
  • Slm Atanur111,
    Bugün aracımı 53.500 tl dan sattım.
    aracımı 63000 tl ya almıştım.
    7 ay sonra 53.500 tl dan sattım.
    bu arada içine aldığım orjinal paspaslar ,hız sabitleyici ve bagaj paspası 1.000 tl vermiştim.
    yani 64.000 tl ya maliyeti olan aracımı 53.500 tl dan uyanıklık ederek sattım.
    bu arada da çok kar ettim.
    satmak zorunda kaldığım aracımın satışı ile aradaki farka göre bir sürü para kazandım.
    desteğin için teşekkür ederim.
    Yorumlama gücün çok farklı.
    yorumlarını ilgiyle takip ediyorum.
    bundan sonra da edeceğim.

quote:

Orijinalden alıntı: Atanur111

TİGUAN araçları 2-3 aydan önce bayilerde bulmak güç .Geçen bir arkadaş 4 ay sonraya
    gün verildi dedi.Sanırım onun ki özel opsiyonlu falandır.Bu nedenle olsa gerek ki bazı uyanık
    arkadaşlarımız henüz yeni aldıkları daha 1000-3000 km deki araçlarını satışa koymuşlar.
    (Nereden biliyorum: çünkü bende denedim € 2200 leri vurduğunda) Ola ki kar ederiz
    düşüncesindeler.Sanırım arkadaşın sorusuna yanıttır.Ben böyle yorumladım.
    ATANUR

quote:

Orijinalden alıntı: information@

arkadaşlar merhaba,
    uzun zamandır bu forumu okuyorum.
    ve 7 aydır bir Tiguan sahibiyim.
    Önemli ve özel bir durumumdan dolayı çok sevdiğim Tiguan ımı bugünlerde satmak zorundayım.
    bu zamana kadar bilgi desteği veren sizlerden aracımın satışında da destek olmanızı rica ediyorum.
    Lütfen herkes tanıdıklarına iletirse sevinirim.
    özellikler:
    2010 model S&S 4X4
    şeker beyazı
    RCD 510 lu.
    cruize control
    kauçuk orjinal paspas
    kauçuk orjinal bagaj koruma
    15 bin kilometrede.
    kazasız ve çiziksiz.
    ve 4 MOTION yazılı :)

herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi information@ -- 11 Haziran 2010; 21:44:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr28

quote:

Saygılar

ne kadara mal oldu...
  • Selam arkadaşlar
    Bir süredir misafir olarak takip ettiğim foruma bugün ikinci el bir araç alarak üye oldum.
    Aslında 4*2 0 km araç almak istiyordum. Yetkili satıcılardan teslim süresi konusunda herhangi bir bilgi alamayınca ikinci el araştırmalarım sonucunda Manisa'da yaşadığım için İzmir'da satan bir arkadaştan bugün 4*4 S&S Beyaz bir araç aldım.
    Aracı henüz yeterince tanımıyorum.Zaman zaman tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Forumda yazan herkese şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: autograph

quote:

quote:

Saygılar

ne kadara mal oldu...

530 tl.5 taksit

Saygılar

• Çok teşekkür ederim.
    Peki ağırlık taşıyabiliyor mu? Mesela çokcuklar basarak çıkmak istese problem olur mu? Bir de montajı ne kadar sürüyor.
  • Aynı ileti bana da geldi.Ben serviste daha önce taktırmıştım(tabi başka marka)Yanlardan ziyade ben ön ve arka için düşünüyorum.Henüz bir arkadaş öne taktırmadı anlaşılan.
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

quote:

quote:

Saygılar

ne kadara mal oldu...

530 tl.5 taksit

Saygılar

• merhaba arkadaşlar, bende yaklaşık 3 aydır 4X4 S&S 1,4 150 BG Şeker Beyazı tiguan sahibiyim. 0 KM aldığım 2009 Corollamı sattım bunu alabilmek için. ilk görüşte aşk dedikleri şey bu olsa gerek. üzerine şimdilik sadece Cruise Control taktırdım ve sürüş keyfini katladım. uzun süredirde yan basamakları araştırıyorum. servisinde 600 TL ye pazarlık yapmıştım. ancak şimdi fiyatı 530 olmuş. hemen sipariş veriyorum.
    http://img88.imageshack.us/i/tiguanrunningboards17.jpg/ bu VW de satılan CanOtomotiv ürünü, alimünyum malzeme
    http://img341.imageshack.us/i/imgsize.jpg/ buda başka bir model ve paslanmaz çelikten. sizce hangisi yakışır

• bu paslanmaz çelik borudan imal

buda VW de satılan CanOtomotiv Aksesuar ürünü, alimunyum malzemeden

• imageshack ten resmi direkt niye yüklüyemiyorum foruma çözemedim. neyse,
    VW alimunyum basamak için 200 KG taşır garantisi veriyor. montajı ise yarım gün sürüyor, nedenide alttaki yalıtım kaplamasının montaj sırasında sökülüyor olması
  • FORCEONE ilgin ve alakan için teşekkür ederim.
    evet aracı Kartal-İstanbul Doğuş Oto bayi den aldım.
    fakat faturada aracın Gebze Gümrük Müdürlüğünden 26.04.2010 tarihli İthalat Beyannamesi ile işlem gördüğü yazılı
    ve tabii ki faturada 4x4 ve Uygunluk belgesinde sizin yazdığınız gibi yazıyor.
    tabi bu arada bahsettmiştim araç başka birisi tarafından sipariş verilip daha sonra kredisi çıkmadığı için vazgeçilmiş araçtan.
    acaba diyorum aracı sıparış eden vatandaşın işlemlerini başlattıkları için daha sonrada vazgeçiliği için araçtan mı böyle oldu Ruhsatta
    işin garibi birde bana satışı yapan arkadaş aracın teslim işlemlerini tamamladıktan sonra yillik iznini kullanmak üzere ortalıktan kayboldu.
    bir hafta boyuncada sorularıma kimse cevap veremedi.
    bakalım artık haftaya arkadaş geliyormuş
    bakalım nasıl cözeceğiz durumu.

ha bu arada aracın Uygunluk Belgesinin orıjınalını vermediler

sözüm ona yeni Trafik Kanununa göre belgenin orijinali artık satış baiide kalıyormuş.
    bu konuda da araçlarını yeni teslim alan arkadaşlar cevap verirse sevinirim
    cevaplarınız için teşekürler

• quote:

Orijinalden alıntı: YUKAMAN

bu paslanmaz çelik borudan imal

buda VW de satılan CanOtomotiv Aksesuar ürünü, alimunyum malzemeden

mesaj yazarken yukardaki image ikonuna tıkladığınızda [simage][/simage] boyle birşey otomatik yazar [simage]......[/simage] .... lı yere imageshack dan linki kopyalayıp yapıştırın. sonuç şöyle oluyor: [simage]***https://store.donanimhaber.com/51/0f/2f/510f2ffaef6336097b5a256251b24ab0.jpg***[/simage], *** lı yerleri silin.

ben sizin yerinize aşşağıda yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogul -- 12 Haziran 2010; 14:20:06 >

• teşekkürler dogul bey. diğer kullandığım forumlarda yazdığım satırlar direkt resmi veriyordu. yinede sagolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: RECO555

.....

ha bu arada aracın Uygunluk Belgesinin orıjınalını vermediler

sözüm ona yeni Trafik Kanununa göre belgenin orijinali artık satış baiide kalıyormuş.
    bu konuda da araçlarını yeni teslim alan arkadaşlar cevap verirse sevinirim
    cevaplarınız için teşekürler

benim ruhsatta da araç muayenesini 1 yıl yazmışlardı yanlışlıkla.''araç uygunluk belgesi''gerekli dedi trafikteki polisler.ben de bu belgeyi istedim servisten.doğuştan istediler orjinal olarak geldi.belge üzerinde doğuşun hologramı vardı ve belge üzerinde ''bu belgenin hiçbir sureti yerine kullanılamaz''yazıyordu.yani size fotokopi falan gösterecek olurlarsa ısrarla orjinalini istiyorum deyin.

keyifli sürüşler.......

• merhabalar....

TİGUAN XXL hakkında bilgi sahibi olan var mıdır...
    tşkler...
  • 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.