Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (236. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.763.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın oscarmiller,gerçekten güzel olmuş.Arabada deriyi sevmeyen birisi olarak dikkatimi çekti.Güle güle kullan dostum.
  • Solanx, belki sen sorduğunda henüz Doğuş basamak konusunda net bir seçim yapmamıştı. Çünkü bayi bana Doğuş'tan gelen maili gösterdi, 10 Şubat 2010 tarihi itibariyle Tiguan'a özel bu basamakları kullanmaya karar vermiş Doğuş. Malzeme kalitesinden çok memnunlarmış ve oldukça da ilgi görmüş bu basamaklar, ayrıca chip tuning olayı da arkadaşlar ilgi görüyormuş. Tiguan'ı 210 BG'e çıkaran müşterilerinin çok olduğunu söylediler.

Şu an hangi bayi olursa olsun 1000 tl olması lazım sanırım fiyatın, en azından Balgat Doğuş o şekilde söyledi bana. (iki basamak + işçilik )

quote:

Orijinalden alıntı: solanx
    ankara'da şaşmazdaki doğuş'a sormuştum , her basamak için bin küsür fiyat vermişti , yani 2 basamak için 3 milyar gibi aklımda kalmıştı.

üstelik 2 ayrı zamanda sormuştum , demek ki biraz seçici olmamız lazım servis konusunda da , bu kadar fiyat farkı olmaz ki...

oscarmiller hayırlı olsun , güle güle kullan. Çok güzel olmuş , işçilik de mükemmel gördüğüm kadarı ile. Fiyatları paylaşırsan sevinirim , gerçek deri-suni , ısıtmalı-ısıtmasız olarak...

• Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu işçilik ve malzemenin sizden onay alacağına emindim o yüzden yaptırdım zaten
    Tiguan sahipleri olarak az çok zevklerimiz aynı seviyelerde eminim.
    Gerçekten benim de tam kafama göre oldu. Kısaca sorularınıza yanıt vermek istiyorum.

-Suni deri fiyatını sormadım. Erdal Oto Döşeme suni deri istersen yaparım ama çokta isteyerek yapmam dedi. Zaten bende en başından gerçek deri istiyordum o nedenle sormadım fiyatını.
    -Fiyat konusuna gelince açıkçası normal şartlarda bu işçilik ve malzemeye göre uygun yaptırdım diyebilirim. Biraz işlerin durgun olduğu bir döneme denk geldim, biraz da benim şehir dışından ince eleyip sık dokuyarak geldiğimi bildiği için uygun fiyat vermeye çalıştı bana firma. Fiyat normal seviyelerde bence, kullanılan malzeme ve işçilik gözönüne alındığında cidden bu fiyata değdiğini düşünüyorum.
    -Hakiki Deri döşeme (ithal İtalyan) + ön iki koltuk sırt ve oturma bölgesi ısıtma sistemi + işçilik = 2150 TL ödedim. ( 600 TL ısıtma sistemi ve işçiliği + 1550 TL deri döşeme ve işçiliği)
    -Süre olarak normalde 3 gün istedi. Benim şehir dışından gelmem nedeniyle 3.gün saat 3'te teslim aldı aracımı. Yani toplam 2,5-3 gün arası bitiyor bütün işlem.
    -Bu arada aynı gerçek deri + işçilik için bir kaç iyi firmadan sorduğum fiyatlar ( ısıtma hariç ) şu şekilde idi:
    1500 EUR, 2500 TL, 2000 TL vs.

-İstanbul Art Car Cem Bey'de fikirleriyle yardımcı oldu bana saolsun. Eğer İstabul'a yolum düşse idi, yanılmıyorsam orada da bu deri ve işçilik (ısıtma hariç) 1400 TL civarına yapılırdı. Ancak sonuçta bnim İstanbul için yapacağım masrafı düşünürsem bana pahalıya gelirdi. İstanbul'da olan arkadaşlar bu konuda Cem Bey'den yardım alabilirler.
    -Diğer taraftan Çorum'dan Zorlu Oto Döşeme Elvan Bey'de saolsun yardımcı oldu fikirleriyle.

Ankara ve civarında olan Tiguan sahibi arkadaşlara Erdal Oto Döşeme'yi gerçekten tavsiye edebilirim. Sizlerde zaten fotoğraflardan yapılan işçiliği ve kullanılan malzemeyi görüyorsunuz arkadaşlar.

Açık konuşmak gerekirse dünden itibaren Tiguan'ımı daha bir severek kullanıyorum.

Sizlerin değerli fikirlerini ve beğenilerini almaktan mutlu oldum gerçekten. Teşekkür ederim.

• Teşekkürler aydin.selcuk.
    Beyaza da harika olur bence bej ve benzeri tonlar. Çok güzel katalogları var, içlerinde deri parçalarından kartelalar olan oradan beyaza uygun bir renk zevkine göre seçebilirsin. Ayrıca bence beyaza T&F paketlerde konulan deri rengi de harika olabilir, spor durur.

quote:

Orijinalden alıntı: aydin.selcuk

Oscarmiller,
    süper olmmuş. hayırlı olsun, güle güle eskit.

beyaza ne renk gider acaba?
  • Isıtma sistemi kontrolü için her koltuğun yan kısmında butona uygun delik açarak butonu oraya yerleştirdi usta. Resmini aşağıda veriyorum. Ayrıca bir kaç resim daha koydum Tiguan'da deri döşeme hakkında fikir vermesi için. Bence araçlarımıza deri döşeme gerçekten yakışıyor arkadaşlar.

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• Son iki resim. Kusura bakmayın birden fazlaca resim yükledim ancak bu konuda fikir vrebilmek adına ve resimler çokça sorulduğu için koyuyorum.
    Resimlerin ebadını küçültmek için tekrar boyutlandırma yapıp, kalitesini düşürdüğüm için biraz bozuk görünebilir ince detaylar.
    Resimlerle sayfayı dldurduğum için tekrar kusura bakmayın arkadaşlar.
    İyi sürüşler dilerim.

• Haklısın FORCEONE, zaten Siyah araç için bakıma ayrıca dikkat etmek gerekiyordu şimdi birde bej renk deri döşemeden dolayı ekstra dikkat etmem gerekecek Olsun ne yapayım.
    Teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: FORCEONE

Oscarmiller! hayırlı olsun elbette açık renk siyahta oldukça iyi duruyor, bakımına dikkat etmen gerekecek.Güle güle kullan.
  • Oscarmiller hocam,forum yöneticisisin siye her konuda öncü olmak zorunda değilsin :)

Şaka bir yana, fotoğraflar da kaliteyi ve şıklığı belgelemiş. Sanırım, tigu sahipleri sıraya girecek yakında :) Tekrar hayırlı olsun.
  • Virgaba rica ederim, ama şurası bir gerçek deri döşeme konusunda çok istekliydim ve ben bu iç mekan şıklığının Tiguan'larımıza yakışacağını düşünüyordum. Yani açıkçası halihazırda ki kumaş döşemelerin araçlamıza yakışmadığını daha önce de ben ve başka arkadaşlarımız dile getirmişlerdi. Bunun ispatı olması açısından başarılı bir uygulama yaptırmış olmam beni ne çok memnun eden şey oldu. Hem ben çok mutlu oldum hem de siz arkadaşlarım araçlarımızın biraz çabayla ne kadar güzelleşebileceğini olumlu fikirlerinizle destekleyerek teyit etmiş oldunuz.

Bir kez daha bir konuya vurgu yapmak istiyorum At... ve kelebek örneğinin ne kadar yanlış olduğu ortaya çıktı (bilen arkadaşlar hatırlar bir kaç sayfa öncesinden bir mesajı ) Şimdi yanıt ispatıyla gelmiş oldu ve sizler tarafından da teyit edilmiş oldu. Jant ve lastikten önemlisi iç mekanın öncelikle araçlarımıza yakışır bir hale gelmesi. Ama tabi ki bütçesine ve zevkine göre onu da yaptırabilir arkadaşlarımız.

Şimdi örneğin ben diyorum ki ahhh bir de panaromik tavanım olsa bu iç mekan güzelliğine
    Neyse benim tesellim de güzel bir deri döşeme yaptırmam oldu

Sonuç olarak arkadaşlar benim naçizane önerim, deri döşemeyi seven arkadaşlar için tabi ki Tiguan için cidden düşünün, değer inanın. Ankara'da ve civarında olanlar için dediğim gibi benim yaptırdığım firmayı öneririm. Ama bu işi hakkıyla yapan başka iyi firmalar da var piyasada .
    İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: virgaba

Oscarmiller hocam,forum yöneticisisin siye her konuda öncü olmak zorunda değilsin :)

Şaka bir yana, fotoğraflar da kaliteyi ve şıklığı belgelemiş. Sanırım, tigu sahipleri sıraya girecek yakında :) Tekrar hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: oscarmiller

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu işçilik ve malzemenin sizden onay alacağına emindim o yüzden yaptırdım zaten
    Tiguan sahipleri olarak az çok zevklerimiz aynı seviyelerde eminim.
    Gerçekten benim de tam kafama göre oldu. Kısaca sorularınıza yanıt vermek istiyorum.

-Suni deri fiyatını sormadım. Erdal Oto Döşeme suni deri istersen yaparım ama çokta isteyerek yapmam dedi. Zaten bende en başından gerçek deri istiyordum o nedenle sormadım fiyatını.
    -Fiyat konusuna gelince açıkçası normal şartlarda bu işçilik ve malzemeye göre uygun yaptırdım diyebilirim. Biraz işlerin durgun olduğu bir döneme denk geldim, biraz da benim şehir dışından ince eleyip sık dokuyarak geldiğimi bildiği için uygun fiyat vermeye çalıştı bana firma. Fiyat normal seviyelerde bence, kullanılan malzeme ve işçilik gözönüne alındığında cidden bu fiyata değdiğini düşünüyorum.
    -Hakiki Deri döşeme (ithal İtalyan) + ön iki koltuk sırt ve oturma bölgesi ısıtma sistemi + işçilik = 2150 TL ödedim. ( 600 TL ısıtma sistemi ve işçiliği + 1550 TL deri döşeme ve işçiliği)
    -Süre olarak normalde 3 gün istedi. Benim şehir dışından gelmem nedeniyle 3.gün saat 3'te teslim aldı aracımı. Yani toplam 2,5-3 gün arası bitiyor bütün işlem.
    -Bu arada aynı gerçek deri + işçilik için bir kaç iyi firmadan sorduğum fiyatlar ( ısıtma hariç ) şu şekilde idi:
    1500 EUR, 2500 TL, 2000 TL vs.

-İstanbul Art Car Cem Bey'de fikirleriyle yardımcı oldu bana saolsun. Eğer İstabul'a yolum düşse idi, yanılmıyorsam orada da bu deri ve işçilik (ısıtma hariç) 1400 TL civarına yapılırdı. Ancak sonuçta bnim İstanbul için yapacağım masrafı düşünürsem bana pahalıya gelirdi. İstanbul'da olan arkadaşlar bu konuda Cem Bey'den yardım alabilirler.
    -Diğer taraftan Çorum'dan Zorlu Oto Döşeme Elvan Bey'de saolsun yardımcı oldu fikirleriyle.

Ankara ve civarında olan Tiguan sahibi arkadaşlara Erdal Oto Döşeme'yi gerçekten tavsiye edebilirim. Sizlerde zaten fotoğraflardan yapılan işçiliği ve kullanılan malzemeyi görüyorsunuz arkadaşlar.

Açık konuşmak gerekirse dünden itibaren Tiguan'ımı daha bir severek kullanıyorum.

Sizlerin değerli fikirlerini ve beğenilerini almaktan mutlu oldum gerçekten. Teşekkür ederim.

deri döşemedeki dikiş işçiliği çok hoş gerçekten fiyat uygun benim sormak istediğim bir konu var bu deriyi eski döşeme üzerine giydirme mi yapıyorlaryani kılıf gibi yoksa alttaki döşemeyi söküp veya o döşeme üzerine dikim mi yapıyorlar.görüntüsü ve fiyatı mükemmel olmuş tekrardan hayırlı günlerde güle güle kullanın

• Evet dikiş işçiliği çok iyi ve dikiş rengi çok uyumlu deri rengiyle, kenarlarda çift dikiş yapan makinenin kullanılmasını özellikle istedim. Suni deri istenirse yanılmıyorsam başka bir firmadan 750 civarında olacağını söylemişlerdi. Ortaya güzel bir görüntü çıkmasında haiki deri uygulamasının etkisi işçilik kadar önemli bence.
    Ayrıca ben ısıtma için butonların yerini, pratikliğini ve estetiğini de sevdim.
    Sorunuza gelince giydirme değil, alttaki döşeme titizikle tamamen sökülüyor. Öyle komple de çıkmıyor, parçalar halinde sökülerek çıkıyor. Yani bagajda ki torbada eski döşememe bakayım dedim, kare dikdörtgen bir sürü parçalar halinde buldum döşememi.
    Sorduğumda bazı bölgelerde deri döşemenin altına ekstra tampon süngerler de konulduğunu söyledi usta.

Teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: brucelladr

deri döşemedeki dikiş işçiliği çok hoş gerçekten fiyat uygun benim sormak istediğim bir konu var bu deriyi eski döşeme üzerine giydirme mi yapıyorlaryani kılıf gibi yoksa alttaki döşemeyi söküp veya o döşeme üzerine dikim mi yapıyorlar.görüntüsü ve fiyatı mükemmel olmuş tekrardan hayırlı günlerde güle güle kullanın

• quote:

Evet dikiş işçiliği çok iyi ve dikiş rengi çok uyumlu deri rengiyle, kenarlarda çift dikiş yapan makinenin kullanılmasını özellikle istedim. Suni deri istenirse yanılmıyorsam başka bir firmadan 750 civarında olacağını söylemişlerdi. Ortaya güzel bir görüntü çıkmasında haiki deri uygulamasının etkisi işçilik kadar önemli bence.
    Ayrıca ben ısıtma için butonların yerini, pratikliğini ve estetiğini de sevdim.
    Sorunuza gelince giydirme değil, alttaki döşeme titizikle tamamen sökülüyor. Öyle komple de çıkmıyor, parçalar halinde sökülerek çıkıyor. Yani bagajda ki torbada eski döşememe bakayım dedim, kare dikdörtgen bir sürü parçalar halinde buldum döşememi.
    Sorduğumda bazı bölgelerde deri döşemenin altına ekstra tampon süngerler de konulduğunu söyledi usta.

Teşekkür ederim.

quote:

bence gerçek deri bu fiyata çok iyi bir program ayarlayıp gidip yaptırmak lazım suni deri ile fiyat farkı çok olmadıgından deri tercih edilmeli bence. düşünsenize kaucuk paspaslar bile 100 dolar civarı küçüçük şeyler

• Teşekkürler Torq, evet daha önce sen de bahsetmiştin deri döşemenin aracın havasını değiştirdiğini, cidden yaptırınca ve kullanınca daha iyi anlaşılıyor.
    Senin yaptırdığın gibi gerçek Alacanta ile birlikte yaptırsam daha pahalıya gelecekti. Yanılmıyorsam sen gerçek Alacanta + suni deri birlikte uygulatmıştın ve 1500 TL ye mal etmiştin.
    Güle güle kullan, tekrar teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: torq

hayirli olsun oscarmiller
    ben de aynı seyi belirtmiştim.
    döşeme deri olduktan sonra aracın havası cok degisiyor.
    fotograglarını en kısa zamanda bekliyoruz

• Aslında sadece oran olarak bakılırsa komple suni deri yaptırmış olsam 750 TL, ama komple hakiki deri yaptırdım 1550 TL yani 2 katı gibi. Ama rakam olarak baktığında 750 TL daha verip hakiki yaptırmak daha iyi bence de.
    Ben de bu iş için sırf program yaptım kendime 3 günlük Ankara'da, notebook'umu vs. alıp otele girdim, işleri oradan takip ettim, bu arada aracın işi bitmiş oldu.

quote:

bence gerçek deri bu fiyata çok iyi bir program ayarlayıp gidip yaptırmak lazım suni deri ile fiyat farkı çok olmadıgından deri tercih edilmeli bence. düşünsenize kaucuk paspaslar bile 100 dolar civarı küçüçük şeyler

• Bu arada arkadaşlar yakıtla ilgili bana ait son veri şu şekilde bir depo ile 700 Km, yaklaşık 8,5 lt/100 Km. Şehir dışı + Ankara içi trafikte kullanım. Şehir dışında genellikle hızım 110 km/h ile 150 km/h arasında değişti.
    İyi sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcanyilmazc

Selam Arkadaşlar Tüguan lar için Özel navigasyon cihazları

Çift Din 6,5''Car DVD Player GPS Navigasyon IPOD TV
    ........

bu ticaret şekli de yeni çıktı galiba , ikidir bu tip ilan görüyorum !

ürününü netten satan çinli bir firma , müşteri ve bir de aracı girişimci arkadaşlar var. normalde müşteri firmadan zaten netten ürünü alabilecektir , bu arkadaşlar bizim firma diyerek sizden 5 lira alır , netten firmaya 3 liralık mallarının siparişini verir ve aradan çekilir.

para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı herhalde...

isteyenler için orjinal firma adresi:http://www.suav.net.cn/

• bu arada Tiguanxx'in niçin yasaklandığını ben de merak ediyorum.
  • quote:

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Bir kaç foto koyuyorum. Başka açılardan güzel pozlarda var, daha sonra hazırlayıp koyacağım.
    Fikirlerinizi bekliyorum.
    İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: autograph

Oscarmiller hayırlı olsun. Güle güle eskit :)

Oscarmiller yeni deri döşemeler hayırlı olsun Güle güle eskit koltuk kenarındaki AİRBAG yazısı detayida gözümden kaçmadı süper işçilik ustayı tebrik ederim

• quote:

Aslında sadece oran olarak bakılırsa komple suni deri yaptırmış olsam 750 TL, ama komple hakiki deri yaptırdım 1550 TL yani 2 katı gibi. Ama rakam olarak baktığında 750 TL daha verip hakiki yaptırmak daha iyi bence de.
    Ben de bu iş için sırf program yaptım kendime 3 günlük Ankara'da, notebook'umu vs. alıp otele girdim, işleri oradan takip ettim, bu arada aracın işi bitmiş oldu.

Güle güle kullanın, gerçekten şık olmuş.

Ayrıca merak ettiğim bir konu var, daha önce bu topikte bahsettiğiniz cıyk sesi ile ilgili bir gelişme oldumu arkadaşlar. Vw çözdümü bu sorunu.
  • Sn.Ege, çok teşekkür ederim.

Bu sesle ilgili olarak servisler su pompası değişimi yapıyorlar. Benim arkadaşımın aracında vardı, 2 ay kadar önce su pompası değişti, şu ana kadar sesi tekrar duymadı, sorunu çözüldü. Forumda da su pompası değişimi yaptıran arkadaşlar var. Onlardan da bu konuya ilişkin geri besleme bekliyoruz.
    Diğer taraftan aramızda ben dahil ciyk sesi sıkıntısını hiç yaşamamış olan Tiguan sahipleri de var.
    Şu an için sorunun çözümü su pompası değişimi olarak görünüyor ancak tabi bir süre daha değişim gerçekleşenlerin araçlarını izlemeleri ve bu konuda emin olmak gerekiyor.
    İyi sürüşler

quote:

Orijinalden alıntı: Egé
    Güle güle kullanın, gerçekten şık olmuş.

Ayrıca merak ettiğim bir konu var, daha önce bu topikte bahsettiğiniz cıyk sesi ile ilgili bir gelişme oldumu arkadaşlar. Vw çözdümü bu sorunu.

• 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.