Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1950. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19481949195019511952
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet daha oval hatlara sahip olan kasası :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mburakcelebi

Evet daha oval hatlara sahip olan kasası :)
    O zaman ACT sistem motora sahip değil.
  • Merhabalar, 2020 tiguan confortline var. Apple CarPlay var ama herşey aktarılmıyor. Ben ekranımı bire bir aktarmak istiyorum bunun için mirrorlink denilen aparatı mı almak lazım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • havomoha H kullanıcısına yanıt
    android telefon almalısınız ve mirrorlink desteği olmalı.

Benim tiguana da app.connect Ankara vw doğuşta yükletmiştim,o zaman bende iphone7 vardı ve usb bağlantısını değiştirdikten sonra ancak çalıştırabildiler.Birde iphone için orjinal usb kablosu kullanmanız gerekiyor.Yoksa düzgün çalışmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler, Tiguan 2020 araç kol dayama aşağı yukarı hareketinde içinde küçük birşeyler hareket ediyor gibi ses çıkarıyor normal mi?

• Merhabalar tiguan kullanicilarinin oldugu bir whatsapp grubu varmi.varsa baglntisini paylasirmisiniz

• sahinthemehmet S kullanıcısına yanıt
    istediğiniz yükseklik seviyesine gelince dişlinin yuvasına oturması sesidir o. çekyatları açıp kapatırken çıkan ses gibi.

• İyi akşamlar Tiguan 2020 park asist kullanan var mı bugün denedim çok tedirgin oldum çok süratli manevralar yapıyor. Tecrübeli olan varsa konuşmak istiyorum

• Arkadaşlar aracına sonradan discover pro taktıran varmı?
  • Volkswagen Media Control uygulamasını kullanan var mi? Ayrıca Apple kullanıp da mirror link yapılabiliyor mu?

• sahinthemehmet S kullanıcısına yanıt
    İOS ayarlar ve CarPlay den ayarlayabilirsiniz.Yalnız arabanın media Control yazılım sürümü desteklemesi gerekiyor.Bunu servislerden öğrenebilirsiniz.
  • N KUL kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar.
    Size VW Tiguan hakkında birkaç sorum olacak.
    Ben de 1.5 Tsi Dsg almayı planlıyorum ama yakıt tüketimi konusunda kafamda bazı soru işaretleri var. Aracın yakıt tüketimi ve motor performansı hakkında biraz bilgi verebilirseniz sevinirim.

• merhaba,

tiguan için biraz da benim sorum var.
    2014 model 1.4 160bg trend&fun 70bin km var arkadaşımda. piston henüz değişmemiş, motor yeni gibi diyor. satmayı düşünüyor.

alsam üzülür müyüm?

benim gönlüm görsel olarak sport&Style'da ancak temizini bulamıyorum.
    trend&fun'a harici multimedya sistemi taktırsam araca zararı olur mu?

şehir içinde hız yapıldığında yol tutuşunda problem yaşayan var mı?
    sadece haftasonu kullanımı olacaktır, az sıklıkla haftaiçi de kullanılabilir. bu durumda benzinli mi almak mantıklı olur dizel mi almak gerekir? belki yaz mevsimi boyunca iki kere uzun yol da yapılabilir.

ilk aracımız olacak o yüzden doğru seçim yapmak istiyorum. yorumlarınız nelerdir?
    birebir aktaramazsınız, sürüş güvenliği sebebiyle bu mümkün değil o yüzden video falan da oynatamazsınız, bunun için iphone'a jailbreak yapmanız gerekiyor, sonra gerekli yazılımlarlar yansıtamasanızda direkt tüm programları iphone ekranı gibi kullanabiliyorsunuz.
  • levent17 L kullanıcısına yanıt
    Baseus cafule 2.4a kablo da kullanabilirsiniz, 0,5m'lik kısa ve çok kaliteli kablodur, 3 yıldır carplay kullanıyorum , 1 yıldır bu kabloyu kullanıyorum tavsiye ederim 20-30tl birşey
  • mustafa_e M kullanıcısına yanıt
    akıcı trafikte 50-90km hızla 6,5-7,5lt arası yakarsınız.

hafif akıcıda 7,5-8,5lt

dur-kalk trafikte kafadan 10lt yakarsınız

aracı biraz sıkıştırayım derseniz ki mutlaka arasıra yaparsınız 10-11lt yakarsınız.
  • xyztr X kullanıcısına yanıt
    2014 cup 160ps kullanıyorum 3 yıldır. 38binde aldım şu an 75binde. yıllık 15bin km yapıyorum. aracı iyi bilirim yani.

piston 2014'lerde bir tık daha dayanıklı ama garanti değil, eğer serviste bakımları yapılmışsa 500tl civarı bir masraf çıkar en baba 1000tl olsun geri kalan herşey iyi niyetten karşılanıyor, almanya bu durumun farkında çünkü fakat dediğim gibi güncellenmiş pistonlar mevcut çok daha az görülmekte eski nesile göre ama yine de mevcut , o yüzden 160ps'in son serisi 2014'ler , sonra 150ps olarak güncellendi ve supercharger(kompresör düzeneği kaldırılıp sadece turbo ile devam etti 1.4tsi serisi hala da aynı)

alabiliyorsanız lounge alın diyeceğim fakat bütçenizi baya aşıyor sanırım , led stop , multimedya , hız sabitleyici, yeni klima paneli ve 0,5-1lt arası daha az tüketen euro6 motor var, bunlar güzel özellikle o da olmazsa cup düşünebilirsiniz bunda da led stop ve hız sabitleyici mevcut ek olarak 160ps ve supercharger var, daha atiktir.

aracın yol tutuşu müthiştir, ok gibidir, çok emsallerini kullanmadım fakat qashqai ve 3008 kullandım, asla denkleri değil 12-13 saniyede 0-100'leri var , arkadaşlara yürüyerek giderim ben bu araç bende olsa diye takılıyorum arasıra o yüzden ara hızlanmaları falan da çok yavaş olduğu için ve boşa devir çevirir gibi gittiği belli bir hızdan sonra öyle yol tutuşunu test etme fırsatım olmadı ama tiguan bastın mı gider özellikle 160ps uçurur, suv olmasına ve buna bağlı olarak rüzgar direnimi çok olmasına karşın 8,5-9sn arası 0-100'ü mevcut ayrıca 120km ile gitsen bile gaza yüklenince arkana yapışırsın, kullanması inanılmaz zevkli araçtır.

aklınıza takılan sorular olursa yardımcı olurum.

• mustafa_e M kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Tüketim ortalaması 6,4lt ile 9,6lt arası kullanıma göre değişiyor, normal kullanım karma 8,2lt tüketiyor. Performans olarak,fabrika verisi belli zaten, 0-100km hızlanması 12 sn ve altında olan aile otomobilleri bence iyi sayılır, 1.5 tsi 9sn gibi bir sürede 100km huza ulaşıyor. Son hızı 200km olarak görünüyor (fabrika verisi) düzlükte gazladım 204km hıza ivmelenerek çıktı,biraz daha ilerledim 214km hıza çıktı, performansı yeterli bence. 7 sene 122hp dsg golf7 kullandım performans olarak golf’ü aratmıyor. Rahat,geniş iyi bir aile aracıdır bence tiguan. Tüguandan iyi olanlar iki kat daha pahalı,emsalleri arka koltuklar,direksiyon vs gerisinde bence,CR-V dört çeker avantajı var,tüketimi 2lt fazla olabilir,tiguan’ın kullanımı rahat,aşle içi ehliyetli herkes rahatlıkla kullanabilir,görüş açısı çok iyi,dsg,auto hold iyi,boyut olarak 4486mm ş içi kullanımlarında rahat oluyor:)
    4 yolcu klima açık 30km 170-180km tüketim testi 9,6lt
    Normal otoyol kullanım limitlerde 7,5lt tüketir. İlk çalıştırıp yürürseniz yokuşlu bir yolda 20-30lt göstere bilir:)

• N KUL kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğiniz bilgiler çok faydalı oldu, teşekkür ederim. Farklı segment ama Skoda Superb ile VW Tiguan arasında kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 19481949195019511952
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.