Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (7 Mobil) - 4 Masaüstü7 Mobil
39.021
Cevap
375
Favori
3.493.750
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Vw >> ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
Giriş
    27 Mesaj
    Teşekkür ederim araç şu ilan da ki aracın birebir aynısı ne bileyim belki zamanla alışırım :)

ADRESSAUTO 2020 ÇIKIŞ + DSG + 150HP +1.5 TSI COMFORTLİNE-SIFIR-
    İlan No: 787832956
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-volkswagen-adressauto-2020-cikis-plus-dsg-plus-150hp-plus1.5-tsi-comfortline-sifir-787832956/detay
    |
    |
  • Çavuş
    90 Mesaj

Teşekkürler cevabınız için serviste değiştirdim koruma taktılar üzerine sorun yok şimdi.....
    |
    |
    mcgc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

rica ederim
    |
    |
    coin54 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yeni kasa bu mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    GurcellOnline kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • DH Yönetici
    16383 Mesaj
    Makyajli kasa buymus, farlarin bir kismi ve tamponlar kamuflajli, heralde satisi yilsonunu bulur.
    |
    |

2011 model tiguan vardı.aracta titreme vardı biraz,en son yetkili servise götürdüm.ustayla gezdik, bakımı yaptırdım ve ekim 2019 da sattım.eksperde %87 motor gücü çıktı.ama arac 2020 ocakta piston kırmış daha önceden varmış demişler alıcının talebi yok ama benim vicdanım rahat etmedi.bu hata kişinin kullanimindan kaynakli olabilir mi?duzenli bakima götürdüm 7.000 kmden beri bendeydi.en son servis faturası servisi baglar mı biraz garip bir soru oldu gerçi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: riderman

Selam arkadaşlar.
    2012 1.4 TSI w&w aracımın aküsünü değişmesi gerekli.
    Önerileriniz nedir acaba ?
    600 TL ye varta akü ile değişim yaptım.
    Eski akünün voltaj degeri 9.5 volt çıktı.

|
    |

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

Arkadaşlar merhaba aracımız 2012 whitenight 1.4 122 HP model, debriyaj baskı balatası ve volant değiştirildi fakat bu araçların karakteri midir bilmiyorum 1 ve 2. Vitesler kemikli şekilde biraz zor geçiyor çok hafif. Diğer vitesler hemen geçiyor. Herkeste de böyle mi acaba?
    Merhaba .
    Aracınız kaç km de idi.
    Birde masraf ne kadar yaptınız acaba .

dusuk hacim yuksek beygir vw motorlarinda bu olay cok oluyor. biraz kullanimla, biraz da şansla alakalı bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    SHOSTKOVİCH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aracımız şuanda 115 bin KM civarında.
    aldığımızda soğuk çalıştırmadan sonra 1 ve 2.viteslerde sert geçme,geçmeme gibi sıkıntılar vardı, ustaya götürdük baskı balata ve volanın değişmesi gerekli dedi, sanırım önceki sahibi biraz hor kullanmış, çok fazla şehir içi yolda yarım debriyaj gibi sorunlardan olabiliyormuş. volan sallanıyordu sağa sola doğru. yaklaşık işçilik ve malzeme toplam 5 bin civarı tuttu tabi bu ekim ayında yapıldı.
    |
    |
    riderman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    4738 Mesaj
    İyi forumlar herkese.. Golf7 aracımı satıp tiguan almak istiyorum,golf7 lerde olan dsg7 ileri kuru kavramalı şanzıman istemiyorum. Servislerin bu konularda (ıslak,kuru,dsg)hiç bir bilgelirinin olmadığını anladım, ve sizlerden bilgi almak istiyorum. 2.0 tdi 199hp Caravelle de bile kurutip 7 ileri dsg şanzıman olduğunu iddia etti servisteki usta,daha öne 2.0 tdi 140hp 7 ileri dsg’li tiguan’ın şanzımanının ıslak olduğunu söylemişti servis,0 bilgi. Baskı balatasız,kavaramasız tiguan medlleri nelerdir? Tiguan 1.4tsi 1.5tsi 2.0 tdi net bir bilgi verebilen varsa,lütfen..

Tiguan da eski veya yeni olsun kullanılan dsg6, dsg7 şansızmanların hepsi ıslak tipdir.

|
    |
    N KUL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: seagleye

Tiguan da eski veya yeni olsun kullanılan dsg6, dsg7 şansızmanların hepsi ıslak tipdir.
    Teşekkür ederim. Bu bilgiyi vw servisinden aldıysanız,başka bir servis farklı bilgi verecektir. En son bilgi veren usta 25 yıllık serviste ustaymış söylediğine göre, caravelle 2.0tdi dsg 199hp sıfır araç; golf’deki şanzıman neyse bunda aynısıdır dedi:) 25 yıllık vw teknik servisin ustası öyle deyince😎 iki tonluk minibüs golf7 ile aynı şanzıman 😎 Belki mekatronik ile karıştırıyorlar.

|
    |
    235/50R18 ebatım yada alternatif ebat ne olabilir.
    Yazlık lastik düşünüyorum ekonomik bir model.
    |
    |
    2016 Model 1.4 TSI Sport Style Tiguan ım var (yeni kasa değil)

Geri lambası sadece sol taraf yanıyor. Bazı forumlarda tek olduğunu duydum ama beni aydınlatır mısınız?

Sağ taraftaki geri lambası ne arka sisler de ne de başka bir şekilde yanmıyor ama içinde ampülü görebiliyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler

• Teğmen
    136 Mesaj

Tiguanda 2019 ve sonrasında kullanılan dsg şanzıman dq381 kodlu ıslak tip şanzımandır, bunu servisteki ne satış danışmanları ne de ustalar bilmez çünkü ülkemizdeki iş ahlakı bu şekildedir. Kimse ne yaptığını ya da ne sattığını bilmiyor. Eksik bilgi ile iş yürütüyorlar işte.

2016'ya kadar kullanılan 6 ileri şanzımanın kodunu bilmiyorum ama ıslak tip olduğu kesin, kaldı ki zaten kuru tip sadece 7 ileri şanzımanda var dsg'de.

|
    |
    N KUL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    136 Mesaj
    Tauregteki 8 ileri tiptronic şanzımanı da dsg sananlar mevcuttur gidip sorsanız servislere

|
    |
  • Yüzbaşı
    489 Mesaj

dsg şanzıman kodlarını yazıyorum:

DQ200 7 ileri kuru (2WD)
    DQ250 6 ileri ıslak (2WD)
    DQ381 7 ileri ıslak (2WD)
    DQ500 7 ileri ıslak (4WD)

|
    |
    Prsctr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2020 tiguan comfortline dsg fiiyat alan var mi

Reklamlar
kolayoto.com
Canlı Tv izle
SEO
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,953
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.