Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1876. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.764.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18741875187618771878
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstanbul değil trafiksiz bir bölgedeyim ama yokuslarimiz çok kıslarımız sert

Yine de aracin tüketimi çok değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: levent17

iyi bir ses için kaliteli hoparlörlerin olması gerekir.Bunun için vw servislerinde opsiyon olarak sunuluyor.
    Ancak şu an takılı olan NVN 503 cihazınızda fena değil.Sport&style tiguanların üzerindeki hoparlörler çok kaliteli değil.Siz yinede bu ses için servise yada bir uzmanına danışabilirsiniz.

Tavsiyeniz için teşekkürler. ALTUR Servis ile görüştüm orjinal parça harici başka bir marka takmadıklarını sölediler. Bu işi esnaf ilede birebir konuşmak istemiyorum açıkcası çünki adam elinde ne varsa neyi satmak istiyorsa onu pohpohlayacak dolayısıyla buralardan bilgi ve tecrübe sahibi insanlara ulaşmaya çalışıyorum. Marka olarak JBL, Blaupunkt vs düşünüyorüm. Bir tanıdğım mid bass'lardan söz etti sanırım yine kapı içlerine takılıyor fakat onun için ufak bi amfiye ihtiyaç duyuluyormuş siz ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

Mrb, sport&tyle sahibiyim, aracın üzerinde bulunan RCD 510 ve yine araç üzerinde bulunan blaupunkt bass hoparlör muadillerine göre gayet ses iyi ses veren ekipmandırler.Tabiki ZENEC RCD 510 dan bir gömlek üstündür.Fiyatında da bellidir.

Naviin Bence RCD 510 nun karşılığı olamaz.Hoparlörler gayet yeterli, isminden belli...
    Biz amatör kullanıcılar için araç üzerindeki ses sistemi gayet yeterli, ama daha prefosyonel bir ses istenirse tesisat kurulması gerekir (anfi,ekolayzer vs. gibi).

Sesin sınırı yoktur, kişiden kişiye değişir,Ben gayet araç üzerinde bulunan sistemin yeterli olduğu kanısındayım, ekstra masrafa gerek yoktur ama zevkler de ayrıdır, sagı duyarım.

Sizden önceki kişi orijinal teybi değiştirdiğinde sigortacısına gidip Kasko şirketinde ek zeyilname ile ZENEC faturasını işlettirmesi gerekirdi.Ozaman hırsızlık sonucu ZENEC teyp sigorta şirketi tarafından ödenirdi.sigorta şirketi haklı, araç üzerinde fabrikasyon malzemeyi karşılar.
    not; eksik kelime

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Bi kaç konuyu anlayamadım. Aracın şuan üzerindeki orijinal hoparlörler blaupunkt mudur? birde RCD 510'un Naviin den daha iyi olduğunu mu söylüyorsunuz?

Ayrıca dediğiniz gibi ses olayı tamamen göreceli bi kavram ben sesin herhangi bir volumede bozulmamasını istiyorum tek isteğim bu :) Yine dediğiniz gibi ilk araç sahibi ZENEC teybi sigortaya işletmemiş belki umursamadı belkide sigortası artar diye bilemiyorum fakat sonrada sigortanın yönlendirdiği yere gittiğimde elektronikçi takabileceği en pahalı teyibi taktı para kazanmak için diye düşünüyorum yani yine orjinalini takmadılar.

• fondeap kullanıcısına yanıt
    Bu ses sistemi hakkında fazla bilgim yok ama hoparlörlerin ses etkisi yüksek olması için daha iyi kalitede
    veya çift konlu bas ve tiz olarak NVN 503 cihazına uygun değiştirebilirsiniz.https://forum.donanimhaber.com/araba-icin-en-iyi-hoparlor-markasi--1913741
  • fondeap kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, araç üzerinde Blaupunkt hoparlörle var, bass ağırlıklı, öyle sıradan bir hoparlör değil, gayet tatminkardırler.
    Naviin donanımsal olarak RCD 510 dan daha üstündür, ses olayı ne aşamada o ayrı.Teypler ile ilgili verilen Wat olayları kesinlikle doğru değildir.Gerçek Wat ları tutturamazlar, şişiriyorlar.Bluetooth ve navigasyon RCD 510 da yoktur.Sadece Bluetooth un alt yapısı var, orijinal kiti alıyorsunki bu kitte 1200 tl civarında takıyorsun.
    Yanlışlıkla Naviin başka modeline bakmışım, sizdeki gayet tatminkar özellik bakımından.Sadece android olduğu için biraz geç açılma ve geç tepki verme olabilir, bazende ekran donabilir buda cihazır ramının yetersiz olmasından dolayı kaynaklanıyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 27 Mart 2017; 22:30:23 >
  • yanlış mesaj...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badbora -- 28 Mart 2017; 11:34:17 >
  • Değerli Tigudaşlar sonunda aracı aldığımdan beri çalışmayan serbest sürüş modunu çalışır hale getirttim. Artık resmen çalışıyor süzüm süzüm süzülüyorum yelkenli bir tekneden farkım kalmadı . Bakalım yakıt tüketiminde ne kadar fark göreceğim merakla bekliyorum biraz km yapayım rapor veririm.

• direksiyonu çevirirken bazen ötüyor sizdede oluyormu tiguan 2011 model
  • x_click X kullanıcısına yanıt
    Ötme dediğin ses sargı açı sensorunden gelmekte, bizde gelmiyor, parça miyadini tamamlamış olabilir

• XaserV kullanıcısına yanıt
    Senin adına sevindim umarım beklentilerini karşılar

• Alemdar128 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Keşke daha önce yapılsaydı dedirtti bana çünkü o kadar çok devreye giriyor ki benim sürüş stilimde inanamadım. Hafif yokuş yukarı bile devrede olduğu oluyor araç hafif bir şekilde yavaşlarken. Şu anda da içine su almış arka sol stopumu değiştiriyorlar serviste.

Ötmeden kastınız hışırtı gibi bir ses ise normal dururken veya çok alçak hızlarda garajlarda falan yapılan manevralarda sessizlikte duyulur o hışırtı. Ama öyle değilse Alemdar128'in tavsiyesini dikkate alın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: x_click

direksiyonu çevirirken bazen ötüyor sizdede oluyormu tiguan 2011 model

Hışırtı şeklinde manevra sırasında gelen ses (kapalı garaj gibi ortamlarda daha iyi duyuluyor) sanırım çoğu tiguanda var. İki farklı tiguanım oldu biri 2012 biri 2016 ikisinde de vardı.

Ayrıca arada bir duyduğum balatalardan gelir gibi hissettiğim sanki direksiyon çevrili iken daha çok duyulan uğultuya benzeyen paslı bilyanın dönme sesi gibi bir ses var. Titreşime bile neden oluyor. Güçlü bir uğultu. Sebebini bilmiyorum ama...

Hayırlı olsun dostum. Sevindim gerçekten. Adamlara laf anlatması bir sene sürdü ama oldu sonuçta. 🤗

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

Aynen öyle, araç üzerinde Blaupunkt hoparlörle var, bass ağırlıklı, öyle sıradan bir hoparlör değil, gayet tatminkardırler.
    Naviin donanımsal olarak RCD 510 dan daha üstündür, ses olayı ne aşamada o ayrı.Teypler ile ilgili verilen Wat olayları kesinlikle doğru değildir.Gerçek Wat ları tutturamazlar, şişiriyorlar.Bluetooth ve navigasyon RCD 510 da yoktur.Sadece Bluetooth un alt yapısı var, orijinal kiti alıyorsunki bu kitte 1200 tl civarında takıyorsun.
    Yanlışlıkla Naviin başka modeline bakmışım, sizdeki gayet tatminkar özellik bakımından.Sadece android olduğu için biraz geç açılma ve geç tepki verme olabilir, bazende ekran donabilir buda cihazır ramının yetersiz olmasından dolayı kaynaklanıyor....

Dediğiniz gibi değiştirme olayına girersem semeriyle seksene gelir bluetooth yok vs. o yüzden mevcut teyp ile devam edicem yalnız hoparlör konusunda çoğu kişiden zayıf kalıyor diye yorumlar alıyorum genel kanı JBL yada Pioneer mid bass takımı taktır yönünde hatta mevcut teyp gücü yetmeyebilir birde amfi taktırabilirsin vs diye yorumlar aldım. Amfi olayına hiç girmek istemiyorum şimdilik sadece JBL mid bass takımı taktırıp duruma bi bakıcam. Yorumların için teşekkürler.

Sizce bu ürün nasıl?
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/jbl-gto-609c-16-cm-harman-kardon-komponent-269869681

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fondeap -- 30 Mart 2017; 11:58:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alemdar128

Ötme dediğin ses sargı açı sensorunden gelmekte, bizde gelmiyor, parça miyadini tamamlamış olabilir

hocam servis direksiyon kutusu değişmesi lazım dedi bu senin dediğin parçanın fiyatını biliyormusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: x_click

direksiyonu çevirirken bazen ötüyor sizdede oluyormu tiguan 2011 model

Hışırtı şeklinde manevra sırasında gelen ses (kapalı garaj gibi ortamlarda daha iyi duyuluyor) sanırım çoğu tiguanda var. İki farklı tiguanım oldu biri 2012 biri 2016 ikisinde de vardı.

Ayrıca arada bir duyduğum balatalardan gelir gibi hissettiğim sanki direksiyon çevrili iken daha çok duyulan uğultuya benzeyen paslı bilyanın dönme sesi gibi bir ses var. Titreşime bile neden oluyor. Güçlü bir uğultu. Sebebini bilmiyorum ama...

aynen bahseetiğiniz gibi hocam düşük hızda park ederken duyuluyor.Birde kaza yapmıştık kaldırama çıktık arabayla ondan sonra duymaya başladık biz ama öncdende varmıydı onu işte pek hatırlamıyorum kazadan sonramı oldu yoksa öncden vardı biz mi fark etmedik.

• İkinci anlattığım gibi mi ses? Yani tekerlerden geliyor gibi olan paslı bilye dönmeye çalışıyormuş gibi olan ses mi? Bazen öyle uğultu yapıyor ki insan korkuyor. Arabanın altına birşey takılmış da sürükleniyormuş gibi.

Birincisi ise o direksiyondan geliyor. Arkadaşların dediği gibi sanırım airbag sargısından. Pek mühim değil.

Ayrıca benimkinde bakımsız eski arabaların dur kalk trafikte frene bastığında cik ciklemesi gibi bir ses var tekerlerden gelen. Farkı şu frene basmıyorjen de ciyaklıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

İkinci anlattığım gibi mi ses? Yani tekerlerden geliyor gibi olan paslı bilye dönmeye çalışıyormuş gibi olan ses mi? Bazen öyle uğultu yapıyor ki insan korkuyor. Arabanın altına birşey takılmış da sürükleniyormuş gibi.

Birincisi ise o direksiyondan geliyor. Arkadaşların dediği gibi sanırım airbag sargısından. Pek mühim değil.

Ayrıca benimkinde bakımsız eski arabaların dur kalk trafikte frene bastığında cik ciklemesi gibi bir ses var tekerlerden gelen. Farkı şu frene basmıyorjen de ciyaklıyor.

hocam bendeki birinci dediğiniz ses duruken direksiyonu çevirdiğindede çıkıyor.Airbag sargısından sanırım onu bi araştırcam.
  • HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim abi aynen öyle oldu :)) Senin Tigu kaç km.de? Benimki 17.700 oldu

9800 civarı bir şeydi. Nerdeyse 2 katım olmuşsun. 😊

• 
Sayfa: önceki 18741875187618771878
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.