Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1873. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18711872187318741875
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anladım dostum, tşk. Çokta önemli değil, eğer araç durduktan sonra devamlı soğutma veya ısıtma yapsa olur ama buda şuan mümkün değil....
  • quote:

Orijinalden alıntı: seagleye

Yeni tiguanla beraber DSG6 versiyonu 02E 927 770 AL den 02E 927 770 AQ ye gecti. Önceki nesil (AL) 6 ileri yağlı dsg zaten iyiydi birkaç revizyonla beraber mqb platformu için güncellendi. Fakat teknik özellikleri değişmedi ikisi de max 350N tork kapasiteli ve hızlı şanzımanlar olarak yer aldı.

Motor olarak lounge adi altinda satilan 2015 150ps eski kasa tiguandaki motor CZDA+ euro6 idi.

Yeni kasa da bu motor CZEA+ 150ps olarak revize edildi ve ACT eklendi. Yani temelde birbirine benzer motor ve şanzıman ikilisi kullanildi.

Dolayisiyla 150ps+DSG önden çekişli versiyon için yakit tüketimi ve performans olarak eski nesil ve yeni nesil arasinda cok belirgin farklar olmadigini dusunuyorum.

Start-stop, ACT gibi teknolojilerin yakıt tüketiminden çok üreticinin (euro 6) gibi standartlara uyması gerektiği için tercih ettigini dusunuyorum.

Değerli Hocam

Şanzıman dediğiniz gibi revize edildi.

Ama 1.4 TSI ACT 150 PS olan motorun, Eski Tiguan'daki 1.4 TSI 150 PS olan motorla herhangi bir ilgisi yok. Revize edilmiş hali falan değil.
    Eski Tiguan'daki 1.4 TSI 150 PS olan motor çok önceden beri Eski Tiguan'da kullanılan bir motordu 2016'da bu motoru Euro 6 standartlarına uygun hale getirip mayıs ayına kadar eski Tiguan'da kullanıldı.

Yeni Tiguan'da bulunan 1.4 TSI ACT 150 PS olan motor ise tamamen farklı, yeni teknoloji ve özel bir motordur. Bu ACT Teknolojisi ilk olarak Golf 7'nin çıkmasına yakın Golf'lere, 1.4 TSI ACT 140 PS olarak kondu ve satışa başlandı. Golf'te başarılı olduğu görülen bu motor, 2014 sonunda Passat B8'in çıkmasıya 150 PS'ye çıkarılıp Passat B8'de de kullanılmaya başlandı. Ve en son Yeni Tiguan'ın çıkmasıyla birlikte Yeni Tiguan'da da kullanılmaya başlandı.

Yakıt Tüketimi olarak buradaki kullanan arkadaşların verilerine de bakarsanız önceki kasada bulunan motora oranla büyük ölçüde düştüğünü görebilirsiniz.

ACT Teknolojisi Kullanılan motor tamamen baştan geliştirilen Ve 2 Silindir kapansa bile çalışmaya devam etmesini sağlayan çok özel tasarımlı bir Egzantirik Mili barındıran bir motordur.

Bu Teknolojiyi Start&Stop Teknolojisi gibi basit bir elektronik sistem gibi algılayanlar olmuş fakat alakasız şeyler.

Ayrıca VW'de herhangi bir bileşende Revize işlemi yapıldığında Parça Kodunun son harfi değişir. O iki motor Kodu tamamen farklı.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 1 Mart 2017; 14:18:29 >

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Evet üstad siz en iyi biliyorsunuz.
  • 2011 model tiguan 4 motion fun&fuction 1.4 tsi 150 bg likten aldım. O gün o paraya 20 bin daha koyup Q3 alınıyordu. İşte o günden beri başımın ağrısı hiç dinmedi. vw'in en kötü arabası...
    Hocam,

2013-2014 model Tiguanda kullanilan motor CTHA 150ps, CTHD 160ps euro 5 dir.
    2015-2016 model Tiguanda kullanilan motor CZDA 150ps euro 6 dir.
    2016-2017 model yeni Tiguanda kullanilan motor CZDA 150ps, CZEA 150ps dir.

CT ile CZ serisi birbirinden farklidir.

Aşağıdaki linkden bakarsanız birçok parçanın CzCA, CZDA, CZEA serisinde aynı olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda herhangi bir ilgisi yok demek doğru değildir. Revizyon olmayabilir fakat birçok konuda bu seri ortakdir. Ayrica ETKA niz varsa herturlu detayi gorebilirsiniz.

http://nemiga.com/cat_spares/etka/volkswagen/tig/884/1/

Yakit konusuna gelince burda eski kasa ile arkadaslar paylasiyorlar sehirdisi sakin kullanim ile 6-6.5 tutturulabiliyor.
    Yeni kasa icin forum daki diger konuya bakiyorum cok farkli bir deger goremedim. Büyük ölçüde düştüğünü nerde görebilirim?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seagleye -- 2 Mart 2017; 21:17:4 >

• quote:

Hocam,

2013-2014 model Tiguanda kullanilan motor CTHA 150ps, CTHD 160ps euro 5 dir.
    2015-2016 model Tiguanda kullanilan motor CZDA 150ps euro 6 dir.
    2016-2017 model yeni Tiguanda kullanilan motor CZDA 150ps, CZEA 150ps dir.

CT ile CZ serisi birbirinden farklidir.

Aşağıdaki linkden bakarsanız birçok parçanın CzCA, CZDA, CZEA serisinde aynı olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda herhangi bir ilgisi yok demek doğru değildir. Revizyon olmayabilir fakat birçok konuda bu seri ortakdir. Ayrica ETKA niz varsa herturlu detayi gorebilirsiniz.

http://nemiga.com/cat_spares/etka/volkswagen/tig/884/1/

Yakit konusuna gelince burda eski kasa ile arkadaslar paylasiyorlar sehirdisi sakin kullanim ile 6-6.5 tutturulabiliyor.
    Yeni kasa icin forum daki diger konuya bakiyorum cok farkli bir deger goremedim. Büyük ölçüde düştüğünü nerde görebilirim?

Saygılar

Yeni Tiguan kullanıcılarının paylaştığı fotoğraflara bakarsanız. Sakin kullanımda şehir dışı, araç rodajda olduğu halde 4,9'a kadar düşürenler var.

Ben araçta 5 kişi ve 615 litre bagaj full dolu bir şekilde 5,9 yaktığını gördüm 500 km ortalaması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni tiguan konusu ne oldu???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    4.9 baya iddiali bir değer bunu görmedim geriye doğru yeni konuda bir bakayim.
  • Biraz da resim paylaşayım dedim arakadaşlar hernekadar kaliteli çekim yapamasam da idare eder :)
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• quote:

4.9 baya iddiali bir değer bunu görmedim geriye doğru yeni konuda bir bakayim.

Hocam eğer bulabilirsem sizinle paylaşırım.
  • quote:

Biraz da resim paylaşayım dedim arakadaşlar hernekadar kaliteli çekim yapamasam da idare eder :)
     ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

Hocam aracı süper yapmışsınız ya.

R-Line Direksiyon süper duruyor. Yeni Klimatronik, Yeni Medya Cihazı, Spor DSG Topuzu falan çok hoş duruyor.

Medya cihazı galiba Aliexpress'de satılan Mib2 isimli cihaz galiba.

Hocam Cruise Control, Yeni kasalardaki gibi direksiyona entegre olmuyor mu. Direksiyon tuş takımı değişip, vagcom ile ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 5 Mart 2017; 15:24:29 >

• quote:

Biraz da resim paylaşayım dedim arakadaşlar hernekadar kaliteli çekim yapamasam da idare eder :)

Üstad neler yapıyorsun?

Bende şu kontrol paneline takıldım. Koltuk ısıtmasız aliexpress 'te bulamadım. Sadece ebay de falan var.

Orada da rakamlar çok yüksek.

Elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıyorum. Direksiyon aracın havasını direk değiştiriyor. Yeni bir spor araca binmişsiniz gibi bir his veriyor insana o yüzden değişiklik yapacak arkadaşlar ilk direksiyondan başlayabilirler.

Evet MIB cihazi aliexpress de satılan ürün yeni versiyon Carplay ile beraber geliyor. Kullanımı Composition Media gibi dokunmatiği kalitesi çok iyi carplay direk açık çok iyi çalışıyor. Artı olarak mirrorlink de var. Dahili bluetooth çok iyi hemen bağlanıyor ve dahili mikforofonu ile çok temiz ses alıyor. Radyo birkaç ayar ile fena değil anten girişi tek giriş. Usb veya sd card üzerinden mp3 formatındaki müzikleri çalıyor. Ses kalitesi çok başarılı. Kamera desteği var direk vw ürünü olduğundan araca tam uyumlu oluyor rcd/rns gibi vagcom üzerinden kodlama ile aktif ediyorsunuz.
    Cihazın satış ve montajına ender elektronik başladı sanırım.

https://youtu.be/gWBpOlb8E3o

Cruise kontrol için tuş takımı değişiyor ve aynı direksiyonu kullanıyorsunuz. Fakat cruise kontrol destekli tuş takımı sadece mqb platformunda destekleniyor. Benim aracdaki gibi PQ35 platformunda resimdeki gibi ses ve fonksiyon tuşları destekleniyor. Fakat yakın bir zamanda farklı artı bir modul ile PQ35 platformunda da direksiyon üzerindeki cruise tuşlarının çalısmasını sağladılar.

• emirce kullanıcısına yanıt
    hocam selamlar, klima paneli için aliexpress de ısıtmasız olarak bulmak mumkun degil. Fakat aracta koltuk ısıtma olmasa da ısıtmalı panel takabiliyorsunuz. Soket girişleri aynı. Görselide güzel duruyor ayrıca. Belkide ilerde ısıtma da yaptırırsınız. Tuşlarda hazır olmuş olur. Ebay dekiler pahali sadece rusya üzerinden satanlar varsa uygun olabilir.
  • quote:

hocam selamlar, klima paneli için aliexpress de ısıtmasız olarak bulmak mumkun degil. Fakat aracta koltuk ısıtma olmasa da ısıtmalı panel takabiliyorsunuz. Soket girişleri aynı. Görselide güzel duruyor ayrıca. Belkide ilerde ısıtma da yaptırırsınız. Tuşlarda hazır olmuş olur. Ebay dekiler pahali sadece rusya üzerinden satanlar varsa uygun olabilir.

Koltuk ısıtma olmadan, ısıtmalı kumanda kıllanmak istemedim. Şık olduğu şüphesiz.

Daha zengin gösteriyor. Belki kararımı değiştiririm.

Rusya dan daha önce hiç alışverişim olmadı. Açıkçası çok ta güvenemiyorum.

Daha önce sözüne ettiğim yeni tip usb-aux için alt konsoluda servise sordum. Servisin elinde yok.

Bizim tiplerdeki gibi orta tünele koymakta meşakkatli orta tüneli söküp dağıtmak istemiyorum.

Birde senden bir ricam var. Şu anahtar kumandasından bagaj açma yapmıstın sanırım. Vag com kodu varsa sende yardımını bekliyorum.

Bol şanslar

• quote:

Orijinalden alıntı: emirce

quote:

Koltuk ısıtma olmadan, ısıtmalı kumanda kıllanmak istemedim. Şık olduğu şüphesiz.

Daha önce sözüne ettiğim yeni tip usb-aux için alt konsoluda servise sordum. Servisin elinde yok.

Bizim tiplerdeki gibi orta tünele koymakta meşakkatli orta tüneli söküp dağıtmak istemiyorum.

Birde senden bir ricam var. Şu anahtar kumandasından bagaj açma yapmıstın sanırım. Vag com kodu varsa sende yardımını bekliyorum.

Bol şanslar

Hocam anahtar kumandasından bagaj açma HB ve bizimkiler gibi SUV'lerde eğer elektrikli kapak yoksa çok kullanışsız oluyor.

Yine elimizle açmamız gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Orijinalden alıntı: emirce

quote:

Bol şanslar

Hocam anahtar kumandasından bagaj açma HB ve bizimkiler gibi SUV'lerde eğer elektrikli kapak yoksa çok kullanışsız oluyor.

Yine elimizle açmamız gerekiyor.

Benim bahsettiğim farklı birşey.

Alışveriş merkezlerine girerken bagaj kontrolü için şu bagaj açma tutamağını bazen bulamıyorlar ya, araç içerisinden kumanda da ki bagaj açma butonu na basıldığında, kilit ten kurtulmasını sağlamak.

eğer avm önüne geldiyseniz iki kere merkezi kilit acma tusuna basmaniz gerekiyorki gorevli bagaji acabilsin. Birde gorevli acma tusunu bulamadiginda ozaman da bekliyorsunuz. Arac calisirken anahtar uzerindeki tuslarin aktif olmasi sayesinde anahtar kontak uzerindeyken orta bagaj acma tusuna basiyorsunuz 4 ler yaniyor ve arka bagaj aciliyor gorevlinin sole bir kaldirmasi yetiyor. Sonra kapatiyor ve yola devam. Buarada yeni tiguanda da kullanilan yeni tip yıkamali gerigorus kamera ve bagaj acma kolunda dugme eskiye gore cok hassas ve hafif elinizi atmayla aciliyor cok pratik olmus. Merak eden olursa parca kodu paylasabilirim.
  • Hayırlı geceler arkadaşlar,
    2015 1.4 Tiguan S&S 122 HP 17900 km.deki aracımı çekme karavan hayalim için satıyorum. :ekme karavan 1000 kğ. seviyesinde ve yakıt konusunda çekincelerim olduğundan çift kabin dizel bir araç alma ve onunla çekme niyetindeyim. Eş-dosta gidecek araç, ilgilenenler olursa "pm" yoluyla haberleşiriz. Selamlar, kazasız günler dileğiyle...
  • Herkese uzun bir aradan sonra merhaba..

Cup modeli aracım var 1.4 tsi 122 hp. Bende uzun süredir şirket aracı olduğundan Tiguyu tamnamen hanımın ellerine bırakmıştım ancak artık şirket aracım yok ve ben Tiguyu daha sık kullanmaya başlıyorum. Neyse sözü uzatmadan aracımın garantisi bitti. Bakım zamanı da geldi..yıllık bakım. km si çok düşük 7500 km falan.. (şirket aracı vardı ya ). Bundan sonra bakım için Anadolu yakasında nereyi tavsiye edersiniz? Erel yetkikşi ye devam mı? Yoksa özel bir servis var mı tavsiye edeceğiniz?
    Bir de başlangıç için iç aydınlatmalar (bagaj dahil) çok yetersiz kalıyor. Şu ali expressteki beyaz led ampül paketlerden alıp takan var mı? Gerçekten de kendimiz montaj yapabilir miyiz? Bir sürü satıcı var? Hangisini almalı?Özellikle tavsiye ettiğiniz satıcı var mı? Ender elektronikte ciddi paral istiyorlar..
    Teşekkürler..

• 
Sayfa: önceki 18711872187318741875
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.