Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1872. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: tttollllgaaaa
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18701871187218731874
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Babama 60 bin civarı tiguan alma niyetindeyiz. 1.4 tsi . 2010-2011 civarı yıllara paramız yetiyo siteden baktığımda. hangi modelinin donanın seviyesi yeterli olur. Ayrıca araca lpg taktıracaz. aracı lpg de kullanan varmıdır. Zira benzinde kullanmak mümkün değil. Benim 1.2 tsi leonum var o bile 7 lt aşağı düşmezken.

Bana bu konuda bilgi verecek olan büyüklerimden yardım bekliyorum.
  • Arkadaşlar 2017 tiguan almayı düşünüyoruz zorunlu trafik sigortasının fiyatını merak ediyoruz ne kadar olur acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowalker1

Arkadaşlar 2017 tiguan almayı düşünüyoruz zorunlu trafik sigortasının fiyatını merak ediyoruz ne kadar olur acaba?

Eğer bayiden almayı düşünüyorsanız,bildiğim kadarıyla zorunlu trafik sigortasını bayi ödüyor.Çünkü
    benimkini maslak doğuş ödemişti.
  • levent17 L kullanıcısına yanıt
    Zorunlu trafik sigortasını anlaşmadıysanız hiçbir bayi ödemez ödese bile zaten size araç için verdiği fiyata eklemiştir onu anlaşmada öyle olmuş olur yada VDF den kredi ile vs aldıysanız belki kasko ve trafik sigortasını ekleyip öyle fiyatlandırmışlardır.
  • mlhozkn kullanıcısına yanıt
    Ben yanlış hatırlamışım.Şimdi hatırladım.Sadece temmuz ayına ait taşıt vergisini ödemişlerdi
    Her iki arabayı da peşin almıştım.Hatta baştan vergiyi bana ödeteceklerdi ve sonradan onlar
    ödemişti.Yalnız 2016 yılı için 525 lira ödedim.2015 yılında sadece 280 liraydı.Kasko axa sigorta olduğu
    için trafik sigortasını da axa yaptırdım.Belki bu yüzden olabilir.
  • Günaydın arkadaşlar 2017 150 ps DSG comfortline araç ACT(AKTİF SİLİNDİR TEKNOLOJ) motor olan araçlarda serbest sürüş modü varmı bir arkadasimda bahse konu araç var ve serbest sürüş modü gözükmüyor muhtemelenACTmotor olduğu için yoktur ancak çok emin degilim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2016 model bayide kalmış bir 1.4 tsi dsg trendline araç bulan varmı almayı düşünüyoruz bizim baktıklarımızda yoktu acaba yardımcı olabilicek varmı bilen eden aynı kasa sonuçta 2017 yi 10 bin fazla bayılmayalım diyoruz bu devirde

• shadowalker1 S kullanıcısına yanıt
    Dostum vw web sayfasından gidebileceğiniz illerin bayilerinin telefonlarını alarak sorun, daha garanti olur.
  • Arkadaşlar kendime araç ararken bulduğum bayilerde olan bazı araçları burayada yazmak istedim ilgilenen arkadaşlar ona göre davranabilsinler diye. Bu yerler karışık arkadaşlar kimisi istanbul kimisi değil başka yerler 28 ilde yaklaşık 45 bayi ile konuştum durum budur.

Doğuş Oto Esenyurt - 1.4 TSI Highline DSG 2016 model 147 bin - opsiyonsuz telofonda verilen fiyat tabiki bu bunun üzerine orda düşürebilirmisiniz bilmem ama 2016 ve benzinlelerde iyi bir fiyat düşüyorlar.

Mez Oto Florya - 1.4 TSI Highline DSG 2016 model - cam tavan + xenon far + (bir opsiyon daha sayıldı aklımda kalmadı o an)168 bin tl telefondaki fiyat
    1.4 TSI Trendline manuel 2016 model- 98 bin Tl telefonda verilen fiyat bana en son bu dendi.

Özon Petrol Oto - 1.4 Trendline Manuel 2016 var ellerinde fiyat vermedi.

Uzay Oto - 1.4 Trendline manuel 2016 - cam tavan 108 bin tl son fiyat dendi

Mercan Oto Edirne - 1.4 TSI Comfortline Manuel 2016 - xenon + bir opsiyon daha 113 bin son fiyat dendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowalker1 -- 26 Şubat 2017; 14:25:20 >

• shadowalker1 S kullanıcısına yanıt
    arkadaşım Trendline okadar para verilmez, tiguanın en boş modeli....Tdendline vereceğin parayı 3-4 yaşlarında daha dolu az km.li başka bir model alabilirsiniz.
  • Tercih meselesi mesela ben aracın şeklini seviyorum bir tek opsiyon önemli değil benim için yardımcı olmak amacıyla yazdım bu bilgileride ona bakarsanız 2 yaşında 3.20 de alirsn bu fiyata farklı zevkler tatlar

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

arkadaşım Trendline okadar para verilmez, tiguanın en boş modeli....Tdendline vereceğin parayı 3-4 yaşlarında daha dolu az km.li başka bir model alabilirsiniz.

Boş dediğiniz araçta;

3 Bölgeli Tam Otomatik Dijital Klima ve Rest Fonksiyonu

Bluetooth Telefon

USB, Aux Girişi

Ön Arka Park Sensörü

Öne ve arkaya kaydırılabilen ve sırtlığı yatırılabilen arka koltuklar.

Ön-Arka Kol Dayama

Elektronik Difrensiyel Kilidi

Soğutmalı Torpido

Halı Kaplı Gözler

8 Hoparlör

LED Arka Farlar

Gibi özellikler mevcut.

Ayrıca arkadaşın almak istediği aracın en iyi özelliği araçta DSG'nin en sorunsuz çeşidi olan yağlı kavrama, 350 nm Tork'a kadar dayanıklı 6 İleri DSG Şanzıman Mevcut. Ve diğer çok güzel özellik de ACT(Aktif Silindir Kontrolü) Teknolojisine sahip son teknoloji ve oldukça iyi yakıt tasarrufu yapan ayrıca 2.0 TDI 4 Motion olan motordan bile daha performanslı bir motor bulunuyor.

Bu özellikleri barındıran bir aracın boş olduğunu söyleyip Bol oyuncaklı şehiriçinde 7 (!) litre yakan Tucson alanlar şuanda araçlarını satma derdinde.

Ayrıca önceki kasa olan Tiguandaki 150 PS olan motor ile yeni kasadaki farklı motorlar. Yeni kasadaki çok daha az yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowalker1

Arkadaşlar kendime araç ararken bulduğum bayilerde olan bazı araçları burayada yazmak istedim ilgilenen arkadaşlar ona göre davranabilsinler diye. Bu yerler karışık arkadaşlar kimisi istanbul kimisi değil başka yerler 28 ilde yaklaşık 45 bayi ile konuştum durum budur.

Doğuş Oto Esenyurt - 1.4 TSI Highline DSG 2016 model 147 bin - opsiyonsuz telofonda verilen fiyat tabiki bu bunun üzerine orda düşürebilirmisiniz bilmem ama 2016 ve benzinlelerde iyi bir fiyat düşüyorlar.

Mez Oto Florya - 1.4 TSI Highline DSG 2016 model - cam tavan + xenon far + (bir opsiyon daha sayıldı aklımda kalmadı o an)168 bin tl telefondaki fiyat
    1.4 TSI Trendline manuel 2016 model- 98 bin Tl telefonda verilen fiyat bana en son bu dendi.

Özon Petrol Oto - 1.4 Trendline Manuel 2016 var ellerinde fiyat vermedi.

Uzay Oto - 1.4 Trendline manuel 2016 - cam tavan 108 bin tl son fiyat dendi

Mercan Oto Edirne - 1.4 TSI Comfortline Manuel 2016 - xenon + bir opsiyon daha 113 bin son fiyat dendi.

Bayileri tek tek aramak yerine VW Canlı Destek'e sorunca da orada listeliyorlar, boştaki araçları.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    arkadaşım Trendline Tiguanların en boş modeli, link aşağıda incele;

http://binekarac.vw.com.tr/yeni-tiguan.aspx#donanim

Bluetooth Telefon dediğin Teype sonradan ayrı bir kit takınca Bluetooth özeliliği kullanılıyor, Bu kitin değeride 1200 Tl civarında.Saydığınız özellikler diğer araçlarda zaten var, 2012 S&S modeli ile 2017 Trendline modelini bir karşılaştır aradaki farkı görürsün.
    Bu trendlinede yağmur sensörü varmı, yorgunluk tespit sistemi varmı, kararan dikiz aynası varmı,
    Yazdıklerini nereden okudun, link Wv nin sitesi, incele....comfortline ve Highline modelleri ile Trendlineyi karıştırma....

• quote:

arkadaşım Trendline Tiguanların en boş modeli, link aşağıda incele;

http://binekarac.vw.com.tr/yeni-tiguan.aspx#donanim

Bluetooth Telefon dediğin Teype sonradan ayrı bir kit takınca Bluetooth özeliliği kullanılıyor, Bu kitin değeride 1200 Tl civarında.Saydığınız özellikler diğer araçlarda zaten var, 2012 S&S modeli ile 2017 Trendline modelini bir karşılaştır aradaki farkı görürsün.
    Bu trendlinede yağmur sensörü varmı, yorgunluk tespit sistemi varmı, kararan dikiz aynası varmı,
    Yazdıklerini nereden okudun, link Wv nin sitesi, incele....comfortline ve Highline modelleri ile Trendlineyi karıştırma....

Değerli hocam,

Öncelikle Trendline Donanım Seviyesinin Tiguan'ın en boş versiyonu olduğunu söyleyerek bizi aydınlatığınız için çok teşekkürler.

Eski kasa Tiguan'da çok yakan ve eski teknoloji olan 1.4 TSI 150 PS Motor ve Eski versiyon DSG bulunuyor.

Yeni Kasada en yeni teknoloji ACT teknolojisine sahip olan kendisinden daha güçsüz olan motor olan 125 PS'lik versiyondan bile daha az yakan 1.4 TSI ACT 150 PS'lik motor mevcut.

Sizin o saydığınız donanımlar arabanın bu ana bileşenlerinden daha önemliyse size önerebileceğim tek araç var, o da o saydığınız donanımın 2 katı bulunan ve kontağı açıkken deposu dolmayan tucson.

Far Sensörünü, kararan aynayı; Motorun, Şanzımanın, önüne geçiren yeni bir topluluk oluştu forumda.

Ayrıca sonradan Takılan Bluetooth, fabrika çıkışlı gibi ekrana ve tuşlara entegrw olmuyor ayrıca en ucuz yerde 1200 TL. Orada 10 TL'lik bir şey gibi söylemişsiniz. Sizin dediğinizi Trendline'da da sonradan 1200 TL'ye orijinal Kararan Ayna Far Yağmur Sensörü takılıp VAG kodlama yapılıp orijinal hale geliyor. Asıl size şunu sorayım Eski kasa S&S'de Üç Bölgeli, Rest Fonksiyonlu Klima var mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 27 Şubat 2017; 22:33:43 >

Sonradan takılan Bluetooth aynen araça entegre oluyor,araçta alt yapısı var, birebir aynı, ben taktırdım kullanıyorum, klima olayı önde 2 bölgeli arkada tek bölgeli Rest fonksiyonlu derken neyi kasteddiğiniz anlamadım.
    ayna ve far sensörü bedeva araça takılmıyor, para verip alacaksın.Para verdikten sonra üst donanımlısını almak gerekmezmi, neden trendline olsunki.10 liralık bluetooth dan bahsetmedim nerden çıkardınız.Araça birebir uyumlu kit 1200 tl civarında.
    Tiguan motor seçeneği yüzünden alınan araç değilki, donanım önplanda olan bir araç, konfor ise donanımla geliyor.
    Eğer motor için araç düşünülecekse gider Duster alır millet....
    2017 Trendline vereceğim paraya daha üst donanımlı CHEREMO EDİTİON, CUP,LOUNGE,S&S hatta 4x4 modelini alırım 2.el km az kaza yapmamış bir araç alırım.Şuanda 4x4 sadece 2.0 motorlarda mevcut. 1.4 lerdeki 4x4 efsane oldu.
    Vesselam......

Bir örnek vermek gerekse; aşağıdaki linkteki araçmı avantajlı, yoksa 2017 bir trendlinemi::
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-2014..hatasiz..tiguan-1.4-tsi_cup..en-dolusu..ilk-el...extrali-401072946/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yimust -- 27 Şubat 2017; 23:45:42 >

• yimust kullanıcısına yanıt
    97 model c200de vardı. Araç çalışmıyorken de havalandırma sistemini çalıştırabiliyorsunuz. Elbette ısıtma ya da soğutma olarak değil ama yeni stop ettiyseniz kısa bir süre daha soğuk veya sıcak üfleyebiliyor. Daha çok araçta bekleyenler bunalmasın diye hava sirkülasyonu amaçlı.

Yeni tiguanlarda DSG değişikliği olduğunu bilmiyordum, mevcut şanzıman zaten sorunsuz ve performansını kanıtlamış bir sistem. Yeni ürünle ilgili bilgisi olan var mı?

Tartışmanıza kendi bakış açımla katılmak isterim; forumda f&f alıp "keşke üst seviye alabilseydim" diyen var mı? peki edition paket alıp "keşke donanıma para vermeseydim f&f yeterdi" diyen var mı?

Elbette ACT teknolojisini takip edip performansını değerlendirmek gerek. Hepimiz biliyoruz start/stop teknolojisi de övüldü, parlatıldı, yakıt almayı unutacakmışız gibi lanse edildi ama kullanıcıların ikiye bölündüğü bir durum var, kimisi hiç açmıyor bile sistemi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 28 Şubat 2017; 11:34:41 >

• quote:

Sonradan takılan Bluetooth aynen araça entegre oluyor,araçta alt yapısı var, birebir aynı, ben taktırdım kullanıyorum, klima olayı önde 2 bölgeli arkada tek bölgeli Rest fonksiyonlu derken neyi kasteddiğiniz anlamadım.
    ayna ve far sensörü bedeva araça takılmıyor, para verip alacaksın.Para verdikten sonra üst donanımlısını almak gerekmezmi, neden trendline olsunki.10 liralık bluetooth dan bahsetmedim nerden çıkardınız.Araça birebir uyumlu kit 1200 tl civarında.
    Tiguan motor seçeneği yüzünden alınan araç değilki, donanım önplanda olan bir araç, konfor ise donanımla geliyor.
    Eğer motor için araç düşünülecekse gider Duster alır millet....
    2017 Trendline vereceğim paraya daha üst donanımlı CHEREMO EDİTİON, CUP,LOUNGE,S&S hatta 4x4 modelini alırım 2.el km az kaza yapmamış bir araç alırım.Şuanda 4x4 sadece 2.0 motorlarda mevcut. 1.4 lerdeki 4x4 efsane oldu.
    Vesselam......

Bir örnek vermek gerekse; aşağıdaki linkteki araçmı avantajlı, yoksa 2017 bir trendlinemi::
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-2014..hatasiz..tiguan-1.4-tsi_cup..en-dolusu..ilk-el...extrali-401072946/detay

Hocam Duster'da çok yüksek teknolojili motor ve şanzıman mı var ki Duster alalım.

İlginç bir benzetme olmuş.

• Akineton kullanıcısına yanıt
    Yeni tiguanla beraber DSG6 versiyonu 02E 927 770 AL den 02E 927 770 AQ ye gecti. Önceki nesil (AL) 6 ileri yağlı dsg zaten iyiydi birkaç revizyonla beraber mqb platformu için güncellendi. Fakat teknik özellikleri değişmedi ikisi de max 350N tork kapasiteli ve hızlı şanzımanlar olarak yer aldı.

Motor olarak lounge adi altinda satilan 2015 150ps eski kasa tiguandaki motor CZDA+ euro6 idi.

Yeni kasa da bu motor CZEA+ 150ps olarak revize edildi ve ACT eklendi. Yani temelde birbirine benzer motor ve şanzıman ikilisi kullanildi.

Dolayisiyla 150ps+DSG önden çekişli versiyon için yakit tüketimi ve performans olarak eski nesil ve yeni nesil arasinda cok belirgin farklar olmadigini dusunuyorum.

Start-stop, ACT gibi teknolojilerin yakıt tüketiminden çok üreticinin (euro 6) gibi standartlara uyması gerektiği için tercih ettigini dusunuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Şunu demek istiyorum, sırf araç motor ve şanzımandan dolayı alınmaz, araçta donanımda olmalı.Trendline manuel olanı 102.000 Tl sı civarında, bu araca bu parayı vereceğime, ilan linkini koymuş olduğum aracı alırım, 17.000 lirada cebimde kalır.Kişisel görüşüm bu yönde, yoksa para sahibi parasını istediği şekilde kullanmakta özür.
    Bu formun amacı zaten, aile bireylerinin bir birini koruması...
    Ülkemizde gerçekten araç fiyatları çok yüksek, hiçbir araç bulunduğu konumdaki durumdan dolayı o paraları hak etmiyor....
    Heleki bir talep görürlerse fiyat olarak daha da yukarılara çıkıyorlar.Otomobil piyası bu durum koz olarak kullanıyor, kendi aralarında kampanya yapmıyorlar.Tamamen tekelcilik....
    Olan bizlerin bin bir zahmetle biriktirmiş olduğumuz paralara oluyor...
  • 
Sayfa: önceki 18701871187218731874
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.